Genealogia

Wpisy zawierające słowo kluczowe genealogia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Metody Włodzimierz Stelmachowski Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Metody Włodzimierz Stelmachowski oraz   Zofia 1873,   Stefania 1875,   Ludwika Xawera 1878,   Piotr Olech (1880-1929 dyrektor Towarzystwa Robót Inżynieryjnych),   Antoni Bronisław (1883 - 1939 dr praw, profesor tytularny procesu cywilnego Uniwersytetu Poznańskiego, członek Komisji Kodyfikacyjnej RP, sędzia Sądu Najwyższego, polski sędzia rozjemczy przy polsko-niemieckim trybunale dla Górnego Śląska w Bytomiu, prezes Towarzystwa Prawniczego i Ekonomicznego w Poznaniu. Zginął w czasie działań (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Józef Pomorski Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Józef Pomorski oraz Władysława, Marianna i Stanisława urodzili się w rodzinie Józefa i Franciszki z dom. Bielawska, para pobrała się w Pleszewie w roku 1850 Parafia katolicka Pleszew, wpis 10 / 1850 Joseph Pomorski (26 lat) Józef Pomorski kawaler lat 26 ślub w Pleszewie 6 lutego-obywatel kupiec i Francisca Bielawska (18 lat)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stanisław Kotliński Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Stanisław Kotliński urodził się 18 października 1872 roku w Buku, zmarł w Poznaniu 14 lipca 1937 roku, spoczywa wraz z żoną Ireną na cmentarzu parafialnym przy ul. Samotnej w Poznaniu: kwatera:1 rząd:12 miejsce:8.     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Effenberg Mateusz i Franciszek - ojciec i syn Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Effenberg Mateusz urodził się 10 września 1861 roku w Kościanie, jego matką była Marianna Effenberg, zmarł 08 maja 1936 (Kurier Poznański - 1936.05.08 R 31 Nr 216 ), pierwotnie pochowany na cmentarzu parafialnym przy ulicy Samotnej w Poznaniu (kwatera:8 rząd:6 miejsce:14), 04 marca 2020 jego szczątki zostały przeniesione do groby syna Franciszka.   Zdjęcie archiwalne - 2019 cmentarz przy ul. Samotnej z profilu @BartłomiejWróblewski (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Edward Henryk Topolski Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Edward Henryk Topolski oraz jego rodzeństwo Mieczysław Stanisław, Lucyna Zofia, Helena, Bolesław Władysław, Stefan Antoni, Wacław Józef, Jan Zygmunt, Witold Andrzej, Kazimierz Ignacy i Stefania Kazimiera urodzili się w rodzinie Andrzeja von Topolskiego i i Zofii z Kowalskich, para pobrała się w roku 1880 w Wijewie     Urząd Stanu Cywilnego Wijewo, wpis 16 / 1880 Andreas Topolski (ur. 1848) ojciec: Stanislaus Von Topolski , matka: Antonie Von Tomaszewska Sophie Louise Kowalska (ur. 1858) ojciec: Ignatz Kowalski , matka: Antonie Kinkowska     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stanisław Molata Genealogia Powstańców Wielkopolskich

  Stanisław Molata oraz Antoni, Czesław, Józef, Stefan, Władysława i Pelagia (zmarła w niemowlęctwie) urodzili się w rodzinie Józefa i Wiktorii z domu Szober, ślub rodziców został odnotowany :   Parafia katolicka Buk, wpis 5 / 1899 Joseph Molata (26 lat) i Victoria Szober (19 lat)     Urząd Stanu Cywilnego Buk, wpis 5 / 1899 Joseph Molata (ur. 1873) ojciec: Michael , matka: Hedwig Galas Viktoria Szobe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kazimierz Kotlarek Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Kazimierz Kotlarek urodził się 13 lutego 1877 roku w Swadzimiu, zmarł 23 października 1936 roku w Poznaniu, spoczął na cmentarzu parafialnym przy ul. Samotnej, kwatera:2 rząd:7 miejsce:33     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stanisław Fryder i Tadeusz Kwaśniewski - Powstańcy Wielkopolscy Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Stanisław Fryder i Tadeusz Kwaśniewski - Powstańcy Wielkopolscy       Czasem jest tak, że dublujemy naszą pracę - to znaczy osoby zajmujące się biografiami Powstańców Wielkopolskich, tak też jest i tym razem, opracowując biogram STANISŁAWA FRYDERA okazało się, że jest on już w przygotowaniu większej publikacji opracowywanej przez zespół p. Romana Chalasza. Niemniej jednak dołożymy i naszą cegiełkę z punktu genealogii i przygotowując wniosek o wpis do ewidencji grobó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stanisław Trojanowski Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Stanisław Trojanowski oraz Ludwik, Maria, Ignacy, Franciszek, Stefan, Magdalena i Andrzej urodzili się w rodzinie Franciszka TRYJANOWSKIEGO i Eufrozyny z dom. Pauch, rodzice pobrali się w roku 1869 w Przemęcie:   Parafia katolicka Przemęt, wpis 42 / 1869 Franciscus Tryjanowski (27 lat) i Euphrosina Pauch (22 lat)   Kiedy ostało nazwisko przekształcone na Trojanowski trudno ustalić, dzieci rodzą się pod nazwiskiem Tryjanowski.     Stanisław Trojanowski urodził się 13 listopada 1890 w miejscowości Sączkowo, pow. kościański, zmarł 11 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Władysław Świergiel Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Władysław Świergiel oraz Franciszka, Antoni i Franciszek urodzili się w rodzinie Ignacego i Marii z Grzybowskich, rodzice pobrali się w roku 1892:     Urząd Stanu Cywilnego Jankowice, wpis 15 / 1892 Ignatz Świergiel (ur. 1857) ojciec: Franz Świergiel , matka: Marie Tomkowiak Marie Grzybowska (ur. 1857) ojciec: Andreas Grzybowski , matka: Magdalena Bogusionka   Parafia katolicka Tarnowo Podgórne, wpis 6 / 1892 Ignatius Świergiel (35 lat) i Marianna Grzybowska (32 lat)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Antoni Stankowski Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Antoni Stankowski oraz Pelagia i Piotr urodzili się w rodzinie Andrzeja i Rozalii z dom. Zygmaniak, para pobrała się w Poznaniu w roku 1897:   Parafia katolicka Poznań - par. św. Jana Jerozolimskiego, wpis 3 / 1897 Andreas Stankowski (ur. 1871) ojciec: Adalbertus , matka: Magdalena Rosalia Zygmaniak (ur. 1873) ojciec: Joseph , matka: Marianna   Urząd Stanu Cywilnego Poznań, wpis L-4 / 1897 Andreas Stankowski ojciec: Adalbert Stankowski , matka: Magdalena Laskowska Rosalie Zygmaniak (ur. 1873) ojciec: Joseph Zygmaniak , matka: Marie Skrzypczak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BRACIA IGNACY i KAROL PIĄTKOWSCY Genealogia Powstańców Wielkopolskich

BRACIA IGNACY i KAROL PIĄTKOWSCY urodzili się w rodzinie Józefa /1855/ i Marianny z dom. Kozerskiej /1860/   Rodzice pobrali się w USC Gościeszyn (Babimost), wpis 2 / 1883   Joseph Piątkowski (ur. 1855) ojciec: Alexander , matka: Franziska Melcer   Marie Michalina Kozerska (ur. 1860) ojciec: Matthias , matka: Theophila Spinger   Rodzeństwo Karola i Ignacego - Stanisław Kostka, Jan, Józef Stefan, Leon Aleksander, Cecylia, Marianna, Jadwiga i Anna.   ************ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sykstus Orzech Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Sykstus Orzech oraz Władysława, Joanna, Maria, Stanisław, Helena i Prakseda urodzili się w rodzinie Piotra i Konstancji z dom. Łakoma, rodzice pobrali się w roku 1901 w Kościanie:     Peter Orzech (24 lat), rodzice: Michael Orzech , Barbara Napierała , Konstantia Łakoma (19 lat) , rodzice: Nicolaus Łakomy , Katharina Jurga     Sykstus Orzech urodził się 27 marca 1903 roku w Kiełczewie koło Kościana, zmarł 27 lutego 1977 roku w Poznaniu, spoczywa z II żoną na cmentarzu komunalnym Miłostowo pole:6 kwatera:18 miejsce:17. Spoczywają tu także rodzice Władysławy Antoni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stanisław Ereński Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Stanisław Ereński oraz Augusta, Maria I i II, Józefa, Jan i Angela urodzili się w rodzinie Stanisława i Józefy z dom. Łuczak, rodzice pobrali się w Kleszczewie w roku 1877     Stanisław Ereński urodził się 27 października 1889 roku w miejscowości Zieliniec Młyn, zmarł w roku 1965 w Poznaniu, 20 listopada 1965 roku spoczął na cmentarzu komunalnym Junikowo, spoczywa z małżonką Martą pole:18 rząd:10 miej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAY PAWEŁ Genealogia Powstańców Wielkopolskich

  #MAY PAWEŁ, urodzony 19 lipca 1875, LWÓWEK zmarł w 1943 roku, pochowany w Poznaniu - Miłostowo, spoczywa z córką Wandą pole:2 rząd:5 miejsce:164 grób opłacony: nie   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »