Lotnisko

Wpisy zawierające słowo kluczowe lotnisko.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Transport Dublin

Port Port morski w Dublinie znajduje się zaledwie 3,5 km od centrum miasta. Bardzo dobra infrastruktura portu pozwala na obsługę zarówno frachtu, jak i pasażerów. Można stąd popłynąć do Wielkiej Brytanii oraz na Wyspę Man.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Legazpi, lotnisko, Filipiny Ciesz się życiem teraz

Siedząc na lotnisku w Legazpi w drodze powrotnej znowu odczuliśmy co to znaczy zmienić godzinę odlotu samolotu. Posiłkując się informacjami z portali społecznościowych wiem już, że zwłaszcza nasi rodacy nienawidzą miejscowych linii lotniczych za te zmiany. Mnie wydaje się to naprawdę śmieszne. To prawda, też siedzieliśmy trzy godziny dłużej w oczekiwaniu na nasz samolot ale złość i przeklinanie linii lotniczych są śmieszne. Wyznaję zasadę, że ten czas lepiej spożytkować na inne ciekawe rzeczy. Jeśli ktoś ma z tym problem, to powinien siedzieć w domu na kanapie. W Legazpi na lotnisku jest kilka dużych telebimów, z których na jednym wyświetlane sa mecze koszykówki. Dla tych, którzy lubią je oglądać, czas płynie dużo łatwiej. W czasie naszego oczekiwania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia Lokalna -Nieistniejące lotnisko w Borowinie - Gołębiu ...echa tragicznej historii regionu Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Poranny październikowy świt nad byłym lotniskiem w Borowinie. Na pierwszy plan wysuwa się pozostałość infrastruktury lotniska (zbiornik na paliwo - mylnie opisywanego jako bunkier - choć mógł w jakiś sposób taką rolę pełnić). Funkcjonowało tu lotnisko - Centrum Wyszkolenia Lotniczego nr 1-  oraz poligon tegoż Centrum. Historia tego lotniska i jego przejęcie przez niemckie oddziały oraz jego powojenne losy są opisane w poście na zdjęciach.Ciekawostką jest ulica Lotnisko w Gołębiu prowadząca w stronę byłego lotniska. Opisy ze stron o lotnisku i poligonie - Kwartalnik Powiatu Puławskiego nr 11/2012 oraz plan i zdjęcie lotniska z książki A. Glass ,T.Kopański - Polskie konstrukcje lotnicze tom IV. Żelbetowy zbiornik na paliwo - nazwany także bunkrem. Dojazd do nieistniejącego lotniska z drogi 801. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samotnosc w Doha

Oto jest. Ten moment kiedy znajdujesz sie w nieodpowiednim miejscu z nieodpowiednia osoba. Juz raz tak mialam, niestety nic mnie to nienauczylo, bo oto jestem. Siedze na lotnisku w  Doha, z prespektywa 20h tranzytu..w docelowej podrozy do Poludniowych Indii. I jedyne co czuje to pustka. Zabawne, bo obok mnie siedzi moja 'lepsza polowka', a przynajmniej tak staralam sie myslec przez ostatnie pol roku. Nie dziwie sie, ze Beata Pawlikowska wybrala zycie w pojedynke. To byl straszny dzien, pelno klotni, szybkie spotkanie z landlordem w sprawie mieszkania,pakowanie.. Wszystko na biegu, a nie tak miala wygladac moja podroz marzen. To mial byc piekny i radosny dzien, a wyszlo jak zawsze. Rozczarowanie. To co ciagle powtarza sie w moim zwiazku. Juz nawet nie mam sily patrzec na czlowieka, z ktorym spedzilam poltorej roku. To milosc? Ja nawet nie wiem co to milosc. Dostal (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Milionowy gość na lotnisku modlin Lotnisko Modlin - okolica

Piątego listopada lotnisko Modlin obsłużyło 1000000 pasażera. Szczęśliwą klientką okazała się pewna Pani powracająca z partnerem i dzieckiem z Anglii. Po wyjściu z samolotu powitał ją prezes lotniska Modlin Piotr Okienczyc, po czym dał prezenty: 2 vouchery na wybrany lot, bony zakupowe, kosmetyki, kosze słodyczy, vouchery na posiłki. Pomimo pauz wyrządzonych niesprawnościamilotnisko Modlin radzi sobie celująco. Od odpalenialotniska 15 VI 2012 roku przeprowadzono siedem i pół tysiąca operacji lotniczych. W tej chwili lotnisko w Modlinie obsługuje 17 miast w europie (oferta zimowa) wśród nich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Eindhoven, Paryż-Beauvais, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Sztokholm Skavsta, Mediolan Bergamo, Liverpool  i inne. Już na wiosnę wrócą na lotnisko kierunki takie jak:  Trapani (Sycylia), Bari, Piza, Chania (Kreta), Palma, Marsylia. Dodatkowo aktywowane zostaną trasy do  Shannon, Alicante, Salonik oraz Wrocławia i Gdańska. Zarządcy lotnis (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lotnisko Modlin Lotnisko Modlin - okolica

Lotnisko w Modlinie obsługuje co raz więcej miast z najbardziej znanych można wymienić mn.:  Glasgow, Londyn, Manchester, Liverpool, Mediolan, Marsylię czy też Sztokholm, Piza, Rzym, Paryż, Oslo, Saloniki i inne. Z zasobnej propozycji podwarszawskiego lotniska możemy więc wybrać loty do  13 krajów takich jak:  Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Norwegia, Francja czy Izrael jak i również inne. Bogata oferta ma bez wątpliwości na liczbę (lipiec (78 583) - sierpień (171 015).    Po licznych problemach lotnisko zdecydowanie staje na nogi, chociaż daleko mu jeszcze do Portu Lotniczego Fryderyka Chopina. Już na początku stycznia ruszają loty do Salzburga, a w kolejnych miesiącach do Splitu, Heringsdorf, Zadaru, Dubrownika oraz do Kolonii i Belgradu. Do Modlina zawitały również nowe linie lotnicze mn. Eurolot, Germanwings, Vueling, a swoje wejście zapowiadają Air Serbia, Bingo Airways (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lotnisko Pizzeriekrakow

   Wiele osób z pewnością nawet nie zastanawiało się nad tym, iż można zaplanować wspaniałą randkę na lotnisku. Lotnisko jest pomysłem na romantyczną randkę w szczególności dla osób aktywnych, odkrywczych, szukających niesamowitych i potężynych wrażeń. Nie ma jednak nic cudowniejszego jak randkowe odkrywanie bogactwa naszego świata. Lotnisko to nie jedynie przystanek lotniczy, z którego można wyruszyć w obce krainy. Niewielkie lotniska bardzo często organizują przeloty małymi samolotami nad miastem. Wieczorem taki lot jest magiczny, światła zabudowań potrafią zachwycić. Dla par bardziej odważnych można polecić emocjonujące skoki spadochronowe. Gdy razem wyskoczycie z rozpędzonego samolotu, staniecie się jak anioły, a wspólne przeżycia scementują wasz związek. Dosyć nietypowym pomysłem na randkę jest także przelot balonem. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Produkty konsumenckie..cd Dziennik Pieniacza

Szybki przelot do Wiednia i z powrotem. Kolejna frustracja w business lounge na Okęciu – jak się okazuje mimo wspólnej wizyty dwóch ministrów: skarbu (nadzoruje LOT) i infrastruktury (nadzoruje porty lotnicze) nie udało się doprowadzić do porozumienia, aby można było otworzyć większą poczekalnię. Porty blokują tę inicjatywę chyba dla zasady… Musiałem tam wejść, aby zaczekać na transfer do samolotu. Nie było gdzie usiąść, część gości brała do ręki napoje i wychodziła przed drzwi. Bardzo budujący widok. Miałem nadzieję na jakieś szybkie zakupy na lotnisku. Płonne nadzieje. Jest jakaś idiotyczna prawidłowość w luksusowych sklepach. Trzymają się stałej kolekcji tych towarów, które nie schodzą. Natomiast te dobre, które szybko zniknęły, nie pojawiają się na nowo. W rezultacie nie mogę kupić moich ulubionych krawatów Hermesa i Dunhilla, ale mam do wyboru ciągle od lat te same. Koszule Bossa – to samo. Nie zmieniają kolek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Warszawskie lotnisko Dziennik Pieniacza

Znowu w drodze i godziny spędzone na Okęciu… Jak z wielką pogardą dla pasażerów zaprojektowano to lotnisko. Nic dziwnego, od lat kierownictwo portów lotniczych leży w rękach służb. Bo to podobno istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego. Jakoś w innych krajach Europy mogą to być firmy prywatne, ale w Polsce bezpieczeństwo zapewniają służby… Przepraszam, nie tylko w Polsce. Białoruś w końcu też leży w Europie. Zaczyna się od dróg dojazdowych. Przy przylotach pierwszy, szeroki pas tylko dla VIP. VIP oprócz tego mają całkowicie osobny dojazd d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WYSOKIE LOTY Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

WYSOKIE LOTY 181. Latają ziemskie twory samolotami w celach turystycznych jak i też biznesowych. Przemierzanie przestworzy w taki sposób jest wielce niebezpieczne. Coraz więcej katastrof lotniczych macie możliwość obserwować na całej Ziemi. Chęć bogacenia się pcha ziemskich ludzi do tego, aby korzystać z takich sposobów komunikacji. Latanie samolotami jest wygodne i szybkie, ale jest związane z dużym ryzykiem. Żadna z informacji, przekazywana przez Jezusa Chrystusa i apostołów nie jest brana pod uwagę. Refleksja przychodzi najczęśc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak przetrwać na lotnisku

Zachciało się latania, co? Myślisz, że jesteś na tyle dobry, by przejść przez wszystkie lotniskowe procedury i szczęśliwie wejść na pokład samolotu? Zobaczymy. Oj, zobaczymy...   Latanie to szybki i przyjemny sposób przemieszczania się, zwłaszcza od kiedy działają tanie linielotnicze - nie oznaczają jednak "lotów, z których może korzystać byle słabiak, który myślał że wystarczy przyjść na lotnisko i kupić bilet, żeby znaleźć się, dajmy na to, na Hawajach". Co to, to nie.   Przede wszystkim - jeżeli wybierasz się na lotnisko po to, by kupić bilet, pozwól że przerwę pisanie tego tekstu i ułożę się wygodnie na podłodze, by umrzeć ze śmiechu bez zbędnej niewygody. Bilety, drogi panie, się zamawia. Na tygodnie wcześniej. Nawet na miesiące. Byle nie za wcześnie, bo rozcz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »