Finanse

Wpisy zawierające słowo kluczowe finanse.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Symulator 2 Ciekawefilmiki

Darmowy symulator inwestowania - STOCK MARKET SIMULATORS: 2 best FREE Warto obejrzec i sprawdzić czym jest taki symulator. Jak inwestowac, aby nie stracic? Mysle, że po jakimś czasie korzystania z tekiego symulatora bedziecie to wiedziec.

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest kredyt fasadowy? Blog na którym udzielam odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące życia

Pożyczka fasadowa polega na tym, że firma macierzysta deponuje fundusze w wybranym banku międzynarodowym, który z kolei kredytuje działalność wskazanej filii zagranicznej do wysokości złożonego depozytuOdsetki od depozytu są niższe od kosztu pożyczki udzielonej filii, co ma zastąpić prowizję bankową; poza tym należy pamiętać o różnicach podatkowych. Taką znalazłam definicję. Oszczędności odstkowe będa to więc oszczęności między odsetkami od depozytu a odsetkami od kredytu.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy obligacje są opłacalne? Blog na którym udzielam odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące życia

Mają niskie oprocentowanie, ale są bezpieczne (coś za coś). Także jeżeli boisz się starcić, a nie zależy Ci na szybkim wzroście - to jak najbardziej dla Ciebie.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Pieniądze szczęścia nie dają Mój blog

Wielu z nas na pewno zastanawiało się, czy pieniądze uszczęśliwiają nas w jakikolwiek sposób. Każdy na ten temat ma swoje własne zdanie, lecz ja postaram się udowodnić, że banknoty, które mają określoną wartość nie dają nam poczucia błogiego stanu. Po pierwsze przypomnę, że religia chrześcijańska mówi nam, abyśmy nie przywiązywali wagi do rzeczy materialnych, ponieważ one są z nami tylko tu na Ziemi. Według tej wiary, powinniśmy gromadzić dary, które mają pozaziemską wartość. Za pieniądze możemy kupić wiele rzeczy, lecz tylko te, które nie mają żadnego wpływu na nasze życie duchowe. Zatem stwierdzam, że nie można kupić wiecznego życia, które daje mam poczucie wiecznego szczęścia. Tymczasem wspomnę o potocznej nazwie banknotów czyli „mamonie”. Uważam, że nie bez powodu nazywamy w taki sposób pieniądze. To słowo pochodzi z języka aramejskiego i oznacza pewność, zaufanie, bezpieczeństwo. Jednakże chrze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wath? Na motylą nogę.

Człowiekiem się jest, na stanowiskach się bywa. Pojechałam do pewnej dziury w sprawie pracy. Miały być kokosy, blichtr i prestiż widoczny tudzież na wykresie - pensja. Z tej okazji wzięłam ze sobą jako bryloczki szczęścia, indentyfikatory taryfy talizmanów, które miały przynieśc szczyptę podniesienia na duchu, szczęścia - przyniosły ducha bo reszta to był szok i nie dowierzanie. Ok, zabrałam dziadka i ojca mego w jednej osobie, Ktośka jako głowę rodziny ( chociaż ten pierwszy na nie go zasługiwał ), syna jedynego jako młodzieńczy zapęd do działania, też wzięłam jako nie wyrośniętą koniczynkę, czterokończynową, mała wycieczka, wypad za miasto, można połączyć przyjemne z pożytecznym z lekcją choćby biologii, wyszła nieodłączna ekonomia. Na marketingu to ja się znam jak na malarstwie, owszem jak coś cieszy oko to już jest sztuka, liczyć każdy też potrafi by wyszło na jego marne plus, bo życie na minusie, odczuwmy też wszyscy, a jak nie wszyscy to tylko to jest kwestią czasu. Hotel,wielki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawy finansowania pojazdów rekreacyjnych dlafinansow

Powszechnie uważa się, że uzyskanie dobrej oferty finansowania na RV jest dziś znacznie łatwiejsze niż wcześniej. Finansowanie pojazdów rekreacyjnych istnieje od czasu, gdy sfinansowano jednostki RV, ale dopiero niedawno nastąpił napływ elastyczności w sposobie, w jaki to zostało zrobione. Ponadto, w porównaniu do poprzednich, finansowanie pojazdów rekreacyjnych jest teraz znacznie bardziej bezpośrednie, prostsze i prostsze. Warto jednak pamiętać, że finansowanie zakupu kampera to nie to samo, co finansowanie samochodu. Niektórzy powiedzieliby, że jest to o wiele bardziej podobne do finansowania łodzi.   Panuje powszechne przekonanie, że każdy, kto kupi RV, nawet z umową finansowania, będzie osobą, która zapłaci na czas. Ogólna wiarygodność osób, które zdecydują się na finansowanie pojazdów rekreacyjnych, daje firmom pożyczkowym pewność, że pozwolą na niższe stopy procentowe i warunki, które nie są tak surowe, jak te (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Finansowanie należności — nie martw się, bądź szczęśliwy Dokonamy finansowania twojego biznesu

Jest powód, dla którego finansowanie należności jest techniką finansowania sprzed czterech tysięcy lat: to działa. Finansowanie należności, faktoring i finansowanie oparte na aktywach oznaczają to samo, co związane z pożyczkami opartymi na aktywach - faktury są sprzedawane lub zastawiane stronie trzeciej, zwykle firmie zajmującej się finansowaniem komercyjnym (czasem bankowi), aby przyspieszyć przepływ środków pieniężnych.   W uproszczeniu proces przebiega zgodnie z tymi krokami. Firma sprzedaje i dostarcza produkt lub usługę innej firmie. Klient otrzymuje fakturę. Firma żąda finansowania od podmiotu finansującego, a procent faktury (zwykle od 80% do 90%) jest przekazywany do firmy przez podmiot finansujący. Klient płaci fakturę bezpośrednio podmiotowi finansującemu. Uzgodnione opłaty są potrącane, a pozostała część jest rabatem dla firmy przez podmiot finansujący.   Skąd klient wie, że musi zapłacić podmiotowi finansującemu zamiast firmy, z kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poznajmy się :) Zarządzanie finansami i zdrowiem

Na początek Witajcie... =)   Zacznę wpierw od opisania wam czym jest i będzie ten blog !   Znajdziecie tu porady/tipy finansowe, które będą wpływać na budowanie waszych oszczędności, porfela oraz zdrowia. Wbrew powszechnemu przekonaniu że zdrowie nie idzie w parze z finansami. Chce wam pokazywać że czasami kierują nami stereotypy, które łatwo wyemilinować za pomocą kalkulatora ! :) Zaczynając więc tego bloga długo rozmyślałem od czego moglibyśmy zacząć temat naszych oszczędności. Najprostszym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marne początki Dama Finansowa, czyli kobiety na rynkach finansowych

Pokora. Czekałam kilkanaście lat, by móc wyjśc z domu i juz tam nie wrócić. Oczywiście jedyną możliwością było pójście na studia do miasta, do którego musiałabym sie przeprowadzić, bo było za daleko, żeby codziennie dojeżdżać. Wybrałam Kraków. Miejsce, jak wtedy uważałam - wielkich możliwości, wielkiej kariery, wielkich pieniedzy i jak dobrze pójdzie - romantycznej miłości. Wydawało mi się w tym czasie, że wystarczy tam dotrzeć i wszystko zostanie podane na tacy. Jak mówi słynne dość przysłowie - życie uczy pokory - była to pierwsza lekcja, jaką wyniosłam po przyjeżdzie do Krakowa.  Moją historię chciałabym przedstawić z perspektywy porażki, która po wieloletnich zmaganiach dopiero okazała się sukcesem. Słowo sukces w moich oczach przejawiał się wizerunkiem kobiety zamożnej, niezależnej, trzmającej życie za rogi - rogi Byka, którego widziałam już nieraz w telewizji czy internecie. Byk ten stał mężnie na parkiecie - (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czego nauczył mnie wirus zwany "Koroną"? Jak żyć i nie zwariować

[...] Kłopoty, tak jak i radość, są częścią życia. Dzięki tym pierwszym potrafimy docenić drugie [...]   Wydawać by się mogło, że kiedy jesteśmy w domu, zamknięci na cztery spusty, oglądamy tv i spędzamy czas w gronie bliskich nam osób - czas biegnie wolno, razem z kłopotami finansowymi.  Nie tylko ja, i nie tylko ty tak myślisz. Wszyscy do okoła są w podobnej sytuacji. [...] Kłopoty, tak jak i radość, są częścią życia. Dzięki tym pierwszym potrafimy docenić drugie [...] - to cytat z jednej z powieści Doroty Gąsiorowskiej - jakże trafny do aktualnej sytuacji? Kiedy wszystko się zatrzymało, kiedy nasza rutyna zaczynała się i kończyła na myśli "czy może być jeszcze gorzej" - pojawiło się czerwone światełko mówiące, że ten postój może być niezłym kolem napędowym do lep (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Finanse prostym językiem Finanse prostym językiem

Witaj Od dłuższego czasu intersuję się finansami i bankowością. Dlatego zdecydowałam się założenie bloga na którym będę porównywała rózne oferty banków jak i parabanków aby łatwiej było Ci zdecydować się na podjęcię słusznej decyzji i wybór najlepszej opcji. Na stronach firm oferujacych produkty bankowe często ciężko jest się doszukać konkretów ja postaram Ci się takie przedstawić. Zapraszam do lektury :)

Zobacz cały wpis na blogu »
1 grudnia 2019 - Zgodnie z obietnicą rusza nowa strona na Facebooku  Kacper Bogacz - Finanse dla Firm

1 grudnia 2019 - Zgodnie z obietnicą rusza nowa strona na Facebooku dotycząca finansów ❗📖🏦http://www.facebook.com/finansedlafirm Poniżej post sprzed kilku miesięcy: "Cześć, Dzień Dobry :-) Napisałem ostatnio, że "wkrótce szczegóły..." Nie ma chyba tutaj osoby, która nie wiedziałaby czym się zajmuję w weekendy... Pozostaje poniedziałek-piątek i te częste podróże po całej Polsce... Tylko nieliczni wiedzą, że przygodę z bankowością zacząłem w 2009 roku, czyli 10 lat temu, a przez same ostatnie trzy-cztery lata odwiedziłem kilkaset osób finalizując blisko tysiąc umów na kwotę około 40.000.000zł Po kilku latach reprezentowania konkretnych "Brandów" przyszedł czas na reprezentowanie Kli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niezwykły dzień enchanted collection

         W piękny wiosenny poranek kiedy słońce lizało wapienne szczyty gór , z szosy rostaczały się wspaniałe widoki Crise był w doskonałym nastroju . Delektujac się widokiem , w takie dni kiedy słońce świeci a poczta nie przynosi rachunków w duchu naiwnie powtrzał sobie że pogorszenie jego sytuacji finansowej to tylko przelotna chmurka na firnamęcie życia. Nie był to lekki chleb bo konkurencja była ostra. Crise był w doskonałym nastroju , mijając wysoką bramę wyznaczającą granice posiadłości Barringtona . Droga o zwykłej żwirowej nawieszchni, wiła się tędy i owendy ale zawsze pod górkę . Crise pokonał ostani zakręt i zatrzymał samochód , podziwiając w niemym zachwycie rostaczajace sie przed nim widoki. Wyglądało to tak jakby czubek góry został ściety , tyworząc poteżną platformę, wystarczająco równą, aby nadawał się pod budowę. Na wprost niego otwierała się szeroka aleja o długości pół mili, obrzeżona dwoma idea (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Portfel modelowy - podsumowanie stycznia Skromne finanse

Witam serdecznie, Sylwestrowym wpisem przedstawiłem modelowy portfel inwestycyjny na 2019 rok. Dzisiaj pokaże, co w tym kierunku wydarzyło się w styczniu i czy roczna oczekiwana stopa zwrotu zbliża się do zakładanych 4%. 1. Struktura portfela na koniec grudnia 2018 roku 51% - lokata na 3 miesiące na 3%. Założona w listopadzie;16% - gotówka na ROR oprocentowanym na 2,25%;17% - IKZE;12% - obligacje korporacyjne;3% - Platforma Mintos;1% - kryptowaluty. 2. Przepływ pieniędzy i struktura portfela na 31.01.2019 r. Wpłaty i wypłaty: - na platformę Mintos wykonałem dokonałem w ciągu miesią (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mining kryptowalut - Eobot2019 errata Skromne finanse

Witam serdecznie, Zapraszam do poprzedniego wpisu odnośnie Eobota. Dzisiaj tylko krótko dlaczego od 22.01.2019 nie działa strona www.eobot2019.cc.  Eobot2019 zmienił i uprościł adres. Obecny to www.eobot.cc. Wszystkie wykopane dotychczas kryptowaluty tutaj są. Jeżeli jeszcze się nie zarejestrowałeś proszę zrób to z mojego linka polecającego: https://eobot.cc/welcome/partner/169493 Promocja na darmowe 10 GH/s jeszcze trwa. Dodatkowo polecam wymieniać altcoiny z faucet-a (kranik) na Cloud Mining. To przyspieszy zbieranie.  pozdrawiam, MrCentus (...)

Zobacz cały wpis na blogu »