Led

Wpisy zawierające słowo kluczowe led.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Lampy LEDowe a energooszczędność Kinkiety, plafony, żyrandole - oświetlenie dla każdego.

 Oświetlenie LEDOWE w domu Czy oświetlenie ledowe rzeczywiście jest takie energooszczędne jak mówią ? Tak właśnie tak jest. Energooszczędne LEDy, żyrandole, kinkiety czy po prostu żarówki w znacznym stopniu przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie. Oczywiście żarówki energooszczędne są o wiele droższe jednak również ich żywotność jest znacznie większa dzięki temu koszty takiej żarówki energooszczędnej zwracają sie po kilku latach użytkownia. Kinkiety ledowe to świetna alternatywa dla zwykłych lamp domowych. Kinkiety do sypialni energooszczędne Polecam każdemu zakup kinkietów energooszczędnych do sypialni. Dodadzą niepowtarzalnego uroku i wspaniałego klimatu każdemu. Sklepy internetowe mają bogatą ofertę oświetlenia  

Zobacz cały wpis na blogu »
Akcesoria LED - dlaczego są tak popularne? Ja to wiem

Akcesoria LED - dlaczego są tak popularne? Takie pytanie można zadać sobie, patrząc na rynek oferujący akcesoria i elementy oświetleniowe. Odpowiedź jest prosta. Rosnące koszty energii elektrycznej oraz korzystanie z przenośnych urządzeń wymusza poszukiwanie współczesnych i energooszczędnych źródeł światła. Tradycyjne żarówki przetwarzają na światło jedynie ok. 5% pobieranej energii. Z tego powodu w ich miejsce zaczęto stosować świetlówki kompaktowe, ale ich zastosowanie jest mocno ograniczone, przykładowo, nie są dostosowane do użytku w ujemnych temperaturach, gdyż w takim przypadku spada ich jasność. Rewolucją na rynku oświetleniowym było wprowadzenie na szeroką skalę oświetlenia w technologii LED, które obecnie jest oświetleniem najbardziej energooszczędnym. Dodatkowo duża żywotność tych źródeł światła oraz praca w szerokim zakresie temperatur powod (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Żarówki LED - popularne bo użyteczne Bloguje ogólnie

Na skutek decyzji Unii Europejskiej o wycofaniu z rynku standardowych żarówek, coraz to większą popularność osiąga oświetlenie diodami LED. Konieczność wymiany oświetlenia przyniosła jednak wiele korzyści.   Korzyści wynikające z używania żarówek LED Niewątpliwie największą wartością technologii LED, jest niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną, więc zastąpienie szablonowych żarówek diodami LED, przyniesie spore oszczędności. Mimo że tego rodzaju oświetlenie jest zwykle droższe od tradycyjnego, to jego trwałość sprawia, że zainwestowane pieniądze niezwykle szybko się zwracają. Poza tym technologia LED jest niezwykle efektywna, bo aż od 80% - 9 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy przydadzą Ci się moduły led? BLOG jakich mało

Nieustanny rozwój nowoczesnej technologii sprawił, że postęp dotknął także dziedzinę oświetlenia. Profile led oraz moduły led są jednym z topowych i coraz bardziej popularnych rozwiązań stosowanych w wielu firmach zajmujących się między innymi: doposażaniem mebli oraz wyposażaniem mieszkań. Rozwiązania te są używane szczególnie w nowoczesnych budownictwach, a to za sprawą możliwości indywidualnego dopasowania oświetlenia praktycznie do każdego pomieszczenia i obiektu. Światła led są technologią, która może być zasilana najmniejszą ilością energii. Panele i moduły led osiągalne są w większych sklepach meblowych takich jak "Obi" czy "Castorama", ale także w sklepach specjalistycznych jak Polskiled.com.pl. Z uwagi na bardzo obfity zakres personalizacji oświetlenia za pomocą panel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Taśma LED - coś co powinieneś dodać do swojego oświetlenia Ja to wiem

Niezwykle dużo osób przy remontowaniu mieszkań zastanawia się jakiego typu zastosować oświetlenie. Nie zawsze jest się w stanie dobrać coś odpowiedniego, dlatego koniecznym będzie zdecydować się na skorzystanie z najróżniejszych wariantów, które są dostępne na rynku. Jeżeli będzie się pragnęło jednak posiadać jak najtańsze oświetlenie, to oczywiście nadzwyczaj przydatna będzie tutaj jakakolwiek taśma led, dlatego że daje ona dużo światła, zaś można bardzo zaoszczędzić na oświetleniu korzystając z niej. Całość jednak będzie zależało od potrzeb oraz preferencji, dlatego że nie każdemu taki typ oświetlenia będzie rzecz jasna odpowiadał. Warto będzie zatem doskonale się zapoznać ze wszystkimi dostępnymi oraz coś dla siebie wyłonić. Dobrze będzie również zdecydować się na takie rozwiązanie, na które nas stać. Sprawdź także ofertę sklepu Polskiled.com.pl: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oświetlenie LED Wszystko i nic

 Jest naprawdę mnóstwo czynników, które warunkują prawidłowy wzrost roślin. Otrzymanie upraw o właściwych parametrach wymaga od nas utrzymania odpowiedniej temperatury powietrza oraz podłoża, ale równie ważne jest zapewnienie im dobrych warunków świetlnych. Dobranie jak najlepszego oświetlenia ma ogromny wpływ na skrócenie oczekiwania na uzyskanie przez rośliny pełnej użytkowej dojrzałości, wyższą jakość plonu, a także poprawienie się zdrowotności roślin. Najbardziej istotnymi elementami w zapewnieniu najlepszego oświetlenia w szklarniach oraz uprawach wielkopowierzchniowych są: jakość światła, długość naświetlania oraz jego ilość. Wiadomym jest, iż przeprowadzenie fotosyntezy bez udziału światła jest niemożliwe, a dostarczenie odpowiedniej ilości w korzystny sposób wspomaga cały proces i sprawia, że rośliny rosną prawidłowo, no i szybciej. Sama długość naświetlania daje nam możliwość wpływania na rozwój roślin i ich okres wegetacji, dlatego, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oświetlenie led, czy to naprawdę oszczędność?

Jakie oświetlenie zastosować w przedpokoju, łazience, a jakie na suficie w salonie? Wybrać zwykłe żarówki, LED, halogeny czy świetlówki? Ile zaoszczędzisz lub stracisz? Jakie są plusy i minusy różnych rodzajów oświetlenia? – na te pytania próbuję odpowiedzieć w tym artykule zderzając rzeczywistość z marketingiem producentów. I przedstawiam prawdziwe koszty posiadania oświetlenia różnego rodzaju. Dla osób nielubiących czytać od razu przedstawię wnioski: oświetlenie LED rzadko kiedy jest opłacalne jako główne źródło światła. Z mojej perspektywy jest to technologia niedojrzała. Zastępuje tradycyjne sposoby oświetlania tylko w niektórych zastosowaniach. Największą przeszkodą w masowym wykorzystaniu LED jest nadal wysoka cena oraz duży bałagan na rynku – świadomie i nieświadomie powodowany zarówno przez znanych producentów, jak i sprzedawcó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Arduino jako sterownik LED 4 kanaly sterowany PWM Arduino, zastosowanie w dronach

Dziś zajmiemy się tworzeniem 4 kanałowego sterownika LED do quadrocoptera   Potrzebne elementy: -Arduino Nano -4x mosfet LR8726 -4 panele ledowe lub tasmy led -bec 12v     schemat połączeń

Zobacz cały wpis na blogu »
Żarówki LED - czy warto? Oświetlenie, Dom i ogród

Żarówki LED stały się bardzo popularne w naszych domach, mieszkaniach, firmach ... A dla tych którzy jeszcze się nie zdecydowali na wymianę tradycyjnych żarówek na oświetlenie LED zachęcam do zapoznania się z dalszą treścią. Na dzień dzisiejszy technologia LED jest najbardziej wydajną i efektywną w branży oświetlenia. Producenci cały czas dbają o rozwój tej technologi i prześcigaja się w rozwiązaniach które służą nam - użytkownikom.  Po pierwsze - żarówki LED są bardzo energooszczędne. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 90%, oczywiście będzie to miało swoje odbicie na rachunkach za prąd. Żarówka LED o mocy 10-12W świeci jak tradycyjna żarówka 100W. Oszczędności łatwo sobie wyobrazić i policzyć znając tylko cenę za 1kW energii.  Technologia LED jest bardzo trwała. Żarówki LED mają żyw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lampa biurkowa loft, industrial czarna - czy po prostu rurki? Wnętrza, dodatki, inspiracje.

Podejrzałem kiedyś podobny model w miesięczniku Dom&Wnętrze - stylowa, aczkolwiek nieco dziwna stylistyka, zdecydowanie nie dla każdego. Pomyślałem, że możnaby zrobić to samemu, zakupy nie przypominały standardowych - do typowego rękodzieła...ale ostatecznie lampa stoi i jest jedyna w swoim rodzaju. Totalnie upcycling, eko, nowoczesna lampa z rurek hydraulicznych 1/2 cala. Wykonana z metalu. Gwint: GU10. Kabel biały: 1,4m. Wymiary: wys: 52cm, podstawa: 18cmX14cm. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
LED ceny Oświetlenie w domu i biurze

Najnowsza generacja latarek z wykorzystaniem energooszczędnych białych diod LED ceny, które mają żywotność znacznie większą niż tradycyjne żarówki i praktycznie są niewrażliwe na udary mechaniczne.Żywotność diody LED ceny w zależności od jej rodzaju i sposobu zasilania wynosi od 5.000 do 100.000 godzin (do 10 lat). Należy jednak pamiętać, że strumień świetlny diody LED maleje z czasem, różne firmy odmiennie określają ten spadek.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozdzielczość ekranu - znaczenie Telebimy LED - baza wiedzy o wyświetlaczach i telebimach LED

Większa rozdzielczość pozwala na pojawianie się większej ilości tekstu i obrazów na ekranie. Rozdzielczość, wielkość czcionki i całkowita wielkość wyświetlacza, wszystko to są bardzo ważne czynniki decydujące, jak prezentować się będą spoty reklamowe.   - Wyświetlacz z niższym rozstawieniem pikseli będzie miał lepszą rozdzielczość niż ekran z wyższym rozstawieniem pikseli. Im bliżej siebie są umieszczone piksele tym lepsza jest rozdzielczość. W rezultacie ostrzejszy będzie obraz i tekst ukazywany na ekranie. - Wyświetlacze z większym rozstawieniem pikseli będą miały większą czcionkę niż wyświetlacze z mniejszym rozstawieniem pikseli zakładając, że matryce są jednakowe. Im piksele bardziej oddalone od siebie, tym wyższa czcionka. W rezultacie czytelność znaków wzrasta. - Również widziane powy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rostawienie Telebimy LED - baza wiedzy o wyświetlaczach i telebimach LED

Rozstawienie to dystans od środka piksela do środka przylegającego piksela. Rozstawienie pikseli może być liczone w calach bądź milimetrach. Piksel jest podstawową jednostką wyświetlania w wyświetlaczu LED. Liczba Diod w pikselu i kolory świateł emitowanych przez diody wpływa na jasność wyświetlacza i jego jakość.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym jest LED? Telebimy LED - baza wiedzy o wyświetlaczach i telebimach LED

Jest to pół-przewodnikowe urządzenie, które świeci, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny. W zasadzie dioda jest małą żarówką. Jednakże różni się ona od tradycyjnej żarówki na kilku podstawowych płaszczyznach: Diody (LED) nie posiadają delikatnych części, które mogą ulec uszkodzeniu lub się wypalić po jakimś czasie. Są bardziej wydajne i nie posiadają żarnika, jak zwykłe żarówki. Elektryczność jest użyta, aby emitować światło, aniżeli do ogrzewania. Ich okres żywotności jest znacznie dłuższy. Oblicza się, że diody (LED) świecą średnio 100.000 godzin co daje około 11 lat. Najpopularniejszymi producentami diod na rynku są fir (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
coś co powinno poprawić bezpieczeństwo nowości

Reflektory w tej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »