Gwałt

Wpisy zawierające słowo kluczowe gwałt.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Przemoc wobec kobiet Marcell.TV - Moje filmy

Hejka ;)   przemoc wobec kobiet to problem który istnieje na całym świecie od zawsze. Każda kobieta bez względu na status społeczny czy wiek może być ofiarą dlatego postanowiłem i ja dołożyć swoje przysłowiowe trzy grosze do uświadomienia ludzi co do tego problemu społecznego tworząc krótki choć... wydaje mi się zawierający najważniejsze treści.   Zapraszam do obejrzenia :)    

Zobacz cały wpis na blogu »
"Człowiek o 24 twarzach" Daniel Keyes Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 30/100 "Człowiek o 24 twarzach" Daniel Keyes              Zanim sięgnęłam po tą książkę bardzo dużo o niej słyszałam. Przez to też, jeszcze zanim ją przeczytałam, miałam jakieś oczekiwania. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że Billy Milligan (opisywany przypadek) był mordercą. Co prawda popełnił wiele różnych przestępstw, w tym gwałty, ale nikogo nie zabił.          Przyznam, że po zapoznaniu się z tą pozycją mam strasznie mieszane uczucia i nie wiem, co sądzić. Czy faktycznie jest to człowiek chory, czy niesamowity aktor… Rozumiem posiadać w sobie 2 skrajne osobowości….ale 24?! No szok… Aczkolwiek badało go wielu lekar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"My z poprawczaka" Orfeusz Nowakowski Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 33/100 "My z poprawczaka" Orfeusz Nowakowski                 Na wstępie muszę wam zdradzić, że na początku swoich pierwszych studiów (pedagogika resocjalizacyjna) miałam praktyki w męskim poprawczaku na Ochocie w Warszawie i pamiętam moje zaskoczenie, kiedy poinformowano mnie po przybyciu na miejsce, że przebywają tam również mężczyźni w wieku 21 lat (kiedy ja miałam tylko 19) i zostałam z nimi SAMA na świetlicy… jakieś 20 chłopaków i ja…. Co prawda zaglądał wychowawca i pytał, czy wszystko ok, ale sama świadomość tego, że mam z nimi sama siedzieć sprawiała, że troch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zamek z piasku, który runął" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 13/100 "Zamek z piasku, który runął" Stieg Larsson   Lisbeth trafia do szpitala z raną postrzałową głowy, a lekarze robią wszystko by uratować jej życie. Do tego samego szpitala trafia również jej ojciec, który został postrzelony przez Lisbeth. Służby specjalne, by nie ujawnić swojego istnienia i tuszowania wielu afer postanawia pozbyć się Zalachenko.  Najciekawszy moment książki, to sam proces, gdzie wszystkie matactwa zostają ujawnione, prokurator skompromitowany, a prawda o kuratorze wychodzi na światło dzienne. Chyba ten moment książki wręcz pochłonęłam w kilka sekund. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Dziewczyna, która igrała z ogniem" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 12/100 "Dziewczyna, która igrała z ogniem" Stieg Larsson      Zdecydowanie, to jeden z lepszych kryminałów, które czytałam. Jest to kontunuacja "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Lizbeth opuściła kraj, zmieniła wygląd i cieszy się rajskimi wakacjami... Oczywiscie cały czas kontrolując swojego kuratora. Michael w tym czasie spija śmietankę po sukcesie, jaki osiągnęło Millenium po aferze Wenestorma. Kiedy Lizbeth wraca do kraju jej kurator postanawia się jej pozbyć, jednak splot zdarzeń sprawia, że zostaje ona posądzona o potrójne morderstwo. Michael, który od początku wierzy w jej niewinność postanawia odkryć praw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ostatni pojedynek (2021) Haken W Obłokach Trzeźwości

Ostatni pojedynek / The Last Duel (2021)   Najnowszy film Ridleya Scotta. Akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji. Historia przedstawiona przez uznanego w świecie kina reżysera opowiada nam o mierności przyjaźni, zdradzie, pragnieniu zemsty i szczególną uwagę zwraca na trudną sytuację kobiet w tamtym okresie.   Kadr z filmu Ostatni pojedynek (2021)   Ostatni pojedynek przyjął form (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas zabijania (1996) Haken W Obłokach Trzeźwości

Czas zabijania / A Time to Kill (1996)   Uwaga, spoilery.   Ambitny prawnik (Matthew McConaughey) podejmuje się obrony czarnoskórego mężczyzny, (Samuel L. Jackson) który zamordował dwóch białych mężczyzn winnych brutalnego gwałtu i pobicia jego dziesięcioletniej córki.    Kadr z filmu Czas zabijania (1996) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oskarżony (2021) Haken W Obłokach Trzeźwości

Oskarżony (2021)   22-letni Alexandre Farel (Ben Attal) zostaje oskarżony o gwałt przez córkę partnera jego mamy, zagorzałej aktywistki na rzecz pomocy pokrzywdzonym kobietom.   Weryfikacja przekonań, zręczne balansowanie po obu stronach, nastręczające się pytania...   Wielkie kino w swoim trendzie. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów. Alexandre jest studiującym na prestiżowej uczelni intelektualistą z wyższych sfer, mającym bardzo swobodne podejście do seksu. Mila z kolei (Suzanne Jouannet) dorasta u boku swojej matki, ortodoksyjnej żydówki, która uważa cnot (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pociąg tortur / L'ultimo treno della notte (1975) Haken W Obłokach Trzeźwości

Sadyzm na szynach   SPOILERY, PAMIĘTAJCIE!   Film czerpie garściami z kultowej produkcji pt. Ostatni dom po lewej. Aldo Lado tworzy jednak może i ciut lepsze kino od swojego kolegi z branży Cravena. Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Morricone tworzy psychodeliczny klimat grozy, co idealnie synchronizuje się z obrazem przedstawionym przez włoskiego twórcę.   Dwie młodziutkie dziewczyny wyjeżdżają na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 60/100  "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist - dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera - magnata przemysłowego, stojącego na czele wielkiego koncernu. Ten prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania skomplikowanej zagadki. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, rezygnuje z obowiązków zawodowych i podejmuje się niezwykłego zlecenia. Po pewnym czasi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fantastyka, thriller psychologiczny i dramat z motywem zemsty Haken W Obłokach Trzeźwości

Akademia dobra i zła (2022)   Mamy dwie przyjaciółki, Sophie oraz Agatę. Sophie marzy o tym, aby dostać się do owianej legendą Akademii Dobra i Zła, jej bratnia dusza już nieco mniej, ale mimo to obie dziewczyny trafiają do akademii, z tą różnicą, że jedna z nich trafia do skrzydła dla grzecznych uczniów, a druga do tych lubujących się w czynieniu zła. Podczas seansu bawiłem się naprawdę dobrze, dałem się wciągnąć w ten urokliwy świat i sympatyzowałem z bohaterami. Pomimo blisko 150 minut filmu czułem niedosyt i pomyślałem, że mógłby być kilkadziesiąt minut dłuższy, ale spokojnie, zakończenie wyraźnie sugeruje kontynuację i biorąc pod uwagę informacje z kilku źródeł można wnioskować, że jak najbardziej możemy się spodziewać ekranizacji kolejnych c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zemsta (2017) - czyli współczesny rape & revenge Haken W Obłokach Trzeźwości

Rape & Revenge     Rape & Revenge jest jednym z wielu podgatunków kina, aby pełnoprawnie zaliczyć film do tego nurtu, musi on się przedstawiać w sposób następujący:   1. Kobieta zostaje zgwałcona i pozostawiona na niemal pewną śmierć. 2. Cudem uchodzi z życiem i dochodzi do pełni sił. 3. Morduje, często w wyrafinowany sposób, swoich oprawców.   Tak, Zemsta Coralie Fargea (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwałt w autokarze Blog erotyczny: Seks Opowiadania

Historia miała miejsce parę lat temu. Piszę o niej dzisiaj, ponieważ wcześniej kompletnie wypadła mi z głowy. Pokłóciłem się z Martyną i całkiem przypadkowo wpadliśmy na ten sam pomysł - załapaliśmy się na wycieczkę, której główną atrakcją miało być zwiedzanie miasta, podróż autokarem i nocleg w uroczym, stylizowanym na średniowiecze pensjonacie... przeczytaj cały artykuł >>    

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwałt na nieletnich...Adopcja Ja coś napiszę, wy przeczytacie, może to coś zmieni...

Pan Czesław Hoc, specjalista w sprawach zgwałconych 11letnich dziewczynek, wypowiedział swoje zdanie: ·”Ta dziewczynka jedną traumę już przeżyła - gwałt. A teraz współczesny świat oferuje jej drugą traumę - aborcję. - Powinna zostać otoczona opieką psychologa i innych lekarzy i urodzić. Po to dziecko ustawi się kolejka chętnych do adopcji, a może być również tak, że w tej dziewczynce obudzi się instynkt macierzyński. Skoro w tak młodym organizmie doszło do owulacji, to znaczy, że jest on przygotowany fizjologicznie do urodzenia. Dlaczego w barbarzyński sposób mamy zabijać niewinne dziecko? Ono nie odpowiada za to, że do gwałtu doszło." Jak widać ten Pan najlepiej wie, co czuje zgwałcona przez swoich kuzynów (14 i 15lat) 11letnia dziewczynka? Zna sprawę tak dobrze, że potrafi nawet określić, że lepsze dla Niej byłby przeżycie ciąży, połogu i oddania dziecka, niż aborcja, na którą zgodę wydał sąd. Mogę również zauważyć, że j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pojęcia Ja coś napiszę, wy przeczytacie, może to coś zmieni...

Witam. Jeśli chcesz czytać to o czym piszę zapoznaj się najpierw z takimi pojęciami jak np.: ciąża pozamaciczna aborcja na życzenie całkowity zakaz aborcji Państwo świeckie prawa kobiet prawo do życia płód ciężkie uszkodzenie płodu badania prenatalne gwałt przymus rodzenia przymus donoszenia ciąży wady rozwojowe bezmózgowie itd. Jeśli będziesz po lekturze zapraszam na ciąg dalszy.

Zobacz cały wpis na blogu »