Listy

Wpisy zawierające słowo kluczowe listy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co motywuje nas do zmiany pracy? Blog o Pracy

Co motywuje nas do zmiany pracy? Jak wynika z badania Pracuj.pl Specjaliści na rynku pracy czynnikami motywującymi specjalistów do podejmowania nowych wyzwań zawodowych są przede wszystkim zarobki oraz możliwość rozwoju zawodowego i atmosfera pracy. Wielu badanych deklarowało, że czuje się niedocenianych w obecnej pracy i jest to dla nich poważny impuls do rozglądania się za nowym pracodawcą. Najmniej skorzy do zmiany pracodawcy są pracownicy IT, z kolei aż 30% osób zajmujących się sprzedażą i obsługą klienta chętnie dokonałoby takiej zmiany w swoim życiu zawodowym w ciągu roku.  Co nas skłania do zmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Raport Pracuj.pl „Rynek Pracy Specjalistów” w pierwszym kwartale 2015 r. Blog o Pracy

Raport Pracuj.pl „Rynek Pracy Specjalistów” w pierwszym kwartale 2015 r. W pierwszym kwartale 2015 r. w serwisie Pracuj.pl opublikowano 103 715 ofert pracy, co oznacza wzrost o 13,77%, w porównaniu z zeszłym kwartałem. Tradycyjnie już największe zapotrzebowanie na specjalistów zgłosiły branże: handel i sprzedaż oraz bankowość/finanse/ubezpieczenia. Rysujący się od paru miesięcy trend wzrostowy w budownictwie i nieruchomościach nie zmniejszył swej dynamiki. Z kolei stałe wzrosty w liczbie ogłoszeń adresowanych do specjalistów HR wskazują na utrzymujący się optymizm pracodawców. Także po stronie pracowników coraz wyraźniej widać zwiększone zaintereso (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Adecco Adjust pozwala zaoszczędzić Blog o Pracy

Adecco Adjust pozwala zaoszczędzić   Realizacja projektu pozwoliła zmniejszyć rotację pracowników tymczasowych i znacznie obniżyć liczbę przepracowywanych przez nich nadgodzin. Projekt wygenerował także oszczędności na kwotę prawie 700 tys. złotych. Firma jest jednym ze światowych liderów w produkcji artykułów gospodarstwa domowego, środków do higieny osobistej i leków. W województwie mazowieckim zlokalizowany jest zakład produkcyjny koncernu. Praca tymczasowa odgrywa w firmie dużą rolę. Polski oddział zatrudnia łącznie 2500 pracowników z czego 800-1200 zatrudnionych jest na zasadach pracy tymczasowej. Wynika to ze specyfiki cyklu produkcyjnego, który podlega dużym okresowym zmianom jeśli chodzi o wielkość produkcji. Bezpośrednią konsekwencją tej specyf (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sieć publicznych służb zatrudnienia – nowa jakość, czy kolejny unijny nonsens? Blog o Pracy

      Sieć publicznych służb zatrudnienia – nowa jakość, czy kolejny unijny nonsens? Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski powołały do życia ogólnounijną sieć publicznych służb zatrudnienia, która ma wesprzeć realizację celów dotyczących zatrudnienia w Unii Europejskiej, zapisanych w Strategii „Europa 2020”. Nowy byt ma przyczynić się między innymi do obniżenie bezrobocia wśród najmłodszych uczestników europejskiego rynku pracy. Pierwsze spotkanie Zarządu Sieci odbyło się 26 września w Brukseli. Strategia &bdqu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polacy dadzą zarobić Mikołajom Blog o Pracy

Polacy dadzą zarobić Mikołajom W związku ze świętami Bożego Narodzenia Polacy wydadzą rekordowo dużo pieniędzy – statystycznie każdy z nas wyda 824 złote. Żeby nadążyć za sezonowym wzrostem popytu firmy zatrudniają więc tysiące tymczasowych pracowników, którzy jako Mikołaje, hostessy i operatorzy wózków widłowych rozładują „świąteczną górkę” w handlu i logistyce. Z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie Związku Banków Polskich wynika, że statystyczny Polak wyda na zbliżające się święta Bożego Narodzenia 824 zł. Ta kwota stanowi około 30% przeciętnego wynagrodzenia w listopadzie 2014 roku. W świątecznym budżecie Polaka najważniejszą pozycją są prezenty – z badania wynika, że każdy z nas wyda na nie średnio 338 złotych. Wydatki zapowiadają się rekordowo. Firma doradcza Deloitte, która przygotowała r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Top 11 - Miata w któych znajdziesz pracę Blog o Pracy

Top 11 - Miata w któych znajdziesz pracę Białogard Białystok Bielawa Bielsk Podlaski Bielsko-Biała Bieruń Biłgoraj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Adecco Poland zwiększa zatrudnienie w MSP Informacje z rynku Pracy

Dwukrotnego wzrostu udziału w strukturze przychodów z realizowanych projektów rekrutacyjnych w sektorze MSP w najbliższych 2-3 latach spodziewa się Adecco Poland. To założenia odświeżonej strategii sprzedaży, która właśnie wchodzi w życie – w pierwszej kolejności program będzie realizowany w największych miastach w Polsce.   Obecnie sektor MSP tworzy łącznie ok. 67 proc. wszystkich miejsc pracy w Polsce, reprezentując jednocześnie praktycznie każdą dziedzinę gospodarki. Jak wskazują najnowsze dane Instytutu Badań i Analiz i portalu firmy.net z połowy lipca br., nastroje właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw poprawiają się i w II półroczu zapowiadany jest wzrost (12,8%) poziomu zatrudnienia w tym sektorze. - Do tej pory Adecco Poland w mniejszym stopniu kierowało swoje usługi do sektora MSP. Postanowiliśmy jednak, z racji na coraz większy potencjał małych i średnich firm, na przygot (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grupa Pracuj w „Wielkiej Piątce” rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE Informacje z rynku Pracy

Grupa Pracuj w „Wielkiej Piątce” rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE W ogłoszonym 16 października rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE, Grupa Pracuj S.A. uplasowała się na drugim miejscu wśród polskich firm i na piątym w gronie firm z krajów Europy Środkowej, w kategorii „Wielka Piątka” (Big 5). Ranking skupia najszybciej rozwijające się innowacyjne firmy technologiczne w naszym regionie. Big 5 to kategoria dla firm działających dłużej niż 5 lat, o przychodach operacyjnych powyżej 25 mln euro w ostatnim roku. W swojej czternastoletniej historii Grupa Pracuj odbierała już wyróżnienia w dw&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mobilność na rynku pracy coraz bardziej doceniana Informacje z rynku Pracy

Mobilność na rynku pracy coraz bardziej doceniana   Mobilność zawodowa to często jedyny ratunek dla osób szukających pracy. Przebranżowienie może nie tylko pomóc bezrobotnym, nie znajdującym pracy w swoim zawodzie, ale także osobom które zmienić miejsce pracy muszą z powodów prywatnych czy doświadczyli, coraz częstszego wypalenia zawodowego lub też zależy im na pracy zgodnej z ich pasją czy zainteresowaniami.   Mobilność zawodowa z wyboru Rynek pracy jest bardzo dynamiczny i szybko reaguje na zmiany zachodzące w gospodarce. Prowadzi to często do sytuacji gdy oferty pracy nie pokrywają się z oczekiwaniami osób pracy poszukujących. - Możliwości znalezienia etatu daje wtedy przebranżowienie. Można powiedzieć, że (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną – kilka ciekawych porad !! Meega.pl - nieoficjalny blog serwisu Pracy Meega.pl

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną – kilka ciekawych porad Jeżeli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, oznacza to, że informacje umieszczone w twoim CV wzbudziły zainteresowanie HR-owców. Teraz musisz pokazać się z jak najlepszej strony. Twój strój podlega ocenie tak samo jak i twój sposób wypowiedzi. Wystarczy jedno spojrzenie rekrutera, żeby podjął decyzję czy chce cię zatrudnić czy też nie. Jak cię widzą tak cię piszą – pierwsze sekundy zadecydują o tym jak potoczy się cała rozmowa kwalifikacyjna. Pamiętaj aby swój strój dopasować do stanowiska o jakie się ubiegasz. Aplikując na stanowisko do firmy sprzątającej, niekoniecznie musisz zakładać garnitur. Najważniejsze aby wyglądać schludnie i zadbanie, aby rekruter wiedział, że tę rozmowę traktujesz poważnie. Podpowiadamy ci jak zrobić dobre wrażenie na rekruterze. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na pewno rzeczą niekwestionowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
6 sygnałów, że czas na zmianę pracy Meega.pl - nieoficjalny blog serwisu Pracy Meega.pl

6 sygnałów, że czas na zmianę pracy   Odczuwasz nieustanny stres z powodu pracy? Myśl o pracy przyprawia Cię o mdłości? Czujesz się zdemotywowany, wypalony, niedoceniony? Zanim dotrzesz do pracy stajesz się kłębkiem nerwów? A może denerwują Cię ludzie, z którymi pracujesz? Być może to czas na zmiany w Twoim życiu zawodowym. Czas spojrzeć prawdzie w oczy i zastanowić się czy można tak dalej funkcjonować? Jeżeli podane sygnały zabrzmią dla Ciebie znajomo, oznacza to, że właśnie nadszedł ten czas, aby obrać inna ścieżkę zawodową. Brak zapału Każdy poranek stanowi dla ciebie wyzwanie? Poniedziałek to najgorszy dzień, kiedy po udanym weekendzie musisz wrócić do ,,szarej rzeczywistości“? Na samą myśl o pracy odczuwasz ból brzucha, jesteś zmęczony, zaniepokojony, zżera Cię rutyna? Twoje ciało podpowiada Ci coś, czego nie chce zaakceptować Twój umy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wyróżnić się na rozmowie kwalifikacyjnej? Meega.pl - nieoficjalny blog serwisu Pracy Meega.pl

