Nas

Wpisy zawierające słowo kluczowe nas.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Tomato i mini NAS z rozbudowanym dostępem Marcin Dubicki

Router oparty na Tomato 1.28 posiada możliwość udostępniania dysków sieciowych w oparciu o serwer Samba. W wypadku prostego udostępniania nawet kilku zasobów, posiadamy ograniczenie - panel zarządzania routera daje możliwość utworzenia pojednczego użytkownika z hasłem, przez co nie ma możliwości elastycznej konfiguracji uprawnień dla różnych zasobów. Oczywiście, jeżeli zależy nam jedynie na prostym udostępnieniu, to opcja taka wydaje się wystarczająca. Jednak, jeżeli zależy nam na wielu poziomach uprawnień i dostępów, to ograniczenie komplikuje bardziej złożone rozwiązania. Jednak słowo "komplikuje" nie oznacza "nie da się" ;)   Ograniczenie liczby użytkowników do jednego nie wynika z samego serwera Samba, a jedynie z założeń twórców panelu. Zatem wniosek nasuwa się sam - trzeba obejść ograniczenia panelu.   Poniżej przedstawiam opis, w jaki sposób ominąłem te ograniczenia.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kalejdoskop.. Moje wiersze

           Kalejdoskop...   Jesień, nas wita ,rześkim porankiem.. Horyzont ,przesłonięty ciemnymi chmurami- zwiastuje opady i wiatr... Jesień, czasem ma też swoje uroki... Spacer, pośród mgieł- przenosi nas w inny świat.. Siatki pajęcze, misternie utkane i pokryte, srebrnymi kroplami rosy-ukazują zaczarowany  świat... Spadające liście i przekwitłe kwiaty-sygnalizują, nadchodzące zmiany.. Wszystko, zmienia się, jak w kalejdoskopie.. Czasem zawita slońce, innym razem deszcz i wiatr... Trzeba znaleźć cichą przystań, aby przeczekać trudny czas...   mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »
CÓŻ ZA WYDARZENIA NAS CZEKAJĄ? Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

CÓŻ ZA WYDARZENIA NAS CZEKAJĄ? 219. Burze, gromy i pioruny w narastający sposób, i nie da się tego zatrzymać do momentu, aż zmieni się ludzkość na lepsze lub wyginie ostatecznie! Z j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »