Ogrzewanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe ogrzewanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

dlaczego potrzebujemy węgla biologia i ochrona przyrody

Potrzebujemy węgla, by przeżyć, gdyby nie palenie w piecach najpierw drewnem, potem węglem nie byłoby nas tutaj. Człowiek na naszych szerokościach geograficznych może przeżyć niekorzystne pory roku tylko jeśli zapewni sobie niezależne od pogody źródło ciepła. Takim źródłem ciepła jest opanowany przez naszych jaskiniowych przodków ogień, o który toczyły się pierwsze wojny. A ogień potrzebuje paliwa. Przez całe lata takim paliwem było drewno, kiedy ruszyła produkcja węgla drzewnego, czyli wypalonego drewna, używane węgla drzewnego, potem wykorzystywano węgiel z kopalni. Węgiel to paliwo tanie, rodzime, kaloryczne, czyli daje dużo ciepła, gaz doskonały do elektrowni nie daje tyle ciepła co węgiel. Węgiel jest bezpieczny, w przeciwieństwie do gazu nie wybucha, a zawarta w dymie powstałym ze spalania węgla jest znacznie mniejsza niż w spalinach z piecyków gazowych. Węgiel jest tańszy, stać na niego więcej osób, jest bardziej k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogrzewanie kościoła - ekologiczne, niedrogie i z gwarancją Bloguje ogólnie

Kościoły oraz obiekty sakralne nie należą do budynków, które łatwo ogrzać. Między innymi z tego powodu, zazwyczaj panuje w nich chłód i wilgoć. Grube mury sprawiają, że latem panuje w nich przyjemny chłód, niestety – to samo dotyczy jesieni i zimy, gdy chłód nie jest już zaletą. ROZWIĄZANIE PROBLEMU – PROMIENNIK CIEPŁA Tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne jest obecne w wielu kościołach. Możemy zobaczyć w nich niekiedy naprawdę wysokie, ozdobne kaloryfery. Rzadko kiedy są jednak w użyciu. Wynika to z kilku czynników. 1. Po pierwsze, tradycyjnie ogrzewanie kościoła byłoby bardzo drogie! Zazwyczaj są to budynki o dużej kubaturze. Ogrzanie wnętrza generować może wprost ogromne koszty, a w dodatku trudno tego dokonać. 2. Po drugie, trudno jest ogrzać duży kościół. Ogrzewanie kościoła to spore wyzwanie. Przeszkadza w tym przede wszystkim jego kubatura. Kolejnym aspektem jest fakt, że drzwi do świąty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy ogrzewanie altanki jest możliwe? Ja to wiem

Każdy posiadacz domu, doskonale wie jakim komfortem jest własny ogród. To miejsce, w którym można odpocząć, cieszyć się spokojem i świeżym powietrzem. Niektórzy poza tarasem, posiadają również altanę, w której siadają z kubkiem herbaty, czytają książki, rozmawiają z przyjaciółmi. Co jednak zrobić, gdy na dworze robi się coraz chłodniej? Czy można w jakiś sposób ogrzać taką altankę? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W tym roku wiosna nadejdzie szybciej BLOG jakich mało

Chyba każdy z nas tęskni za wiosną i ciepłymi, letnimi nocami. Pogoda nas nie rozpieszcza, choć już ukazuje swoje łagodniejsze oblicze. Właściciele domów z ogrodem słoneczne dni z pewnością spędzają na tarasie lub w ogrodowej altanie. Czy można jednak coś zrobić, aby nie opuszczać jej po kilkunastu minutach?   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogrzewanie zimą slodkogorzkiblog

Zima to okres dodatkowych kosztów ogrzewania, które wiele osób próbuje zminimalizować. Warto wybrać dobry opał, który niskim kosztem zapewni dobre ogrzewanie. W ostatnich czasach bardzo modny jest pelet, który jest bardzo ekonomiczny i łatwy w eksploatacji. Tagi: pelet wrocław, wrocław pelet, tani pelet wrocław, ta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MOJA INSTALACJA C.O. Ogrzewanie domu prądem - możliwe za zero złotych

Poniżej szczegóły instalacji c.o. która może zapewnić zerowe koszty ogrzewania budynku. Na razie jednak nie jest to instalacja zeroenergetyczna ponieważ nie posiadam obecnie instalacji fotowoltaicznej (PV) która zapewni paliwo do działania tej instalacji. Obecnie po prostu korzystam z prądu z sieci. W celu zaniżenia kosztów prądu użyłem taryfe G12W w której cena jest zdecydowanie niższa. Dzięki temu spodziewam się ogólnych kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym (liczonych w złotówkach)  na takie same jak gdybym ogrzewał dom gazem ziemnym.   IDEA GŁÓWNA I URZĄDZENIA. Piec elektodowy ECOVOLT - moc 15 kW Bufor c.o. - 500 l (1 wężwonica) Ogrzewanie podłogowe - 146 m2 Instalacja PV - moc ok. 8 kW ( na razie brak) Automatyka - osobna dla pieca elektrodowego i osobna dla ogrzewania podłogowego Zasada działania: Piec elekt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WPROWADZENIE Ogrzewanie domu prądem - możliwe za zero złotych

Witam wszystkich których zainteresował temat ogrzewania prądem.     W pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć, że to pierwsze moje doświadczenia z pisaniem bloga dlatego proszę o wyrozumiałość gdyż na pewno nie ustrzegę się błedów.   Motywem dla którego poruszam temat ogrzewania prądem jest przede wszystkim wyjaśnienie wielu szczegółów wykonania i działania systemu ogrzewania a jednoczesnie zmiana stereotypu "drogiego ogrzewania" za jakie uznawane jest ogrzewanie prądem. W kwesti którą poruszam jestem praktykiem tzn. ogrzewam prądem własny dom. Nie sponsoruje żadnego producenta ani rozwiązania. Poszukuje rozwiazań w tym rodzaju ogrzewania ze względu na własne korzysći czyli ciepło u siebie w domu. Jestem hydraulikiem ale dopiero od 6 lat. Poznaje różne systemy ogrzewania, szczeg&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nprawa pieców gazowych Ciekawa Pasi

Naprawa pieców gazowych w okresie zimowym jest bardzo często spotykana, ponieważ wiele osób nie serwisuje regularnie pieców i dochodzi do awarii. Są one często bardzo kosztowne niestety nie wszyscy mają to na uwadze. tagi: naprawa piecyków gazowych warszawa , naprawa pieców gazowych warszawa , serwis pieców warszawa

Zobacz cały wpis na blogu »
Idealny opał na zimę Ciekawa Pasi

Dla wielu osób zima to ciężki okres, ponieważ dochodzą bardzo duże koszty ogrzewania a nie każdego na to stać. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze opału, aby wyszło ekonomicznie. Wybór jest naprawdę ogromny, ponieważ możemy zdecydować się na klasyczny węgiel, eko groszek bądź bardzo modny w ostatnim czasie pelet, który jest najtańszą opcją. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła drzemie w płytach? Popularne mity na temat kaloryferów płytowych. Grzejniki - przegląd i porady

Przyszli posiadacze kaloryferów płytowych bardzo często zastanawiają się jaki kaloryfer wybrać. Często kierują się oni różnego rodzaju mitami i "legendami miejskimi" i tym samym kupując - tracą... Czy to oznacza że wybierając kaloryfer płytowy jesteśmy od razu "skazani na porażkę"? Chyba raczej nie, biorąc pod uwagę że wiele dotyczących nich opinii jest po prostu kłamliwa... Pogromcy kaloryferowych mitów... Pierwszym, kaloryferowym mitem jest liczba płyt z których on się składa i jej odniesienie do wydajności urządzenia. Zasada - im większy kaliber tym większy twardziel - może sprawdza się w amerykańskich filmach ale w kaloryferach płytowych już nie... Jeśli bowiem mamy do dyspozycji grz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła gwardiusz-blog

Nie istnieje jeden najlepszy system ogrzewania. Ogrzewanie domu jednorodzinnego można realizować na kilka różnych sposobów, a o ostatecznym wyborze decydują często indywidualne czynniki: lokalizacja i wielkość działki, powierzchnia domu, dostępność mediów, zasobność inwestora, gwarancja, dostępność i niezawodność serwisu, a także zaawansowanie techniczne użytkownika i możliwości zarządzania systemem, zaufanie do firmy, konsultanta czy doradcy albo referencje pochodzące od innych użytkowników. Dom z pompą ciepła – studium przypadku Poniżej przedstawiono taką właśnie referencję – przez około 16 miesięcy, od października 2011 r. do stycznia 2013 r., użytkownik domu jednorodzinnego zbierał dane dotyczące poboru energii oraz temperatur. Porównanie kosztów paliwa – energii elektrycznej w przypadku pompy ciepła, nie wskaże idealnego źródła ciepła, ale może pomóc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogrzewanie w kwaterach ma też wiele korzystnych aspektów. Przewody grzejne

Zamontowanie kominka w domu wydaje się dla dużej grupy tak dosadne, że decydują się na to prywatnymi metodami. Nie można jednak oznajmić, że takie postępowanie jest całkiem rozważne oraz należy robić wszystko, by go unikać. Niebezpieczne działania obserwujemy nieraz w domkach letniskowych, z których korzysta się dosyć sporadycznie, zazwyczaj w czasie urlopu letniego, lub zimowego. W trakcie tego ostatniego ogrzewanie przydaje się bezsprzecznie najbardziej oraz nie powinniśmy go sobie odmawiać. Jeśli już monitorujemy zakładanie palenisk w przeciętnych, całorocznych domach, to na szczęście odbywa się to przy zatrudnieniu specjalistycznych firm, angażujących fachowców z słusznym doświadczeniem, którzy prezentują przewody grzejne. W takim przypadku albowiem jesteśmy w stanie mieć pewność, że naszemu życiu oraz zdrowiu nic nie zagraża. Nie da się przecież zakamuflować, że podczas spalania jakiegokolwiek materiału wydzielają się substancje niebe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nagrzewanie w kwaterach ma również dużo pozytywnych aspektów. Podgrzewacze wody

Zamontowanie kominka w mieszkaniu wydaje się dla wielu tak dosadne, że decydują się na to własnymi metodami. Nie można jednak powiedzieć, że takie postępowanie jest całkiem roztropne oraz należy robić wszystko, żeby go unikać. Niebezpieczne działania obserwujemy nieraz w domkach letniskowych, z których korzysta się dość sporadycznie, najczęściej w czasie urlopu letniego, czy też zimowego. Podczas tego ostatniego ogrzewanie przydaje się oczywiście najbardziej i nie powinniśmy go sobie odmawiać. Jeśli już monitorujemy zakładanie palenisk w prostych, całorocznych domach, to na szczęście odbywa się to przy zatrudnieniu specjalistycznych korporacji, angażujących zawodowców z odpowiednim doświadczeniem, którzy prezentują przewody grzejne. W takim wypadku bo jesteśmy w stanie posiadać pewność, że naszemu życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Nie da się jakkolwiek zakamuflować, że podczas spalania jakiegokolwiek materiału emitują się substancje niebezp (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nagrzewanie w kwaterach ma też wiele pozytywnych stron. Ogrzewanie akumulacyjne

Ogrzewanie w apartamentach ma też dużo korzystnych stron. Czasem bowiem okazuje się, że nie musimy pod żadnym pozorem odkręcać gałki naszego grzejnika, by dostać z niego ciepło. Obszerne wieżowce oraz mniejsze budynki bytowe mają to do siebie, że muszą połączyć wszystkie lokale wyjątkową siecią rurek, dzięki jakim ciepło rozchodzi się do mieszkań. Nie ma niemniej jednak innego rozwiązania jak tylko takie, by ich mieszczenie opierało się na przechodzeniu przez poszczególne kondygnacje przy wykorzystaniu przestrzeni użytkowej naszego lokalu. To właśnie dzięki temu w jednym z pokoi, czy też w kuchni mamy do czynienia z gorącymi rurkami, jakie niosą ciepło do wyższych kondygnacji. Niejednokrotnie zatem nie musimy odkręcać naszego kaloryfera, żeby otrzymać ciepło – podgrzewacze wody. Stąd właśnie dużo firm, będących równolegle właścicielami bloków ma obszerne trudności ze ściąganiem należnych opłat za ogrzewania, dlatego wykorzystuje się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nagrzewanie w kwaterach ma również wiele korzystnych stron. Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe

Najpopularniejszym rozwiązaniem kłopotów, użytkowanym od kilkuset lat do ocieplania domów, są kominki. Ich zaskakująca popularność narodziła się przede wszystkim z prostoty korzystania z tego typu urządzeń, lecz również to właśnie dzięki niestereotypowemu wyglądowi, który doda wdzięku każdemu salonowi. Jakim sposobem każda metoda grzewcza, kominki mają zarówno swoich zwolenników, jak oraz przeciwników. Trzeba niemniej jednak śmiało oznajmić, że tych pierwszych jest o dużo więcej oraz posiadają znacznie większą siłę przebicia. Dociera do sytuacji, w jakiej w co drugim domu znajduje się już kominek i to taki, z jakiego korzysta się metodą sztampową, a więc wrzucając do środka drewno oraz podpalając je - przetestuj podgrzewacze wody. Nie ma tu oczywiście mowy o nowoczesnych technikach, dzięki jakim kominek wystarczy podłączyć do prądu, czy zapewnić dopływ gazu. Nie da się zataić, że ogrzewanie tego rodzaju to całki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »