Koty

Wpisy zawierające słowo kluczowe koty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

jak dbać o starsze zwierzęta biologia i ochrona przyrody

 Długość życia zwierząt domowych wydłuża się dzięki wiadomości właścicieli, z czasem ich zdrowie i kondycja są coraz słabsze, starsze zwierzęta potrzebują szczególnej opieki. Koty przyjmuje się, że starszy kot ma od 10 wzwyż, chociaż niektórzy weterynarze sądzą, że po 12 roku życia, dojrzały kot ma od 8 lat w górę, starszy wiek dla kota to zmniejszone przyswajanie składników odżywczych, problemy ze stawami, wtedy potrzeba niższej kuwety. Koty potrzebują wtedy większego udziału mokrej karmy, są specjalne karmy dla seniorów, badań weterynaryjnych morfologii, poziomu glukozy, badania sprawdzające stan wątroby, nerek, serca, układu krążenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia np. leków, karmy. Starsze koty gorzej radzą sobie ze stresem, potrzebują azylu np. półki w szafce, spokoju. Objawy, które skłaniają do zrobienia badań to większa ospałość, mniejsza chęć do zabawy, chudnięcie, spadek odporności. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fela i Gacek biologia i ochrona przyrody

W Szczecinie na ulicy Kaszubskiej 16 mieszka kot Gacek. W marcu dostał nowy, ocieplany domek od firmy EWM Szczecin i Pani Żanety Ginger. Domek ma zasłonkę i tabliczkę z imieniem Gacka, mieszkańcy, pracownicy sklepów i turyści go dokarmiają. Szczecińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami prosi by go nie przekarmiać. Gacek został ambasadorem bezdomnych kotów, a fotografujący się z nim turyści muszą dawać opłaty działającym na rzecz zwierząt szczecińskim fundacjom pozarządowym dzięki Radnemu Patrykowi Jaskulskiemu. Kotek mieszka na ulicy od 2013 r i nie rusza się z niej daleko https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/kot-gacek-to-najwieksza-atrakcja-szczecina-futrzakiem-zachwyca-sie-caly (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wielkie zmiany Ania i jej kot

Witam Was po długiej przerwie!🎉😁 Wraz z pojawieniem się mnie po długiej przerwie, pojawiają się WIELKIE zmiany. Oto one: 1. Wpisy będą się pojawiać co tydzień. 2. Będę pisała o... Moich kotach  Coś o mnie i moich kotach. Ja mam dwa koty: Kiteksa i Lię Wyżej Kiteks a na dole Lia 🐈😺 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
fundacja ProFelis potrzebuje pomocy biologia i ochrona przyrody

  Fundacja ProFelis, która pomaga psom i kotom m. in, organizując kastrację, sterylizację poprzez odławianie i transport bezdomnych kotek oraz organizując adopcję kociąt zadłużyła się. Fundacja pomaga także psom. Jest zimno, a będzie zimniej, zwierzęta potrzebują schronienia, najlepiej adopcji, ale też domków, koców, karmy, leków, to wszystko kosztuje. Zwierzęta też chorują, leczenie kosztuje, fundacja pomaga zwierzętom na terenie całej Polski, ale siedzibę ma w Lublinie, pomóc można wpłacając dowolną kwotę na stronie https://www.ratujemyzwierzaki.pl/felis możecie też wpłacić na konto 13 1600 1462 1030 9079 0000 0036, a jeśli z powodu inflacji nie macie pieniędzy to rozliczając swój PIT w miejscu, gdzie każą przekazać 1% trzeba wpiszcie lub skopiujcie nr KRS 688620 w sprawach adop (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
koty brytyjskie Rasy kotów

Wielu z nas zastanawia się jakiego kota wybrać. Osobiście polecam koty brytyjskie są one niezwykle towarzyskie

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie wiem Zwierzęta

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak możemy pomóc biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta są takimi samymi ofiarami wojny jak ludzie, tak samo umierają, tak samo zostają ranne, tak samo tracą domy, głodują, tracą dostęp do wody pitnej. Psy i koty maja wrażliwszy słuch od ludzi, dla nich wybuchy syreny i ostrzały są bardziej bolesne niż dla nas. Boja się bardziej od nas, dlatego, że nie rozumieją co się dzieje, czują nastroje swojego pana, wiedzą, że coś jest nie tak, ale nie wiedzą co, jest hałas, huki, bieganina, zimno. Ludzie jako ci, którzy oswoili zwierzęta, biorąc je do domu deklarowali opiekę nad nimi mają obowiązek im pomagać i chronić. Tak samo jak niemowlęta i seniorzy są zdani na swoich opiekunów, tak samo zwierzęta są zdane na swoich panów. Zwierzęta kochają bezwarunkowo, ufają nam bezwarunkowo, to nasi przyjaciele, a przyjaciół się nie zostawia. Wiele osób w panice zostawiło swoje zwierzęta, inni przywożą je do nas. Rząd Polski zezwolił na przewóz zwierząt bez specjalnych procedur, wszystk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomoc dla zwierząt na Ukrainie biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta zostawione przez swoich ludzi, potrzebują naszej pomocy, proszę zajrzyjcie, chociaż na pogrubiony link. One sobie same nie poradzą, a cierpią i umierają tak jako ludzie https://zrzutka.pl/eh4kcb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alfabet świnki Zwierzaki rozrabiaki

Cześć! To ja, Jacek. Dzisiaj uczyliśmy się alfabetu. ale nie polskiego. Ani trochę. Bo my jesteśmy amerykańskie świnki. No, i zaraz was też nauczymy. A jak farby. Nigdy nie jedliśmy ale podobno pyszny jest. B jak brokuł. Taki sobie. Nie polecamy. C jak cudowna moc Internetu. To dzięki niej możemy ty dla Was pisać. D jak domek. Taki drewniany domek to jest coś.  Można w nim siedzieć.  Można siedzieć na górnym piętrze jak na tarasie i jeszcze się na niego zsikać. E jak elegancka poduszka. No cóż.My kochamy poduszki. Bez wątpienia. Miałyśmy taką ładną z papugami? Ale trochę za często służyła nam jako toaleta. I trochę się zepsuła.    F jak fonetyka.  Czyli ćwiczenie, mruczenie i klatki gryzienie. Oczywiście w celu uzyskania żarełka . G jak glaskanko. Przyjemne. Można się rozplaszczyć na kolankach. Najlepsze pod bródką. H jak halucynacje.Takie ma naszą pani, kiedy uważa, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obcinanie paznokci - okropność Zwierzaki rozrabiaki

Cześć! Z tej strony ja-Melonik. Chciałbym was poprosić o podpisanie petycji. Najpierw jednak opowiem wam historię.  Byłem sobie spokojnie u mojej właścicielki, kiedy usłyszałem przerażające słowo: pazurki. Nie wiedziałem jeszcze co to jest, ale i tak brzmiało strasznie. Śniło mi się w nocy. Miało 8 ogonów 5 głów i 58 zębów ostrych jak brzytwa. Moniko za mną tysiąc głośno swoimi 28 nogami. A nazajutrz okazało się że pazurki to coś jeszcze gorszego. To jest takie coś co wyrasta z łapy i tego się nie czuje. Dopóki nie zrobią się za długie 😬 I Wtedy idzie się do specjalnej pani. Ja też poszedłem. Może i komuś wydalaby się sympatyczna, bo uśmiechała się i mnie głaskała. Ale ja od razu wyczułem, że coś z nią nie tak. Po zapachu.🤢Pachniała  Tymi , no jak się to mowiło?  Perfumami! No i podeszła z upiornymi cążkami i zaczęła mi obciąć pazurki. Najpierw się próbowałem wyrwać, ale była za silną. No to ją c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zwierzęcy altruzim biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta wykazują altruistyczne zachowania, altruizm to zdolność do pominięcia własnej korzyści, dla innego osobnika, na nawet gotowość do własnej niedogodności. Wolnobiegający pies potrafi zanieśc jedzenie drugiemu psu na łańcuchu, kot potrafi przynieśc upolowane zwierzęta chorym, starym, niepełnosprawnym członkom kolonii, wilki zwracają pokarm nie tylko dzieciom, ale starszym i niepełnosprawnym członkom stada też, nietoperze wampiry zwracają krew osobnikom,które nie zdążyły się napić. Są próby wytłumaczenia tego przetrwaniem populacji i genów nie samych osobników, gdyż zwracający wilk czy nietoperz sam zje mniej i mniej dostanie zasobów. Jednak altruizm sprzyja przetrwaniu osobnika. Zachowania egoistyczne są dobre na chwilę, altruizm opłaca (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Spadek populacji gatunków, a choroby u ludzi biologia i ochrona przyrody

Każdy gatunek pełni role w przyrodzie. Czy spadek liczebności jednego gatunku ma wpływ na człowieka? Osuszanie terenów podmokłych pod budownictwo i grunty rolne oraz drenaż rzek zmniejszył tereny bytowania płazów, które jedzą bezkręgowce. Dodatkowo płazom z półprzepuszczalną skórą i małą masą ciała grożą środki ochrony roślin. Stosowanie tychże i osuszanie gruntów spowodowało spadek populacji płazów. Zarastanie muraw kserotermicznych powoduje spadek populacji jaszczurek, które odżywiają się bezkręgowcami, skutkiem tego wzrosła populacja kleszczy, które przenoszą boreliozę i zapalenie mózgu. Dawniej ludzie tępili padalce, które mylili ze żmijami, padalce to jaszczurki, także jedzące be (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kot Duke biologia i ochrona przyrody

Pisałam o psie towarzyszącym swojemu małemu panu w szpitalu. Teraz pora na kota. Kot Duke, nazwany na cześć pianisty Duke'a Ellingtona Morrisa ma 7 lat, czarne umaszczenie i pomaga swoja obecnością pacjentom szpitalnym w San Francisco w USA. Duke pracuje w Centrum Medycznym UCSF. Właścicielką kota jest Jennifer Morris. Duke tuli się do pajcentów w szpitalu poprawiając im humor. Kot ogrzewa bolące miejsca, można go głaskać, tulić, kot mrucząc wibruje masując miejsce na ciele, do którego jest przytulony. Jest miękki, jego głaskanie usprawnia stawy rąk. Obserwacja kociej zabawy smieszy, poprawia humor. Zwykle zwierzęta są wykorzystywane na dziecięcych oddziałach, Duke współpracuje z dorosłymi. Co ciekawe Duke przebywa na OIOMie, gdzie może tulić się do pacjentów. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W obronie najsłabszych biologia i ochrona przyrody

 Do niedawna mysliwi mogli strzelać do bezdomnych zwierząt domowych tj. psów i kotów kiedy uznali, że takie zwierze zagreaża ich zwierzynie. Argument o atakowaniu zwierzyny łownej przez zdziczałe psy jest kuriozalny z racji, tego, że co za różnica czy zająca złapie i zagryzie pies czy ustrzeli go mysliwy. Był zając nie ma zająca, nie ważne czyje to dzielo. Tak samo z każdym innym organizmem. Drugi argument: bezpańskie koty polują na chronione i rzadkie gatunki zwierząt. A czy rzadkie i chronione gatunki nie polują na inne razdkie i chronione gatunki np. czy orzeł przedni wymieniony w dyrektywie ptasiej nie może upolować chomika europejskiego? Może i robi to, taka jego natura, tak samo jak natura kota każe mu polować. Kot jako drapieżnik jest tak stworzony przez naturę, by polował. Do życia potrzebuje jedzenia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przepraszamy za.. czyli błagam was o litość Zwierzaki rozrabiaki

Witajcie! Zanim wszyscy kliknięcie łapki w dół przeczytajcie proszę nasze oświadczenie książkowe.  Oto ono: Szanowni czytelnicy naszego  bloga! Wiemy że was zawiedliśmy. Nie mamy nic na swoją obronę. Przepraszamy was bardzo serdecznie. Prosimy, Nie gniewajcie się na nas długo i przeczytajcie co nowego się wydarzyło. Umieściliśmy mniej ciekawe rzeczy na początku, żeby budować napięcie. 1. Jest tak ciepło i słonecznie, że stale wychodzimy na dwór. Wszyscy nazywają nas małymi kosiareczkami. 2.Nasza pani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »