Liposukcja

Wpisy zawierające słowo kluczowe liposukcja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Trochę więcej o chirurgii plastycznej Beauty Guide | Blog o urodzie

Początki chirurgii plastycznej większości z nas kojarzą się z XX wiekiem, lecz operacje plastyczne mają za sobą znacznie dłuższą historię. Już w starożytnym Egipcie wykonywano operacje rekonstrukcyjne. Ok. 1000 r. p.n.e. dziedzina medycyny pozwalająca naprawić wygląd pojawiła się w Indiach i to właśnie stamtąd pochodzi pierwszy zbiór tekstów medycznych nt. chirurgii plastycznej - Sushruta samhita. Ponieważ tamtejsze prawo skazywało złodziei na obcięcie nosa, nie brakowało chętnych na plastykę tej części twarzy. Operacja stanowiła jedyną szansę na odzyskanie normalnego wyglądu. Do rekonstrukcji nosów w tamtych czasach służyła własna skóra pacjenta, pobrana przykładowo z czoła.   Kult piękna w czasach starożytnośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uroda Uroda

Witam, Na pewno nie wszyscy tak myślą ale jestem przekonany, że część osób uważa siebie za nie do końca takich jakimi chcieliby być. Chcieliby się zmienić, nie tylko pod względem charakteru ale pewnie też wyglądu. Dzisiejsza technologia pozwala nam na zmianę naszego wyglądu na taki jaki sobie wymarzyliśmy, większe piersi/usta/szczuplejsza sylwetka itp. Myślę, że jest to sprawa godna rozważenia. Oczywiście we wszystkim trzeba mieć umiar i nie podążać ścieżką ludzi którzy zmieniają swój wygląd z dobrego na sam "plastik". (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wkrótce lato Liposukcja, zabieg liposukcji.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wkrótce lato Liposukcja, zabieg liposukcji.

Ciepłe i słoneczne dni nadchodzą. Wkrótce więc grube płaszcze i szerokie swetry będzie można zastąpić krótkimi spódniczkami i dopasowanymi sweterkami. Po zimie często jednak zostaje pamiątka w postaci dodatkowych kilogramów. Mniej ruchu, siedzący tryb życia, spożywanie większej ilości pożywienia, sprawiają że trudno jest się zmieścić w wiosenne ubrania. Aby pozbyć się wylewających boczków, czy zbędnego tłuszczyku z tak zwanej oponki, możemy wybrać kilka rozwiązań. Najczęściej wybieranym przez kobiety sposobem jest dieta. Odstawienie tłustych i słodkich pokarmów, słonych przekąsek czy fast foodów w wielu przypadkach okazuje się efektywne, zwłaszcza na początku. Wiele pań jednak mimo drakońskich diet nie osiąga zamierzonych rezultatów, mimo stosowania głodówek wskazówka wagi ani drgnie. Przeciwnie można zaobserwować nawet przyrost wagi spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie. Przyczyna często tkwi w metabolizmie i skłonnościach organi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czego spodziewać się w okresie rekonwalescencji po liposukcji ? Liposukcja, zabieg liposukcji.

Liposukcja jest metodą kształtowania sylwetki poprzez usuwanie nadmiarów tłuszczu. Najczęściej zabiegowi poddawany jest brzuch, uda, pośladki, plecy i ramiona. Efektem jest gładszy, szczuplejszy wygląd odsysanych miejsc. Istnieje wiele różnych odmian przeprowadzania zabiegu. W zależności od użytej techniki pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu lub ogólnemu. Czas i przebieg pełnej regeneracji różni się w zależności od uwarunkowań konkretnej osoby jaki zastosowanej metody. Większość pacjentów może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Czas pozostawania w klinice zależy od rodzaju użytego znieczulenia. Obrzęk może pozostawać od kilku do ok. 10 tygodnii. Dopiero po tym okresie, po całkowitym zejściu opuchlizny widać ostateczne wyniki. Obrzęk można łagodzić poprzez dbanie o właściwe nawilżenie i unikanie pokarmów zawierających sól. Większość pacjentów otrzymuje specjalne ubranie uciskowe w celu wsparcia obszary któr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przebieg zabiegu liposuckji Liposukcja, zabieg liposukcji.

Najważniejszym narzędziem używanym we wszystkich tego typu zabiegach jest kaniula rozbijająca i usuwająca komórki tłuszczowe. W zależności od metody podłączona jest do pomy próżniowej lub dużej strzykawki. Jednym z zagrożeń podczas zabiegów jest nadmierna utrata płynów wraz z usuwanym tłuszczem dlatego pacjent otrzymuje odpowiednią ich ilość w trakcie i po zabiegu. Z kolei w miejsca gdzie będzie usuwany tłuszcz wstrzykuje się mieszaninę roztworu soli fizjologicznej, środka znieczulającego (zazw. lidokaina), leku obkurczającego naczynia krwionośne ( epinefryna). Mieszanka ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej, obkurczając naczynia zmniejsza krwawienie, zapewnia znieczulenie działające jeszcze po zabiegu. W technice tumescent (z ang. obrzmiały) używa się aż 2,5 razy więcej płynu niż objętość usuwanego tłuszczu. W przypadku metody super-wet (super mokra) jest to ilość równa ilości odsysanego tłuszczu. W innych metodach, w celu ułatwienia usuwania tkank (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Modelowanie sylwetki - liposukcja

Odsysanie Sieci tłustej nie jest sposobem leczenia otyłości, a jedynie modelowaniem kształtów ciała. Najlepsze rezultaty osiąga także obok ludzi z niewielką nadwagą, likwidując nagromadzoną siatkę tłustą z okolicy brzucha, dośladków, bioder, ud, łydek, ramion, pobródka. Operacje plastyczną przeprowadza także również obok ludzi otyłych, aby zmniejszyć ogólną masę Sieci tłustej i ułatwić odchudzanie. Efekt operacji plastycznej zależy głównie od elastyczności Piłce i jej zdolności wśród obkurczania, więc osoby powyżej 50 roku życia oraz z rozstępami nie są dobrymi kandydatami do tego rodzaju operacji plastycznej. obok tych pacjentów lepsze rezultaty przynosi chirurgiczne usunięcie Piłce i Sieci tłustej. Zabieg liposukcji wykonuje także w znieczuleniu ogólnym lub dolędźwiowym. Poprzez 3 mm nacięcia w skórze , za pomocą kaniuli odsysa także siatkę tłustą. W odessanym miejscu dochodzi do powstania zrostów, więc też w późniejszym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »