Giełda

Wpisy zawierające słowo kluczowe giełda.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kim jestem, co tutaj będzie? Moja droga do bycia lepszą wersją siebie

Cześć    Mam na imię Marcin, mam 25 lat i postanowiłem założyć tego bloga aby pomóc samemu sobie. Staram się uczyć i rozwijać jednak zauważyłem, że pewna rzecz mnie hamuje w tym moim postanowieniu, mianowicie wiele informacji, które docierają do mnie na podstawie przeczytanych książek, artykułów, przerobionych kursów, obejrzanych filmów, wywiadów, przesłuchanych podcastów czy na podstawie własnych doświadczeń niestety ale zapamiętuje nie w takim stopniu w jakim bym tego sobie życzył, dlatego pomyślałem, że założenie takiego bloga może mi pomóc, po pierwsze będe musiał sam zrozumieć dużo lepiej dane zagadnienie aby móc przekazać wiedzę innym, po drugie będzie to dla mnie niejako kolejna motywacja do rozwoju.    Jakiego pokroju wpisy będzie tu można znaleźć? Dosłownie będą to wszystkie rzeczy jakie mnie interesują, czyli będzie tu można znaleźć dośc ciekawy przekrój rzeczy ponieważ jestem za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co się stało że tak pospadało? Giełda, Ekonomia, Prognozy, Finanse, Kredyty, Hipoteka,

Zacznę od tego co jest najcenniejsze w aspekcie ekonomii... Pewnie zastanawiacie się co to jest? Ktoś powie zysk, ktoś inny opłacalność, złoto , platyna , mocna waluta... otóż odpowiedź tak naprawdę jest prosta i można powiedzieć że jej wartość jest bezcenna. To co jest najważniejsze i najcenniejsze w ekonomi to informacja! Mając pewne dane możemy prognozować, dokonywać różnych analiz,  konkretna informacja daje nam przewagę, możemy wyprzedzać ruchy innych a nawet przy odpowiednim zasobie portfela jesteśmy w stanie sterować rynkiem ale o tym później. Od początku roku nasza Polska giełda klęka dlaczego tak się dzieje? Niepokojące informacje o możliwej inwazji na Ukrainę zaniepokoiły inwestorów, jak pokazuje historia w czasie wojny indeksy sięgają dna. Powodem tego jest obawa przed utratą wartości kapitału. Dlaczego spadki są tak duże i jak to działa? Przede wszystkim rynek ogarnęła panika ,która nakręca się od początku roku. Zastanawiające jest natomiast to ,że ktoś k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Portfel modelowy - podsumowanie stycznia Skromne finanse

Witam serdecznie, Sylwestrowym wpisem przedstawiłem modelowy portfel inwestycyjny na 2019 rok. Dzisiaj pokaże, co w tym kierunku wydarzyło się w styczniu i czy roczna oczekiwana stopa zwrotu zbliża się do zakładanych 4%. 1. Struktura portfela na koniec grudnia 2018 roku 51% - lokata na 3 miesiące na 3%. Założona w listopadzie;16% - gotówka na ROR oprocentowanym na 2,25%;17% - IKZE;12% - obligacje korporacyjne;3% - Platforma Mintos;1% - kryptowaluty. 2. Przepływ pieniędzy i struktura portfela na 31.01.2019 r. Wpłaty i wypłaty: - na platformę Mintos wykonałem dokonałem w ciągu miesią (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Inwestycja w pożyczki - Mintos Skromne finanse

Witam serdecznie, W poprzednim wpisie przedstawiłem Wam swój portfel inwestycyjny. Pokazałem tam, że część środków trzymam na platformie Mintos.com. Od czerwca 2018 roku wpłacałem tam niewielkie kwoty i po 6 miesiącach mogę stwierdzić, że to żaden szwindel. Dlatego w tym roku chcę zwiększyć udział środków na tej platformie. Poniżej w skrócie przedstawię Wam na czym to polega: Co to takiego MINTOS? Jest to platforma, gdzie firmy pożyczkowe z całego świata pożyczają pieniądze od NAS, celem dalszego pożyczenia tych środków normalnym pożyczkobiorcom. Czy to bezpieczne? Tak, jeżeli inwestujesz w pożyczki z gwarancją odkupu przez firmę. W pożyczki bez gwarancji nie polecam inwestować. Dodatkowo najlepiej inwestować w firmy, które mają najwyższy rating (skala od A do E) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koniec roku - mój modelowy portfel inwestycyjny Skromne finanse

Witam serdecznie, Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam mój modelowy portfel inwestycyjny na 2019 rok. Skromnie oczekuję zwrotu na poziomie 4%. Nie jest to wygórowany wynik, ale jak skromne finanse tak i skromne oczekiwania. 1. Założenia 4% minus podatek Belki. Najpierw poduszka finansowa, następnie dopiero ryzykowne inwestycje. 2. Struktura portfela 50% instrumenty do użycia w ciągu 3-4 miesięcy, tj. miks - rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy lub lokata max. na 4 miesiące. Te środki chcę mieć pod ręką w razie nieplanowanych wydatków. Najlepiej w proporcji 10% do ruszenia od razu, reszta do 4 miesięcy. 10% obligacje korporacyjne - obecnie posiadam takie obligacje z 2-letnim okresem zapadalności i 8% oprocentowaniem w skali roku. Sprawdziło się, więc będę to kontynuował. Najlepiej branża IT lub deweloperka. Kupuję gdy jest coś ciekawego w emisji Polskiego Domu Maklerskiego. 10% (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Własna firma prowadzona z domu - propozycje i porady Szczęśliwe życie dzięki zmianom

Każdy chce wieść dobre, zadowalające, szczęśliwe życie. Jedną z dróg umożliwiająca to jest własna firma. Na początku chciałbym powiedzieć - nie będzie łatwo. Jednakże ciężka praca odpłaci Ci to, będziesz dumny ze swoich osiągnięć, dzięki czemu zasmakujesz prawdziwej wolności finansowej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Informacje o transporcie towarów Vortal spedycjny

Transport towarów, zwłaszcza w Polsce odbywa się głównie za pośrednictwem samochodów ciężarowych. Aby ten złożony system logistyczny mógł działać potrzebna jest platforma komunikująca firmy zlecające ładunek z firmami przewozowymi. Za pośrednictwem giełd każdego dnia tysiące firm komunikuje się ze sobą w sprawie transportu. Aby usprawnić transport towarów giełdy nie tylko kontaktuje ze sobą firmy, korzystając z formularza ofert możemy zaznaczyć, czy interesuje nas transport towarów specjalistycznych, sypkich, jaka jest waga ładunku oraz wiele innych parametrów. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy na WIG-20 dało się zarobić w 2014? Finanse - Gemini Polska

Styczeń to miesiąc podsumowań, cyfr za rok miniony. 2014 nie był łaskawy dla inwestorów koncentrujących kapitał na WIG-20, który zakończył rok na minusie. Czy jednak wszystkie spółki przyniosły straty? Siedem spółek, notowanych na WIG-20, zanotowało zyski. Na pierwszy plan wybił się PKN Orlen 23,4%, a niewiele dalej dwie spółki energetyczne PGE 22,1% oraz Tauron 20,2%. Taki wzrost rozbudza emocje. Przy rekordowo niskich stopach procentowych to  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podsumowanie portfeli Klientów Gemini Polska za IV kwartał 2014 Finanse - Gemini Polska

Podsumowanie portfeli funduszy Klientów Gemini Polska w IV kwartale 2014 roku. Rok 2015 rozpoczął się właściwie 7 stycznia. Okres świąteczny, noworoczny pełen dni wolnych od pracy, pozwolił na niemal 3 tygodniowe urlopy. Odczuwalne to było na każdym kroku,  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszystko w rękach św. Mikołaja Finanse - Gemini Polska

"Wig-20 na rozdrożu" - tak mógłby brzmieć tytuł tego krótkiego wpisu. Co więcej, mógłby odnosić się do każdego miesiąca 2014, gdzie indeks poruszał się w trendzie horyzontalnym. Mamy jednak połowę listopada i wielu liczy, że w tym roku będziemy mieli do czynienia z "rajdem Św. Mikołaja". Jeszcze w czwartek, 13.11 wydawało się to wątpliwe i wykres pewnie zmierzał w kierunku silnego wsparcia na poziomie 2313 pkt. Pojawiały się głosy, że i to nie będzie wsparcie, a krótki przystanek przed dalszymi spadkami. Piątek na szczęście przyniósł odczuwalne wzrosty + 1,05%, dając nadzieję na inny scenariusz. Końcówka 2013 roku przyniosła rozczarowanie. Ostateczny kształt reformy emerytalnej pozbawił Nas "rajdu Św. Mikołaja". Tym mianem określa się wzrosty giełdowe w końcówce roku wywołane wzrostem konsumpcji i ogólną poprawą nastroj&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Udane Zdjęcie Foto Sklep

Ogromną wartością robienia zdjęć sprzętem cyfrowym jest natychmiastowość powstawania fotografii faktycznie natychmiastowa. Po naciśnięciu należytego guzika od razu możliwe jest odtwarzanie efektów. Nadto możliwe istnieje powiększanie obrazu, dzięki czemu realna staje się ocena ekspozycji i także ostrości wiadomej fotografii. Histogram posiada ogromne znaczenie, ze względu na zapewnienie bezstronnej wyceny zrealizowanego rezultatu doboru konkretnych warunków ekspozycji. Przed przystąpieniem do pracy możliwe jest albowiem wyselekcjonowanie odpowiedniego kontrastu, oświetlenia i wszelkich innych parametrów, dzięki jakim wykonanie doskonałej fotografii staje się niezwyczajnie proste. Bardzo proste okazuje się również bezzwłoczne ocenienie kompozycji i stwierdzenie czy na obrzeżach kadru nie pojawiły się niechciane detale. Obecne lustrzanki cyfrowe dają wiele sposobności stworzenia odpowiedniego obrazu, jaki w całości nasyci nasze przewidywania. Ponadto w takich miejscach jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poręczny Aparat Foto Sklep

Obecnie powoli już sprzęty analogowe przestają być atrakcyjne na korzyść fotografii cyfrowej. Nie jest to zjawiskiem zadziwiającym ze względu na niezwykłą naturalność wykonywania zdjęć za pomocą aparatów cyfrowych. Wszelkie ujęcie wolno albowiem swobodnie podglądać zaraz po wykonaniu natomiast w wypadku takiej potrzeby szybko je usunąć. Od razu w takim przypadku zabrać się można do zrobienia następnej fotografii, która z pewnością okaże się o wiele lepsza. Przenośne karty pamięci dostarczają okazję kopiowania fotki cyfrowych na konkretnie wybrany nośnik taki jak na przykład komputer. W tym wypadku w razie potrzeby wolno zrealizować wszelkich przeróbek, dzięki jakim do wywołania zostaną tylko te najlepsze ujęcia. Przeglądając ogłoszenia foto natrafić wolno na wielorakiego typu sprzęty cyfrowe, które różnią się między sobą wieloma cechami. Rozmaite obiektywy, ostrości oraz inne ustawienia dają możliwość komponowania naprawdę za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
na giełdzie nowy

Obudzilem się o 7:30 choć jeszcze trochę niewyspany. Na dworze dość ładnie choć wieje zimny wiatr. Mleko 1,99zł. W lewiatanie napoje Oshee 3x1,99zł. Na targ: jabłka, jajka, fasolka, pomidory, ogórki. Trochę na kompie. Z Januszem na giełdę. Kupił sobie rybki dość tanio. 1 kupił za dużą i zawiozłem ją do pracy, do naszego akwarium. Leżę i oglądam "Nasha..." Spać po 21:00

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp Kurs, ebooki - wszystko do rozwoju osobistego, jak się stać przedsiębiorczym

Czesc   Mam na imię Piotrek Stronę tą poświęciłem źródłach pasywnego dochodu, jak stać się człowiekiem szczęśliwszym, bogatszym o wiedzę i ooo pieniądze ... również.

Zobacz cały wpis na blogu »
WYKRESY, TABELE, ANALIZY Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

WYKRESY, TABELE, ANALIZY 142. Ludzkie twory zajmujące się pisaniem różnego rodzaju analiz, związanych z finansami i z tym co się dzieje na rynku finansowym polskim, światowym. Dotychczasowe przewidywania nie sprawdziły i nie sprawdzają się w dalszym ciągu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »