Odnawialne źródła energii

Wpisy zawierające słowo kluczowe odnawialne źródła energii.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Oszczędzanie energii Ekologiczne projektowanie domów

Fotowoltaika   Fajnym sposobem na pomaganie naturze jest oszczędzanie energi nie odnawialnej, którą tak pospolicie używamy i nie myslimy o tym co będzie gdy sie ona skończy. Alternatywą jest energia odnawialna która nie szkodzi środowisku.    Panele słoneczne (fotowoltaiczne)   Energie odnawialną generuje np. słońce, w tym przypadku do pozyskania energii urzywa się paneli fotowoltaicznych. Prąd pozyskany w ten sposub możemy efektownie użutkować do oświetlania domu.   A tytaj moja ulubiona firma z panelami fotowoltaicznymi Ekolokal.

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć! Ekologiczne projektowanie domów

Powitanie   Cześć jestem Janek i tworze ten blog z uwagei na to, że nasze środowisko cierpi razem z nami a my nie wiele robimy żeby to zmienić. Moim celem będzie poprzez tego bloga zainspirować zarówno młodych ekologów jak i wszystkich którzy choć troche chcą pomuc naturze i przy tym wygodnie żyć.   Co robie?   Będe opiswał tutaj różne fajne a przy okazji nie drogie pomysły na upiększanie swoich domów w sposub ekologiczny a tagże moge doradzić przy budowie domu jak sprawić już od podstaw by był piękny i przyjazny naturze.

Zobacz cały wpis na blogu »
My i odnawialne źródła energii Ekologia i odnawialne źródła energii

Około 3 lata temu zobaczyłem pewien artyku dotyczący ekologii, postanowiłem go przeczytać (choć zwykle tego nierobiłem). Pisali tam o tym jak szybko kończy nam się energia nieodnawialana (czyli np. ropa naftowa) i jak ciężko będzie się żyło naszym potomkom jeśli nic z tym nie zrobimy. Nie ukrywam że otwożyło mi to oczy. Wiele potem myślałem o ekologii, szczegulnie zainteresował mnie temat odnawialnych źródeł energii ponieważ to właśnie one są nazywane energią przyszłości, zresztą nie bez powodu. Energia odnawialna jest pozyskiwana w sposub nie inwazyjny i nie szkodzący środowisku, poprzez panele fotowoltaiczne (czy też panele słoneczne). Była to dla mnie zarówno okazja do zrobienia czegoś dobrego jak i spełnienia mażeń o posiadaniu własnego biznesu. Po roku przygotowań firma wystartowała. Do tej pory staramy się nabierać rozpędu. Aktualnie mamy w ofercie dwa sprawdone modele paneli fotowoltaicznych i działamy na terenie Olsztyna i okolic. Tak wygląda nasza historia, a pisze ją tutaj by przeko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Farmy wiatrowe na świecie Blog o energetyce odnawialnej

Szeroko rozumiana ekologia jest w obecnym świecie bardzo głośnym i często poruszanym tematem. Nie można jednak się temu dziwić, bowiem po prostu coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać to, jak wielkie szkody w środowisku naturalnym wyrządza działalność człowieka. Z tego też powodu tworzy się coraz to nowsze technologie pozwalające między innymi na pozyskiwanie energii elektrycznej w sposób bezpieczny dla przyrody – właśnie dlatego tak ogromną popularnością cieszą się obecnie elektrownie wiatrowe. Zarówno w Polsce jak i w wielu krajach zachodnich spotkać możemy nawet wielkie farmy wiatrowe, które potrafią zaopatrywać w energię elektryczną całe okolice. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Praca w branży energetycznej - czy jest szansa na stałe zatrudnienie? Blog o energetyce odnawialnej

Faktem jest, że współczesny rynek pracy jest dość niestabilny; nikt nie może liczyć na to, że utrzyma się na stałe w aktualnym miejscu pracy. Niemniej jednak, zjawisko to nie dotyczy branży energetycznej, szczególnie jej subdyscypliny, dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Energetyka rozwija się bardzo prężnie, to branża na której usługi zawsze będzie zapotrzebowanie, a sam dział energetyczny obejmuje kilka poziomów kadr, od prac biurowych, przez wykonawcze aż do projektowych, a więc znaleźć tu mogą prace osoby, z wyższym, jak i zawodowym technicznym wykształceniem oraz te osoby których ukończony kierunek dotyczył spraw administracyjnych. W sieci można znaleźć ogromną ilość ogłoszeń, związanych z pracą w energetyce (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odnawialne źródła energii - definicja Odnawialne źródła energii - energia słoneczna, energia wiatrowa

są to metody pozyskiwania energii, których to używanie, wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem. W ustawie rząd definuje je następująco:   „Odnawialne źródło energii – źródło wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego, a także z biogazu powstałego w procesach odprowadzania lub oczyszczania ścieków albo rozkładu składowanych szczątek roślinnych i zwierzęcych” Przeciwieństwem odnawialnych źródeł energii  są nieodnawialne źr&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »