Ogród

Wpisy zawierające słowo kluczowe ogród.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

pierwsze prace w ogrodzie bardzo kolorowo

Kupiłam piękny dom w górzystej okolicy.Niestety,zarówno dom jak i otaczający go ogród ,są bardzo zaniedbane.Ale ja lubię wyzwania.Doprowadzę wszystko do perfekcji. zaczełam od planowania i kosztorysu.Potrzebuję też pomocników.Prace rozpoczną się już za dwa tygodnie.Koszty niemają znaczenia.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogód Claude'a Monet'a Podróże Młodego Człowieka

Claude Monet to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Doniczki wiklinowe Domowe Krajobrazy

Słowo doniczka kojarzy nam się głównie z twardą strukturą, jednolitą lub zdobioną, mocną obudową dla deilkatnej rośliny. W domu, ogrodzie, na balkonach i tarasach stawiamy nasze kwiaty obudowane w ceramikę, plastik czy rzadziej metal a zapominamy o materiale, który tak naprawdę najlepiej pasuje to tego typu dekoracji, jaką są rośliny doniczkowe - chodzi o wiklinę. Jej naturalny wygląd i barwa idealnie komponują się z zielenią i wszelkimi innymi barwami jakimi raczy nas świat florystyczy. Wiklina błędnie odbierana jest jako coś mało wytrzymałego, nietrwałego i wrażliwego na warunki atmosferyczne. Od wieków używana jest do wyrabiania przedmiotów codziennego użytku nadających się zarówno do zastosowań wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. To że została wyparta przez in (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moje drzewka magdalena3910@onet.pl

Chciałbym się z Wami podzielić tym co lubię robić najbardziej, a mianowicie pracą w ogrodzie. Przedstwię Wam kilka roślin jakie mam. Predstawię charakterystykę, warunki uprawy i jak o nie dbać. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja pasja Moją pasją jest ogród

Od dziecka pasjonuje się ogrodnictwem. Kiedy założyłem swój ogród dbam o niego z największą starannością i dbałością o każdy szczegół. Mój ogród to miejsce gdzie odpoczywam, spotykam się z przyjaciółmi. Tutaj też spędzam połowę mojego życuia ;-)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na początek Fajny ogród Romka

Jestem Roman i moim hobby jest ogród. W nim mam wiele odmian drzew i krzewów. Są w nim także różne kwiaty, ale znajdą się także owoce i warzywa :-) Chcę dzielić się z Wami moją pasją. 

Zobacz cały wpis na blogu »
To co lubię Gucio w ogrodzie

To co lubię to praca w ogrodzie. Tutaj pracuję i opoczywam. Praca jest moją pasją, to żadko się zdarza, ale mnie się udało. Pokażę Wam na moiom blogu jakimi roślinami się zajmuję. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Zima w ogrodzie Nasze Ogrody

Witajcie, podzielcie się informacjami co się dzieje w waszych ogrodach zimą, tzn., jak zabezpieczyliście rośliny przed mrozem itp.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wasze ogrody Nasze Ogrody

Witam, prześlijcie fotkę waszego ogrodu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologiczny ogród- jak go stworzyć? Ogród jak z marzeń

Założenie ekologicznego ogrodu jest dużo prostsze, niż się nam wszystkim wydaje, czasami, aby stworzyć ekologiczny ogród, nie potrzebujemy wiele. Zobaczcie sami jak założyć ekologiczny ogród. Zakładając ekologiczny ogród, nie musimy wymieniać całej gleby na nową, przywiezienie żyźniejszej gleby jest niepotrzebne, a nawet może zadziałać w odwrotny sposób niż zakładaliśmy. Wymienienie nowej gleby na nową jest niewskazane nietylko przy ekologicznych ogrodach ale także przy zakładaniu każdego innego ogrodu. Przywożąc żyźniejszą glebę, bardzo często niszczymy wartościowy ekosystem, który został wytworzony przez rodzimą glebę. W każdym ogrodzie możemy znaleźć iglaki, jednak choć są one bardzo dekoracyjne, ich zasadzenie jest sporym błędem, ponieważ powodują one erozję gleby i zakwaszczenie. Trudno w ich towarzystwie wyhodować bujny ogród. Jak wiadomo, podlewanie roślin jest bardzo ważne, jednak podlewając je za często, marnujemy wodę, zwiększamy z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Motyle.. Moje wiersze

           Motyle   Cały ogród -tonie w kwiatach, roje owadów szukają w nich pracy.. W kwiatach -kwitnących krzewów, zatrzymują się motyle- piękne motyle ! Motyle są w kolorach:rudym, brązowym, niebieskim.. Życie ich jest krótkie- lecz spełniają się absolutnie..     Siedzę w ogrodzie i przyglądam się przyrodzie.. Wiatr muska moją twarz- szukam spokoju i tu go mam.. Nie chcę być sentymentalną- lecz twardą, jak dojrzałe ziarno, którą jest trudno zranić- nawet przy obijaniu.. To doskonała rzecz, skorupę twardą mieć..!   mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »
Piękny ogród daje bardzo wiele! Piękny ogród daje bardzo wiele!

Ogólnie nie da się ukryć, że jeżeli wielce zależy nam na tym by bardzo ładnie mieszkać, to bez najmniejszego cienia wątpliwości musimy także dbać o własny ogród. Wiadomo, że nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której to trawa bądź Tuje szmaragd wcale nie będą prezentowały się okazale. Cieszy, że jeśli człowiek wielce się postara, raczej nie będzie miał najmniejszego problemu ze sprawieniem, iż jego ogród będzie pod dosłownie wszystkimi punktami na odpowiednim poziomie. Co jak co, ale to bardzo istotne, abyśmy doceniali wszelkiego rodzaju kwestie związane z ogrodami. Na przykład tuja i szmaragd są takimi roślinami, które są oszałamiające. Nie ma takiej sytuacji, aby nie sprawiły właśnie one, że w ogrodzie będzie piękniej. Może na koniec pytania ogólnie ogrodu? Na pewno warto pytać! Jakoś nie wydaje się, aby nasza wiedza odnośnie ogrodnictwa była ogromna, czyż tak właśnie nie jest? Sprawdź więcej na tuja, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwiecień w ogrodzie – lista prac

Kwiecień to kolejny pracowity miesiąc. Sprawdźmy o czym nie możemy zapomnieć podczas kwietniowych prac w ogrodzie. Przycinanie drzew i krzewów Tego zabiegu nie kończymy w marcu. On musi nadal trwać. W kwietniu nadal wykonujemy pielęgnacyjne przycinanie drzew i krzewów. Takie krzewy jak forsycje, czy porzeczki alpejskie oraz wierzby szczepione na pniu przycinamy dopiero po przekwitnięciu.  U forsycji kwitnące pędy przycinamy o połowę, natomiast u wierzby pozostawiając tylko 2–5 cm gałązki. W tym czasie przycinamy również żywopłot utworzony z roślin liściastych W kwietniu możemy przyciąć śliwa, morela, brzoskwinia i nektaryna. Te gatunki drzew są najbardziej narażone na szkodliwe działanie mrozów. Na początku kwietnia również przycinamy wszystkie winorośle. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sposoby na mszyce i przędziorki

To dwa najbardziej popularne szkodniki w roślinach ogrodowych i doniczkowych. Tutaj przedstawiamy skuteczne sposoby na pozbycie się ich z każdej rośliny. Przędziorki Przędziorki to małe roztocza, które osiągają wielkość 1 mm, atakują rośliny ogrodowe, drzewa, krzewy, jabłonie i śliwy. Niby jest to małe nic, ale w grupie może wyrządzić wiele szkód. Ich obecność zdradza matowienie liści i pojawianie się na nich licznych białych kropek. Liście zaczynają żółknąć i opadać. Po pewnym czasie pokrywają się delikatną pajęczyną. Przez to drzewa słabo kwitną i owocują.   Zwalczanie przędziorków Jest trudne, ponieważ te szkodniki szybko się rozmnażają i uodparniać na różne środki owadobójcze. Opryski przeciw przędziorkom na drzewach owocowych przeprowadzamy jeszcze przed kwitnieniem, wykorzystujemy do tego preparaty na bazie oleju parafinowego. Wczesnowiosenne opryski preparatami o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uroki ogrodu,2016 Moje wiersze

               Uroki ogrodu,2016   Ogród,to balsam dla Ciebie, Patrz- na pąki krzewów, Jak tulą się do siebie... Gdybyś mógł zrozumieć, Ich mowę-usłyszłbyś: Czekamy na słońce, Czekamy na krople deszczu, Które pozwolą się nam rozwinąć.! Póki co, dajemy Ci radość- Cieszy nas  Twój błysk w oku.. Uśmiech na twarzy... Niechaj nasza obecność i wygląd , Szczęściem Cię obdarzy..!   mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »