Gumowoblery

Wpisy zawierające słowo kluczowe gumowoblery.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Duże błystki obrotowe na szczupaka Jak łowić ryby drapieżne

Wędkarstwo szczupakowe to jedna z najpopularniejszych gałęzi wędkarstwa słodkowodnego, a błystki obrotowe odgrywają w nim znaczącą rolę. Te klasyczne przynęty znane są ze swojej wszechstronności i skuteczności, zwłaszcza gdy celem jest duży drapieżnik, taki jak szczupak. W tym artykule przyjrzymy się bliżej dużym błystkom obrotowym, dlaczego są one skuteczne oraz jak ich używać, aby maksymalnie zwiększyć szanse na sukces.     Dlaczego Błystki Obrotowe Są Skuteczne? Błystki obrotowe działają na szczupaki dzięki kombinacji kilku czynników. Oto kilka powodów, dla których są tak skuteczne: Rotacja i Wibracje: Ruch obracającego się skrzydełka błystki generuje wibracje w wodzie, kt&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zatopiony sprzęt wędkarski - problem, ale nie u nas? Jak łowić ryby drapieżne

18 listopada 2023 r., Nairobi, Kenia - Porzucony, zagubiony i odrzucony sprzęt wędkarski (ALDFG), znany również jako Ghost Gear, to jedna z najbardziej szkodliwych form morskich odpadów niszczących nasz ocean. Badania wykazały, że 640 000 ton narzędzi połowowych, takich jak sieci rybackie, pułapki i liny rybackie, jest traconych i porzucanych w oceanie, stanowiąc poważne zagrożenie dla ekosystemów morskich. To zagrożenie nie umknęło Sekretariatowi Regionalnego Programu Środowiska Pacyfiku (SPREP), odpowiedzialnemu za ochronę środowiska i zasobów naturalnych Pacyfiku oraz ich zarządzanie. W Nairobi SPREP nadal apeluje o bardziej skuteczny system radzenia sobie z pełnym cyklem życia Ghost Gear. " (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Spinningowanie w październiku Jak łowić ryby drapieżne

Jesienne spinningowanie będzie udane, jeśli wędkarz wykaże się znajomością zachowań ryb oraz umiejętnością radzenia sobie z kaprysami jesiennej aury. W tej porze roku ryby stają się wyjątkowo ostrożne, wybredne i najczęściej nie chcą brać, jeśli podejdziemy do nich w niewłaściwy sposób. Jesień to czas, gdy ryby przygotowują się na trudności zimy. Przed nadejściem chłodniejszych dni ważne jest, aby ryby aktywnie się odżywiały, gromadząc niezbędne zapasy składników odżywczych. Stopniowo atmosfera staje się kapryśna, temperatura wody obniża się, a ilość tlenu maleje. Warunki te stają się coraz trudniejsze dla ryb, które tracą aktywność i schodzą głębiej. W ostatnich tygodniach jesieni, aby odnieść sukces w wędkowaniu, wymagane jest spełnienie wielu warunków przez wędkarza.W październiku podwodna roślinność obumiera, a woda staje się zimna i mniej przejrzysta z racji mniejszego dostępu światła słonecznego. Drapieżniki opuszczają płytkie obszary, udając się w g (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przynęty imitujące raczki Jak łowić ryby drapieżne

Przyroda jest pełna precyzyjnie wyważonych relacji, które niejako łączą drapieżników i ich ofiary. Tak samo jest na sawannach, w dżunglach, jak i pod wodą. W przypadku niedźwiedzi polarnych zamieszkujących północ Arktyki, głównym celem są foki. Ale zjadają również inne stworzenia. Niektóre rzadziej, co jest dla nich rarytasem. Zarówno dla okonia, jak i sandacza, czy suma, na liście ulubionych przysmaków - rarytasów są raki. Raki występują u nas praktycznie we wszystkich wodach. Jednak tylko nieliczne ofiary potrafią tak niezawodnie przyciągnąć uwagę ryb. Aby złapać największe okazy okonia i sandacza, czasami trzeba złamać wszelkie reguły. Dotychczasowe przynęty zostawić w domu, nie zabierać ich ze sobą nad wodę wcale. Jeśli naszym celem jest okaz okonia. Spróbujmy go podejś inaczej niż wszyscy. W końcu wiemy, że rekordowe osobniki tej ryby łowione są bardzo rzadko i najczęściej jako przyłów przy polowaniu na inne gatunki. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze pudełko z przynętami - dla bardzo początkujących Jak łowić ryby drapieżne

Jak umiejętnie skompletować pudełko z przynętami – dla bardzo początkujących Co powinno znajdować się w naszym pierwszym pudełku z przynętami? Bakcyla już złapaliśmy. Wędka jest, kołowrotek zamówiony, już do nas jedzie. Ale chcielibyśmy mieć na co łowić. Od czego zacząć? W sklepie tyle wzorów, kolorów, rodzajów, że na sam widok głowa pęka. Czujemy się jak dziecko na odpuście. Jeśli nasze pierwsze pudełko ma być „uniwersalne”, to musi się w nim znajdować kilka „musisz mieć”, które będzie pasować na wszystkie łowiska i na wszystkie ryby (do doświadczonych, którzy czytają – tak, wiem, że to niemożliwe). Dopiero uczysz się rzucać, prowadzić przynętę – ja to ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wielosegementowe przynęty spinningowe - nowe spojrzenie Jak łowić ryby drapieżne

Ozdabianie kotwic w przynętach spinningowych popularne jest u nas od dziesięcioleci. Ostatnimi czasy, następuje w światku spinningowym zjawisko, w którym można rzec że przynęty stają się coraz bardziej hybrydowe. Tworzone są szczupakowe muchy i muchowe woblery. Sam często używałem ozdób na kotwiczkach: głównie w błystkach wahadłowych (sam „wentyl”) i obrotowych (wszystko co się nawinie). Zawsze uważałem, że dodawanie do woblerów chwostów, powoduje zaburzenie pracy tych przynęt.   Otworzyłem oczy na dalsze kombinowanie, gdy kilka lat temu zobaczyłem na youtube tzw. „gumowoblery” jakiejś firmy z USA. Pomyś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »