Epifity

Wpisy zawierające słowo kluczowe epifity.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kwiaty na północny parapet biologia i ochrona przyrody

aglaonema lubi ciepłe, wilgotne powietrze, 20-25 st, zimą mniej, ale ponad 16, im cieplej tym wilgotniej, zraszamy, zamgławiamy, liście oczyszczamy letnią wodą, nie lubi przeciągów, woli świeże powietrze, nie lubi kuchennych wyziemów, lubi rozproszone światło i cień, lekkie, przepuszczalne, próchnicze, luźne, lekko kwaśne gleby, ziemię uniwersalną kwiatową z perlitem, wernikulitem i odrobiną kwaśnego toru, drenaż z keramzytu, ziemia ma być stale lekko wilgotna,w sezonie podlewamy 2 razy w tygodniu, zimą rzadziej, zawsze miękką, odstaną, letnią wodą, odlewamy wodę z podstawki, co 2 tygodnie od wiosny do początku jesieni dajemy nawóz dla roślin o ozdobnych liściach, gdy przesadzamy dajemy długodziałający, co 2-3 lata przesadzamy, dzielimy kępkę, ukorzeniamy w 21 st do wyjścia nowych liści, wiosna odcinamy wierzchoł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia roślin 16 biologia i ochrona przyrody

Fromy życiowe roslin na podst. położenia pączków zimujących wyróżnione przez duńskiego botanika Raunkiaera: fanerofity to rosliny drzewiaste o pąkach wystawionych na działanie pwoietrza; chamefity pączki sa blisko ziemi, zima mogą być przykryte sniegiem; hemikryptofity, pączki sa na powierzchni ziemi, moga być okryte rozetą liści; geofity maja pączki pod ziemia na przekształconych pędach; terofity zimuja w postaci nasienia, roslina macierzysta zamiera; hydrofity rosliny wodne o pączkach schowanych pod wodą; helofity, roslin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia roślin 6 biologia i ochrona przyrody

Paprotniki Pteridophyta to grupa sztuczna, nie ekologiczna, jest zróżnicowana, tworzy ją wiele linii filogenetycznych, lubią wilgotne środowiska, są cieniolubne, niektóre lubia słońce. Są zielne, nie przyrastaja na grubość, dominuje sporofit, gamefit może być duży, zielony, samożywny, plechowaty, może być płaski, bulwkowaty, sercowaty, okrągły, może być zagrzebany w podłożu i mieć miekoryzę, współpracuje z grzybami. Są tu paprociowe Polypodiopsida, skrzypowe Equisetophyta i widłakowe Lycopodiophyta, Rozmnażanie przez zarodniki, kopalne miały nasiona, zalążnie były na liściach, kiełkowała do nich łagiewka pyłkowa. Podobne do sagowców Cicadopsida. Jest to grupa zróżnicowana anatomiczne. Psilotum sp. to paproć z drobnymi, łuskowatymi liśćmi, bez korzeni, ma czarne podziemne pędy, mikoryzę, P. viridum m awiązkę przewodzącą haplostelę, prostą budowę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »