Owoce

Wpisy zawierające słowo kluczowe owoce.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Długowieczność na Kaukazie biologia i ochrona przyrody

Pisałam o Niebieskich Strefach o p najdłużej żyjących przedwojennych pokoleniach, dziś napiszę o góralach z Kaukazu, gdzie jest najwięcej 100-laktów. Co takiego robią mieszkańcy Kaukazu, że żyją tak długo? Jedzą to co wyhodują, zbiorą ze stanu naturalnego, uprawiają, ich pokarm jest ekologiczny, prosty, pozbawiony chemii. Ich dieta to kozi nabiał-mleko, sery, kefiry, jogurty, warzywa, owoce, kasze, pieczywo, nasiona, owoce, wino. Co prawda jedzą mięso i piją wino, ale nie jedzą czipsów, napojów gazowanych, słodzików. Najważniejsze jest to, że ludzie jedzą to co jest dostępne bez zbędnych dodatków, nie kierują się modami na eliminowanie ważnych składników odżywczych jak skrobia i produkty mączne, cukier, mleko, tylko jedzą wszystko z umiarem. Jednak ludzie tam jedzą niewielkie ilości jedzenia. Mieszkańcy Kaukazu piją wodę mineralną, namineralizowaną dzięki aktywności wulkanicznej, któa uzupełnia poziom biogenów. G&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawy uprawy biologia i ochrona przyrody

Ogród warto podzielić na część rekreacyjną, uprawową i gospodarczą, rośliny wysokie, średnie i niskie sadzimy tak, by sobie nie przeszkadzały, dobrze sadzić drzewka razem w odpowiedniej odległości, krzewy osobno na innym zagon ie, również zachowując odległość, pamiętajmy, że rośliny rosną i z czasem mogą na siebie zachodzić, zasłaniać sobie światło, odbierać biogeny i wodę. Drzewa sadzimy w północno-zachodniej części działki, kwiaty i warzywa w południowej, krzewy na środku, wtedy wszystkie rośliny dostaną odpowiednią ilość światła. Brzeżki działki można obsadzić krzewami. Najbardziej zacienioną część przeznaczamy na część gospodarczą, kompostownik, składzik narzędzia, drewna opałowego, nawozów itd. drzewa karłowe sadzimy co 3-4 m, krzewy niskie co 1,5-2 m, agrest trochę gęściej, porzeczki rzadziej, wysokie krzewy w szpalerze co 0,9-1,1 m. Przed założeniem działki warto zbadać glebę u ogrodnika, jego ocena to podstawa zasilenia gleby m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym dokarmiać ptaki biologia i ochrona przyrody

Trzeba dokarmiać ptaki, chociaż są zdania, że nie należy tego robić, że to je rozleniwia i zamiast szukać pożywienia liczą na ludzi. Pamiętajmy jednak, że są osobniki chore, niepełnosprawne i starsze i tak jak są ludzie, którzy potrzebują pomocy innych, by żyć, tak samo zwierzęta. Każde życie jest cenne. Jednak karmiąc ptaki trzeba pamiętać, że nie każdy pokarm jest dla nich odpowiedni. Nasze jedzenie ma dużo soli, sztucznych konserwantów, barwników, których stężenie jest za duże dla małego ptasiego ciała Również chleb i bułki mogą spowodować skręt jelit. Dla ptaków najlepszy jest naturalny pokarm jak ziarna i owady, nie ma owadów w zimie, ale można kupić gotowe kulki z ziaren do powieszenia na drzewie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
fiński cud biologia i ochrona przyrody

Są dowody na to, że tłuszcze zwierzęce są szkodliwe, nie tylko świadcząo tym niebieskie strefy, ale jest przykład z Karelii Północnej z Finlandii. Zimny klimat na północy Europy, ludzie żyli tam długo, jedli owoce, części roślin,grzyby, byli zdrowi. W sezonie zbierano maliny, borówki, brusznice, morożki, jeżyny (obecnie uprawia się je masowo i robi się przetwory), na południu dzikie porzeczki i poziomki, pąki i męskie kwiatostany sosny i świerku, pito sok z brzozy, zbierano grzyby. Jak mięso to chudą dziczyznę. Wtedy ludzie byli zdrowi, żyli ok. 100 lat. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jesień biologia i ochrona przyrody

Astronomiczna jesień zaczyna się wtedy,gdy dzień, czyli okres między wschodem a zachodem słońca staje się krótszy od nocy, czyli okresu między zachodem, a wschodem oraz kiedy go ubywa. Kończy się, kiedy następuje przesilenie zimowe, czyli najkrótszy dzień w roku, potem dnia zaczyna przybywać, wydłuża się, ale dalej jest krótszy od nocy. Kalendarzowa jesień trwa od września do grudnia, klimatyczna kiedy temperatura dobowa powietrza wynosi od 5 do 15 stopni Celsjusza i zależy od frontów atmosferycznych nawiedzających dane miejsce. Jesień fenologiczna dzieli się na wczesną i późną.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lody jako wartościowy posiłek biologia i ochrona przyrody

Większość z nas lubi lody, niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z ich wartości odżywczych. Sorbety jako zamrożone owocowe pulby, przeciery lub soki-jeśli są naturalne wyciskane mają te same witaminy i biogeny oraz cukry, przeciwutleniacze, olejki eteryczne co owoce czy warzywa (dynia, marchew), z których są zrobione.Lody smietankowe zrobione z żółtek jaj, śmietanki kremówki, cukru i owoców również maja wiele do zaoferowania. Cukry proste to źródło łatwo dostępnej energii dla wszystkich naszych komórek, w żółtk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
hormeza UVC biologia i ochrona przyrody

Wpis dedykuję osobom, które boją się dziury ozonowej, albowiem UVC nie dociera do Ziemi, chociaż zwykłe UVA i UVB w tej materii działaja w podobnym stopniu. Chodzi o to, że zbadano zawartość substancji odżywczych w owocach i warzywach po ekspozycji na promienie UVC, użyto lamp kwarcowych w szklarni. Niedojrzałe pomidory podzielono na dwie grupy, obie przetrzymywano w temperaturze 13 st. C i w wilgotność 95% z tą różnicą, że jedna z grup została poddana promieniom UVC. Potem przeniesiono je do pomieszczenia z temp. 23 st, by mogły dojrzeć i zbadano zawartośc przeciwutleniaczy w ich miąższu. Okazało się, że poddano promieniom UVC pomidory miały znacznie więcej witaminy C i polifenoli od pomidorów, które nie miały kontaktu z UVC. Witaminy C ludzie nie wytwarzają, a jest nam potrzebna do przyswajania żelaza i wytwarzania hemoglobiny, witamina C wzmacnia odporność i bierze udział w krzepnięciu k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciasto z czarną porzeczką przepisy - Milki

Jajka - 3 szt cukier – 1,5 szkl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciasto ze śliwkami przepisy - Milki

Jajka - 4 sztmargaryna - 25 dagcukier - 25 dag (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Taka WIOSNA Z mojego życia. ETERYCZNAKARINA

   U mnie taka wiosna! Posadziłam zioła , pędy sosny zasypałam cukrem i po zakupach pełne patery owoców i warzyw.     Staram się , żeby dzieci codziennie jadły owoce i warzywa. Na szczęście rozszerzając dietę robiłam posiłki sama, więc do drugiego roku życia moje dzieci były jak odkurzacze jadły praktycznie wszystko co wolną było wg zaleceń mądrych książek. Jak  AlaAntkowe BLW  mówią,  od 2 do 5 lat jest sporo rzeczy na ble , i jednego dnia dziecie nie ruszy , a  drugiego  będzie kochać. A po 5 roku już są preferencje jedzeniowe ukierunkowane.     Najważniejsze jest pierwsze 1000 dni kiedy organizm dziecka rozwija się najbardziej dynamicznie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Banan i winogrono KILKA FAKTÓW Zdrowe Fakty

Często spotykam się z opinią, że banan i winogrono to najbardziej kaloryczne owoce. Czy zatem osoby dążące do redukcji wagi powinny kategorycznie odrzucić spożywanie tych produktów? Ja wyznaję zasadę WSZYSTKO z umiarem! :)   Zapraszam na zdrowe fakty na temat banów i winogron   BANANY (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Coś na zdrowe śniadanie Kuchnia własnoręcznie robiona

  A teraz dla coś na zdrowe i pożywne śniadanie:  Owsianka z owocami sesonowymi.  Czas przygotowania: 10 min Ilość porcji: 2   Składniki: - 400 g mleka, 3,2% tłuszczu, - 100 g wody, - 60 g pładków owsianych, - szczypta soli - sezonowe owoce: truskawki, jagody ( lub to co mamy pod ręką)    Przygotowanie: 1. Do naczynia wlać mleko, wodę - wszystko zagotować. 2. Do gotującego się mleka dodać płatki owsiane i szczyptę soli. 3. Gotować na bardzo małym ogniu około 5 min. 4. Udekorowac owocami    SMACZNEGO :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Owoce i warzywa Zawsze zdrowo!

Warzywa i owoce to ważne elementy zdrowej, zrównoważonej diety. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, są zachęcani do włączania ich do swojego codziennego jadłospisu. Nie tylko ich ilość, ale i różnorodność ma znaczenie. Żaden owoc czy warzywo nie dostarcza kompleksowego zestawu wszystkich wartościowych składników odżywczych. Stąd zalecenie, aby jeść możliwie często różnorodne warzywa i owoce. Z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie. Szczególnie wartościowe okazuje się spożywanie warzyw i owoców o różnych kolorach. W profilaktyce dolegliwości układu krążenia zaleca się zielone rośliny liściaste, takie jak sałata, szpinak czy boćwina.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co chomik lubi najbardziej Chomik - Lexy

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SMOOTHIE Jak najsmaczniej!

Smoothie arbuz z bananem i truskawkami Składniki: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »