Lawenda

Wpisy zawierające słowo kluczowe lawenda.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

zasadolubne rośliny do ogrodu biologia i ochrona przyrody

karagana syberyjska lubi każdą, ogrodową glebę wapienną, świeżą, przepuszczalną, słabo żyzną, znosi piaszczyste i suche, od lekko kwaśnych do zasadowych, lubi słońce, odporna na mróz, sucszę, zasolenie ziemi, nawozimy nawozem wieloskładnikowym raz na początku sezonu, można robić cięcie formujące, robimy sadzonki, okulizację, szczepimy, jesienią szczepimy nasiona, wiosną po przekwitnięciu tniemy, co 2-3 lata usuwamy chore, uszkodzone, suche gałęzielilak lubi słońce, ciężkie i średnio ciężkie żyzne, wilgotne, wapienne gleby, nawozy mineralne, ściółkowanie obornikiem, rozmnażamy przez okulizację i odrosty korzeniowe inne lilaki są tutaj https://biologiaiochronaprzyrody.blogi.pl/wpis,lilaki.html bez czarny lubi słońce, ciepło, półcień, gorzej mu na południowym stanowisku, l (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ogród przyjazny trzmielom biologia i ochrona przyrody

Chcąc zaprosić do ogrodu trzmiele postarajmy się o odpowiednie rośliny, są to:Hyzop lekarski lubi przewiewne, lekkie, suche gleby, lubi słońce, nie znosi cienia, w lutym-marcu wysiewamy w inspekcie, w kwietniu do gruntu, lubi stanowiska południowe i zachodnieLawenda wąskolistna w marcu kompostujemy, pod koniec marca sadzimy do gleby, w kwietniu przycinamy 7-12 cm nad ziemią nad 2 oczkiem lub młodym pędem, rocznych nie tniemy, w maju dajemy 30 g nawozu na m2, nasiona trzymane w wilgotnym w piasku w lodówce sadzimy do doniczek w jasnym miejscu w 20 st, w lipcu usuwamy owoce, pobieramy 7-10 cm sadzonki, ukorzeniamy je w wilgotnym piasku z odkwaszonym torfem 1:1, wcześniej moczymy w ukorzeniaczu, szczelnie okrywamy folią, trzymamy w ciepłym miejscu w cieniu, lubi gleby o pH 6,5-7,5, d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogrody sensoryczne biologia i ochrona przyrody

Ogrody sensoryczne powstały do terapii osób słabowidzących i niewidomych oraz ludzi z zaburzeniami integracji sensorycznej, ale każdy może taki ogródek odwiedzić i założyć. Zadaniem tych ogrodów jest angażowanie innych zmysłów niż wzrok, ale również wzrok ma znaczenie. Dla wzroku ważne są kolory i kształty kwiatów, które mają cieszyć oczy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Początkowo to łany cebulic, śnieżników, puszkinii, przebiśniegów, przylaszczek, zawilców, ranników, pełników, ziarnopłonu, potem kolorowe tulipany, orliki, ale też krokusy, narcyzy, lato to pora dzwonków, chabrów, maków, malw, liliowców, lilii, irysów, frezji, mieczyków, dalii, cynii, aksamitek, które kwitną też jesienią, jesień to pora astrów i wrzosów. Zieleni dostarczają różnokształtne tuje, cyprysiki i inne iglaki. Ale ogró (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
domowe sposoby na mszyce biologia i ochrona przyrody

Tym razem przedstawię ekologiczne sposoby na mszycę.Zanim przejdę do źródeł podam stary przepis, posypywanie roslin popiołem z kotłowni lub z papierosów, trzeba zebrać popiół, popiół z kotłowni musi być pozbawiony węgla, sam pył, którym mozna polerować łyżeczki. Popiołem sypiemy na liście. Można użyc popiołu z ogniska lub grilla. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komary - Sposób na ukąszenia ... Balsam konopny, który chłodzi, znieczula, koi ! Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

  Wiosną komarów było mało, bo zimą nie było śniegu, a wiosną było mało opadów. Z tego powodu nie było małych zbiorników wodnych, w których mogłyby się rozwijać ich larwy. Teraz jest jednak inna sytuacja. Opadów deszczu jest bardzo dużo, tworzą się kałuże, więc larwy komarów mają miejsca do rozwoju. Można więc powiedzieć, że faktycznie przyroda "nadrabia zaległości". I to pełną parą. Co więcej, komary prawdopodobnie pozostaną z nami aż do końca lata.   Komary i upalny letni dzień ...Powyższe połączenie przywołuje na myśl niezbyt przyjemne wspomnienia. Gdy dokucza nam fala upałów, z domu chętniej wychodzimy wieczorami, gdy temperatura trochę spadnie. Wielu z nas lubi przesiadywać w swoich ogrodach gdzie niestety często można natkną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
LIPIEC 2020 Klub Seniora Łagiewniki

Wycieczka na Lawendowe Poletko          (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas na relaks ... dobroczynna kąpiel ! Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Brakuje Ci czasu na relaks i odpoczynek? Nastrój może poprawić Ci… dobroczynna kąpiel   Codzienne obowiązki Cię przytłaczają, a zapełniony harmonogram sprawia, że brakuje Ci czasu na relaks i odpoczynek? Zadbaj o to, by znaleźć czas na kąpiel, która zneutralizuje stres i przygotuje Cię do pełnego wypoczynku podczas snu lub – gdy trzeba – pobudzi do działania. Terapeutyczne właściwości kąpieli znane są już od wieków. SPA to prawdopodobnie skrót od łacińskiego wyrażenia „Sanus per aquam”, czyli „zdrowy dzięki wodzie”. Zabiegi pielęgnacyjne oraz relaksacyjne w kąpielach wodnych, to pomoc zarówno dla urody, jak i zdrowia. Wybierając dodatki do kąpieli postaw  na Konopie, które  zwiększa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aromaterapia, czyli leczenie zapachami Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Poznaj moc aromaterapii !! Lniany woreczek z zielem konopnym i lawendą .Zapakowany w lniany woreczek idealnie nadaje się do wanny. Wystarczy wrzucić do wody i rozkoszować się relaksującym, domowym zabiegiem SPA. Zapach lawendy ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Pozwala wyciszyć się i uspokoić skołatane nerwy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
EKOLOGICZNE CEREMONIE DO PIELĘGNACJI CIAŁA EKOLOGICZNE CEREMONIE DO PIELĘGNACJI CIAŁA

Każdy z nas zasługuje na wszystko co najlepsze! Tym razem przygotowałam dla Was aromatyczny relaks w akompaniamencie nut zapachowych zawartych w naturalnym olejku lawendowym wytworzonym z kwiatów lawendy zbieranych z olbrzymią miłością i starannością przez niezwykłych ludzi z pasją uprawiających te niezwykłe rośliny na polach Prowansji. Wyrafinowany gust, wrażliwość, delikatność, subtelność kwiatu i kolor łączący nas z naszą najbardziej eteryczną stroną osobowości. Sprawia, że doznajemy pełnowymiarowego relaksu ciała, ducha i umysłu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »