Objawy

Wpisy zawierające słowo kluczowe objawy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Koronawirus i JA Moje życie i mój świat

Dzis w nocy nie mogłam spać. Kłębiło sie w mojej głowie mnóstwo pytań i przemysleń.  Sama sobie opowiadałam jak do tego doszło, że dlaczego akurat ja (mimo że przy takiej ilości zachorowań nie powinno mnie to dziwić, ale jednak dziwi). Od początku tej historii i do brzegu.  Należe do osób ostrożnych i roważnych i raczej wyszlam z wieku buntu przeciwko władzy i przepisom. Dlatego jako prawowity obywatel maseczka na twarz, rękawiczki na dłonie i odstęp od innych. Życie nauczyło mnie brania odpowiedzialności nie tylko za siebie i swoich bliskich ale także za innych ( bo oni też są kogos bliskim przecież). Tak naprawdę ciężko stwierdzić kiedy dochodzi do zarażenia, w jakich okolicznościach i każdy pierwszy objaw jest inny. Ja jako osoba która nigdynie chorowała na grypę nie byłam świadomo podobnych objawów(zawsze angina, gorączka, sen i odpoczynek i antybiotyki-dwa tygodnie i po wszystkim). W pierwszej kolejność zaczęło mnie boleć gardło (mysle angina wiec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sposobologia Spinka. Praktyka depresji

Gdy myślę, w jaki sposób pisać, jak nazwać sprawy tak trudne do nazwania, bo pochowane jak przerażone zwierzęta; gdy zastanawiam się, jak złapać to uciekające po linoleum robactwo myśli, jak odróżnić kłamstwo od prawdy, sublimację od suchego faktu, wpadam w jakiś stupor. Najpierw czuję przerażenie, bo jak mam się do tego wszystkiego przyznać, zakładając „optymistycznie”, że uda mi się coś nazwać, że pokonam strach przed czymś, przed czym uciekam od kiedy pamiętam, że nie ulegnę pragnieniu kreacji, konieczności modelowej autoprezentacji, która obroni mnie przed światem albo przede mną. To drugie jest zresztą trudniejsze, bo innych może to wszystko nic nie obchodzić, a nawet jeśli się nad sprawą pochylą, nie mogą mieć pewności co do autentyzmu opowieści, bo nie znają faktów. Ja jednak je znam. Nawet jeśli są zdeformowane przez działania Smutnej Przyjaciółki, to mimo wszystko są we mn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dialog wewnętrzny Spinka. Praktyka depresji

To jest jednak tchórzostwo. Jestem tchórzem. Boję się tego, jaki jestem, nie chcąc się jednocześnie zmienić, bo przestałbym wtedy czerpać sporo przyjemności. Tej wprost i przewrotnej.   - Ale czy to się bilansuje? - A czy musi się bilansować? - Może powinno, bo koszt sumienia jest na tyle duży, że co jakiś czas stajesz pod ścianą naprzeciwko plutonu egzekucyjnego. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przejaw pierwszy (choć nie na pewno) Spinka. Praktyka depresji

Bardzo trudno jest dostrzec początek. I nie piszę teraz o przyczynach, a raczej o skutkach, które z całą pewnością jakieś przyczyny mają, ale dopatrzenie się ich jest niemal niemożliwe. Bez jakiegoś lustra, bez drugiego człowieka, któremu się zaufa, który wytrzyma te wszystkie kaskadowe, histeryczne, nie kończące się opowieści, dygresje, analogie, przenośnie, pauzy, zawieszenia itd. I w trakcie albo później się nie porzyga, albo nie przekaże w ręce policji lub świętej inkwizycji.   Nawet tutaj chciałem dokonać zabiegu, w którym przoduje Smutna Przyjaciółka. Zaczynam pisać lub mówić w pierwszej osobie liczby pojedynczej, ale bardzo szybko przechodzę w osobę trzecią, liczby pojedynczej lub (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co się ze mną dzieje?! - czyli o najważniejszych objawach depresji. O depresji w prostych słowach.

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Objawy depresji Choroby psychiczne

  Grupa 1 Objawy w grupie 1...   W depresji podstawowym objawem jest utrata radosci czy przyjemnosci.. co za tym idzie? brak zainteresowan nawet tych, ktore towarzyszyly przez dlugi okres czasu. Drugim podstawowym objawem sa mysli samobojcze, poczucie beznadziejnosci, utrata sensu zycia i zla samoocena. Tak negatywne mysli siedza w glowie chorego caly czas, a ten mimo staran nie potrafi ich odgonic. Przewaznie mysli, ze lepiej nie bedzie, ze to co spowodowalo depresje - nie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Terapia z psychoanalitykiem Psychoanaliza

Chorzy, bywając z psychoanalitykiem w węźle roboczym, są gotowi do dobrowolnej konsolidacji ponad wykrywaniem przyczyn konceptualnych utrapień. Wzniośle starają się podobnie analizować motywacje wydarzeń buntu oraz je opanowywać. Intrygują się rekomendacjami naszych schorzeń, cierpień. Prowadzeni mocną motywacją, utrzymywani przez psychoanalityka, pożądają ujawnić związki między podejrzanymi dla nich jedynych podejściami, tudzież faktami, jakie realizują ich założenie. Sporo pacjentów nieżyczliwie niemniej godzi się na wspominanie plus szykowanie kłopotliwych konfiiktów, albowiem obawia się, że jeszcze znajdą się w okoliczności bez wyjścia, jak we wczesnym dzieciństwie.   Dokładna konsultacja psychologiczna   Wspominanie stresu, nieszczęścia jest uzupełnieniem t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowoczesne testy ciążowe w sieci

W obecnych czasach na rynku leczniczym możemy zdobyć rożne rodzaje testów ciążowych. Wszystkie z nich są nadzwyczaj efektywne i dostarczają wybitnie miarodajne rezultaty. Są to testy, które możemy zakupić w stacjonarnych względnie internetowych aptekach. Panie mają niezwykle bogaty wybór, jednakże nie wszelkie z nich wiedzą, iż osiągalne od niedawna się również egzaminy ciążowe w Internecie. Jest to postać bezpłatna, natomiast dodatkowo zasługujące na zaufanie. Egzamin ciążowy online jest niekonwencjonalną techniką, niefortunnie nie poprzez wszystkich jeszcze tolerowaną. Malutko kobiet zdaje sobie sprawę, iż udostępniając kilku szczerych odpowiedzi, mogą potwierdzić rację swojej brzemienności. Nie są spontaniczne tego, że są to kwestionariusze przyrządzone zwyczajowo przez sztab fachowców. Dużo użytkowniczek Internetu jest również opinii, że takie portale zostały utworzone wyłącznie w celach zarobkowych. Nie wiedzą wprawdzie, że są o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wykonaj test ciążowy przez Internet

Niedużo niewiast potrafi do tego korzystać ze zdobyczy Netu, jakimi są liczne specjalistyczne przewodniki, wskazówki dotyczące krzepkiego środka życia i diety, ba testy ciążowe. Fachowe testy ciążowe uwidoczniły się w przestrzeni internetowej względnie niedawno i zaraz nawiązały niebywały tryumf. Zaczęło z nich korzystać tysiące pań na całym świecie, które chciały jak najszybciej pozbyć się wątpliwości, dotyczących przypuszczalnej ciąży. Znajomość takich serwisów w naszym kraju jest bezustannie nieduża. Duża liczba kobiet dalej może zaakceptować tego typu kwestionariuszy, które najzwyczajniej zapełnia się z wykorzystaniem Internetu. Dużo postaci kwestionuje ich wiarogodność i prawdopodobieństwo prawdziwej odpowiedzi. Źle, bo jak pozostało wykazane, są to egzaminy niezwykle wydajne oraz autentyczne. Niektóre z nich zostały opracowane w oparciu o profesjonalną literaturę ewentualnie w czasie rozmów z profesjonalistami. Jeżeli występują (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Darmowe testy ciążowe

Wizytacja w aptece w sprawie nabycia testu ciążowego dla całego szeregu osób może być niezwykle krępująca. Wyjątkowo, o ile kroczymy do apteki podczas dnia, kiedy oblegają ją tłumy klientów. Dla wielu kobiet jest to zbytnio intymna i osobista idea, o której nie chcą oznajmiać na chybił trafił spotkanych osób. Wskutek tego dobrym rozwiązaniem będzie godny zaufania test ciążowy online. Ten test dopuszcza nam zachować intymność czy też anonimowość. Odwiązujemy go w domowym uboczu, bez towarzystwa nieznajomych i niechcianych postaci. Jest to alternatywa osiągalna od niedawna, którą możemy wykonać za sprawą Netu. Ten test rozwiązujemy ekspresowo, jakkolwiek nade wszystko bez jakichkolwiek nadzwyczajnych opłat. Możemy go wyszukać na wielorakich portalach internetowych - od ostatnia dodatkowo na całego szeregu krajowych witrynach. Są to strony sprawdzone oraz tworzone przy pomocy znawców z specjalności leczniczej. Jest to ciąg ostrożnych za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skuteczność testów ciążowych online

Wyczekiwanie na potomstwo jest niestety niejednokrotnie nadzwyczaj rozgorączkowanym okresem w naszym życiu. Tyczy się to zwłaszcza kobiet, które z różnych - często uzdrawiających i hormonalnych motywów, nie mogą zajść w brzemienność. Każde objawy i znaki przychodzące w naszym tworze sprawiają, że zaczynamy snuć podejrzenia, iż może w sam raz tym razem się nam udało i w końcu będziemy mieć dziecko. Żeby jak najszybciej rozwiać przypuszczenia, pożądane byłoby na początku wykonać test ciążowy online. Jest to procedura sprawdzona i zalecana poprzez wielu ekspertów - przykładowo psychologów i doktorów. Polega ona na udzieleniu szczegółowych odpowiedzi na szereg pytań, które otrzymujemy w internetowym kwestionariuszu. Istotne jest, ażeby wysyłane odpowiedzi były nienaganne i harmonijne ze stanem rzeczywistym. Test ciążowy sporządzany przy użyciu Internetu posiada spore atuty. Nade wszystko jest to forma darmowa i banalnie osi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Internetowe rozwiązania

Istnieje sporo objawów ciąży - co atrakcyjniejsze, nie muszą one występować wszelkie na raz, ani pojawiać się w stąd czasie. Organizm każdej kobiety reaguje w inny sposób na ten niezwyczajny stan. Z tego powodu, możemy czuć się zupełnie porządniej, niż nasze inne znajome, które spodziewają się dziecka. Jest to szczególnie zdeterminowane genetycznie oraz ogromnie podrzędne od naszego dziennego trybu życia czy też wieku. O ile jednak nie mamy pewności, czy jesteśmy w ciąży, wskazane jest jak najprędzej upewnić się, korzystając z Internetu. Dzięki nowoczesnym technologiom, wynikło w sieci sporo serwisów, które dają nam taką istotnie alternatywę. Test ciążowy online jest bardzo miarodajną strategią, za pomocą której możemy na sposób łatwy i pośpieszny wypróbować nasze podejrzenia. Diagnoza, która ukazuje się po uczynieniu takiego testu online jest w ogromnej ilości przypadków prawdziwa. Z takich interne (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Różyczka i jej powikłania Różyczka - choroba

Powikłania różyczki   Poważne powikłania różyczki są rzadkie , zwłaszcza że został wprowadzony odrze, śwince i różyczce ( MMR) . W nielicznych przypadkach , gdyzakażenie rozwija się w ciąży , jednak istnieje poważne ryzyko dla nienarodzonego dziecka .   Jeślikobieta w ciąży łapie różyczkę ,zakażenia mogą być przekazywane do swojego dziecka . To może prowadzić do problemów, takich jak poronienia (utrata ciąży w okresie pierwszych 23 tygodni), oraz szereg wad wrodzonych znane jako syndrom wrodzonej różyczki (CRS ).   Syndrom wrodzonej różyczki ( CRS )   CRS występuje, gdywirus, który (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Leczenie schizofrenii Poszukiwacz wiedzy

    Nawiązując do notki na temat objawów schizofrenii, warto napisać kilka zdań na temat jej leczenia.   Schizofrenia wymaga łączenia różnego rodzaju metod leczenia. Główna metodą leczenia jest farmakoterapia, zwłaszcza w tym okresie, gdy pacjent nie uważa że jest chory. Stosuje się neuroleptyki (leki psychotropowe) klasyczne i nowej generacji. Leczenie farmakologiczne powiązane jest z psychoterapią grupową, w których stosuje się muzykoterapię, artyterapia, gimnastyka. Jest to cały kompleks oddziaływań rehabilitacyjnych. Starą metodą ale jeszcze stosowaną jest terapia elektrowstrząsowa. Stosowana gł&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rak prostaty Poszukiwacz wiedzy

       Rak prostaty to złośliwy nowotwór układu moczowo-płciowego, który atakuje mężczyzn powyżej 45 roku życia. Jest to choroba przewlekła, ale można się z niej wyleczyć, aczkolwiek jest to utrudnione ze względu na złożoną budowę prostaty. Jej wnętrze to splot kanałów i naczyń krwionośnych, poza nimi prostata zawiera część cewki moczowej i nasieniowód.       Podczas leczenia stosuje się zwykle metody przewidziane dla innych rodzajów raka. W zaawansowanym stadium jest to chemioterapia i radioterap (...)

Zobacz cały wpis na blogu »