Jak wyróżnić  się na rozmowie kwalifikacyjnej?   Rozmowa kwalifikacyjna to najważniejszy etap w całym procesie poszukiwania zatrudnienia. Standardowo, nie trwa ona dłużej niż 30minut i to właśnie w tym krótkim czasie osoba przeprowadzająca rozmowę ocenia kandydata i decyduje o jego dalszym losie. Dlatego, tak ważne jest, aby jak najlepiej odpowiedzieć na każde zadane przez rekrutera pytanie, nawet jeśli wydaje się ono pozornie nieistotne. W rzeczywistości, często jest to bardzo dobra okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz doświadczenie nawet odpowiadając na nieskomplikowane pytanie. Jeśli zrobimy to umiejętnie, jest szansa, że wypadniemy na rozmowie korzystniej i być może otworzą się przed nami nowe możliwości.     Dla większości kandydatów najtrudniejsze pytania to takie, które wymagają mówienia o swoich zaletach, a przeci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak Wykorzystać Pierwsze 90 Dni W Nowej Pracy ? Meega.pl - nieoficjalny blog serwisu Pracy Meega.pl

Jak Wykorzystać Pierwsze 90 Dni W Nowej Pracy ?     Serwis Meega wraz z partnerami przygotował krótki poradnik, dotyczący pierwszych dni w nowej pracy, dzięki któremu będziesz mógł rozsądnie zaplanować swój start w firmie, a także jak najlepiej wykorzystać 90 pierwszych dni nowej sytuacji.   Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach, jak wiemy, nie jest łatwe, ale szukać trzeba i należy to robić aktywnie, każdego dnia przeglądać oferty, wysyłać dziesiątki, a nawet setki CV.  A kiedy już się uda i dostajemy wymarzoną posadę, odnajdujemy wewnętrzny spokój. To naturalne, że czujemy potrzebę odpoczynku, ale czy to na pewno dobry moment, aby "zdjąć nogę z gazu"? Tak naprawdę, najbardziej intensywny czas dopiero się zaczyna... Eksperci wierzą, że pierwsze 90 dni w nowej pracy to okres, w którym pracujemy na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
List 1 oryginalna42@pino.pl

On : przystojny, inteligentny mężczyzna w wieku 45 lat. Ona : ładna, zgrabna, inteligentna 25letnia dziewczyna. Spotkali się pewnego wieczoru w barze. On sprzedawał tam alkohol, ona po całym dniu w pracy, wpadła napić się spokojnie piwa. Niedawno wróciła z senatorium dla nerwowo chorych, była wyciszona i trochę pogubiona. To była miłośc od pierwszwgo wejżenia. żapowiadał się piękny związek. Jednak życie boli. Ten czuły, opiekuńczy mężczyzna, po spożyciu alkoholu, zamieniał się w bestię. Rozpoczęły się rozstania i powroty,... oraz listy kojące ból i wzmagające tęsknotę. List 1 Liścik do .... Jest noc, 22. XI. około godziny pierwszwj - nie mogę zasnąć. Jeszcze niedawno słyszałem przez telefon Twój kochany głos, ale już tęsknię. Tęsknię Skarbie do Ciebie i za tym,  co Twoje. (głos, ciało, serduszko i rozum).  Pragnę Cę bardzo i kocham. Wspominam, myślę i wierzę, że będzie nam ze sobą coraz lepiej. Robimy postępy, jesteśmy lojalno wobec siebie. Nasz w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciąg dalszy pisania bloga. O roznosicielach słów kilka

Nadchodzi nowość! Przedsiębiorstwo InPost zamierza zaoferować nową na naszym krajowym rynku usługę dla branży e-commerce. Więcej informacji o tym można znaleźć tutaj. Powinienem powiedzieć, że ostatnio przekonałem się do firmy InPost. Przedtem korzystałem, z pewnością większość z nas, z oferty Poczty Polskiej. Jednak ostatnie strajki i ogólnie kłopoty monopolisty, zmusiły mnie do poszukania alternatywy, ponieważ sprzedając rzeczy na allegro nie mogłem sobie pozwolić na strajk. InPost pozyskał moje zaufanie, poprzez tańsze niż Poczta Polska usługi oraz zdecydowanie wyższą ich jakość, jak również przyjemniejszą obsługę klientów. Z tego powodu mogę każdemu z czystym sumieniem polecić firmę InPost.

Zobacz cały wpis na blogu »