Evo

Wpisy zawierające słowo kluczowe evo.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wind of change... My Mandriva

Dlugo nie pisałem na moim blogu więc trzeba to nadrobić :) Ostatnio nie za dużo czasu mam na swoje pasje - praca, praca, studia, praca - więc i pisać nie ma kiedy. Ale w wolnej chwili zawsze mogę sobie parę rzeczy przemyśleć. Zastanawiałem się nad sensem linuksowego desktopu. Po pewnych problemach z obsługą mojego nowego urządzenia wielofunkcyjnego Epson SX425W przeniosłem się na Ubuntu, gdzie nie mam problemu z obsługą sprzętu - wszystko działa lepiej niż pod Windowsem. Ubuntu jednak też nie jest pozbawione błędów. Wg mnie Ubuntu słabo nadaje się na desktop dla przeciętnego użytkownika komputera. Jeden z ważnych powodów to pojawienie się Unity. Po aktualizacji pojawił mi się po dłuższej chwili dziwny pulpit. Nie miałem nawet ochoty dochodzić do tego co i jak tu trzeba kliknąć by coś zrobić. Wylogowałem się więc i przełączyłem na klasyczny pulpit. Niestety co jakiś czas podczas uruchamiania środowiska graficznego wyskakuje błąd uruchamiania jakiegoś apletu w panelu. Są tez problemy z wicis (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tymczasowa strona Evo OS My Mandriva

Tak sobie myślałem, że jak się zaczyna jakiś projekt to dobrze mieć jakąś stronę. Niestety nie mogłem się zdecydować na nic więc narazie będzie tylko domena i jakaś prosta stroneczka napisana przeze mnie własnoręznie ;-) Póki co jest tylko logo, ale może się coś niedługo pojawi. Serwer jest na republice, ale najlepiej wchodzić na niego przez adres http://evosystem.ocom.pl/

Zobacz cały wpis na blogu »
Evo OS - wizja nowego systemu operacyjnego. My Mandriva

Od dłuższego czasu po głowie chodzi mi pomysł stworzenia nowego systemu operacyjnego. System zostałby oparty o system Linux, no bo nie jestem takim geniuszem jak chłopaki z Pioneer.OS żeby napisać własny system od zera ;-) Poczatkowo system zostałby oparty o Arch Linux, narazie jako LiveCD bez instalatora. Jak sama nazwa wskazuje byłby to system, który by się rozwijał. Troche znam swoje możliwości i wiem, że nie zrobię od razu jakiejś rewolucji. Chciałbym aby był to system dosyc prosty, szybki, lekki i przejrzysty. Nie chcę użyć w nim żadnego kolosa typu GNOME czy KDE.  Moje założenia to: - openbox jako menedżer okien - SLIM jako menedżer logowania - maksymalne użycie biblioteki Qt (w systemie nie będzie GTK+) - gitorious.org jako hosting (początkowo myślałem o codeplex.com, ale gitorious jest ładniejszy, bardziej przejrzysty i bardziej niezależny) - RPM5 (w przyszłości, początkowo bazą byłby Arch) - Phonon i VLC do mu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »