Informatyka

Wpisy zawierające słowo kluczowe informatyka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czyżby życie dawało mi szanse na uczciwą pracę??? OPOWIASTKI Z ŻYCIA "NIEDZIELNEGO PATRIOTY"

Wtorek 08.10.2019 h:16.05 Jakiś miesiąc temu dostałem mandat za picie jednego piwa w miejscu ponoć publicznym. Nie bardzo zgadzam się z tym, iż było to miejsce publiczne - ale moje zdanie versus zdanie Dzielnicowego. Ale nie jest tak źle jakby mogło się wydawać. Tenże właśnie Dzielnicowy poinformował mnie o szansie na anulowanie tejże kary grzywny. Jak się potoczą sprawy - zobaczymy??? Fakt podejścia do mnie jak do człowieka przez funkcjonariusza Policji zaowocował moją dzisiejszą aplikacją w zwarte szeregi Policji. Zgłosiłem swój akses!!! Czy to wystarczy??? Sam nie wiem!!! Ale czuję, że muszę jakoś spożytkować swoją wiedzę i ogólnie mówiąc - przysłużyć się społeczeństw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszystko o algorytmie Euklidesa Algorytm Euklidesa

Algorytm Euklidesa   Algorytm Euklidesa jest szybkim sposobem obliczania największego wspólnego dzielnika dwóch (zwłaszcza dużych) liczb całkowitych.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp do algorytmów. Krótko o algorytmach.

Witam w dzisiejszym wpisie opiszę : co to alogrytm, jakie są ich rodzaje.   1. Alogrytm to sk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja z robotami INFORMATYKA

21 lutego 2019r. nasze zajęcia z informatyki w klasie 5f zaczęliśmy od pracy w Scratchu, poznaliśmy różne bloki z biblioteki ruchu, kontroli, zdarzeń oraz posługiwanie się instrukcją warunkową "jeżeli". Później w pracowni komputerowej poznaliśmy trzy rodzaje robotów: Ozoboty, mBoty i CyberRobot i ich czujniki: przyciski, czujniki światłą i odległości. W klasie uczyliśmy sie sterować naszymi robotami. Dzieciaki wiedzą już co to: blok, funkcja, parametr i zmienna oraz jaka jest różnica miedzy sterowaniem a programowaniem. Nasze roboty zapanowały w całej klasie: obracały sie, mrugały światłem, wydawały odgłosy. Zabawa była świetna!

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2)     (...)   STEVEN „STEVE” JOBS (ur. 24 II 1955 r., zm. 5 X 2011 r.) Drugi – a właściwie pierwszy, bo zaprezentowany w pierwszej kolejności – antybohater „Piratów z Doliny Krzemowej” nie był człowiekiem tak głęboko zaburzonym jak jego autystyczny rywal. Nie ulega jednak wątpliwości, że miał problemy z samym sobą (narcyzm kliniczny), a za ich przyczynę uznaje się traumę z dzieciństwa i wynikający z niej kryzys tożsamości. Steve Jobs pojawił się na świecie… przez przypadek. Urodziła go bowiem niemiecko-szwajcarska katoliczka Joanne Schieble, która zaszła w nieplanowaną ciążę z syryjskim muzułmaninem Ab (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1)     „Pierwszy milion trzeba ukraść” Słowa przypisywane J.K. Bieleckiemu (cyt. za: Wikicytaty, Pl.wikiquote.org) UWAGA! UWAGA! UWAGA! PONIŻSZA ANALIZA ZAWIERA SPOILERY! Tytuł oryginalny: „Pirates of Silicon Valley” Tytuł polski: „Piraci z Doliny Krzemowej” Reżyseria: Martyn Burke (Kanadyjczyk, rocznik 1952) Kraj i rok produkcji: Stany Zjednoczone Ameryki 1999 Instytucja sprawcza: TNT – Turner Network Television Gatunek: dramat/komediodramat, obyczajowy, biograficzny Na podstawie książki Paula Freiber (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Narzędzia wspomagające i organizujące pracę dla firmy. Jakie systemy będą odpowiednie? Systemy CRM na start firmy - jakie?

Hej, jestem Mariusz zaś otwieram inicjatywa biznesową. Na stronie drit znalazłem informacje o systemach wspomagających funkcjonowanie firm. Nigdy nie interesowałem się takimi narzędziami, wszak nuże wiem, iż frekwencja systemów CRM wewnątrz firmie wielce podnosi jakość dodatkowo wydajność prowadzonych kampanii. W firmie kładę ścisk przede wszystkim na sprzedaż. Otwieram całkiem dużą aktywność, wewnątrz której pozycja działem sprzedaży będzie też pośrednictwo pracy – kolegium rekruterów HR. Co prawda nie jest to żaden pomysłowość lotniczy ani bank, natomiast moja zakład pracy jest równolegle odbiorcą plus dostawcą różnego typu rozwiązań. W mojej firmie brakuje rozwiązań informatycznych natomiast systemów, które zorganizują pracę tudzież pomogą do wnętrza zarządzaniu zespołem. Cele, które postawiłem muszą egzystować realizowane stopniowo, żeby firma nie generowała strat. Wyroby hutnicze azaliż nadwozie, któ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bardzo długo zajęło mi otwarcie działalności w mieście. Teraz muszę odbyć multum szkoleń. Jak to załawtić? Systemy szkoleniowe i prawne w Krakowie

Cześć. Otwarłem aktywność w środku Krakowie dodatkowo zatrudniam sporo osób. Okazało się, że muszę ukończyć dzisiaj parę szkoleń.. Na stronie certyfikacja imq 14001 znalazłem informacje na ten idea, propozycja IMQ mnie uspokoiła, albowiem wiem iż jest taka traf zaliczenia wielu kursów w środku niedługim czasie. Chciałem ale uwydatnić, iż zgoła firmy furt osłania nowe przeszkody aż do pokonania i należy się kalkulować z wieloma dodatkowymi formalnościami, które na dłuższą metę mogą uzyskiwać koszty. Dlatego chciałem zapytać o dobre tudzież profesjonalne szkolenia z różnych dziedzin, których wykonanie jest certyfikowane plus pozwala na wyszkolenie ręce do pracy gotowej do pracy. Trzeba ofiarować sporo czasu na znalezienie dobrej dodatkowo godnej zaufania oferty firmy szkoleniowej. Fachowa biznes zagwarantuje skuteczne przeprowadzenei całego szkolenia oraz zajmie się wszystkimi formalnościami, co pozwoli oszczędzić nam więcej czasu. Wy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na informatykę Informatyka

Jest 29,03,2017. A to jest blog na informatykę.≈

Zobacz cały wpis na blogu »
Firma informatyczna Firma informatyczna, IT, tworzenie stron www, marketing

Ciężko dziś określić jednoznacznie czym jest firma informatyczna. Może być to zarówno firma obsługująca sieć informatyczną, firma zajmująca się naprawą komputerów, firma zajmująca się tworzeniem stron www jak i firma oferująca serwery. Informatyka jest olbrzymim rynkiem który bardzo ciężko jednoznacznie określić - chociaż. No właśnie jest jeden wspólny mianownik w tym wszystkim. Komputery. Na tym blogu postaram się po kolei opisać różne modele firm oraz oferowanych usług informatycznych na naszym rynku.

Zobacz cały wpis na blogu »
Na co to komu??? Między Stronami

Elo! Elo! Witajcie Blogo-czytelnicy! Wypadałoby napisać jakiś wstęp do tego czegoś co smię nazwać blogiem. Nie powinno się zaczynac od "więc" , toteż zaczne inaczej... Pomysł na to by założyć bloga wziął się z podręcznika od informaqtyki, którego tak nawiasem mówiąc nie lubię za bardzo, mnóstwo tekstu mało konkretów. (A wogóle przepraszam za ewentualne błędy, jestem dyslektykiem i mam trochę preoblemy z ortografią, a takze często przeskakuje z tematu do tematu) Wrócę jednak do informatyki. Pan profesor uczący iformatyki w moim liceum (bo w ogóle to mam 16 lat i chodzę do liceum ;) ) To ten nauczyciel zadał nam abysmy na lekcji zrobili jakiegoś bloga. Akurat właśnie dzień wcześniej skończyłem czytać książkę, więc stwierdziłem, że o książkach będzie mój blog. Stwierdziłem że nie bedę juakoś wcześniej przygotowywał się do tego wpisu i bedę improwizował, toteż więc d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja 2 Jak to jest ?

Dzisiaj jest kolejna lekcja z blogowania . Sam nie wiem co mogę tutaj napisać ...No to może tak : Gdy już mamy nasze konto na stronie z blogami wchodzimy w panel edycji czy jakoś tak . Następnie se clickamy wdodaj notkę czy jako wy tam będziecie to mieli. No dobra. Dodajecie se tytuł no bo jest on ważny co nie ? No właśnie . Potem se dodajesz słowa kluczowe i adres notki ... Ale po co to komu więc tego nie rób , szkoda czasu . No i kolej na treść . tutaj możesz się popisać . Napisać coś  o sobie czy też napisać jakieś przeżycie .  I nie pisz jak jaki prezydent czy co bo to sensu ni ma . No kiery by to czytał co nie ? No właśnie . 

Zobacz cały wpis na blogu »
test

  Wyobrażasz to sobie? Jego własna matka nie chciała obrońcy skarbów online pl być przy nim podczas rozprawy. – Już dobrze, uspokój się. Pan Creech na pewno wszystko załatwi. – Tak, przekonał prokuratora, by potraktował Ansona jako nieletniego. Nie wpiszą mu niczego do akt, dopóki nie złamie warunków ugody. Cecilia nie była przekonana do tego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przypadłość informatyków Drukarnia-Reklama-Grafika Busko

  Nietypowa przypadłość Informatyków  Nie ulega wątpliwości, że praktycznie wszystkie aktywności fizyczne niosą ze sobą pewien rodzaj ryzyka pojawienia się problemów ze zdrowiem. Wydawać by się mogło, że to pracownicy fizyczni są najbardziej narażeni na problemy tego typu. W końcu to oni pracują w obecności ogromnych ciężarów oraz wśród specjalistycznego sprzętu, który może być niebezpieczny. Okazuje się jednak, że pracownicy biurowi czy informatycy także mogą mieć poważne problemy ze zdrowiem. Wszystko związane jest z pozycją, w jakiej spędzają oni sporą część czasu podczas pracy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Admin Itek To lubię, ulubione stronki

W serwisie pod adresem http://adminitek.blogspot.com/ można znaleźć recenzje sprzętu i oprogramowania komputerowego. Wiekszość testów wykonywanych jest na systemie operacyjnym Linux (dystrybucja Ubuntu.

Zobacz cały wpis na blogu »