Nieruchomości szczecin

Wpisy zawierające słowo kluczowe nieruchomości szczecin.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kupno działki za pomocą biura nieruchomości Biuro nieruchomości Szczecin

Decydując się na wybudowanie domu, musimy najpierw nabyć działkę na której powstanie. Szczęście mają te osoby które już taką posiadają, natomiast Ci którzy jej nie mają muszą taką kupić. Jeśli sami nie możemy z różnych powodów znaleźć wymarzonej działki, to możemy zlecić takie szukanie odpowiednim biurom nieruchomości. Przed uprzednim przedstawieniu swoich wymagań odnośnie działki, biuro nieruchomości Szczecin powinno nam taką znaleźć. Wymagania nasze mogą być najróżniejsze. Począwszy od wielkości działki a skończywszy na jej lokalizacji. Ważne jest również aby w okolicy w której chcemy budować nasz dom, były podłączenia do kanalizacji, był dostęp do gazu czy wody państwowej. Czasem trudno jest znaleźć odpowiednią działkę, lecz biuro nieruch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mieszkanie – ale gdzie? Nieruchomości Szczecin

Mieszkanie własnościowe to najlepszy pomysł i jeśli tylko stać nas na zakup własnego mieszkania, wybierzmy się do  biura nieruchomości Szczecin, gdzie odnajdziemy atrakcyjne oferty mieszkań. Tym, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przeglądając oferty nieruchomości Szczecin jest ich lokalizacja. Jeśli szukamy na przykład nowego mieszkania, to znajdźmy takie, które będzie położone w dogodnym miejscu – z bliską odległością od przystanku autobusowego, sklepów, a jeśli mamy dzieci – także od szkoły. Dzięki temu będzie się nam mieszkać naprawdę komfortowo a zakup tej właśnie nieruchomości Szczecin uznamy za najlepszy wybór w naszym życiu. Warto się dobrze zastanowić, zanim wybierzemy to, czy inne mieszkanie, bo jest to decyzja na długie lata życia, która zaważy na tym, jak będzie wyglądało nasze codzienne funkcjonowanie. Jeśli więc decydujemy się wydać grube setki tysięcy złotych, to z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grunty w dobrej cenie Szczecin nieruchomości

Osoby zainteresowane przede wszystkim wszelkiego rodzaju gruntami powinny nade wszystko odwiedzić Szczecin, albo tez prześledzić jakie oferty w tym wykresie przygotowało dla nich owe miasto. Trzeba bowiem podkreślić, że nieruchomości Szczecin i wśród nich właśnie grunty należą do jednych z najlepszych. Sprzedawane są one w niesamowicie przystępnych cenach, a do tego znajdują się w bardzo dobrych lokalizacjach. Zakup takich nieruchomości Szczecin daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim na takiej zakupionej działce może powstać w zasadzie cokolwiek. Jeżeli jest to naprawdę dobra lokalizacja warto zdecydować się na sklep, centrum handlowe czy też każdy inny dochodowy biznes. Z powodzeniem możemy także wykorzystać takie nieruchomości Szczecin na budowę własnego domu. Pomysłów jest naprawdę bardzo dużo, dlatego też chętnych na tego rodzaju zakupy z pewności nie brakuje. Warto podkreślić, że owe nieruchomości spełniają wszelkie wymagania i są do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rynek nieruchomości Nieruchomości Szczecin

Mówiąc o nieruchomościach http://inhouse.szczecin.pl/opinie, bardzo często można zetknąć się z takim zagadnieniem jak rynek nieruchomości. Jest to termin, który należy rozpatrywać na bardzo wielu płaszczyznach. Nie mniej jednak ogólnie należy przez to rozumieć wszelakie warunki, na podstawie których odbywają się wszelakie transakcje mające jakikolwiek związek z nieruchomościami. Przede wszystkim chodzi w tym miejscu o kupno, sprzedaż oraz wynajem nieruchomości. W tego rodzaju transakcjach zawsze uczestniczy bardzo wiele podmiotów. Ceny dyktowane są tutaj przez rynek i zależą od bardzo wielu rozmaitych czynników. Jednym z tych najważniejszych jest to czy na rynku na określone nieruchomości istnieje popyt. Jeśli jest popyt, rynek rozwija się bardzo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy Szczecinianie chcą kupować mieszkania? Mieszkania, domy, nieruchomości, Szczecin

Mimo że warunki mieszkaniowe dużej ilości szczecińskich rodzin uległy poprawie w ubiegłych paru latach, w dalszym ciągu dużo wskazuje na to, że Szczecinianie mieszkają źle. Można to zobaczyć znacząco, gdy porównamy główne dane o stanie mieszkalnictwa w państwach tzw. starej Europy i w Szczecinie. W Szczecinie mamy brak mieszkań – jest to prawda ogólnie znana i nie wymagająca dyskusji. Wynika ona z faktu, że – statystycznie – niemal 1,5 mln rodzin nie posiada swojego mieszkania. W Szczecinie mamy wiele wyższy niż średnia unijna odsetek ludzi przypadających na jedno mieszkanie. Mamy nie jedynie mniej mieszkań, ale również mieszkamy w nich w większym stopniu stłoczeni niż nasi zachodni i północni sąsiedzi. Lecz te 1,5 mln to zaledwie częściowe zobrazowanie wielkości problemu. Ocenia się, że około 50 % mieszkań w Szczecinie potrzebuje remontu, a kilkaset tysięcy ludzi przebywa w lokalach, które są w tak opłakanym stanie te (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Średnie ceny mieszkań nie zawsze są miarodajne Mieszkania, domy, nieruchomości, Szczecin

Metr statystycznego nowego mieszkania w Szczecinie jest w praktyce zwykle o kilkaset zł tańszy niż średnia podawana przez analityków. Średnie są bowiem znacznie zawyżane przez nieliczne, ale za to bardzo drogie inwestycje.   - Statystyki powstają na bazie ogłoszeń w danych serwisach, a te stanowią w większości miast najwyżej 10-15 proc. całej oferty - wyjaśnia dr Paweł Grząbka, dyrektor zarządzający CEE Property Group. - Wiele inwestycji w ogóle nie trafia do wolnej sprzedaży. I to może przekłamywać prawdziwy obraz rynku. Ceny mogą też zawyżać nieliczne, bardzo drogie inwestycje. - Stąd np. w Szczecinie obserwowaliśmy skoki cenowe po 5 proc. z miesiąca na miesiąc. Rynek wcale tak się nie zmieniał, tylko wchodziły w konkretnym miesiącu pojedyncze, drogie oferty. Na warszawskiej Ochocie długo niemal nic nie budowano, a to, co było, kosztowało w granicach 7 tys. za mkw. Gdy nagle weszła inwestycja w cenie 10,5 tys. zł, odnotowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ceny mieszkań przestały spadać Mieszkania, domy, nieruchomości, Szczecin

Kredyty hipoteczne nieco zdrożały, ale wzrosty tylko raty kredytów w złotych. W ciągu dwóch tygodni ceny mieszkań w dużych miastach nie spadły, wyjątkiem jest Szczecin.    Średnie oprocentowanie kredytu w złotych wzrosło w ciągu tygodnia z poziomu 6,71 proc. do 6,73 proc. Z danych portalu eHipoteka.com wynika, że rata kiedytu w kwocie 200 tys. zł rozłożonego na 30 lat zwiększyła się o ponad 2 zł i wynosi 1295 zł. Oprocentowanie kredytów we frankach szwajcarskich również wzrosło z 4,14 proc. do poziomu 4,16 proc. Jednak miesięczna rata kredytu w wysokości 200 tys. zł, udzielonego na 30 lat zmniejszyła się nieznacznie, ponieważ złoty wciąż umacnia się wobec franka szwajcarskiego. Obecnie średni kurs spłaty jest mniejszy niż przed tygodniem o 1gr i wynosi 2,22 zł.     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »