Page rank

Wpisy zawierające słowo kluczowe page rank.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Jak to teraz jest z katalogami Katalogi stron www

Co z tymi katalogami? Czy nadal opłaca się dodawać strony do katalogów? Kiedyś lista jenota miała ponad 1000 katalogów i kiedyś pozycjonowanie to było sto razy łatwiejsze.. Na początku istnienia internetu twórcy google'a myśleli nad tym jak by tu oceniać ważność stron internetowych. Jak zrobić system wyszukiwania stron. Stwierdzili oni, że skoro jedna strona ma odnośnik do innej, to jest to jakby oddanie ważnego głosu. Bo skoro ktoś linkuje do kogoś to musi być ważne. Inaczej by nie linkował co nie? Więc im więcej linków prowadzi do jakiejś strony tym więcej musi być ona warta. I tym bardziej musi być związana z tematem. Do tego dochodzi użycie anchor tektów. Skoro ktoś linka tak nazwał, to znaczy, że znaczenie treści linka musi się kryć na stronie do której ten link prowadzi. Algorytm wyszukiwania i oceniania był bardzo prosty i dzięki temu pozycjonerom również bardzo się łatwo oszukiw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aktualizacja PR wcześniej Pozycjonowanie stron

Co rusz Google zaskakuje nas czymś nowym. 28 mają była kolejna, lecz niespodziewana aktualizacja Page Ranku. Oczywiście tego, który widzimy, czyli Toolbar Page Rank, bo jest to wskaźnik zmieniający się na bieżąco. Ciągłe przeliczanie PR powoduje, że TPR bywa nieaktualny, stąd też pewne mylne wnioski wyciągane na podstawie analizy wpływu PR na pozycjonowanie. Porównywanie mocy dwóch podobnych stron, ale o różnym PR może nie dać prawdziwych wyników. Mimo że PR nie ma bezpośredniego wpływu na pozycję w Google, każda aktualizacja jest odbierana z wielkim podnieceniem w światku SEO. Na forach rozwijają się liczne wątki, w których użytkownicy piszą, o ile „wzrosło” lub ile „poleciało”. Po ostatniej aktualizacji, ta wydaje się być niezwykle łaskawa. Znów nie można wyciągnąć jednoznacznych wniosków, co należy zrobić, aby osiągnąć długi zielony pasek. Nie ma reguły na otrzymanie wysokiego PR. Ta aktualiz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PR II Pozycjonowanie stron

Ciągle myślę o tej aktualizacji page ranku. Dostały w kość ogonową takie strony, które wydawały mi się ciekawe i dobrze podlinkowane. W dążeniu do doskonałości, w pogoni za wytycznymi i wartością tematyczną, za dobrymi linkami, zgubiłem to, co najważniejsze. Użytkownika. Gdzie te czasy, kiedy tworzyło się strony internetowe z pasji, o jakimś hobby, czy dla zwykłej przyjemności posiadania własnego miejsca w Internecie. Teraz przyszło rozczarowanie i zaskoczenie, dlaczego doskonalsze strony nie są dowartościowane? Gdy miałem naście lat, szukałem katalogów i miejsc, które odwiedzają użytkownicy, aby pokazać swoje dzieło. Wychuchane, wydmuchane, dopieszczone i jakże niedoskonałe i prymitywne. Od kilku lat gonię za robotami. I co? PR spadł średnio o 1 z drobnym hakiem. Na kilkadziesiąt stron. Wzrósł na trzech domenach, na których prowadzone są strony dla przyjemności i w wolnych chwilach. To tak, jakby podręczniki straciły wartość, a utrzymały się powieści czytane do poduszki. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Galeria dekoracji Pozycjonowanie stron

Na wstępie muszę napisać, że przydzielanie PageRanku stronom odbywa się w sposób przypadkowy. Może lepszym określeniem jest nie przypadkowy, co losowy. Rozrzucane są PageRanki w oparciu o przybliżone, niekompletne, przypadkowe dane. Tak to obecnie wygląda. Strona linkowana tylko z jednej domeny ma PR3, a z kolei kilkaset różnorodnych linków na dobrych domenach dostaje maksimum pr2. Przypadek. Zbliżają się święta i to wielkimi krokami. Do Wigilji pozostało 9 dni, z czego pełne 7 w pracy. To najgorętsze chwile do sprzedawania i kupowania przeróżnych bibelotów, ozdób i tym podobnych gadżetów. W tym roku przeznaczyliśmy około 100zł na prezenty dla każdego. Na zwyczajne upominki to w zupełności wystarczy. Jednak poprzez stronę galeria dekoracji wszedłem do sklepu z doda (...)

Zobacz cały wpis na blogu »