Kino

Wpisy zawierające słowo kluczowe kino.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Bez przebaczenia (1992) Haken W Obłokach Trzeźwości

Bez przebaczenia / Unforgiven (1992)   Konflikt w domu publicznym doprowadza do trwałego okaleczenia jednej z pracownic przez jednego z klientów. Szeryf stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary i nakazuje mężczyźnie i jego kompanowi zapłacić grzywnę właścicielowi burdelu w postaci kilku klacz. Kurtyzany sprzeciwiają się takiej pobłażliwości i protestują. Szeryf jednak pozostaje niewzruszony. Kobiety podejmują decyzję o zebraniu funduszy i wystawieniu nagrody tysiąca dolarów za głowy obu panów. Wieść o wysokiej nagrodzie trafia do emerytowanego Williama Munnyego, który od wielu lat wiedzie spokojny żywot jako świniopas mieszkając z dwójką swoich dzieci na farmie. Przed laty zmarła jego żona, która odwiodła go od pełnego brutalności życia. William niegdyś nadużywał alkoholu i bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siedem żyć / The Dead Girl (2006) Haken W Obłokach Trzeźwości

Siedem żyć / The Dead Girl (2006)   Mordestwo młodej dziewczyny odbija się na życiu pięciu pozornie niepowiązanych ze sobą kobiet.   Kadr z filmu The Dead Girl (2006)   Moje pierwsze spotkanie z pełnym metrażem autorstwa Karen Moncrieff. Reżyserkę było dane mi poznać podczas oglądania serialu Trzynaście powodów, gdzie wyreżyserowała dwa odcin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lalki (1987) Haken W Obłokach Trzeźwości

Lalki / Dolls (1987)   Zmęczona podróżą rodzina zaczyna mieć problemy z samochodem. Nawałnica i podmokłe tereny sprawiają, że nie są w stanie kontynuować jazdy. Los zdaje się jednak im sprzyjać i zza zarośli dostrzegają ogromny, wiekowy dom. Po wejściu do środka rezydencja okazuje się być zamieszkana przez Gabriela i Hilary Hartwicke, sędziwe małżeństwo, które oprócz siebie ma do towarzystwa ogromną ilość lalek i pacynek. Po rodzinie Bowerów do Hartwicków trafiają dwie austopowiczki i ich wybawca, Ralph. Gabriel, oddany swojej pasji lalkarz, proponuje swoim gościom przeczekanie burzy.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dogville (2003) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dogville (2003)   Grace w trakcie ucieczki przed gangsterami trafia do położonego w Górach Skalistych miasteczka Dogville. Początkowo mieszkańcy są niechętni w stostunku do młodej kobiety, ale dzięki zaangażowaniu lokalnego kaznodziei Grace wkupuje się w łaski lokalnej społeczności i staje się jej częścią. Przyjazna atmosfera nie trwa jednak w nieskończoność i przeradza się w coraz to śmielsze nadużywanie władzy.   Kadr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podsumowanie miesiąca Haken W Obłokach Trzeźwości

Podsumowanie miesiąca - 342 km     Takim kilometrażem zamykam grudzień. Jak widać na kalendarzu - tylko trzy dni w tym miesiącu były wolne od biegania, bo od treningu miałem zaledwie jeden dzień urlopu. Przede mną niespełna dwa tygodnie do mojego pierwszego trailowego biegu na takim dystansie. (mniej więcej 28 km)    To będą kluczowe dni. Czeka mnie jeszcze jedno dłuższe wybieganie (w planach mam 20-25 km) i schodzenie z intensywności oraz o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obiecująca. Młoda. Kobieta. Haken W Obłokach Trzeźwości

Obiecująca. Młoda. Kobieta. / Promising Young Woman (2020)   Cassandra przed laty była wzorową studentką medycyny i najlepszą przyjaciółką równie zdolnej Vicky. Podczas jednej z imprez Vicky padła ofiarą gwałtu, który przez całe środowisko został uznany za coś zabawnego i niewinnego. Sprawcy całego zajścia nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, a ofiara wycofała się z życia społecznego i porzuciła studia. Cassie również odeszła ze stiudiów i zrezygnowała z kariery zawodowej chcąc być wsparciem dla swojej przyjaciółki. Niedługo później do głównej bohaterki dociera informacja o jej tragicznej śmierci. Po nagłej śmierci Vicky, Cassie postanawia wypowiedzieć wojnę patriarchalnemu społeczeństwu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kleopatra (1963) Haken W Obłokach Trzeźwości

Kleopatra / Cleopatra (1963)   Władczyni Egiptu, Kleopatra, postanawia poślubić Juliusza Cezara i tym samym umocnić swoją pozycję.   Kadr z filmu Kleopatra (1963)   Ostatnia królowa w historii hellenistycznego Egiptu robi co w jej mocy, aby zdobyć wśród Rzymian sojuszników. Kleopatra ma duży metraż, ale nawet przy ponad czterogodzinnej projekcji trudno zob (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Haken W Obłokach Trzeźwości

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)   Córka Mildred Hayes została zgwałcona i zamordowana, a lokalna policja od miesięcy zdaje się być bierna i bezradna względem trwającego śledztwa. Brak tropów i oddalająca się perspektywa schwytania mordercy zmuszają Mildred do zamieszczenia kontrowersyjnych billboardów.   Kadr z filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak przeżyć w raju: opowieść rodzinna Haken W Obłokach Trzeźwości

Jak przeżyć w raju: Opowieść rodzinna (2022)   Pora sucha na pustyni Kalahari stawia ogromne wyzwanie przed jej mieszkańcami. Zwierzęta aby przetrwać muszą trzymać się swoich rodzin.    Kadr z filmu Jak przeżyć w raju: Opowieść rodzinna (2022)   Cechą przewodnią filmów przyrodniczych jest zachwycająca oprawa wizualna. W produkcji Netfliksa również robi ona ogromne wr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Umberto D. Haken W Obłokach Trzeźwości

Umberto D. (1952)   Emerytowany Umberto Domenico Ferrari wraz ze swoim ukochanym psem każdego dnia muszą mierzyć się z szarą rzeczywistością.   Kadr z filmu Umberto D. (1952)   Jeden z ostatnich filmów będący przedstawicielem neorealizmu włoskiego. Lata 50 w Rzymie XX wieku by (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konferencja (2023) Haken W Obłokach Trzeźwości

Konferencja / Konferensen (2023)   Spotkanie integracyjne pracowników administracji publicznej przebiega w burzliwej atmosferze. Narastający konflikt pomiędzy bohaterami sprzyja tajemniczej postaci, która zaczyna mordować uczestników spotkania.   Kadr z filmu Konferecja (2023)   Konferencja to szwedzki slasher, który jest utrzymany w humorystyczno-krwawej konwenc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzieci nocy (1971) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dzieci nocy / Les Lèvres rouges (1971)   Świeże małżeństwo wyrusza w podróż poślubną. W pewnym momencie z powodu kolizji na torach są zmuszeni do opuszczenia pociągu i przenocowania w lokalnym, pięknym hotelu położonym w nadmorskiej miejscowości. Z początku towarzyszy im wyłącznie konsjerż, jednak później do gości hotelowych dołączają tajemnicza Hrabina Elżiebieta Batory i jej sekretarka. Hrabina i jej wyjątkowość udzielają się nie tylko nowożeńcom, ale i wszystkim wokół.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bieg i uraz? Haken W Obłokach Trzeźwości

Szybka dyszka i pogłębienie urazu?   Dzisiaj pobiegłem żwawą dychę z hakiem. Już przed wyjściem na trening czułem mięsień obszerny przyśrodkowy, ale ignorując sygnały ostrzegawcze wykonałem szybki i tym samym dość ciężki bieg, co poskutkowało zaostrzeniem bólu. Chciałem wziąć udział w niedzielnych zawodach, ale w zaistniałej sytuacji pojawiła się u mnie myśl, żeby się nie forsować i odpocząć w ten weekend. Może warto było się dzisiaj zatrzymać na treningu siłowym.   Poczekam do soboty i podejmę ostateczną decyzję.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wschód słońca (1927) Haken W Obłokach Trzeźwości

Wschód słońca / Sunrise: A Song of Two Humans (1927)   Mężczyzna (George O'Brien) zakochuje się w kobiecie z miasta (Margaret Livingston) i będąc pod jej wpływem decyduje się utopić swoją żonę. (Janet Gaynor)   Kadr z filmu Wschód słońca (1927)   Jeden z lepszych filmów traktujących o wskrzeszeniu miłości. Murnau fenomenalnie obrazuje rozterki męża przed podjęciem ostat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lista obejrzanych filmów - sierpień 2023 Haken W Obłokach Trzeźwości

Lista obejrzanych filmów - sierpień 2023   Filmy, które oceniam na 8-10:   1. WALL-E (2008) 2. Mulholland Drive (2001) 3. Nagi instynkt (1992) 4. Odgłosy (1977) 5. Nosferatu - symfonia grozy (1922) 6. Lektor (2008) 7. Pożegnalny walc (1940) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »