Kwiat

Wpisy zawierające słowo kluczowe kwiat.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Glicynia biologia i ochrona przyrody

Glicynia kwitnie w maju, powtarza kwitnienie na przełomie sierpnia i września, okręca si zgodnie ze wskazówkami zegara wokół podpór, wytwarza liliowe i białe kwiaty zebrane w grona. Lubi słońce, osłonięte od wiatru stanowisko, przepuszczalne, zasobne w próchnicę podłoże zbliżone do obojętnego, południowe ściany domu. Przez pierwsze 2-4 lata po posadzeniu regularnie podlewamy, wiosną nawozimy przekompostowanym obornikiem, osłaniamy na zimę, po 4 latach nie nawozimy, bo nawóz ogranicza kwitnienie powodując rozrost rośliny macierzystej. Najlepsze są sadzonki na własnych korzonkach, które odbijają po zimie. Przez pierwsze 2-4 lata nie przycinamy, potem rośnie 1-2 m rocznie. Przycinamy pędy boczne co pobudza zawiązywanie się kwiatów, pędy prowadzimy poziomo po podporach. 2 razy w roku tniemy, w marcu i kwietniu usuwamy us (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zawilce jesienne biologia i ochrona przyrody

Obok wiosennych zawilców są jesienne, to mieszańce wiosennych gatunków, kwitną od lipca do przymrozków, mogą mieć różne kolory, mają 5-krotne talerzykowate kwiaty, cienkie, długie łodyżki. Są odmiany wysokie i niskie rosnące w grupach, lubią przepuszczalne, zasobne w materie organiczną, żyzne gleby, słońce, cień i półcień, przed sadzeniem przekopujemy ziemie z ziemią liściową, spróchniałym obornikiem lub dobrze rozłożonym kompostem, zbyt zbite gleby uniemożliwiają rozwój roślin, trzeba rozcieńczyć je wilgotnym kwaśnym torfem, gleby nie mogą być suche, w strefach mrozoodporności 5 i niższych sadzimy pod płotami i murami, na zimę przykrywamy suchymi liśćmi, wiosna uzupełniamy ściółkę i dajemy nawóz wieloskładnikowy, można użyć mączki kostnej lub rogowej, nawóz mieszamy z górną warstwą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lewkonie i lwia paszcza biologia i ochrona przyrody

Lewkonie to kwiaty z rodziny kapustowatych, mają żółte, białe, różowe, czerwone, fioletowe, kremowe, wielokolorowe kwiaty, mogą być pojedyncze lub pełne, kwitną od czerwca do mrozów, lubią słońce, żyzne, próchnicze, zasobne, umiarkowanie wilgotne gleby, ciepłe i słoneczne stanowiska, trzeba je podlewać, wrażliwe na przymrozki, nadają na rabaty i balkony, mają lancetowate, omszone liście, gleba nie może być po innych kapustnych z powodu chorób. W marcu wysiewamy lewkonie do inspektu, w maju do donicy lub gruntu, lubią uszczykiwanie, wtedy się rozrastają. Znaną lewkonią jest maciejka, czyli lewkonia dwurożna lub długopłatkowa ma fioletowe lub różowe kwiaty zebrane w grona, lubi średnio żyzne gleby ogrodowe, piaszczysto (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia roślin 8 biologia i ochrona przyrody

Ekologia zapylania, czyli adaptacja rozmnażania do środowiska. Ewolucja kwiatów w kwiatowych Angiospermae, zalezy od wielu czynników. zapylanie przez owady to entomogamia, powstanie kwiatu kwiatowych związane jest z nagozalążkowymi wielkolistnymi Cycadophitina, benetydy Bennetidopsida miały mikrosporangia i makrosporangia. Makro i mikrosporofile były na osi pędu w luźnych oslonkach. Makrosporofil podobny był do kwiatu, ale nie był kwiatem, był analogiem kwiatu, benetydy miały na kłodzinie liściowe okrywy, warstwy osłonek dawały wzrost kłodziny. Podobnie było u przodków kwiatowych i u innych roślin. z benetydów wyodrębnił sie przodek kwiatowych. Pierwsze kwiaty powstały w dolnej kredzie, były już owocki u jaskrowatych Ranunculaceae i magnoliowatych Magnoliaceae. Były utwory pochodne słupków, były utwory z wieloma słupkami, podobny jest kwiat tulipanowca Liriodendron (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwiat z papieru Zajęcia świetlicowe: kreatywne pomysły na spędzanie czasu wolnego.

Pierwszy Fot.1 http://krokotak.com/2018/02/paper-hyacinths-2/?fbclid=IwAR0gCh0d8lV_NSVoUbSJHFhn58tSwVT7-LzPzGNnmjyqs0bKc7ZcBGGHnxU   Opis jak zrobić kwiat krok po kroku znajduję się --> https://www.youtube.com/watch?v=6orbrC9rDSY&feature=emb_title     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nawożenie hortensji Blog działka

 Nawóz do hortensji Od czerwca do połowy sierpnia hortensje raz w tygodniu podlewamy gnojowicą z dodatkiem superfosfatu i siarczanu potasowego.

Zobacz cały wpis na blogu »
milczac Milcząc

Przez cały dzień towarzyszyło mi pulsowanie w głowie, które z godziny na godzinę było coraz bardziej odczuwalne - efekt niespokojnej nocy.... Znowu budziłam się co chwilę z dziwnym uczuciem, przeczuciem....a może to tylko dlatego, że kładąc się miałam dziwny ucisk w klatce piersiowej.... w każdym bądź razie nie wiem co mi się śniło albo nie pamiętam.... Dzień minął zgodnie z schematem, pt dlaczego ON milczy..... kiedy dzwoni wiem, że nie mogę odebrać by trwać przy swej decyzji, ale świadomość, że milczy...że może zapomniał o mnie rani doszczętnie....niczym karuzela, która wiruję coraz to szybciej....a ja zaczynam z tego wszystkiego mieć mdłości.... Wszystko czego bym sie nie dotknęła sprawia, że wracają wspomnienia o nim, o nas...aż tak wiele ich mamy... i nie jest to tylko słodki pocałunek skradziony pod osłoną nocy.... Siedzę i patrzę się na mojego storczyka, którego odstałam od niego.... symbol naszej miłości, naszej wieczności, że dopóki o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »