Fotowoltaika

Wpisy zawierające słowo kluczowe fotowoltaika.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika dla domu i biznesu

Sprawdź największy polski serwis o instalacjach fotowoltaicznych dla domu i biznesu: Fotowoltaika premium dostępna online za darmo. Sprawdź opłacalność inwestycji w panele i sprawdź najnowsze metody uzyskania dofinansowania.

Zobacz cały wpis na blogu »
Oszczędzanie energii Ekologiczne projektowanie domów

Fotowoltaika   Fajnym sposobem na pomaganie naturze jest oszczędzanie energi nie odnawialnej, którą tak pospolicie używamy i nie myslimy o tym co będzie gdy sie ona skończy. Alternatywą jest energia odnawialna która nie szkodzi środowisku.    Panele słoneczne (fotowoltaiczne)   Energie odnawialną generuje np. słońce, w tym przypadku do pozyskania energii urzywa się paneli fotowoltaicznych. Prąd pozyskany w ten sposub możemy efektownie użutkować do oświetlania domu.   A tytaj moja ulubiona firma z panelami fotowoltaicznymi Ekolokal.

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć! Ekologiczne projektowanie domów

Powitanie   Cześć jestem Janek i tworze ten blog z uwagei na to, że nasze środowisko cierpi razem z nami a my nie wiele robimy żeby to zmienić. Moim celem będzie poprzez tego bloga zainspirować zarówno młodych ekologów jak i wszystkich którzy choć troche chcą pomuc naturze i przy tym wygodnie żyć.   Co robie?   Będe opiswał tutaj różne fajne a przy okazji nie drogie pomysły na upiększanie swoich domów w sposub ekologiczny a tagże moge doradzić przy budowie domu jak sprawić już od podstaw by był piękny i przyjazny naturze.

Zobacz cały wpis na blogu »
Opłacalność instalacji fotowoltaicznej Solartime

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli fotowoltaicznych, inwentera, mocowania oraz okablowania jej zazaniem jest produkcja prądu. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy to się opłaca oraz jaki jest okres zwrotu takiej instalacji?   Na wstępie zacznijmy od tego że jeśli nasze roczne zużycie prądu jest bardzo małe gdzieś w okolicach 1000kWh to czas zwrotu z takiej instalacji będzie dość długi, ponieważ koszt inwentera oraz montażu nie będą tak atracyjne jak przy większych instalacjach.   By obliczyć czas po jakim będziemy mogli cieszyć się darmowym prądem musimy posiadać oriętacyjną informacje ile prądu zużywamy, załóżmy że będzie to 3000kWh.Średnia cena w Polsce w taryfie G11 o 0,62zł dane na 30.03.2020zł. Czyli rocznie za prąd zapłacimy: 3000 x 0,62 = 1860zł (roczny koszt prądu).   Nasza przykładowa instalacja będzie się składać z 12 paneli monokrystalicznych o mocy 310W o łącznej mocy 3720W a łoc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MOJA INSTALACJA C.O. Ogrzewanie domu prądem - możliwe za zero złotych

Poniżej szczegóły instalacji c.o. która może zapewnić zerowe koszty ogrzewania budynku. Na razie jednak nie jest to instalacja zeroenergetyczna ponieważ nie posiadam obecnie instalacji fotowoltaicznej (PV) która zapewni paliwo do działania tej instalacji. Obecnie po prostu korzystam z prądu z sieci. W celu zaniżenia kosztów prądu użyłem taryfe G12W w której cena jest zdecydowanie niższa. Dzięki temu spodziewam się ogólnych kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym (liczonych w złotówkach)  na takie same jak gdybym ogrzewał dom gazem ziemnym.   IDEA GŁÓWNA I URZĄDZENIA. Piec elektodowy ECOVOLT - moc 15 kW Bufor c.o. - 500 l (1 wężwonica) Ogrzewanie podłogowe - 146 m2 Instalacja PV - moc ok. 8 kW ( na razie brak) Automatyka - osobna dla pieca elektrodowego i osobna dla ogrzewania podłogowego Zasada działania: Piec elekt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WPROWADZENIE Ogrzewanie domu prądem - możliwe za zero złotych

Witam wszystkich których zainteresował temat ogrzewania prądem.     W pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć, że to pierwsze moje doświadczenia z pisaniem bloga dlatego proszę o wyrozumiałość gdyż na pewno nie ustrzegę się błedów.   Motywem dla którego poruszam temat ogrzewania prądem jest przede wszystkim wyjaśnienie wielu szczegółów wykonania i działania systemu ogrzewania a jednoczesnie zmiana stereotypu "drogiego ogrzewania" za jakie uznawane jest ogrzewanie prądem. W kwesti którą poruszam jestem praktykiem tzn. ogrzewam prądem własny dom. Nie sponsoruje żadnego producenta ani rozwiązania. Poszukuje rozwiazań w tym rodzaju ogrzewania ze względu na własne korzysći czyli ciepło u siebie w domu. Jestem hydraulikiem ale dopiero od 6 lat. Poznaje różne systemy ogrzewania, szczeg&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotowoltaika Emiter Inteligentny dom- Emiter

Korytko kablowe to element, który pojawia się w wielu instalacjach elektrycznych. Jego rola jest jednak wyjątkowo ważna w sytuacji przemysłowych instalacji elektrycznych, ponieważ w takich przypadkach jest zwykle w jednym ciągu, w większości wypadków nawet wielowarstwowo prowadzona duża ilość przewodów. Korytko kablowe jest wówczas elementem praktycznym, który w późniejszym czasie nie tylko ułatwia rozbudowanie danej instalacji, niemniej jednak też przepływ przewodów. Istnieje kilka rodzajów korytek kablowych – wyróżniają się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane, wymiarami, ciężarem, a również przeznaczeniem. Korytko kablowe to element, który mocuje się na podporach, ścianach i sufitach. Same przewody natomiast w ich środku nie są na stałe zamocowane. Do korytek kablowych przewody wprowadzane są za radą perforacji umiejscowionych na dnie korytek. Warto dodać, że na chwilę obecn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Energia odnawialna panele słoneczne Energia odnawialna - Panele słoneczne

Pamiętaj, że energia odnawialna panele słoneczne są zrobione dla oświetlenia słonecznego. Wymagają go by się wzniecić i zacząć generować prąd. Potrzebują kompletnego spektrum widma, jakie potrafi im zagwarantować zaledwie słońce. W sztucznym świetle niedostatek wielu obszarów częstotliwości oświetlenia i ogniwo nie będzie tworzyć poprawnie. Do egzaminu ogniw i baterii służą określone urządzenia umożliwiające warunki jednakowe ze słonecznymi. Wyniknie zatem pytanie jak testować ogniwa i baterię, skoro nie mamy takiego profesjonalnego przyrządu… Żywotność baterii fotowoltaicznej określana jest w tzw: Standardowych Warunkach Testowych – 1000W/m2, AM 1,5, 25°C. Przełożymy toż na nasze Polskie realia. 1000W/m2 to liczba energii, jaka dociera do powierzchni ziemi w czasie testu. Jak jasno wynika z mapki po prawej – w polskich warunkach właśnie taka moc trafia do ziemi 12 września w pogodny dzień. Parametr AM1.5 (Air Mass) w bardzo duży (...)

Zobacz cały wpis na blogu »