Kredyt hipoteczny

Wpisy zawierające słowo kluczowe kredyt hipoteczny.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Szto$$ oferty: Zakup mieszkania na rynku pierwotnym w lutym 2021 Karol od Kredytów

Drogi czytelniku 😊 witam w kolejnym wpisie z cyklu Szto$$ oferty, czyli w zestawieniu najkorzystniejszych ofert bankowych dla danego scenariusza życiowego. Cykl ma na celu przedstawienie najlepszych ofert bankowych ze strony realnego kosztu, jaki ponosimy przy zakupie danej nieruchomości, w danej sytuacji. Nie zwracamy uwagi na marże. Cykl ma na celu przedstawienie najlepszych ofert bankowych ze strony realnego kosztu (koszty początkowe, koszty zakupu, koszty finansowe w stosunku do ceny nieruchomości w dniu kupna), jaki ponosimy przy zakupie danej nieruchomości, w danej sytuacji. Nie zwracamy uwagi na marże, rrso, ani inne popularne miary. To, co nas interesuje, to pieniądze jakie, musimy włożyć na początek oraz jakie zapłacimy przez cały okres. Cykl ma na celu przedstawienie najlepszych ofer (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tajemnice kredytu hipotecznego: Jak przygotować się do kredytu hipotecznego cz. 1 Karol od Kredytów

  Kredyt hipoteczny nie należy do najprostszych procesów. Sfinansowanie nieruchomości należy do czynności, które można zrealizować samemu (tak jak remont, zrobienie strony internetowej itp.). Jednak to wymaga czasu i wiąże się z podjęciem ryzyka i stresem przez cały okres kredytowy. Kolejne trzy artykuły dotyczące się przygotowania do kredytu będą dotyczyć czynności, które pozwalają odpowiednio przygotować się do kredytu i zrealizować cały proces z głową. Czytając ten artykuł, z pewnością oszczędzisz sporo czasu, a stosując się do moich wskazówek, zwiększysz swoje szanse na kredyt hipoteczny, ale na pewno nie pozbędziesz się stresu i niepewności. Bowiem w kredycie pewne jest dopiero wszystko wtedy, kiedy kredyt zostanie wypłacony i pozostanie Ci jedynie go (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tajemnice kredytu hipotecznego: Wiek, a kredyt hipoteczny Karol od Kredytów

Obrazkową sytuacją przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny jest pierwsze lokum na własność. W praktyce jest oczywiście inaczej, a to przeprowadzka – czas na coś nowego. A to coś większego, a to dla dzieci. Rodzi to pytanie: do kiedy mogę się starać o kredyt hipoteczny, przecież różnie w życiu może być. A może znasz kogoś, kto zastanawia się nad kredytem hipotecznym, ale nie wie, jak może na to przełożyć się jego wiek? Może nasi rodzice mieli inne podejście do kredytu hipotecznego, u nas niestety będzie zupełnie inaczej, pamiętajmy, że to z reguły długoterminowe zobowiązanie, więc kluczowy jest plan. W takiej sytuacji dzisiaj odpowiem na pytanie jak wiek wpływa na możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tajemnice Kredytu Hipotecznego: Wkład własny, a kredyt hipoteczny Karol od Kredytów

Bez wątpienia jedną z największych barier przy zakupie swojego przyszłego lokum jest kwestia posiadania określonych środków pieniężnych tzw. Wkładu własnego. Wkład własny oprócz procedur oraz zdolności kredytowej, jest jedną z najistotniejszych rzeczy, przy ubieganiu się o kredyt. Z biegiem czasu w historii polskich kredytów ta wartość znacznie się zmieniła. To, co kiedyś nie było nawet wymagane, stało się istotną barierą. Z pewnością wielu czytelników zastanawia się, jaki jest próg wejścia w kredyt hipoteczny.   Zanim wgłębimy się w to, trzeba spojrzeć, jak na to patrzy bank – wcielmy się w rolę pożyczającego, czyli co jest zabezpieczeniem udzielonego kredytu? Jak szybko odzyskamy pożyczone pieni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tajemnice Kredytu hipotecznego: Źródło dochodu, a kredyt w banku cz. 2 biznes Karol od Kredytów

Dla tych, co w moim ostatnim artykule pomyśleli, że sytuacja przy umowie na zlecenie jest skomplikowana, to się zdziwią, tak naprawdę posiadanie własnej firmy i wnioskowanie o kredyt przy prowadzeniu własnego biznesu jest najbardziej wymagające jeżeli chodzi o przygotowanie się do kredytu, szczególnie hipotecznego, o którym dziś napiszę. Kwestię kwalifikowanego podzieliłbym na otrzymywanie dochodu pochodzącego z prowadzenia jednoosobowej działalności oraz posiadanie udziałów w spółkach osobowych.   Przy działalności sprawa jest, wydaje się prosta i należy się skupić na dochodzie ze swojej działalności, im wyższy dochód wykażemy w badanym przez bank okresie, tym będziemy mieć wyższą zdolność. Przy dochodzie z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tajemnice kredytu hipotecznego: Źródło dochodu, a kredyt w banku cz. 1 Praca na etacie. Karol od Kredytów

Kluczową kwestią przy uzyskaniu kredytu w banku jest zdolność kredytowa, która jest zależna od posiadanych dochodów. Niestety dla banku dochód dochodowi nie jest równy i bank w swojej polityce kredytowej ma różne podejście w zależności od danego źródła dochodu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się pracy na etacie przy wnioskowaniu o kredyty gotówkowe i hipoteczne.   Poczciwy etat przywiera kilka form współpracy, dla banku oprócz rodzaju umowy istotny jest również podmiot, w którym się pracuje. Powszechnie mamy przyjętą umową o pracę, umowę zlecenie oraz powołanie. Miejsc, w których pracujemy, jest (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Porady Dietetyczne

Kredyty hipoteczneniejednokrotnie spędzają sen z powiek kredytobiorcom na długie, długie lata. Jest to poważne zobowiązanie finansowe, które przy skromnych zarobkach może nas związać z określonym bankiem na nawet kilkadziesiąt lat. Nic więc dziwnego, że większość osób decydując się na kredyt hipoteczny postanawia zasięgnąć porady doradcy finansowego. Na rynku jest wielu specjalistów o w tej dziedzinie, którzy służą radą i pomocą. Często to oni właśnie tworzą ranking kredytów hipotecznych, który może być pewną wskazówką dla osób niekorzystających z usług profesjonalnych doradców. Wybierając kredyt mieszkaniowy przy pomocy takiego zestawienia trzeba jednak uważać, ponieważ dostępne zwykle w Internecie rankingi mogą być niekorzystne akurat dla naszej sytuacji finansowej. Zarówno zarobki jak i wcześniejsze zobowiązania, a także wiele innych cz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakup własnego mieszkania. Czy nas na to stać? Ekonomia

Co myślisz, kiedy widzisz ogłoszenie „sprzedaż mieszkań”. Jesteś pewien, że zareagujesz na nie w odległej przyszłości? A może masz wrażenie, że taki zakup i wiążące się z nim poczucie stabilności nigdy nie będą w zasięgu Twojej ręki? A co gdyby tak… zdecydować się już teraz? Może wcale nie musisz odkładać tej decyzji w nieskończoność, może wystarczy kredyt hipoteczny na odpowiednich warunkach? Pomyśl tylko, ile pieniędzy w ciągu najbliższych lat wydasz na wynajem, zamiast zainwestować w coś, co będzie Twoją ostoją w przyszłości. Czy to na pewno większe ryzyko? W ten sposób po prostu wykonujesz duży krok w stronę zadbania o siebie i swoich bliskich. Chyba warto o to zawalczyć? Nie bój się porażki – wszystko zależy tutaj od Twoich zdolności organizacyjnych i samozaparcia. Skoro do tej pory radziłeś sobie w pracy, na pewno poradzisz sobie ze spłatą rat kredytu, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polisolokaty dają zarobić? Finanse - Gemini Polska

W obliczu złej prasy wokół "polisolokat", warto wrócić do tego co jest ich istotą, czyli realizacją długoterminowych planów finansowych jak emerytura, przyszłość dzieci czy spłata zobowiązań, takich jak np. kredyt hipoteczny. Dziś zwracam uwagę na fundusz AXA - Europe Small Cap, który wyróżnia się w ostatnim okresie.Jego portfel oparty jest o rynki Europy Zachodniej, głównie o Wielką Brytanię, Francję  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie zapomnij o home stagingu Finanse - Gemini Polska

Nie zapomnij o home stagingu Badania pokazują, że polski konsument nie kieruję się w swoich wyborach już przede wszystkim ceną, a głównie jakością. Tendencja ta zauważalna jest również na rynku nieruchomości. Zarówno w przypadku zakupu, jak i wynajęcia mieszkania, uważnie przeglądamy oferty. Nie tylko patrzymy na cenę, opłatę za wynajem, koszty eksploatacyjne,  a na styl i jakość wykończenia nieruchomości. W związku z tym, słów parę o rozwijającej się w Polsce usłudze Home staging-u. Home staging jest procesem przygotowania rezydencji na sprzedaż lub po wynajem na rynku nieruchomości. Odnosi się to do odpowiedniej prezentacji, jak i właściwego udekorowania wnętrza. Istotą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TORA-TORA-TORA! Finanse - Gemini Polska

TORA-TORA-TORA! Z pozoru podobne pojęcia jak potrzeba i cel, mają zgoła odmienne znaczenie w dziedzinie finansów. Potrzeba, to coś czego potrzebuję dzisiaj! Potrzeba to coś mocnego! Potrzeba to potrzeba posiadania! Potrzebuję mieszkania, potrzebuję samochodu,  potrzebuję jechać na wczasy. Dlaczego? Bo mieszkam na łóżku piętrowym z młodszym rodzeństwem, a są w życiu momenty gdy jest to krępujące. Bo jeżdżę MPK, a są momenty gdy jest to nie do zniesienia. Bo od lat spędzam wakacje u rodziny na wsi, a nie przepadam za tą rodziną zbytnio. A za wsią to już w ogóle. Otaczająca mnie rzeczywistość pobudza do działania. Potrzeba jest tu i teraz! Cel, to coś do czego dążę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak ubiegać się skutecznie o kredyt hipoteczny? Porównanie ofert polskich banków

Kredytem hipotecznym mianujemy taki kredyt finansowy, który cechuje się długim czasem trwania, zabezpieczeniem za przyczyną hipoteki interesanta oraz zagospodarowaniem na (na ogół) budowę lub zainwestowanie w jakąś posiadłość. Niemniej, pojęcie to nie wyczerpuje tegoż tematu (skądinąd nader złożonego) w całości, toteż lepsze pojęcie wyżej przytoczonych musi się też łączyć z zapoznaniem konkretnych ich rodzajów. O czym tu więc mówimy? Niezwykle ważnym jest również to, że owa hipoteka to nie wyłączne zabezpieczenie, jakim kredyt hipoteczny się charakteryzuje, bowiem wyliczyć trzeba tu też tak zwane ochrony czasowe (funkcjonujące do momentu zapewnienia tej pierwszej), takie jak chociażby właściwe ubezpieczenie zobowiązania, asekurowanie osób trzecich bądź to bazujące na prawie cywilnym, weksle i szeroko pojęte blokady środków, ergo zaznajommy się kilkakrotnie, czy na przyga (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komu mieszkanie, komu? Finanse - Gemini Polska

2014 – rokiem zmian Nowy Rok przynosi wiele zmian na rynku kredytowym i mieszkaniowym. Po sukcesie programu RnS – Rodzina na Swoim (zakończony w 2012r.) Rząd na nowo wesprze młode pokolenie, rynek nieruchomości, banki i … (oby nie przede wszystkim) siebie. Zyskać mogą wszyscy. MdM, czyli... Mieszkanie dla Młodych Od Nowego Roku można już korzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. Rząd wspiera jednorazową dopłatą małżeństwa bezdzietne i osoby samotne (dopłata 10%), małżeństwa posiadające przynajmniej 1 dziecko (15%) i rodziny, w których w przeciągu 5 lat urodzi się bądź zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko (15%). Program jest skierowany do osób młodych (do 35 rż) kupujących pierwsze, nowe mieszkanie lub dom. Z programu wyłączono tzw. rynek wtórny.  Maksymalna powierzchnia to 75 m kw. dla mieszkania i 100 m kw. dla domu (lub 10m kw. więcej dla rodziny z min. 3 dzieci), a maksyma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MBank z Mplanem Najlepsze oferty Banków

M plan hipoteczny M Banku który jest częścią BRE banku ostatnio popularny wśród internautów i postanowiłem nieco przybliżyć tan temat Dlaczego ta oferta zasługuje na zainteresowanie otóż możliwe jest finansowanie kredytu do 110 procent wartości kredytu co oznacza że 10 procent możemy przeznaczyć na przykład na wykończenie mieszkania .Długi okres kredytowania to 40 lat co zapewnia niedużą ratę i nieco większą zdolność kredytową . M bank jako potentat tzw. elektroniczny bank daje także możliwość obserwowania na bieżąco statusu naszego kredytu online .Mamy bardzo duży wybór celów dla naszego kredytu min. Budowa domu Zakup działki budowlanej Zakup działki gruntu z potencjałem budowlanym Budowa dom lub mieszkanie z inwestorem zastępczym (deweloperem) Kupno domu lub mieszkania Kupno domu lub mieszkania spółdzielczego Przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Remont mieszkania na kredyt mieszkaniowy Kredyty mieszkaniowe

Brakuje Ci pieniędzy na dokończenie remontu mieszkania, a rodzina i znajomi niestety nie mogą udzielić Ci żadnej pożyczki. Nie wiesz, co zrobić, przecież nie przerwiesz remontu w połowie. Pozostaje Ci tylko jedno rozwiązanie, musisz wziąć kredyt mieszkaniowy. Tak, tak dobrze słyszysz. Spytasz, ale jak to, przecież on ma inne przeznaczenie. Otóż, mylisz się. Co prawda podstawowym celem owego kredytu jest oczywiście zakup mieszkania, działki, czy też budowa domu, ale może on być również wykorzystany w innych celach. I właśnie jednym z nich jest remont, modernizacja i rozbudowa domu i mieszkania. Nie uzyskasz, co prawda 100 procentowego pokrycia kosztów remontu, ale o ile dobrze pamiętam 80 %. Dobre i to.  Możesz również skorzystać z innych ofert banku, kredyt mieszkaniowy może być przecież ostatecznością. Po co zadłużać się na wiele, wiele lat, skoro można wybrać któr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »