Mma

Wpisy zawierające słowo kluczowe mma.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rób badania ! Zdrowo na Sportowo

Wiele osób zaczynając przygodę że sportem, z różnymi oczekiwaniami - utrata wagi, poprawienie sylwetki, przyrost masy mięśniowej, popełnia jeden podstawowy błąd, nie robi badań przed rozpoczęciem diety i programu treningowego. Każdej z osób, która zaczyna współpracę ze mną zalecam zrobienie badań zwłaszcza hormonalnych . 1. Hormony płciowe męskie : Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S) - Jest to główny obok kortyzolu i aldosteronu hormon steroidowy wydz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DUET FIGHT NIGHT 22 DFN'22 14 SIERPNIA 2021 Zdrowo na Sportowo

Link do walki https://youtu.be/jvGBsmRc_w8   14 sierpnia 2021 roku odbyła się  gala DUET FIGHT NIGHT DFN'22 w której miałem zaszczyt stoczyć 4 rundową walkę na zasadach boksu zawodowego.  W trzeciej rundzie doznałem kontuzji, całkowite zerwanie ścięgna długiego bicepsa. Adrenalina pozwoliła na dokończenie wszystkich rund i przegraną na punkty. Super doświadczenie i szacunek dla przeciwnika. Na ringu możemy się "pozabijać", ale po za ringiem nie ma urazy i to cechuje prawdziwe sportowe podejście 💪. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
The Champ is here Okiem kibica

Poznajcie Conora Conor Anthony McGregor, bo tak właściwie nazywa się irlandczyk, urodził się 14 lipca 1988 roku w Dublinie. The Notorius  jest pierwszym irlandzkim mistrzem organizacji Ultimate Fighting Championship, czyli popularnego UFC. Przed zasileniem najlepszej organizacji MMA na świecie trenował amatorsko kickboxing i pracował jako hydraulik. Conor zawsze powtarzał, że w wieku 25 lat będzie milionerem. Jego trenerzy widzieli w nim talent. Irlandczyk posiada chyba najmocniejszy cios wśród zawodników swojej kategorii wagowej. McGregor mierzy 175cm wzrostu, dlatego walczy w niskich kategoriach wagowych tj. piórkowa i kogucia. W 2008 roku porzucił pracę i podpisał zawodowy kontrakt, a jego trenerem został Johna Kavanagh. Conor porzucił pracę hydraulika, ciężko trenował i utrzym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Książe, który został królem Okiem kibica

Jan Błachowicz- król polskiego mma    Jan Błachowicz to polski zawodnik mma, pochodzący z Cieszyna. Legitymuję się aktualnie rekordem 25-8. Pierwszą zawodową walkę w formule mma stoczył w 2007 roku i co ciekawe przegrał ten pojedynek, co nie przeszkodziło mu w odnisieniu pasma sukcesów w tym sporcie. Janek wzorcowo poprowadził swoją karierę. Już swoją drugą walkę stoczył pod sztandarem raczkującej wówczas organizacji KSW i odniósł zwycięstwo. Od 2007 do 2010 roku cieszyński książe wygrał 3 razy turniej organizowany przez tą federację. Wyjaśnię tylko, że na jednej gali zawodnik walczył 3 razy, aby taki turniej zwyciężyć. 26-tego listopada 2011 zrewanżował się za wcześniejszą porażkę legendzie mma, kameruńczykowi Sokoudjou, zdobywając tym samym na gali KSW 17 międ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrażenia po gali KSW 50 Marcin Dubicki

Ostatnią galę KSW o numerze 50 cechowały następujące elementy: - była to gala, gdzie nie było zaskoczeń jeżeli chodzi o wyniki - faworyci wygrali - najwięcej zmian - liczne kontuzje wykluczyły pierwotnie planowanych zawodników, stąd do końca nie był pewny ostateczny skład   Gala bez wątpienia była atrakcyjna ze sportowego punktu widzenia, bo były i walki zakończone decyzją i zakończone przed czasem. Oto jak oceniam poszczególne walki:     Aleksandra Rola vs Catherine Costigan - udany debiut Oli, walka dobra technicznie, jestem zadowolony z wyniku, gdyż jej kibicowałem   Dricus du Plessis vs Joilton Santos Lutterbach - tutaj również jestem zadowolony z wyniku, gdyż kibicowałem Dricusowi   Antoni Chmielewski vs Jason Radcliffe - walka technicznie dobra, zakończona decyzją. Niestety Antoni, któremu kibicowałem niestety przegrał.   Damian Jani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mateusz Gamrot kończy karierę. Marcin Dubicki

Ta szokująca wiadomość dotarła dzisiaj rano. Niepokonany mistrz dwóch kategorii wagowych: 66kg i 70kg federacji KSW postanowił przerwać karierę. Mateusz w grudniu 2018 pokonał dominatora kategorii do 66kg Klebera Erbsta Koike, przez co jako pierwszy w historii zawodnik federacji KSW stał się równoległym posiadaczem pasów mistrzowskich dwóch kategorii wagowych. Od kilku miesięcy krążyły plotki na temat odejścia Mateusza z KSW, chociaż dominowały głównie teorie o przejściu do federacji UFC. Jednak oficjalne oświadczenie Mateusza dotyczące m.in. przyczyn podjęcia takiej decyzji nie pozostawia złudzeń    "Zwakowałem pasy KSW. Powodem tego jest ogólne zmęczenie i zniechęcenie. Od dłuższego czasu ciąży na mnie ciągła presja związana z długotrwałym byciem na szczycie. Chcę też uspokoić swoje życie osobiste i poświęcić więcej czasu dla rodziny. Rodziny, k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Typowanie KSW 49 Marcin Dubicki

Wielkimi krokami zbliża się KSW 49. Karta walk imponuje, kilka pojedynków wróży "ogień", to może być naprawdę arcyciekawa gala.   Krakowski vs Dubois - Krakowski to dobry zawodnik, na koncie na jedynie porażkę z legendarnym Kleberem Koike Erbstem, o Dubois wiem niewiele, trudno obstawiać, będę kibicował oczywiście Krakowskiemu.   Andryszak vs Henrique - tutaj również mało znany przeciwnik, ale patrząc na gabaryty Michała obstawiałbym, że on wygra. No i oczywiście jemu będę kibicował.   Polityło vs Racic - walka rewanżowa Racic dał się poznać jako dobry zawodnik, Polityło ma kilka ładnych zwycięstw, obstawiam dużo emocji, trudno typować zwycięzcę.    Zawada vs Silva - kibicuję Martinowi Zawadzie, sympatyczny facet, ale Silva może okazać się zwycięzcą tego pojedynku. Atutem Martina jest odporność na uderzenia.   Szostak vs Jun - obaj trenują w dobrych klubach (WCA vs UFD), Akop j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KSW 48 - pierwsze wrażenia Marcin Dubicki

No i KSW 48 zakończyło się. Ponieważ nie była to gala transmitowana przez PPV, które zawsze śledzę od początku (czyli zazwyczaj od 19.00), to galę oglądałem za pośrednictwem transmisji w Polsacie od godziny 20:00 i nie miałem okazji obejrzeć trzech pierwszych walk (pewnie przy okazji obejrzę je później). Ale sam fakt, że gdy usłyszałem, że trzy pierwsze walki zakończyły się w pierwszej rundzie świadczy o tym, że było "ostro". Generalnie tylko jedna walka zakończyła się decyzją, która nie budziła żadnych wątpliwości co do wyniku. Zdecydowanie walki bez niedomówień.   A co sądzę o samych walkach?   Walka Michała Michalskiego - świetnie, że Michał wygrał. To dobry zawodnik, któremu do tej pory po prostu zabrakło szczęścia. Teraz zaczął od błędu, przez który o mało nie przegrał, lecz potrafił wyjść z trudnej sytuacji, żeby ostatecznie po zaciętym boju znokautować przeciwnika. Świetna walka, cieszę się, że wygrał ten, kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Karta walk - KSW 48 Marcin Dubicki

27 kwietnia 2019 roku w Lublinie odbędzie się gala KSW 48. Gala będzie transmitowana w obrębie Polsatu i Polsatu Sport, czyli bez płatnej transmisji Pay Per View.  Karta walk zapowiada się bardzo ciekawie - szczególnie efektownie zapowiada się walka wieczoru: Szymański vs Parnasse.  Parnasse jak do tej pory nie znalazł pogromcy i pewnie idzie w kierunku pasa - pokonał nawet takiego "wyjadacza" jak Marcin Wrzosek. Romek Szymański ma wprawdzie na koncie przegraną z Marcinem Wrzoskiem i te 2 argumenty mogą przemawiać za tym, że Parnasse jest faworytem. Ale z drugiej strony to jest sport, Romek to dobry technicznie zawodnik, a inny "trójkąt walk" w tej samej kategorii wagowej pokazał, że wyniki bywają różne. Kilka lat temu, gdy Kleber Koike dominował kategorię 66kg na jego drodze pojawił Artur "Kornik" Sowiński, który go pokonał. Później Wrzosek pokonał "Kornika", aby w kolejnej wale ulec Kleberowi. Tak jak napisałem, faworytem jest Parnasse, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bratobójcze walki w MMA Marcin Dubicki

Podczas pojedynków MMA zdarzają się sytuacje, gdy masz mieszane uczucie wobec tego komu kibicować - najczęściej ma to miejsce, gdy darzysz sympatią obydwu zawodników i niezależnie od tego który by wygrał nie będzie w tym euforii. Najłatwiej jest kibicować, gdy jednego zawodnika lubisz bardziej lubisz. A jeszcze, gdy przeciwnik generuje "trash talking", to nie mam już w ogóle dylematów.   Gdy przeciwnik nie budzi sympatii, to kibicowanie jest łatwe.   Najbardziej wyrazistym pojedynkiem pod tym względem był pojedynek Yannicka Bahati z Damianem Janikowskim podczas KSW 43. Damiana darzę dużym szacunkiem, nie wdaje się w słowne potyczki, potrafi zachować dystans i klasę. Yannick Bahati za to narobił przed walką narobił "sporo zamętu", tym bardziej miło się oglądało, jak Damian go zdemolował podczas walki.   Podobnie nie miałem dylematu podczas pojedynku Borys Mańkowski vs Norman Parke podczas KSW 47 - Borys posia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szybka recenzja po KSW 47 Marcin Dubicki

No i po KSW47.   Pierwsze wrażenia:   - bardzo dużo walk zakończonych decyzjami, zaskakujące zwroty akcji - przeważnie wygrywali Ci, których zwycięstwa obstawiałem (chociaż nie zawsze im kibicowałem)   Szczególnie zapamiętane walki:   - Karolina Owczarz vs Marta Chojnowska - kibicowałem Karolinie i wygrała, pomimo mniejszego stażu lepiej taktyczne podeszła do walki   - Wrzosek vs Klaczek - Wrzosek był faworytem, dominał, trzymał poziom godny mistrza   - walka Damina Janikowskiego - piękne zapaśnicze rzuty, prowadził, ale niestety mały błąd i nokaut przekreślił zwycięstwo   - Ishi vs Ferndando - najbardziej nudna walka, chociaż Fernando mnie zaskoczył o tyle pozytywnie, że skutecznie się bronił, obstawiałem, że Ishi go podda. Niejednogłośna decyzja była do przewidzenia.   - Parke vs Borys - Parke to trudny przeciwinik, B (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszystko o Ksw 34 Blog mma

Zadziwiający przypuszczalnie wydawać się fakt, iż reguły opieki medycznej zawodników KSW nader gruntownie określają jej standardy, włączając spośród długością i szerokością bandaża, którym ma pozostać opatrzona rana zawodnika. Okazuje się, że zawodnik ma aż do dyspozycji wyłącznie sześć bandaży, everyman o długości 4 metrów zaś szerokości 5 cm a tylko Ksw 34 Online trójka rolki plastra o wymiarach 2,5 cm x 5 cm. W regulaminie KSW nie jest jednakże klarownie określone, co historia się w wypadku, gdy zabraknie środków opatrunkowych, rozumie się samo przez się jednak, że zawodnik prawdopodobnie w ciągu całej walki trzy baty wykorzystać spośród pomocy medycznej. Pomoc medyczna jest udzielana zawodnikowi w narożniku neutralnym. Jak wiadomo, jakiekolwiek opatrywanie ran musi znajdować się zatwierdzane zaś podpisywane za sprawą wyznaczonego Cutmana. Zezwala się wyłącznie na bandażowanie tudzież opatrywanie plastrem dłoni. Opa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ćwiczenia oraz wprawny osprzęt Sprzęt treningowy

Na siłowni, jak także w domowym zaciszu, w wygodnych okolicznościach możecie rozwijać sylwetkę i cieszyć się z efektów treningów. Starczy do tego dobry osprzęt. Nim podejmiecie decyzję o nabyciu konkretnego sprzętu, pomyślcie które części ciała chcecie szczególnie rozbudować. Doskonałym rozwiązaniem będzie atlas, ale nie wszyscy mają miejsce by umieścić go u siebie. Zawsze treningi powinno się rozpoczynać od wysiłku kardio, żeby rozgrzać mięśnie oraz nastroić je na zmęczenie. Takim kardio może być 20-minutowy, intensywny spacer na bieżni lub paręnaście minut kręcenia na rowerku. Idealnym sprzętem sportowym do rozgrzewki jest orbitrek – stymuluje muskuły na całym ciele. Po zakończeniu rozgrzewki możesz rozpocząć trening siłowy. Wykonuje się je zazwyczaj w seriach po kilkanaście powtórzeń - to, ile ich robimy podlega od naszego zaawansowania. Finalne powtórzenia powinniśmy wykonywać z trudem i zmęczeniem mięśni. Do ćwiczeń dla rąk, przedramion i ramion polec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ksw na żywo ksw 31 online

W sobotę 23 maja Multikino tudzież Republika federalna KSW zapraszają wszystkich wielbicieli MMA na transmisję gali KSW 31 na ksw 31 transmisja ogromnym ekranie w 11 kinach sieci Multikino. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Transmisja 1 KSW31 Transmisja 2 KSW31 Transmisja 3 KSW31 Transmisja 4 KSW31 Transmisja 5 KSW31 <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Największa organizacja MMA w Europie – Zjednoczenie KSW zaaranżuje sukcesywne wydarzenie na Pomorzu. KSW 31 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ksw 29 za darmo transmisja ksw 29

Jak ksw 29 transmisja instruuje serw polsatsport.pl, Mamed Khalidov zaznał urazu pleców w ciągu upichceń aż do gali KSW 29. Jego widowisko na gali w Krakowie nie istnieje mimo to postraszony. Zawodnik Arrachionu Olsztyn rozciągnął mięśnie w spodniej porcyj pleców. Co najważniejsze w pojedynkę Khalidov i jedność z współwłaścicieli KSW, Maciej Kawulski zaświadczyli jego listwa w walce wieczoru przeciw Brettowi Cooperowi. Amerykanin w Krakowie wymieni Tomasza Drwala, jaki oryginalnie bazował się zmierzyć z Mamedem Khalidovem, jednakowoż z porcji kontuzji musiał podać się do dymisji z zadymy. Gala KSW 29 będzie przekazywana w ciągu pośrednictwem szyku pay-per-view. W pozostałej walce wieczoru Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Pawłem Nastulą, a zanim pierwszą obroną pionierskiego pasa KSW w randze półśredniej stanie Borys Mańkowski.

Zobacz cały wpis na blogu »