Maki

Wpisy zawierające słowo kluczowe maki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kwiaty łatwe do wyplewienia biologia i ochrona przyrody

Ze względu na duże rozmiary i gęsty pokrój łatwo je plewic i trudno zarastają, plewimy je kiedy wschodzą, potem mają pojedyncze chwasty Lilie lubia towarzystwo innych roślin, jednorocznych, bylin,drzew i krzewów, pulchne, przepuszczalne, próchnicze gleby, wrażliwe na nadmiar wody, sadzimy w zagonach, sadzimy na głębokości 2,5-3 cebul, czyli 10-15 cm, sadzimy już w marcu,ale najlepiej od polowy kwietnia do połowy maja, drugi raz od września do 20 października, ści&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwietna łąka biologia i ochrona przyrody

Dla ludzi, którzy nie lubią plewienia lub nie mają na nie czasu odpowiednia jest łąka kwietna, można kupić mieszanki nasion roślin wieloletnich i jednorocznych. Trzeba tylko dopasować do warunków panujących na podwórku, wszystkie łąki lubią słońce. Kwietne łąki to dom dla motyli, źródło nektaru dla trzmieli, pszczół. Suche gleby lubią rumian żółty, len trwały, chaber driakiewnik, cieciorka pstra, żmijowiec zwyczajny, przeciętne gleby lubią głowienka pospolita, złocień właściwy, bukwica zwyczajna, lnica pospolita, marchew zwyczajna, komonica zwyczajna, mokre lubią jaskier ostry, krwawnica pospolita, firletka poszarpana, czarcikęs łąkowy, krwiściąg lekarski, zasadowe gleby lubią lebiodka pospolita, lepnica rozdęta, świer (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
rośliny z mojej okolicy biologia i ochrona przyrody

Rośliny w mojej okolicy można podzielić na roślinność zielną, czyli łąki, przydroża, miedze, pola uprawne i zaroślową, która porosła dawne, nieuprawiane od lat pola na pagórkach, na które nie wjadą traktory. Formacje zieleń to trawy, tymotka, rajgras, kupkówka, chwastnica, perz, wiechlina, mozga, trzciny na terenach podmokłych i rośliny zielne dwuliścienne: babka lancetowata i wielka, rdest ptasi, kolankowaty, powojowaty, powój, dziurawiec, dziewanna, nawłoć, wrotycz, ostrożeń polny, starzec, przymiotno, oman, jaskry, ziarnopłon, fiołki, przetacznik perski, polny, ożankowy, różyczkowaty, pokrzywy, jasnoty biała, różowa, purpurowa, plamista, komosa, łoboda, bylica, lepnica, krwawnik, chabry łąkowe i bławatki, mak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogródek łatwiejszy do wyplewienia biologia i ochrona przyrody

Jeśli chcemy uniknąć stosowania środków ochrony roślin, które są inne dla róznych grup roślin, możemy posadzić rośliny, które nie zarastają lub są latwe do plewienia. Słabo zarastają rośliny gęste, wysokie, szybko rosnące, które zagłuszają chwasty. Takie rośliny słabo zarastają, a jeśli nawet to są to pojedyncze chwasty łatwe do wyrwania. Do takich roślin ozdobnych należą irysy, liliowce, piwonie, sadźce, hortensje, floksy, frezje, łubiny, zwarte onętki, rozchodniki, astry, cynie, dalie, złocienie, margerytki, gęste i zwarte kępki aksamitek, ogrodowe odmiany maków i bławatków, trzeba je plewić, kiedy młode pędy wyrastają spod ziemi, kiedy się rozrosną, same zagłuszają chwasty. Wysokie malwy i lilie są proste do plewienia ze względu na pojedyncze pędy i wysoki wzrost, można do koła nich kosić. Słabo zarastają rośliny, które same są chwastami jak mięta, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »