Odzysk ciepła

Wpisy zawierające słowo kluczowe odzysk ciepła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ubytki energii na ogrzewanie wody użytkowej Nawiewniki okienne

Wentylacja mechaniczna to nie jedynie ograniczenie ubytków ciepła w czasie sezonu grzewczego. Wentylacja mechaniczna połączona z rekuperatorem, gdzie następuje odzysk ciepła, to również system, który możemy poszerzyć o kolejne interesujące urządzenie. Jest to powietrzna pompa cieplna. Pompa ciepła a ogrzewanie wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła w miesiącach letnich pozwala nawykorzystanie energii pochodzącej z chłodzenia naszego lokalu do grzania wody użytkowej. Taki system pozwala mieć gorącą wodę i jednocześnie przyjemny chłód w budynku latem. Co więcej, system ten świetnie sprawdza się nawet w roli dogrzewacza wody. Powietrzna pompa ciepła świetnie pracuje w budynkach, w których już pracują jakieś emitujące ciepło urządzenia. Ponadto rewelacyjnie osusz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odzysk ciepła a budynki oszczędne Derko o nawietrzakach

Popularne i często spotykane ostatnio czasie określenie to tak zwany dom pasywny. Określenie jest nie tylko często występujące, ale również przynoszące znaczne oszczędności. Konstrukcja tego rodzaju domu zakłada zastosowanie wszelkich dostępnych technik oszczędzania ciepła. Jakie materiały zastosować w domach energooszczędnych Pasywny dom to konstrukcja zbudowana z możliwie jak najbardziej energooszczędnych materiałów. Ważny jest nie tylko typ użytych cegieł, ale również standard jakości i konstrukcja okien. Dom pasywny jest tak zaprojektowany, aby możliwie jak najwięcej powierzchni okiennych było wystawionych na działanie promieniowania słonecznego. Rozwiązanie takie pozwala domowi kumulować energię słoneczną. Jednocześnie kilku komorowa konstrukcja okien minimalizuje straty ciepła. Kolejną ważną cechą domu energooszczędnego jest zlikwidowanie tak zwanych mostków termicznych. To niezb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Klimatyzacja a lato

Wentylacja pomieszczeń może odbywać się w sposób naturalny i mechanicznie. Wentylacja mechaniczna wspomagana jest zespołami, które wprowadzają powietrze w ruch.   Najważniejszym zadaniem klimatyzacji mechanicznej jest usuwanie zanieczyszczeń aby zwiększyć komfort użytkowników. Dzięki niej w pomieszczeniu wykorzystane powietrze zastępowane jest nowym, świeżym i nie skażonym substancjami lotnymi, kurzem, zapachami czy nadmiarem ciepła, wilgoci. Na rynku istnieje rozbicie na systemy wentylacji , które różnią się między sobą regułami funkcjonowania, konstrukcją i sposobnościami cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Najczęstszym założeniem podziału jest: 1.wentylacja  naturalna i mechaniczna ( z uwagi na moc powodującą cyrkulację powietrza) 2.wentylacja ci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wentylacja mechaniczna w dni z wysoką temperaturą Derko o nawietrzakach

Wentylacja wnętrz może odbywać się w sposób naturalny i mechanicznie. Wentylacja mechaniczna wspomagana jest systemami, które wprowadzają powietrze w ruch. Istotnym zadaniem klimatyzacji mechanicznej jest eliminowanie zanieczyszczeń aby zwiększyć komfort użytkowników. Dzięki niej w pomieszczeniu wykorzystane powietrze zastępowane jest nowym, świeżym i nie skażonym mieszankami lotnymi, kurzem, fetorami czy nadmiarem ciepła, wilgoci. Na rynku istnieje rozbicie na systemy wentylacji , które kontrastują między sobą regułami funkcjonowania, konstrukcją i sposobnościami wymiany powietrza w pomieszczeniu. Najczęstszym kryterium podziału jest: 1.wentylacja  naturalna i mechaniczna ( z uwagi na moc powodującą przepływ powietrza) 2.wentylacja ciągła i okresowa (ze względu na czas działania) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odzysk ciepła sposobem na minimalizację kosztów Rekuperacja ciepła

Każdy właściciel nie tylko budynku mieszkalnego ale również użytkowego wciąż szuka najkorzystniejszych rozwiązań dotyczących zastosowania najbardziej ekonomicznej formy systemu zarówno grzewczego jak również wentylacyjnego. Ze względu na nasz klimat każdy doskonale wie, że ogrzanie budynku zazwyczaj pochłonąć może lwią cześć budżetu. Tak doceniany w ostatnim czasie przez wielu inwestorów odzysk ciepła zapewnić może nie tylko nowoczesna pompa wodna, powietrzna czy gruntowa ale ponadto odpowiednio dopasowany i zamontowany system wentylacji mechanicznej. Odzysk ciepła przy użyciu wentylacji mechanicznej pozwala na wykorzystanie zjawiska rekuperacji. System wentylacji mechanicznej, w której rolę specjalnego wymiennika spełnia rekuperator, odzyskuje ciepło z wydmuchiwanego z wnętrza budynku powietrza, kt&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odzysk ciepła a koszty Odzysk ciepła z budynków

Każdy właściciel nie tylko budynku mieszkalnego ale także komercyjnego wciąż szuka najkorzystniejszych rozwiązań dotyczących zastosowania najbardziej ekonomicznej formy systemu zarówno grzewczego jak również wentylacyjnego. Ze względu na klimat w jakim mieszkamy każdy doskonale wie, że ogrzanie budynku w większości przypadków pochlania lwią cześć budżetu. Tak doceniany w ostatnim czasie przez wielu inwestorów odzysk ciepła zapewnia nie wyłącznie nowoczesna pompa wodna, powietrzna czy gruntowa ale nawet odpowiednio dopasowany i zainstalowany system wentylacji mechanicznej. Odzysk ciepła przy użyciu wentylacji mechanicznej pozwala na wykorzystanie zjawiska rekuperacji. Wentylacja mechaniczna, w której rolę specjalnego wymiennika realizuje rekuperator, odzyskuje ciepło z wydmuch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Działanie rekuperatorów a odzysk ciepła Rekuperacja

Działanie rekuperatorów w dużej mierze polega na ciągłym odzyskiwaniu ciepła, które tracimy w wyniku nawiewanego powietrza z wentylatorów. Rekuperatory jednak, dają nam możliwość jego odzysku  nawet w dziewięćdziesięciu procentach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń, które w swojej budowie posiadają wymiennik ciepła, ogrzewający nawiewane powietrze ciepłem wywiewanego powietrza z naszych domów. Dzięki temu, możemy znacznie obniżyć koszty ogrzewania pomieszczeń, zwłaszcza w sezonie zimowym. Poza tym, każdy rekuperator posiada specjalny filtr, który zatrzymując zanieczyszczenia, oczyszcza powietrze w pomieszczeniach. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że dzięki takim instalacjom możemy wiele zyskać. Niestety ich montaż wiąże się na ogół z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Z opinii wielu ekspertów jednak wynika, że warto go ponieść, gdyż zwróci nam się on zapewne w przeciągu bard (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wentylacja mechaniczna doskonałym rozwiązaniem Nawiewniki okienne

W dzisiejszych czasach poszukując energooszczędnych rozwiązań montujemy bardzo szczelne okna oraz drzwi, które ograniczają wymaganą wymianę powietrza. Brak wentylacji może doprowadzić do pojawienia się grzyba, parowania okien a nawet do złego samopoczucia. Dlatego wręcz koniecznym staje się instalacja systemu wentylacyjnego. W sprzedaży polecane są dwa systemy wentylacji, grawitacyjny i mechaniczny. Jednak wentylacja mechaniczna oprócz prawidłowej wymiany powietrza może zagwarantować dodatkowo zminimalizowanie kosztów  związanych z jego ogrzaniem co jest szczególnie istotną zaletą w czasie sezonu grzewczego. W jakim pomieszczeniu sprawdzi się wentylacja mechaniczna? Mechaniczne systemy wentylacyjne dzięki swojej dodatkowej funkcjonalności porównując do wentylacji grawitacyjnej bardzo dobrze sprawdzają się o każdej porze roku. Dedykowane są do zainstalowania w domkach jednorodzinnych i nie wymagają uciążliwych prac montażo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowoczesne nawiewniki okienne Derko o nawietrzakach

Dla znacznego obniżania kosztów wiążących się z energią potrzebną do ogrzewania pomieszczeń, fachowcy polecają zamontowani bardzo szczelnych okien. Jednak ich zastosowanie nieodłącznie związane jest z brakiem wymaganej wentylacji w pomieszczeniach a w przypadku zbyt dużej wilgotności powietrza z pojawieniem się grzyba na ścianach budynku. Są w stanie temu zapobiec nowoczesne nawiewniki okienne, których zadaniem jest wywiewanie powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. W sprzedaży dostępne są najnowszej generacji a zarazem nie wymagające obsługi nawiewniki higrosterowane, które na pewno mogą poprawić wymianę powietrza w każdym pomieszczeniu. Co to są nawiewniki higrosterowane? Ten rodzaj nawiewników okiennych dla polepszenia swojej funkcjonalności wyposażony został w automatyczny system sterowania. Dzięki wykorzystaniu specjalnych czujników, nawiewniki nie wymagają konieczności ręcznej obsługi i w zależności od poziomu zawilgocenia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Systemy wentylacji w budynkach jednorodzinnych Rekuperacja ciepła

Na budowlanym rynku dostępne są w detalicznej sprzedaży dwa konkurencyjne systemy wentylacji : grawitacyjny oraz mechaniczny, które są dedykowane do zamontowania w domkach jednorodzinnych. Ich wybór zależy w głównej mierz przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań każdego użytkownika. System wentylacji grawitacyjnej Wentylacja grawitacyjna jest system, który bardzo dobrze może się sprawdzić w pomieszczeniach o dość umiarkowanej temperaturze. Ma dość prostą konstrukcję, której zadaniem jest wymieniać powietrze dzięki wykorzystaniu jego naturalnego ruchu. Ten system wentylacji wymaga skorzystania z pionowych przewodów kominowych w pomieszczeniach, w których będzie montowany. Systemy wentylacyjne grawitacyjne instaluje się zazwyczaj w łazienkach, kuchniach bądź pomieszczeniach gospodarczych, w których nie ma okien. Dla zwiększenia ich funkcjonalności dodatkowo wyposażone są w specjalne kratki w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowoczesne nawiewniki okienne

Dla znacznego obniżania kosztów wiążących się z energią niezbędną do ogrzewania mieszkań, specjaliści polecają zamontowani wyjątkowo szczelnych okien. Jednak ich zamontowanie nieodłącznie związane jest z brakiem odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach a w przypadku zwiększonej wilgotności powietrza z rozwijaniem się grzyba na ścianach budynku. Mogą temu zaradzić specjalne nawiewniki okienne, których zadaniem jest wywiewanie powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Na rynku handlowym dostępne są nowoczesne a zarazem bezobsługowe nawiewniki higrosterowane, które z pewnością mogą ułatwić wymianę powietrza w szczelnym pomieszczeniu.   Co to są nawiewniki higrosterowane? Ten rodzaj nawiewników okiennych dla poprawienia swojej funkcjonalności wyposażony jest w automatyczny system sterowania. Dzięki zainstalowaniu specjalnych czujników, nawiewniki nie wymagają potrzeby ręcznej obsługi i w zależności od poziomu zawilgocenia w pomies (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odzyskiwanie ciepła rozwiązaniem na zmniejszenie rachunków Piechu o rekuperacji

Ze względu na bardzo duże koszty wiążące się z ogrzewaniem, właściciele domków jednorodzinnych poszukują efektywnych metod na znaczne ich obniżenie. Doskonałym sposobem, który zaczyna doceniać coraz więcej osób jest zamontowanie wentylacji mechanicznej, w której najważniejszą rolę odgrywa rekuperator.   Zalety wentylacji mechanicznej z rekuperatorem Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem nie tylko zapewnić może wymianę zużytego i już ogrzanego do odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu powietrza na świeże pozyskiwane z zewnątrz budynku ale dodatkowo wysoki odzysk ciepła . Rekuperacja ogranicza nawet do 80 procent zużycie energii , która jest niezbędna do ogrzania nawiewanego do wewnątrz pomieszczeń powietrza .   Co to jest rekuperator? Wymagany odzysk ciepła zagwarantować może nowoczesna centrala wentylacyjna, której najważniejszym zadaniem jest wy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
odzysk ciepła odpadowego wentylacja w domu i biurze

 W standardowych urządzeniach chłodniczych, czy klimatyzacji ciepło skraplania czynnika chłodniczego jest odprowadzane na zewnątrz układu za pośrednictwem chłodziwa, na przykład: powietrza zewnętrznego, wody, czy też innego nośnika energii. Nowoczesne konstrukcje tych urządzeń umożliwiają wykorzystanie wspomnianego ciepła w procesach przygotowania powietrza klimatyzacyjnego lub do przygotowania ciepłej wody użytkowej - c.w.u. Ciepła woda użytkowa może być użyta do celów komunalno - bytowych lub nawet technologicznych. Takie układy klimatyzacji są energooszczędne, ponieważ nie wymagają żadnego dodatkowego źródła zasilania w energię elektryczną, natomiast wykorzystują energię wcześniej dostarczoną do sprężarki układu chłodniczego, jak również ciepło odebrane w parowaczu - za pośrednictwem czynnika chłodniczego, z przestrzeni chłodz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »