Lokaty

Wpisy zawierające słowo kluczowe lokaty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Portfel modelowy - podsumowanie stycznia Skromne finanse

Witam serdecznie, Sylwestrowym wpisem przedstawiłem modelowy portfel inwestycyjny na 2019 rok. Dzisiaj pokaże, co w tym kierunku wydarzyło się w styczniu i czy roczna oczekiwana stopa zwrotu zbliża się do zakładanych 4%. 1. Struktura portfela na koniec grudnia 2018 roku 51% - lokata na 3 miesiące na 3%. Założona w listopadzie;16% - gotówka na ROR oprocentowanym na 2,25%;17% - IKZE;12% - obligacje korporacyjne;3% - Platforma Mintos;1% - kryptowaluty. 2. Przepływ pieniędzy i struktura portfela na 31.01.2019 r. Wpłaty i wypłaty: - na platformę Mintos wykonałem dokonałem w ciągu miesią (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Inwestycja w pożyczki - Mintos Skromne finanse

Witam serdecznie, W poprzednim wpisie przedstawiłem Wam swój portfel inwestycyjny. Pokazałem tam, że część środków trzymam na platformie Mintos.com. Od czerwca 2018 roku wpłacałem tam niewielkie kwoty i po 6 miesiącach mogę stwierdzić, że to żaden szwindel. Dlatego w tym roku chcę zwiększyć udział środków na tej platformie. Poniżej w skrócie przedstawię Wam na czym to polega: Co to takiego MINTOS? Jest to platforma, gdzie firmy pożyczkowe z całego świata pożyczają pieniądze od NAS, celem dalszego pożyczenia tych środków normalnym pożyczkobiorcom. Czy to bezpieczne? Tak, jeżeli inwestujesz w pożyczki z gwarancją odkupu przez firmę. W pożyczki bez gwarancji nie polecam inwestować. Dodatkowo najlepiej inwestować w firmy, które mają najwyższy rating (skala od A do E) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koniec roku - mój modelowy portfel inwestycyjny Skromne finanse

Witam serdecznie, Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam mój modelowy portfel inwestycyjny na 2019 rok. Skromnie oczekuję zwrotu na poziomie 4%. Nie jest to wygórowany wynik, ale jak skromne finanse tak i skromne oczekiwania. 1. Założenia 4% minus podatek Belki. Najpierw poduszka finansowa, następnie dopiero ryzykowne inwestycje. 2. Struktura portfela 50% instrumenty do użycia w ciągu 3-4 miesięcy, tj. miks - rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy lub lokata max. na 4 miesiące. Te środki chcę mieć pod ręką w razie nieplanowanych wydatków. Najlepiej w proporcji 10% do ruszenia od razu, reszta do 4 miesięcy. 10% obligacje korporacyjne - obecnie posiadam takie obligacje z 2-letnim okresem zapadalności i 8% oprocentowaniem w skali roku. Sprawdziło się, więc będę to kontynuował. Najlepiej branża IT lub deweloperka. Kupuję gdy jest coś ciekawego w emisji Polskiego Domu Maklerskiego. 10% (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokaty terminowe, na co zwrócić uwagę Lokaty terminowe, na co zwrócić uwagę

Lokaty terminowe, to jeden z najbezpieczniejszych i najkorzystniejszych sposobów na ulokowanie własnych oszczędności. Cechuje je bezpieczeństwo oraz przewidywalność i pewność zysku.   Decydując się na założenie lokaty bankowej, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jej oprocentowanie. Om jest ono wyższe, tym lokata jest dla nas korzystniejsza. Warto zauważyć, że zysk, jeśli lokata jest ze stałym oprocentowaniem, jest tu właściwie pewny. Stracić odsetki możemy tylko w przypadku, jeśli sami nie wywiążemy się z umowy z bankiem, czyli zerwiemy umowę przed terminem. Ważne jest też to czy oprocentowanie naszej lokaty jest stałe, czy zmienne. Przy oprocentowaniu stałym, jak wspomnieliśmy, od początku wiemy, ile zarobimy na lokacie. Jeśli jest ono zmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Produkty finansowe, kredyty,coś dla zdrowia i urody Kredyty, pożyczki,karty,leasingi, telefony,lokaty

Nie raz, nie dwa w ciągu życia, zastanawiamy się, jaki wziąć kredyt, gdzie i jakie są warunki. Zastanawiamy się również, w jakim banku założyć konto. Chcemy samochód, nawet mamy upatrzony, ale brakuje pieniędzy. Mamy problem z wyborem telefonu, którą wybrać sieć. Proponuję zajrzeć na stronę Twoje zdrowie! Twoje Finanse! (http://xn--ogaszaj-kupuj-sprzedawaj-w7d.pl/), link po prawej stronie. Najnowsze oferty banków i instytucji pozabankowych. Można porównać oferty, sprawdzić w porównywarce finansowej. Na stronie  oferty różnych marek samochodów z propozycją jazdy próbnej. A także bogaty wybór dla zdrowia i urody. Na rzucanie palenia, odchudzanie, porost włosów oraz produktów dotyczących kwestii intymnych. Zapraszamy.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy na WIG-20 dało się zarobić w 2014? Finanse - Gemini Polska

Styczeń to miesiąc podsumowań, cyfr za rok miniony. 2014 nie był łaskawy dla inwestorów koncentrujących kapitał na WIG-20, który zakończył rok na minusie. Czy jednak wszystkie spółki przyniosły straty? Siedem spółek, notowanych na WIG-20, zanotowało zyski. Na pierwszy plan wybił się PKN Orlen 23,4%, a niewiele dalej dwie spółki energetyczne PGE 22,1% oraz Tauron 20,2%. Taki wzrost rozbudza emocje. Przy rekordowo niskich stopach procentowych to  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podsumowanie portfeli Klientów Gemini Polska za IV kwartał 2014 Finanse - Gemini Polska

Podsumowanie portfeli funduszy Klientów Gemini Polska w IV kwartale 2014 roku. Rok 2015 rozpoczął się właściwie 7 stycznia. Okres świąteczny, noworoczny pełen dni wolnych od pracy, pozwolił na niemal 3 tygodniowe urlopy. Odczuwalne to było na każdym kroku,  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy decydować się na założenie lokaty? Najlepsza Lokata

Jeśli ktoś w pewnym momencie ma nadmiar pieniędzy, to wtedy decyduje się zazwyczaj na założenie lokaty i umieszczenie tych pieniędzy na lokacie bankowej. Lokaty bankowe są bardzo podobne do kont oszczędnościowych i w zasadzie na równi z nimi są bardzo bezpiecznym miejscem na przechowywanie pieniędzy. Nad bezpieczeństwem pieniędzy, które są usytuowane na lokacie czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jego rola jest dla ludzi bardzo cenna, ponieważ jeśli bank, w którym klient umieścił pieniądze, zbankrutuje, to ten Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje całkowity zwrot gotówki. Dużą zaletą lokat bankowych jest ich stałe oprocentowanie, dlatego już w momencie podpisywania umowy z danym bankiem na otworzenie lokaty, klient dokładnie wie, jaką kwotę otrzyma w chwili wygaśnięcia tej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie szukać lokat bankowych Oszczędzamy już od dziś

W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo wygodni, dlatego mnóstwo spraw chcą załatwić bez wychodzenia z domu. Jest możliwe dzięki Internetowi, ponieważ to właśnie on jest w stanie ułatwić człowiekowi mnóstwo spraw. Przez Internet można nawet założyć sobie lokatę i wiele osób korzysta z tej możliwości. Decydując się na założenie lokaty internetowej wcale nie trzeba wychodzić z domu, bowiem wszystko załatwiane jest przez Internet. Trzeba tylko wcześniej wybrać sobie odpowiedni oddział banku, wejść na jego stronę internetową i tam wypełnić i wysłać stosowną deklarację. W dalszej kolejności trzeba już tylko przelać swoje środki pod wskazany przez bank numer rachunku. Lokaty internetowe mają wysokie oprocentowanie, dzięki czemu bardzo dużo można z ich pomocą uzyskać. Według statystyk o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprawdzone sposoby na oszczędzanie Porównanie ofert polskich banków

W jaki sposób najłatwiej zdobyć dodatkowe środki na realizację swoich marzeń? Oszczędzając. W jaki sposób najkorzystniej oszczędzać? Zakładając lokatę w banku. Oto zalety i wady tego rozwiązania. Lokata lokacie nierówna Ten, kto chciałby założyć lokatę, nie ma łatwego zadania. Jest to spowodowane faktem, iż banki zazwyczaj oferują co najmniej dwie lub trzy różne lokaty. W związku z czym zainteresowani mają problem co do tego, która lokata będzie dla nich najlepsza. Podpowiedź mogą znaleźć w internecie. Wystarczy, że wpiszą hasło porównanie lokat, a następnie sprawdzią i przeanalizują informacje, jakie są tam zawarte. Opinii na temat tego, które lokaty bankowe są rzeczywiście najlepsze, można też zasięgnąć pytając o nie znajomych. Być może są wśród (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokaty terminowe Oszczędzamy już od dziś

Kolejnym rodzajem kont bankowych są lokaty terminowe. Lokaty terminowe są to środki pieniężne klientów banku, które zgromadzone są na rachunkach tych właśnie lokat. Na tego rodzaju rachunkach gromadzone są oszczędności ludzi, którzy przechowują je na jakiś czas w banku w celu oszczędzania. Można wyróżnić kilka rodzajów lokat: lokaty o oprocentowaniu stałym bądź zmiennym, lokaty standardowe oraz negocjowane, lokaty na określony albo nieokreślony czas. jeżeli klient wybierze lokatę o oprocentowaniu stałym oznacza to, że prze cały okres deponowania środków pieniężnych na rachunku tej lokaty ich oprocentowanie jest stałe i nie ulega zmianie. Tego rodzaju lokaty dzielą się na krótkoterminowe jak również długoterminowe. Zaś przy lokatach o zmiennym oprocentowaniu może ono gwałtownie ulegać zmianie. Zależy to oczywiście od rozwoju sytuacji na rynku jak również od sytuacji finansowej danego banku. Także pracownik banku ma na celu pomoc w dokonaniu w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »