Fundusze

Wpisy zawierające słowo kluczowe fundusze.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czy na WIG-20 dało się zarobić w 2014? Finanse - Gemini Polska

Styczeń to miesiąc podsumowań, cyfr za rok miniony. 2014 nie był łaskawy dla inwestorów koncentrujących kapitał na WIG-20, który zakończył rok na minusie. Czy jednak wszystkie spółki przyniosły straty? Siedem spółek, notowanych na WIG-20, zanotowało zyski. Na pierwszy plan wybił się PKN Orlen 23,4%, a niewiele dalej dwie spółki energetyczne PGE 22,1% oraz Tauron 20,2%. Taki wzrost rozbudza emocje. Przy rekordowo niskich stopach procentowych to  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podsumowanie portfeli funduszy Klientów Gemini Polska - III kw. 2014 r. Finanse - Gemini Polska

Przedstawiam Państwu podsumowanie kwartalne portfeli funduszy Klientów Gemini Polska za III kwartał bieżącego roku.   Fundusze akcji polskich w ciężkim roku reformy emerytalnej, niepokojów na Ukrainie i zmian w rządzie, przyniosły stopy nieznacznie ujemne lub zyski porównywalne do lokaty. Wyjątkiem jest tu Unikorona Akcje z zyskiem 7,64%.   Fundusze obligacyjne, w większości okazały się lepszym rozwiązaniem niż depozyty bankowe. Warto szczególnie zwrócić uwagę na fundusz Generali  Obligacji i jego zysk 7,15%. Dobre wieści napłynęły z Turcji, a Ci, którzy zakupili fundusze tego rynku na początku roku powoli mogą myśleć o realizacji (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Biurokracja - moja przygoda w urzędzie... Narzekam - czyli co mnie wkur...

Biurokracja…. Jeśli ktoś z was kiedykolwiek załatwiał coś w polskich urzędach, nosił pit, czy cokolwiek innego do urzędu, lub miał coś z tym do czynienia. Ten na pewno czuje o czym będę pisał. Jak mnie wkurwia że w tym kraju zwanym Polską, trzeba kurwa błagać, korzyć się, i ogólnie kurwa płaszczyć w urzędzie! Ale pytanie poco? Przecież ta Pani co siedzi gdzieś w okienku, ma kasę z moich i twoich podatków, przecież to ty i ja jej płacimy pensję, ubezpieczenie, ZUS, etc. To ja i ty sponsorujemy wyjazdy jej dziecka na kolonie (jeśli oczywiście fundusz socjalny działa jak trzeba). A mimo to idziemy tam jak po prośbie… wiem że nie wszędzie tak jest, są normalni ludzie z którymi łatwo się dogadać, przyjemne i miłe panie, wyrozumiałe. Wiem że takie urzędy też istnieją, i często spotykam takich ludzi na swojej drodze, ale częściej spotykam urzędników którzy w dupie mają mnie i cała resztę petentów, i chcą przesiedzieć te 8h …. Kiedyś miałem się dowiedzieć o jakieś tam dofinansowanie unijne, wi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »