Nowotwory

Wpisy zawierające słowo kluczowe nowotwory.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kopalnie uranu a środowisko biologia i ochrona przyrody

Ostatnio jest wielkie parcie na elektrownie atomowe, które są najbardziej niebezpiecznym dla środowiska źródłem energii. Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, będący częścią Publicznej Służby Zdrowia USA przeprowadził badania na górnikach uranu. Badania dotyczyły stanu zdrowia górników uranowych od 1950 r. Pracownicy Publicznej Służby zdrowia rozpoczęli badania w 1950 r, Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy przejął je w 70 latach. Górnicy poddani badaniom przeszli przynajmniej 1 badanie lekarskie w latach 1950-60 i pracowali w kopalni minimum miesiąc. Przeanalizowano również akty zgonów i porównano je z aktami zgonów górników wykopujących inne rudy. Określono stężenie radonu, jego pochodnych, radioaktywnego pyłu i promieniowania oraz jak zmieniało się zdrowie górników po przepracowaniu kolejnych miesięcy. Badaniu poddano ludzi z różnych grup etn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konopie siewne biologia i ochrona przyrody

Konopie siewne Cannabis sativa jest rośliną z rodziny konopiowatych Cannabaceae (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
GMO a zdrowie biologia i ochrona przyrody

W Polsce mamy zakaz sprzedaży nasion GMO, niestety można uprawiać takie rośliny, kiedy zdobędzie się pozwolenia. Trudności w prowadzeniu upraw GMO nie znaczą, że nie jemy takich roślin np. w zupkach w proszku, sprowadzanych głównie z Azji owcach i warzywach, my potrzebujemy owoców i warzyw przez cały rok, kiedy nie mamy rodzimych, trzeba kupować sprowadzone z cieplejszych stref, ponieważ jeść musimy, najlepiej kupować te z krajów UE. GMO nie jest dla nas zdrowe. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
glifosat biologia i ochrona przyrody

Glifosat to także sól kwasu fosforawego i innych aminokwasów. Wadliwe aminokwasy zresztą kwasu fosforawego mogą być wbudowywane w białka i prowadzić do powstawania nieprawidłowych białek m. in. prionów, które nie rozkładają się pod wpływem temperatury, wbudowują się do odpowiednich miejsc w ciele i powodują choroby np. chorobę szalonych krów, encefalopatie gąbczaste. Wadliwe białka odpowiadają za powstawanie demencji i choroby Alzheimera. Wbudowywanie ufosfoniowanej glicyny i innych aminokwasów może powodować zaburzenia w syntezie hormonów białkowych np. tarczycy. Toksyny uszkadzają trzustkę i wątrobę, zdrowy człowiek jedząc cukry proste poje sobie na długo ponieważ kiedy cukier się wchłonie z jelit, zostaje zmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
dlaczego technologia 5G nie jest bezpieczna biologia i ochrona przyrody

Podczas, gdy fizycy i programiści, czyli ludzie wiedzący o biologii i medycynie tyle samo co ja o oprogramowaniu usilnie starają się nam wmówić, że 5G nie szkodzi, fakty mówią co innego. W nadmiarze wszystko szkodzi, fakt, że fale radiowe docierają do nas z kosmosu i są naturalnym elementem środowiska, ale do pewnego progu nic nie jest szkodliwe, a od pewnego progu wszystko, z wodą i cukrem włącznie. Coraz to nowsze sieci bezprzewodowe niepotrzebnie zwiększają elektrosmog i już dawno osiągnęły poziom toksyczny. Skąd wiadomo? Wszystko w przyrodzie ma poziom neutralny, fizjologiczny, czasami korzystny jak leki, toksyczny jak leki po przedawkowaniu i letalny. Zwiększanie norm nie może opierać się o chęć zbudowania nowej sieci komórkowej, a o pozio (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Białaczka - przyczyny, objawy, leczenie dlaczego tak wielu ludzi choruje na nowotwory?

Białaczką nazywamy grupę nowotworów, związaną z patologią w układzie krwiotwórczym. Istotą białaczki jest niecelowy rozrost określonego typu komórek układu białokrwinkowego (szpiku kostnego lub węzłów chłonnych) z późniejszym przenikaniem do krwi nie tylko komórek dojrzałych, ale i komórek młodszych. BIAŁACZKA - PRZYCZYNY Nie jest znana jednoznaczna odpowiedź dlaczego dochodzi do  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alternatywne sposoby walki z chorobami cywilizacyjnymi Troska i dbanie o zdrowie

  Jako ludzkość mamy wiele osiągnięć w wielu dziedzinach życia. Te osiągnięcia są zauważalne nie tylko w elektronice czy informatyce, ale również dotyczą sfery ogólnie pojętego zdrowia. Przykre jest natomiast to, że nadal nie potrafimy poradzić sobie z najpowszechniejszymi chorobami cywilizacyjnymi. Do najczęstszych przyczyn zgonów należą choroby układu krążenia i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »