Liliowce

Wpisy zawierające słowo kluczowe liliowce.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kwiaty łatwe do wyplewienia biologia i ochrona przyrody

Ze względu na duże rozmiary i gęsty pokrój łatwo je plewic i trudno zarastają, plewimy je kiedy wschodzą, potem mają pojedyncze chwasty Lilie lubia towarzystwo innych roślin, jednorocznych, bylin,drzew i krzewów, pulchne, przepuszczalne, próchnicze gleby, wrażliwe na nadmiar wody, sadzimy w zagonach, sadzimy na głębokości 2,5-3 cebul, czyli 10-15 cm, sadzimy już w marcu,ale najlepiej od polowy kwietnia do połowy maja, drugi raz od września do 20 października, ści&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szkarłupnie biologia i ochrona przyrody

Szkarłupnie Echinodermata to wodne zwierzęta, najlepiej zorganizowane bezkręgowce, układ ambulakralny o funkcji czuciowej, ruchowej i wydalniczej, należą do wtóroustych  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szakrłupnie biologia i ochrona przyrody

Szkarłupnie Echinodermata to wodne zwierzęta, najlepiej zorganizowane bezkręgowce, układ ambulakralny o funkcji czuciowej, ruchowej i wydalniczej, należą do wtóroustych Deuterostomia, nie maja głowy, otwór gębowy jest bo brzusznej stronie ciała, jest wodny układ ruchu, systme nóżek ambulakralnych, których jest wiele. Larwa to trochofora. Wspólne cechy wtóroustych, pragęba gastruli przekształca sie w odbyt, otwó gębowy powstaje wtórnie na przeciwnym biegunie ciała, jest bruzdkowanie promiensite zdeterminowane, gastrulacja przez inwaginację, wszystkie szkarłupnie sa w morzu, sa osiadłę lub wolnozyjące, 7000 przetrtwało do dziś, 13000 wymarło, zwykle symetria 5-promienista, są 5-ramienne lun wielokrotniśc 5, u dorosłych to cecha wtórna, larwy sa dwuboczne, symetrię promienista wymusza osiadły tryb życia, brak odcinka głowowego,   jest układ wodny, ambulakralny, wapienny szkielet wewnętrzny, sa jadalne, mają z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogródek łatwiejszy do wyplewienia biologia i ochrona przyrody

Jeśli chcemy uniknąć stosowania środków ochrony roślin, które są inne dla róznych grup roślin, możemy posadzić rośliny, które nie zarastają lub są latwe do plewienia. Słabo zarastają rośliny gęste, wysokie, szybko rosnące, które zagłuszają chwasty. Takie rośliny słabo zarastają, a jeśli nawet to są to pojedyncze chwasty łatwe do wyrwania. Do takich roślin ozdobnych należą irysy, liliowce, piwonie, sadźce, hortensje, floksy, frezje, łubiny, zwarte onętki, rozchodniki, astry, cynie, dalie, złocienie, margerytki, gęste i zwarte kępki aksamitek, ogrodowe odmiany maków i bławatków, trzeba je plewić, kiedy młode pędy wyrastają spod ziemi, kiedy się rozrosną, same zagłuszają chwasty. Wysokie malwy i lilie są proste do plewienia ze względu na pojedyncze pędy i wysoki wzrost, można do koła nich kosić. Słabo zarastają rośliny, które same są chwastami jak mięta, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwiatowe jednoliścienne 3 biologia i ochrona przyrody

Przyklękowate, hypoksydowate Hypoxidaceae byliny cebulowe, liście podługowate zwinięte lub podzielne, kwiaty promieniste, 6-krotne, tależykowate zebrane w wieszki, czużyca Curculigo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »