Globalne ocieplenie

Wpisy zawierające słowo kluczowe globalne ocieplenie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

GROCHÓWKA WEGAŃSKA Ograniczanie mięsa, a katastrofa klimatyczna. Przepisy na wegeżarcie i mój pescowegetariazm.

🥣2 litry wody 🥣2 szklanki łuskanego grochu w połówkach 🥣2 cebule 🥣kawałek pora 🥣4 ząbki czosnku 🥣3 marchewki 🥣1 pietruszka 🥣kawałek selera 🥣5 ziemniaków 🥣kilka liści laurowych 🥣kilka ziarenek ziela angielskiego 🥣szczypta papryki wędzonej 🥣szczypta majeranku (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SŁODKI PRZEPIS NA RYŻANKE Z JOGURTEM I SŁODKIM MUSEM CZEKOLADOWYM Ograniczanie mięsa, a katastrofa klimatyczna. Przepisy na wegeżarcie i mój pescowegetariazm.

MAKROSKŁADNIKI: 901 kcal, 39 g białka, 43 g tłuszczu, 84 g węglowodanów RYŻANKA Z JOGURTEM I SŁODKIM MUSEM CZEKOLADOWYM +proste +pyszne Składniki: 🍓5 łyżek płatków ryżowych 🍓200 g jogurtu sojowego/ może być też odzwierzęce 🍓garść (30g) migdałów 🍓 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polska i wielki potop - Sosnowiec, Radom i Łódź pod wodą AleMapa! - GIS, mapy, ciekawostki

Według różnych szacunków, gdyby stopniały wszystkie lodowce, poziom światowego oceanu podniósłby się o ok 60-70m. Sosnowiec, leżący ok 250 m n.p.m. byłby bezpieczny - Radom i Łódź też. A jak wyglądałoby to, gdyby woda podniosła się o kilkaset metrów? Animacja pokazuje jak zalewana jest cała Polska - aż po Tatry. http://youtu.be/j6BMM5YWyq0 Polecam fanpage na facebook.pl https://www.facebook.com/AleMapaAleGIS

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia centrum handlowego Dziennik Pieniacza

Zabrzmi to bardzo nie pedagogicznie, ale prosta wizyta w sklepie może więcej powiedzieć na temat wielkich wyzwań ludzkości, niż podyplomowe studia na Harvardzie. Jednym z takich pytań jest kwestia ochrony środowiska i zachowania człowieka wobec konsekwencji przyjętych powszechnie prawd objawionych. Przechodząc obok Saturna w Złotych Tarasach postanowiłem kupić dwie komputerowe myszy i podkładki pod nie. Przy kasie bardzo sympatyczna pani zaproponowała mi alternatywę - albo torebka plastikowa, do której ledwo zmieściłaby się karta kredytowa, albo „ekologiczna" torba za 4 złote. Nieśmiało zapytałem, na czym polega ekologiczność takiej torby. Otóż polega ona na jej wielokrotnym użytku. Naprawdę? Czy wychodząc na lunch do centrum handlowego przychodzi Wam do głowy zabrać ze sobą torbę wielkości śpiwora? Czy chcecie wchodząc do tego samego sklepu najpierw odbyć rozmowę ze strażnikiem, aby przekonać go że torba w waszych rękach jest już kiedyś opłacona? Czy bardziej prawdopodo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ostudzić Ziemię Poszukiwacz wiedzy

      Holenderski badacz, laureat nagrody Nobla Paul Crutzen, dwa lata temu przedstawił swój pomysł na obniżenie temperatury na Ziemi w związku z globalnym ociepleniem. Chociaż prognozy naukowców przewidują, że najbliższa dekada może być chłodniejsza od poprzedniej, warto mieć jakieś remedium, gdyby sytuacja gwałtownie się pogarszała. Szybka zmiana klimatu wywołałaby chaos w przyrodzie i doprowadziłaby do światowego kryzysu ekonomicznego.     Rozwiązanie zaproponowane przez Holendra, zakłada rozproszenie w atmosferze pewnej iloś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »