Lockdown

Wpisy zawierające słowo kluczowe lockdown.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zamrożenie gospodarki a szum sejsmiczny biologia i ochrona przyrody

Kiedy wprowadzono obostrzenia w związku z lockdownem, okazało się, że wcześniej ruch uliczny i kolejowy zagłuszał pracę sejsmografów, czyli zagłuszał słabe drgania sejsmiczne. Wiadomo, że ruch uliczny powoduje drgania, czasem tak silne, że drżą talerze, bibeloty na półkach i okna, teraz okazało się, że drgania antropogeniczne bywają silniejsze od tych naturalnych. Pytanie jaki to ma wpływ na przyrodę? Trzęsienia ziemi są większym zagrożeniem dla żywych organizmów i mienia niż wichury, powodzie, grady i burze. Ruch tektoniczny trwa cały czas, tak jak ruchy kontynentów, trzęsienia ziemi są naturalne dla Ziemi, pytanie czy ruch uliczny ma na nie wpływ. Fale rozchodzące się w ośrodku (skała macierzysta, grunt) mogą się wzmacniać lub wyciszać zależnie od kierunk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tarcza antykryzysowa 9.0 Księgowość u Marcina

Tarcza Antykryzysowa 9.0 Pierwszy post na blogu będzie dotyczył najnowszej tarczy antykryzysowej, dzięwiątej z kolei, która jest rozszerzeniem tarczy o numerze 5, szerzej znanej jako tarcza branżowa. Rozporządzenie Rady Ministrów zostało opublikowane 26 kwietnia. Link do rozporządzenia: Dziennik ustaw. Rozporządzenie wchodzi w życie 26 kwietnia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lockdown w Grecji - cz.1 Cztery łapy w Grecji

Hau   To znowu ja   Psijaciele, wiecie, że ja cały czas muszę siedzieć w domu z człowiekami, bo w Grecji nadal jest lo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »