Exploit

Wpisy zawierające słowo kluczowe exploit.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Microsoft naprawia kolejny potencjalnie niebezpieczny błąd laptopowbateria

Luka została odkryta przez niejakiego Travisa Ormandy, badacza z Google Project Zero. Badacz ten znalazł niedawno niezwykle niebezpieczną lukę w systemie Windows, teraz zaś znowu trafił na kolejny krytyczny exploit w Windows Defenderze. Problem został już naprawiony, przynajmniej na razie. Podobnie jak w poprzednim przypadku, i teraz exploit miał sporo wspólnego z tzw. Malware Protection Engine używanym przez Microsoft. Ormandy tłumaczy, że exploit pozwala zarówno na atak na nasz komputer i wysyłanie zapytań o nasze lokalne pliki przez wyniki skanowania Defendera, jak i zdalne uruchomienie złośliwego kodu w systemie. Co ciekawe, Ormandy p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Exploit - ucisnienie koncepcji :P My Mandriva

We wcześniejszych notkach pisałem o (przyszłej) dystrybucji Exploit. Trochę myślałem nad jej kształtem i oto co wymyśliłem: 1. System oparty o system CentOS - kompatybilny z RHEL, niezawodna, stabilna platforma. Mam nadzieję, że jakoś go okiełznam. Do stworzenia dystrybucji chciałbym użyć narzędzia o nazwie Revisor - znalazłem nawet pakiet RPM dla RHEL 5. 2. Antico - manager okien - lekki, oparty o qt4. Jeszcze go nie próbowałem nigdy ale mam nadzieję, że się przyjmie. 3. Arora - lekka, oparta na Webkicie przegladarka internetowa. Jeszcze nie wiem czy dołączę Flasha. 4. Skype - multiplatformowy komunikator internetowy z obsługą video. 5. Kadu - klient sieci gg, a może potem i innych protokołów. 6. Beesoft Commander - dwupanelowy manager plików. 6. SMplayer - nakładka na Mplayera, odtwarzacz multimedialny, obsługuje wiele formatów audio i video. 7. Qmmp - odtwarzacz muzyki w stylu Winampa. 8. qBittorrent - zn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Exploit - cd. My Mandriva

Co do mojej dystrybucji marzeń czyli Exploita mam nowe koncepcje. Wymyśliłem nazwę dla mojego graficznego menegera pakietów - Infinity. Chciałbym aby był to program przenośny, który będzie można zainstalować na różnych dystrybucjach. Kolejna aplikacja to narzędzie do personalizacji profilu m.in zmiany wyglądu naszego stanowiska pracy. Zalezało by mi też na włączeniu do dystrybucji UbuDSL do połaczeń ADSL. Co do QMMP nie jestem pewnie, działa dosyć wolno i ten analizator dziwnie chodzi, ale to się zobaczy.   Wciąż zastanawiam się na jakiej dystrybucji oprzeć swoją. W grę wchodzi CentOS (ale nie wiem jak z jego polonizacją, być może trzeba by się Jazzem zainteresować, nie wiedomo jak z UbuDSL), Mandriva (patrząc obiektywnie to trochę z tymi pakietami nie bardzo, niektóre potrzebują zbyt duż zależności, UbuDSL może by nie było ale i tak nie sądze aby bylo potrzebne), PCLinuxOS (z tego co patrzyłem to do UbuDSL potzrebuje troche zależnośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Qt i C++ - pare aplikacji... My Mandriva

No dawno nie pisałem więc trzeba troche odświeżyc bloga, bo się kurzem zasypie :POstatnio myślę cały czas o programowaniu. Najbardziej uniwersalnym, popularnym i chyba przyszłosciowym językiem programowania jest C++. Niestety zaprzestałem trochę jego nauki (niewiele jej było :), bo na maturze raczej będzie mi potrzebny Pascal i zeby mi się nie myliły to postanowiłem na okres paru miesięcy zrezygnować z jednego, lecz na pewno do C++ wrócę. Ale sam C++, za dużo wygody nie daje - przydały by się jakieś biblioteki do GUI - na początku myślałem o GTK+ (ze względu na to, że używam GNOME), no ale dowiedzialem się, że bardziej pasuje ona do C, a w C++ pisze się z GTKmm lecz nie jest to zbyt wygodne. Zależy mi na multiplatformowości, stabilności i dobrym wyglądzie, dlatego wybór padł a QT w wersji 4.x. Ostatnio jeszcze znalazłem coś takiego jak FLTK, ale nie jest zbyt popularne, no i nie wiem jak z wyglądem. Nie ukrywam, że oprocz samego programowanie chciałbym się zająć czymś bardziej a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »