Kamień

Wpisy zawierające słowo kluczowe kamień.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kamień Wiralowa Ciotka - na pohybel rzeczywistości

W kamieniu wyryte zostało Twe imię.  Dziś patrząc na te litery, za nic Cię nie winie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ikebana biologia i ochrona przyrody

japońska sztuka układania kwiatów-ikebana. Jej historia sięga końca VI w. n. e. początkowe bukiety z kwiatów i gałązek były proste, tu kwiaty skierowane były ku niebu, bardziej złożone kompozycje pojawiły się w XVI w. Najbardziej znany mistrz to Senkei Ikenobō. W tych bukietach ważny jest każdy szczegół jak gatunek, kolor uzytych roslin, kształt kwiatów, gałęzi, czy użytych w kompozycji kamieni, światło i miejsce położenia bukietu, ikebana ma symbolikę, ukazuje 3 elementy: ludzkość, niebo i ziemię, początkowo używano 3 kwiatów lotosu, najdłuższy symbolizował niebo, niższy czlowieka, najniższy ziemię, czyli cżlowiek jako istota pomiędzy niebiem a ziemią. Obecnie róniez rosliny symbolizują ludzi, którzy rodzą się, dojrzewaja i starzeją, a naczynie ziemie, na której (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koral Kiring - piękno, wzrost i rozwój

Symbolika   „Kwiat morza”, bo tak nazywany jest koral, symbolizuje energię, siłę, bogactwo oraz wysoki status społeczny. Pobudza kreatywne myślenie. Osoby noszące koral obdarzone są mądrością i skromnością. Sprzyja stabilizacji, minimalizuje lęki i stresy. Wzmacnia witalność, potęguje odwagę, sprzyja realizacji planów. Pomaga pogłębiać zdolności dyplomatyczne. Działa kojąco, wycisza pobudzone emocje. Sprzyja poczuciu szczęścia, miłości przy jednoczesnym zachowaniu spokoju i równowagi. Z koralem od wielu wieków łączy się silne właściwości ochronne. Wierzono, że powieszony nad kołyską niemowlęcia ustrzeże je przed „zł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Onyks Kiring - piękno, wzrost i rozwój

  Symbolika   Onyks czarny to kamień odwagi. Osobom, które go posiadają dodają wiary w swoje możliwości i energii do działania. W starożytności mówiono, że onyks gwarantuje niewidzialność. W średniowieczu natomiast wierzono, że leczy, ale też, że wpływa negatywnie na osoby, które z niego korzystają, ponieważ powoduje nieszczęścia i konflikty. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cytat 1 Wielkie cytaty małych ludzi

"Dopiero kiedy stracisz klejnot dowiesz się że zbierałeś kamienie" To cytat który niedawno usłyszałem. Ten cytat mówi nam że należy szanować, pamiętać o bliskim nam osobach, ponieważ kiedy się je straci to uśwadamia nam się że zbieraliśmy kamienie czyli sztucznych przyjaciół którzy nam nie okazują przyjaźni.

Zobacz cały wpis na blogu »
kamień na zupę Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb

  Pewna wiejska kobieta była zdziwiona, gdy u jej drzwi pojawił się dość dobrze ubrany nieznajomy i poprosił ją o coś do jedzenia. "Przykro mi", powiedziała. "Nie mam w tej chwili nic w domu". "Nie szkodzi", powiedział sympatyczny nieznajomy. "Mam tu w moim worku kamień na zupę; jeśli poz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
pierwszy wpis Kamień podzielony na pół

Kamień podzielony na pół - dostał go dziś ktoś ważny dla mnie - z prośbą, by trafił na jego biurko, aby przypominał gdy się na niego spojrzy. Niby zwykły piaskowiec ale pieknie uformowany przez lata w Atlantyku. Idealnie przedzielony po przekątnej migocącym kwarcem. Na pierwszy rzut oka kamień jest podzielony ale po chwili można stwierdzić ze jaśniejszy, błyszczący pasek łączy te połówki. Wszystko zalezy od tego jaki ma się nastrój gdy się na niego spogląda - dziś łączy Znalazłam go na plazy w Bretanii, nie mając pojęcia, że dam go komuś jako przypominajkę. Mam nadzieję, że będzie przypominał tylko dobre chwile , w innym przypadku niech wyląduje w Wiśle. Jestem szczęśliwa, że jest ktos komu mogłam go dać. W życiu piękne są tylko chwile - i dzis takich chwil było wiele. Takich momentów które na zawsze zostaną w pamięci i będa zakodowane w szufladzie o nazwie szczęście. Takie ulotne, niby-drobnostki - gdy palisz papierosa w oknie hotelowym, owinięta w ręcznik a on p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Płyty z piaskowca Co na język przyjdzie

Płyty z piaskowca są bardzo modne w ostatnich czasach. Znajdują idealne zastosowanie w mieszkaniach jako ozdobne płytki. Najbardziej popularny jest biały pisakowiec, który doskonale się prezentuje. Można również wykonać ogrodzenie z piaskowca. W większości domów można teraz takie zobaczyć. Jest ono praktyczne i wygodne. Piaskowiec znajduje bardzo wiele zastosowań, nie tylko w mieszkaniach

Zobacz cały wpis na blogu »
Biały piaskowiec codzienne życie

Kamień ozdobny jest bardzo modny w ostatnich czasach. Bardzo często można go spotkać wokół domu, jednak obecnie modne są ozdobne ściany w domu. Trzeba pamiętać , że w zależności od światła kamień może mieć różny odcień.   Tagi: piaskowiec szydłowiecki , biały piaskowiec , dzikówka , piaskowiec warszawa

Zobacz cały wpis na blogu »
milczac Milcząc

Kochać to znaczy być wrażliwym. Pokochaj cokolwiek a Twoje serce z pewnością odczuję ból, a może nawet zostanie złamane. Jesli chcesz mieć pewność utrzymania serca w stanie nienaruszonym, nie wolno Ci go ofiarować nikomu. Otul je ostrożnie swoimi hobby i odrobiną luksus, unikaj wszelakich komplikacji, zamknij je bezpiecznie w szkatule lub trumnie własnego egoizmu. Ale w tej szkatule - bezpieczne, w ciemności, w bezruchu, bez powietrza - ono się zmieni. Nie będzie złamane, nie, ono stanie się  nie do złamania, nieprzystępnę, zatwardziałe.

Zobacz cały wpis na blogu »
Parapety kamienne Nowoczesna Kuchnia

Obecnie zwiększa się znaczenie płyt trawertynowych w budownictwie. Trawertyn to skała porowata, która niemal tak samo jak marmur, składa się z kalcytu, jednakże w miejsce dolomitu, w jej strukturę wchodzi aragonit. Z zasady ma on białą barwę. Charakteryzuje się go jako kunsztowny surowiec budowlany używany w domach. Płytki trawertynowe możemy znaleźć w odmiennych kolorach. Struktura powierzchni tego kamienia może się różnić między sobą. Trawertyn charakteryzuje się również, dokładnie jak marmur, ogromną elegancją, ale również podobną słabością na plamy i wilgoć. Płyty marmurowe najczęściej spotyka się w pokojach i salonach. Nie są odpowiednie do łazienek i toalet, ponieważ chemiczne detergenty używane w tych pomieszczeniach byłyby w stanie je uszkodzić. Tak samo jak w kuchni, w której łatwo także o uszkodzenia mechaniczne, a wyjątkowo zasadnicza w tym miejscu jest łatwość czyszczenia płytek. Płytki marmurowe głównie sprzedawane w wielu modelach i wielu barwach i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »