Las

Wpisy zawierające słowo kluczowe las.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Las zimą cz. I KURPwObiektywie

No i to mój pierwszy oficjalny wpis na Blogo-galerii  Poniżej zdjęcia z lasu który jest nieopodal miejsca mojego zamieszkania... ktoś może zgadnie co to za las po detalach?  pewnie nie... bo kto to czyta ?!  Krótki, niedzielny spacer - krótki bo dziś dość zmino  zdaje sie że coś około -15 stopnii, ale nie narzekam bo dawno takiej zimy w Polsce nie było.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
jesienny spacer Fotografia i podróże moją pasją

Spacerując w okolicach naszej działki, patrząc w niebo można wyczarować piękne zdjęcia. Natura sama maluje....

Zobacz cały wpis na blogu »
Leśna przygoda Za dużo wolnego czasu

Wszystko zaczęło się gdy Zosia, wychodząc z jeziora, zorietowała się że w miejscu gdzie zrzuciła z siebie letnią sukienkę są tylko ślady wielkich męskich butów. Stojąc całkiem naga i mokra na trawie. Nie wiedziała co ze sobą zrobić. Sama nago głęboko w lesie, a na dodatek robiło się późno, przecież właśnie po to poszła leśnym skrótem żeby zdążyć przed nocą i wykąpać się w chłodnej, krystalicznie czystej, górskiej wodzie. N (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"LAS" Fikcja Literacka

Żyła sobie kiedyś mała dziewczynka.Mieszkała w środku bardzo ciemnego,gęstego lasu, i nigdy go nie opuszczała.Ciemny,gęsty las był bez wątpienia jej domem. Dawał dziewczynce schronienie,karmił ją, a leśne zwierzęta dotrzymywały jej towarzystwa.Dziewczynka co wieczór zasypiała u stóp wielkiego konaru dębu,który był dla niej jak,rodzony ojciec.Dnie zwykle spędzała na zabawach, ze swoją przyjaciółką sarną.Pewnego popołudnia dziewczynka zapytała zwierzątka-jak myślisz sarenko,gdzie kończy się las.Sarna długo myślała,po czym odrzekła-myślę,że on nie ma końca.-Gdzieś musi być granica,chcę ją odnaleźć i przekroczyć,odparła dziewczynka.Sarenka patrzyła na nią z zaciekawieniem,i spytała-dlaczego chcesz to zrobić,czy jest ci źle w lesie,że chcesz poszukiwać jego końca.-Chcę po prostu wiedzieć,odparła,i poszła pożegnać się z wielkim dębem.-Dlaczego odchodzisz, spytał rozczarowany dąb.-Chcę dojść na koniec,wrócę niedługo,i opowiem wam jak tam jest,przysięgam,odparła dziewczynka,i rus (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zielono mi :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

Zielono mi    Las jest miejscem, w którym uwielbiam spędzać (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autostrada Sznaucerki w podrozach

Dzisiaj żegnamy Norwegię. Wyjeżdżamy z Lillehammer autostradą E6 w kierunku Goeteborga. Co chwilkę korek albo roboty drogowe.  Po 5 h przejeżdżamy granice, nikt nas nie kontroluje. Pas do oclenia omijamy, bo kolejka tirów na 4 h. Zaraz za granicą idziemy do sklepu. Ceny o połowę tańsze niż w Norwegii.  Trochę nudny dzień dla Emmy i Rarego. Za to wieczorem czeka ich atrakcja: szwedzki las. Nie mogą się nawąchać. Do tego jeszcze dużo zwierzęcych odgłosów. Gwiazdy i  księżyc pozwalają nam się poruszać po lesie. Niestety także w Szwecji na noc robi się bardzo zimno.

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokalnie - Nieciecz - urokliwa wieś wśród lasów Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Poranne nawiedzenie wsi Nieciecz- już wiedziałem, że będzie to bardzo udana wycieczka     Sacrum i profanum uroczej wsi Nieciecz otulonej nadwieprzańskimi łąkami i samą rzeką z jednej strony by z drugiej mieć ukojenie lasów. Spokojna i cicha, w pełni zgrała się z mateczką naturą. Ściana lasu który otacza z jeden strony miejscowość wraz z bezkresem dróg i dróżek wchodzących do niego wyzwala w nas spokój , wyciszenie. Zapach porannego lasu przy akompaniamencie ptactwa sprawił mi dzisiaj wielką radość i naładował akumulatory. Architektura drewniana przeważa we wsi, choć budują się nowe domy. To cieszy , że wieś nie wymiera a taki urokliwy zakątek blisko Niebrzegowa , Bobrownik, Gołębia czy Dęblina jest unikatem. Tu świat się może nie zatrzymał, ale po malutku się toczy - nie przyspiesza i nie pop (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wędrówka po lesie.. Moje wiersze

               Wędrówka po lesie...   Las, pełen majestatu, drzewa kołyszą się spokojnie, jakby o czymś rozmawiały.. W blasku jesiennego słońca, liście i igielki sosen-kolory zmieniają..   Oczami wyobraźni- czuję zapach lasu ! Grzybów, które rosną w znanych zagajnikach. Miejsca, gdzie czekają, aż ktoś ich powita... Stoją dumnie podgrzybki, pod drzewami sosny, grzybiarz je pozbiera, skoro już wyrosły !   Emocje, związane z każdym grzybobraniem, zostaną na długo zapamiętane.. Nawet wówczas- kiedy las jest niewidoczny, czuję zapach sosny, widzę złote liście i perły porannej rosy... Wszystko, to mi przypomina, co odeszło i mogę wspominać.   mariatalar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Spacer Moje wiersze

       Spacer   Las,to potęga i tajemnica, Widok w czasie burzy pzeraża, A w promieniach słońca-zachwyca.! Tęsknię,za spacerami po lesie, Jazdą na rowerze,po leśnych dróżkach. Wracam pamięcią do chwil, Kiedy nad zielenią, horyzont się krył..! Drzewa gałęziami w ukłonach, Nuciły cichą pieśń.. Radość wielka Cię czeka,gdy spotkasz podgrzybka..! Który stoi dumnie,pośród drzew..! Czasem- można spotkać również-sarenki.. Zakamarki,urokliwe lasu poznałam, Gdzie strumyk  płynie leniwie,a  drzewa kołyszą Cię do snu.. Szum sosen- zastępuje orkiestrę i chór..! Wyobraźnia- zaprowadzi mnie  w te okolice..! Cieszyć się będę naturą i zachwycać..!!     mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »
ZIEMSKIE CIAŁO Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

ZIEMSKIE CIAŁO 122. Ziemscy ludzie otrzymaliście ot Stwórcy doskonałe ciało, które w pełnej sprawności powinno wam służyć ponad sto lat. Przemysł spożywczy z chęci dużych zysków do produk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAJÓWKI Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

MAJÓWKI 65. Wiosna rozkwitła pełną krasą w maju, zieleń soczysta pojawiła się na drzewach. Dokoła bardzo dużo rozkwitniętych kwiatów na drzewach jak i na łąkach. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
... O niestałości rzeczy świata tego

....Szlam naga przez lasopatulona jedynie w koc, który ukradłam z Twojej szafy.Szłam coraz szybciej łamiąc po drodze gałęzie,jedynych świadkó prócz Ciebie mojej nagości,z zimną krwią,bez emocjitak samo jak każdy doświadczony kochaneknauczyłam się wymazywać kolejnych delikwentów z pamięci.Przyszłam tu tylko na chwilę.Już mnie prawie nie ma.Za chwilę wykipi ze mnie reszta życia, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »