Narcyzm

Wpisy zawierające słowo kluczowe narcyzm.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wpis 2023-02-24 Prawdziwe oblicze narcyza

Witajcie na moim blogu. Zacznę od początku. Postanowiłam założyć bloga by podzielić się z wami tym jak życie na co dzień co czuje jak wygląda wiele sytuacji z życia narcyza z jego punktu widzenia. Pod koniec zeszłego roku dowiedziałam się w trakcie terapii,że cierpię na narcystyczne zaburzenie osobowości. Terapię zaczęłam w roku 2022. Powód?Kłótnia z mężem kolejna dość poważna. Obiecałam że się zmienię że mam problem ze sobą i zaczęłam terapię. Początkowo było podejrzenie borderline. Kiedyś jako nastolatka miałam taką diagnozę. Potem okazało się,że mam częste wahania nastrojów co bardziej szło pod cyklotymie z cechami borderline. A dopiero po prawie roku terapii przypadkiem w testach wyszło narcystyczne zaburzenie osobowości. Był to dla mnie szok. Gdzie ja narcyz. Taka spokojna osoba. Ale przygladajac się bliżej zaburzeniu i jego odmianom...tak musiałam przyznać (choć do dziś mam momenty wahania że to nie ja)jestem narcyzem wrażliwym/ukrytym ale jednak. Wszyst (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
HPD. Narcystyczny celebrytyzm czy kobieca psychopatia? No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

HPD. Narcystyczny celebrytyzm czy kobieca psychopatia?   Histrionic Personality Disorder (F60.4 w klasyfikacji chorób ICD-10) Histrioniczne zaburzenie osobowości jest jedną z czterech perturbacji osobowościowych zawartych w tzw. klastrze „B” amerykańskiego podręcznika diagnostyczno-statystycznego DSM-5 (2013). Patologie te zostały zgrupowane w jednej wiązce ze względu na „dramatyczne”, „emocjonalne” i „niekonsekwentne” zachowanie ich nieposkromionych nosicieli. W środowiskach eksperckich, czyli wśród psychiatrów i psychologów, dominuje ugruntowany pogląd, że syndromy ujęte w tym samym klastrze DSM wykazują tendencję do wzajemnego przenikania się, a nawet do współwystępowania u jednego człowieka. Nic więc dziwnego, iż HPD często idzie w parze z cechami narcystycznym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Paranoja i paranoicy. Czym jest osobowość paranoiczna? No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Paranoja i paranoicy. Czym jest osobowość paranoiczna?     „Każdy ukrywa coś z tyłu głowy, każdy chowa coś w rękawie, tak. Wszyscy są mocno splątani – – najciaśniej, jak tylko potrafią. I każdy z nich próbuje mnie udusić, tak. (…) Każdemu z nich zjadliwe plotki kapią z języka. Wszyscy nie mogą się doczekać, aż zobaczą mnie uciekającego, tak. Każdy ma nabitą historyjkę i przyjmuję za fakt, iż wszyscy widzą tarczę strzelniczą na moich plecach, tak. Węszę spisek. Ciągle o mnie kłamią. Prześladują mnie. Widzę was tutaj. Czy wy nie wiecie, że dokarmiacie moją paranoiczną osobowość?!” Alice Cooper – „Paranoiac Personality” [z płyty „Paranormal”, 2 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sens Życia Ciemna Strona Umysłu

 Skoro znamy już definicje indywidualnej siły psychicznej, mogę przejść do kolejnej części, jaką jest sens naszego życia. Poprzez sens życia, rozumiem stan jednostki w której zachodzą pozytywne reakcje wewnętrzne na bodźce z otoczenia, stające się podstawą do wytwarzania nowych konstruktów marzeń. Spoglądanie w przyszłość to czynność umysłowa, nadająca prędkość naszemu rozwojowi. W ten sposób możemy dojść do wniosku, iż tak naprawdę sens to nic innego jak spełnianie swoich własnych potrzeb. Tak właśnie się dzieje, ponieważ rodzimy się narcyzami i w trakcie całego życia nimi jesteśmy. Dążymy najpierw do zaspokojenia własnej fundamentalnej potrzeby i dopiero potem zastanawiamy się nad potrzebami innych. Taki stan rzeczy dotyczy nas wszystkich, ponieważ brak spełnienia tej potrzeby buduje mniejsze poczucie własnej wartości, użyteczności, oceny samego siebie itp.. Czym jest sens życia w sensie jego posiadania a nie definicyjnym?       Wsz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Top 5 zachowań psycho-paniczów Wieża z kości słoniowej

    Dzień dobry moje drogie,   Przyznam się, że nie mogłam usiedzieć na miejscu i postanowiłam znowu do Was zagadać. Pomysły na tego bloga rozbijają mi się o czaszkę i wzburzają płyn mózgowo-rdzeniowy. A, że jestem w tym flow, które pozwala mi wyrzucić miliardy myśli, to znaczy, że nie można sobie odpuścić. Kawka zrobiona? A może piątunio już wszedł Wam ostro i nie możecie się doczekać po południa? No ja muszę przyznać, że jak zwykle ambitnie podchodzę do tematu, tj. rano pełna werwy, skupienia, podejścia w stylu "I'm a king of the world", a potem kiszka. Szybko się spalam. Ale zwalam to trochę na pogodę, na zbliżające się przesilenie i co tu dużo mówić, zmęczenie. Niemniej jednak, dzisiaj jak to ja, wstałam z taką myślą, że mam swoje top 5 ukochanych (sarkazm!) tesktów Jaśnie Pana (a w zasadzie było ich dwóch, więc może powinnam ich rozmnożyć?), które psuły mi krew jak tru (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po co w ogólne o tym jeszcze gadać? Wieża z kości słoniowej

Dzień dobry Dziewczynki :)   Skoro tutaj jesteście to pewnie z jakiegoś konkretnego powodu. Nie wiem, na ile SEO podpowiedziało w wynikach, że tutaj znajdziecie miejsce ukojenia swoich zszarganych nerwów, ale chciałabym Was powitać uśmiechem, herbatką i zaprosić do mojej Wieży. Zdaję sobie sprawę, że przedstawienie się, gadanie o sobie, to tak trochę jakby całować własne odbicie w lustrze, ale czuję się w obowiązku opowiedzenia Wam o moich powodach stworzenia miejsca, które, mam nadzieję, z czasem ściągnie tutaj silne, mądre, pełne wiary i nadziei kobiety. Chociaż, jeśli pojawi się jakiś pan - też nieźle. Zawsze to jakaś inna perspektywa i sposób myślenia :) Wieża z kości słoniowej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2)     (...)   STEVEN „STEVE” JOBS (ur. 24 II 1955 r., zm. 5 X 2011 r.) Drugi – a właściwie pierwszy, bo zaprezentowany w pierwszej kolejności – antybohater „Piratów z Doliny Krzemowej” nie był człowiekiem tak głęboko zaburzonym jak jego autystyczny rywal. Nie ulega jednak wątpliwości, że miał problemy z samym sobą (narcyzm kliniczny), a za ich przyczynę uznaje się traumę z dzieciństwa i wynikający z niej kryzys tożsamości. Steve Jobs pojawił się na świecie… przez przypadek. Urodziła go bowiem niemiecko-szwajcarska katoliczka Joanne Schieble, która zaszła w nieplanowaną ciążę z syryjskim muzułmaninem Ab (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1)     „Pierwszy milion trzeba ukraść” Słowa przypisywane J.K. Bieleckiemu (cyt. za: Wikicytaty, Pl.wikiquote.org) UWAGA! UWAGA! UWAGA! PONIŻSZA ANALIZA ZAWIERA SPOILERY! Tytuł oryginalny: „Pirates of Silicon Valley” Tytuł polski: „Piraci z Doliny Krzemowej” Reżyseria: Martyn Burke (Kanadyjczyk, rocznik 1952) Kraj i rok produkcji: Stany Zjednoczone Ameryki 1999 Instytucja sprawcza: TNT – Turner Network Television Gatunek: dramat/komediodramat, obyczajowy, biograficzny Na podstawie książki Paula Freiber (...)

Zobacz cały wpis na blogu »