Jezus

Wpisy zawierające słowo kluczowe jezus.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pożółkłe liście Ciesz się życiem teraz

Chodząc po kostki w żółtych, jesiennych liściach slysze przyjemny szelest. Wciaz, choć powoli liscie spadają z drzew, tworząc wydmy, które przy byle podmuchu wiatru zmieniają swoj kształt i formę. Zanurzajac w nich buty i słysząc to smieszne szurszanie chce znowu być małą dziewczynką z warkoczykami. Niestety, czas beztroski już minął i nie ma do niego powrotu. Została dorosłość,  odpowiedzialność i świadomość. Te wymienione cechy nie eliminują radości, poczucia humoru, poczucia spełnienia a nawet szczęścia. Bo cóż to takiego szczęście? Dla jednych zdrowie, spokój, rodzina, dla innych pelne kieszenie i nadymanie się niczym wielka ropucha w czasie godowym. Mieć lepiej i więcej. Koszt bez znaczenia. Najważniejsze mieć. Spotykam ludzi, którzy emanuja swoją radością i spokojem wokół ale spotykam tez ludzi, którzy próbują zawłaszczyć cudzą przestrzeń, wolność, chcą stać się decydentami radości i reżyserami czyjegoś zycia. Mówią dużo, czasem z se (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 6, 12-19 bierziczytaj

Jezus odkupił cię swą krwią. Życiem żywo świadcz o przynależności do Jezusa. Przyczyniaj się do umocnienia wiary w innych. Nawróć przynajmniej jedną osobę. ...   Twe życie, powołanie chrześcijańskie, posłanie są owocami dialogu Jezusa z Ojcem i Duchem Świętym. ...   Dziękuj Bogu za ustanowienie pasterzy. Wypraszaj potrzebne im łaski. W pokorze ucz się wobec nich rozumnego posłuszeństwa. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Przemyślenia Ciesz się życiem teraz

Kiedys pisałam śmiesznego bloga ale prawdziwe rzeczy. W efekcie ktoś był bardzo zdenerwowany,  ktoś chciał mnie dopasc i boleśnie odczułam te zamiary. Dlaczego? Bo to ja mam dystans a reszta nie miala go nawet do mnie a co dopiero do siebie. W moich śmiesznych zapiskach każdy mógł znaleźć siebie ubranego w smieszną postać. A skąd wiedział, że to on? Mogl tylko postawić hipotezę trafną bądź nie. Po analizach zaczęły się poszukiwania. Patrzyli, czesali ulice, ip sprzętu, prawie jak za czasów Indian skąd leci dym. Dzis juz wiem jak to jest a jednak wciąż mam pokusę opisywania rzeczywistości w podobnym stylu. Z drugiej strony chyba jednak znudziło mi się bycie jeleniem do odstrzału. W końcu ja tez mam wolność słowa i wolno mi mówić co chcę.  No wiec leżymy we dwójkę, korona i ja. Dzwoni ktoś i mówi: Sprawdzam, to ja dzielnicowy. Biegnę do okna i macham. Ok. Mija kolejny dzień. Leżymy. Znow we dwójkę. Dzwonek telefonu. Sprawdzam. Biegnę do okna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uwolnienie Ciesz się życiem teraz

Uwolnienie z więzów może być oczywiste tylko dla tych, którzy doświadczyli kajdanów.  Pamiętam, kiedy moimi śladami podążali różni zniewoleni ludzie.  Nigdy nie mogłam zrozumieć o co chodzi. Ludzie,  którzy podsuchiwali moje rozmowy, moje życie, analizowali programy, które oglądam, wątki którymi się interesuje, robili to bardzo powierzchownie. Kiedy słuchałam na YouTube świadectw przestępców, którzy porzucali swoje drogi  i zaczynali służyć Żywemu Bogu, zazwyczaj byly to postaci z innych krajów, za kilka dni w moim życiu pojawiali się przestępcy, którzy odpowiadali rysopisowi ze świadectwa. Chodzili za mną, jeździli samochodami i po prostu byli.  Kiedys rozmawiałam z kimś o tatuażach. W kolejnych dniach byli ludzie, których cale ciało pokryte było tatoo.  Kiedys tematem była prostytucja. I oto w szpitalnej poczekalni przyprowadzono młodą prostytutke z  nowonarodzony (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakazy Ciesz się życiem teraz

Nowy porządek przesiąknięty nakazami i zakazami organizuje powoli na nowo nasze życie. Czymże jest moja historia w obliczu historii świata? A jednak,  kiedy przezylam, zobaczyłam rzeczy niewiarygodne, w pierwszym dniu uznalam, że to przekręt. Uważam tak i dzisiaj,  choć sama z bliska moge zobaczyć czym jest osławiony element strachu. Umiejętne zarządzanie emocjami tłumu sprawia, że po jakimś czasie juz nikt nie wie co jest prawda, a co nią nie jest. Biblia mówi,  że korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy. I oto teraz, jak na każdej wojnie znajdują się kolejni Wokulscy, ktorzy na państwowych kontraktach zbijają fortuny. Te państwowe kontrakty to my, zwykli obywatele, uwazani za głupich i niegodnych do wypowiadania się we własnych sprawach. To my, traktowani jak przysłowiowe mięso armatnie, używane do realizacji swoich celów i zaspokojenia swoich pragnień.  Z pozoru otoczeni troską noszenia namordników, żeby juz nie było słychać, co mówi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez znaczenia Ciesz się życiem teraz

Z perspektywy wydarzeń i lat wszystkie te zdarzenia można uznać za śmiecie w obliczu Słowa Bożego,  ktore jako jedyne przedstawia sobą wartość ponadczasową i nieznikoma. Spotykam ludzi,  którzy w obliczu współpracy ze mną pytają ile ćpam i na jak długo starczy mi dobrego nastroju. Inni pytają dlaczego dobre samopoczucie wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. Dla wielu to tajemnica. Dla mnie samej życie jest o wiele prostsze,  kiedy Bog daje mi swój pokój, radość i wypełnia mnie tym ponad miarę,  że mogę się tym dzielić z innymi. Oczywiście mam tych swoich wiecznych wrogów,  którzy stojąc na przeciw szepczą z nienawiścią i niewiarą, knując i szukając okazji do dokopania.  Ja jednak,  z uporem manika, powierzam swoje myśli,  emocje,  wszystko co mam, zarówno materialne jak i niematerialne rzeczy Bogu. Moje życie rzeczywiście jest dużo prostsze niż zycie przeciętnego frustrata, który tylko teoretycznie zap (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cierpliwość Ciesz się życiem teraz

Pisząc o swoim życiu, wielokrotnie używam ogólników,  ponieważ nie chce mi się wracać do konkretnych historii   które zdarzały się dzień po dniu. Z pewnością  byłoby bardziej intrygująco jesli znów opowiedziałabym swoje historie z detalami. Przez wiele lat je opowiadałam i wiem, że nie wszyscy mają dość cierpliwości, aby się z nimi zmierzyć. Z pewnością zdarzenia z początku były o wiele bardziej trudne, ale uciążliwe byly bardziej te ostatnie. Kiedyś historie były jak z tych, co nie mogą się zdarzyć,  teraz byly z tych o smaku trucizny. Właściwie te detale są mało istotne z perspektywy wieczności.  One mają dziś znaczenie dla osób zaangażowanych bo to one mają tożsamość. Dla mnie miałyby znaczenie,  gdybym chciała dochodzić prawdy i sprawiedliwości. Ja jednak moje roszczenia zostawiam w Bożych rękach,  gdzie nic się nie przedawnia. Biblia mówi,  że  każdy jest siewcą i co zasieje,  to zbierze. Z jakiego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 18, 1-5. 10 bierziczytaj

Jezus prowadzi cię przez życie, jak małe dziecko, byś nigdy się nie zagubił. ...   Twój Anioł Stróż z Bożej woli opiekuje się tobą i prowadzi ku Bogu. ...   Anioł to duch potężny i majestatyczny, który ze czcią i mądrością, orędując za tobą, wpatruje się w Oblicze samego Boga. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaprzeć się siebie Ciesz się życiem teraz

Łuk. 9:23-26 23. I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie. 24. Kto bowiem chce zachować duszę swoją, straci ją, kto zaś straci duszę swoją dla mnie, ten ją zachowa. 25. Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? 26. Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.   Kolejny poranek, kolejne popołudnie i znowu wieczór. Dzień podobny do poprzedniego a jednak inny w szczegółach. Zdejmuję szpilki, chowam do szafy, zamykam kapelusz, wyciągam podróżną torbę, wrzucam parę ciuchów, buty, trochę niepotrzebnych gadżetów i jestem gotowa do drogi. Ktoś myślał, że jestem przywiązana tak mocno do wykreowanego wizerunku, że nie sposób (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapomniane róże Ciesz się życiem teraz

Przepiękne róże w zapomnianym ogrodzie wciąż wydają doskonały zapach a po rozchyleniu chwastów, oczom ukazuje się nieco mniej okazałe niż zwykle, piękno jej kwiatu. Delikatny, różany kolor, regularne, mięsiste płatki tworzą kwiat, a zaraz pod nim widnieje gotowy do otwarcia niewielkich rozmiarów pąk. Całość niesamowita i urzekająca. Zaniedbane i zapomniane róże nie tracą na swej atrakcyjności, pomimo faktu, że nikt ich nie ogląda. Nie przestają być różami. Nie przestają pachnieć i być atrakcyjne dla innych grup obserwatorów. Pszczoły i inne owady dostrzegają ich piękno i pożytek wśród gęstwiny chwastów i wysokich, przysłaniających je innych roślin. Jeśli jesteś prawdziwym Bożym dzieckiem przestajesz być atrakcyjny dla tego świata z wielu powodów. Przede wszystkim nie postępujesz jak pozostali, nie myślisz jak reszta i nie mówisz jak ludzie wokół. Możesz być atrakcyjny fizycznie, błyskotliwy, sprytny ale jeśl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprzątanie Ciesz się życiem teraz

Czasem mleko się rozleje. Czasem nie zdążę wytrzeć. Czasem plama staje się brzydka i dotkliwa ale zawsze można spróbować posprzątać. I tak upływa życie. Każdemu zdarza się nie tylko rozlać, zdarza się wylać i też trzeba umieć z tym żyć. Wokół tyle ludzkich tragedii. Tyle rozpaczy i braku nadziei. Tak często ludzie podejmują ostateczne decyzje w akcie desperacji. Robią to by ocalić siebie, zabierając ze sobą najbliższych. Tymczasem, Bóg dał człowiekowi dar życia. Nie dał go tak sobie, dla żartu, przyjemności czy rozrywki. Dał życie, abyś mógł zdecydować czy chcesz żyć wiecznie zNim. Bóg dał człowiekowi wolną wolę wyboru. Możesz chcieć odebrać swoją nagrodę tu i teraz, a możesz odebrać ją w wieczności. Powszechnie mówi się, że jak umrę to będę mieć święty spokój. Tymczasem, Bóg mówi w Biblii, że tam, po drugiej stronie jest pełnocenne życie. Oznacza to tyle, że jeśli tutaj podejmiesz niewłaściwe decyzje, to tam, po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowa perspektywa Ciesz się życiem teraz

W taki oto sposób dotarlam do miejsca, w którym nie chce już analizować przeszłości. Diabeł chce, abym ją przypominała, ponieważ mój smutek staje się wtedy dominujący. Chcę jednak porzucić ten pomysł i ogłaszać Boże zwycięstwo. To Bóg przekuł moją porażkę w swój triumf! Bez Niego zginęłabym marnie. Moja historia to lata ludzkiej pomysłowości w zarzucaniu mnie złością, gniewem, złośliwością, knowaniem, sieciami intryg i można mnożyć bez końca. Bóg jednak wyprowadził mnie nna światło dnia, na wolność. To dzięki Niemu doświadczam radości i pokoju. I w tej wolności pragnę dalej żyć.   Oz. 14:1-2, 4-6.9. 1. Nawróć się, Izraelu, do Pana, swojego Boga, gdyż upadłeś przez własną winę! 2. Weźcie ze sobą słowa skruchy i nawróćcie się do Pana! Mówcie do niego: Odpuść nam wszelką winę i przyjmij naszą prośbę, a my złożymy ci w ofierze owoce naszych warg! 4. Uleczę ich odstępstwo, dobrowolnie okażę im miłość, gdyż odwróci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 6, 1-5 bierziczytaj

Jezus, Pan szabatu, uczy cię świętować niedzielę. ...   Jezus syci każdy głód twego ciała. Przede wszystkim napełnia cię miłością i radością Bożej obecności. ...   Prawo jest ważne i trzeba je zachowywać. Inaczej nie będzie spełniało roli służebnej wobec człowieka. Ale żadna cnota, w tym cnota posłuszeństwa prawu, nie zwalnia z roztropności, z myślenia. Prawem nadrzędnym jest dbałość o dobro człowieka. Gdy jakiś przepis przestaje służyć dobru, niejako z natury przestaje być prawem, jako prawo zostaje zawieszony. Spełniaj to, co zostało nakazane, ale nie czyń tego ślepo, bezmyślnie. Zawsze przed oczyma miej obiektywne dobro człowieka i chwałę Bożą. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Teoria a praktyka Ciesz się życiem teraz

Dzisiaj, w dobie konieczności posiadania przysłowiowego papieru praktycznie na wszystko, więcej jest teoretyków niż praktyków. Cała rzesza ludzi posiada teoretyczne kwalifikacje do zawodów, profesji, zajęć, tematów itd. Kiedy jednak chcielibyśmy zobaczyć praktycznie posiadane kwalifikacje, okazuje się, że przysłowiowy kandydat ma nie wiele do zaoferowania. Tak jest z praktycznym życiem chrześcijanina. Cała masa ludzi jest przypisana do jakichś organizacji. Cała masa ludzi wypełnia wiele obrządków wynikających z przynależności do organizacji. I cała masa ludzi nigdy nie spotkała osobiście Jezusa. Kiedy mówię o osobistym spotkaniu z Jezusem, ludzie pytają mnie czy miałam śmierć kliniczną, czy zstąpił do mnie może Anioł a może inna nadprzyrodzona sytuacja jest moim udziałem.  Chcę wyjaśnić, że osobiste spotkanie odbywa się kiedy zaczynasz szukać Boga szczerze w swoim sercu, kiedy wyznajesz Bogu swoje grzechy i odwracasz się od nich i nie chcesz ich więcej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mały człowiek Ciesz się życiem teraz

Dziękuję, usłyszałam za sobą głos. Pewnie, że to nie było moje miejsce. Ale gdyby nawet było, na moje ryzyko? Kto ma prawo do podejmowania decyzji dotyczących mojego życia? Ktoś jednak wciąż uzurpował sobie takie prawo a ja musiałam z tym żyć. Wcześniej spotkałam go wchodzącego do lekarskiego gabinetu w białym kitlu. Czyżby tam przedstawiał się jako lekarz? Za każdym razem był wypełniony pozorną wesołością bo przecież wciąż jest za moimi plecami a ja go nie rozpoznaję. Przy kolejnych przypadkowych spotkaniach, mnie wcale nie towarzyszyła wesołość. Nie jestem też zainteresowana tożsamością z metra ciętego jegomoscia. W przeciwieństwie do niego. To on analizował moje wyniki badań, chcąc dowiedzieć się o mnie jak najwięcej. Nie wspomnę o innych wybrykach w owym gabinecie. Wybaczam. Tymczasem przenikają mnie różne myśli, zwłaszcza kiedy dokonuję obserwacji zewnętrznego świata. Czasem nasze doświadczenia przypominają pobity ekran telefonu. Niby szybka stłuczona ale wciąż jeszcze widać coś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »