Eksperyment

Wpisy zawierające słowo kluczowe eksperyment.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Szaszłyk z balona Przedszkole w Kisielicach

Szaszłyk z balona   Do tego doświadczenia wystarczy jeden uniwersalny składnik, a mianowicie OLEJ, aby nasz balon nie pękł. W internecie są przepisy na zanurzenie w wodzie ale z doświadczenia wiem iż nie zawsze to wychodziło dzieciom… Potrzebne jest: -balon - olej - patyczek do szaszłyków Nadmuchujemy balon ( ale nie za dużo) wiążemy go. Moczymy patyczek w oleju. Wkładamy patyczek tuż przy zawiązanej części, gdzie jest najmniejsze naprężenie i wychodzimy z drugiej strony. Balon został przekłuty wykałaczką w miejscu najmniejszego naprężenia gumy ale nie pękł, ponieważ w tych miejscach działa największa siła spójności cząsteczek, z których zbudowany jest balon. Gdy balon jest nadmuchany mocno, to pęknie gdy spróbujemy wbić wykałaczkę. We wnętrzu balona jest powietrze pod ciśnieniem, które go maksymalnie rozszerza. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
EKSPERYMENT 2 Systemy operacyjne

Zrobie 2 eksperyment i zobaczymy czy plik tekstowy ma taki sam rozmiar jak folder z tym plikiem.   Folder z plikiem ma taki sam rozmiar jak plik tekstowy 

Zobacz cały wpis na blogu »
EKSPERYMENT Systemy operacyjne

Eksperyment polega na tym żeby napisać w pliku tekstowym o to zdanie - "Ten tekst zostanie zamieniony na serię impulsów elektrycznych, które umieszczone zostaną na talerzu dysku twardego." plik z tym zdaniem ma pojemność 121 B, a w tym zdaniu jest 100 liter . jedna literka w tekście zajmuje 1,21 B 

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy stopa to dobra miara? Przedszkole w Kisielicach

 Czy stopa to dobra miara?   Dzisiejszego dnia zaproponuję Państwu: 1. Domowy tor sensoryczny 2. Zabawa matematyczna "Zabawy długością" 3. Praca plastyczna "Pejzaż wiejski"   1. Domowy tor sensoryczny Tor sensoryczny można zbudować z różnego rodzaju elementów fakturowych, po których dzieci mogą chodzić stopami, a także na czworaka, turlać się czy pełzać. Są nimi: *poduszki, poduchy o różnych wypełnieniach i fakturach, *woreczki materiałowe wypełnione różnymi produktami sypkimi, *dywaniki łazienkowe, podkładki prysznicowe, wycieraczki pod drzwi, *kuchenne podkładki pod stół, *plastikowe pojemniki wypełnione różnymi materiałami (do pojemników można wrzucić praktycznie wszystko). Przydadzą się także inne elementy, kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Eksperyment systemy operacyjne

Eksperyment polega na tym żeby napisać w pliku tekstowym o to zdanie - "Ten tekst zostanie zamieniony na serię impulsów elektrycznych, które umieszczone zostaną na talerzu dysku twardego." plik z tym zdaniem ma pojemność 121 B, a w tym zdaniu jest 100 liter . jedna literka w tekście zajmuje 1,21 B

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciecz nienewtonowska Przedszkole w Kisielicach

Ciecz nienewtonowska – świetna zabawa sensoryczna!   Brzmi naukowo, a to zwykła mąka ziemniaczana wymieszana z wodą. Jest banalna do wykonania. Całość należy wymieszać i na tym kończy się przepis:) Nie ma tu idealnych proporcji, dlatego wodę dodajemy do momentu, gdy masa stanie się jednolita, lecz jeszcze nie płynna.   Mąka ziemniaczana w połączeniu z wodą tworzą masę o zaskakujących właściwościach – z jednej strony ciecz jest lejąca, z drugiej strony – zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda – można ją skruszyć w palcach! Gdy chłopcy uderzali w powierzchnię cieczy drewnianym młotkiem nic nie pryskało. Nie mogły zrozumieć jak to się dzieje i były zachwycone. Jest efekt WOW. Kruszy się, a nagle przemienia w mokrą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mydło wszystko myje Przedszkole w Kisielicach

„Mydło wszystko myje…”   Jak wiemy mycie rąk to warunek zachowania zdrowia. Ręce myjemy w dużej ilości ciepłej wody z użyciem MYDŁA. Dzieci często idą do łazienki i niestety myją ręce tylko pod bieżącą wodą zapominając o mydełku. Żeby przekonać dzieci o tym jak ważne jest mycie rąk czasem trzeba się   nagłowić…   Przedstawię Wam doświadczenie, które możecie wykonać ze swoimi dziećmi. Ułatwi ono zrozumieć   jak ważne jest mycie rąk środkiem czystości.   Wlaliśmy wodę na talerz. Następnie obsypaliśmy wodę pieprzem, dodaliśmy też czerwoną rozkruszoną kredę ( drobinki pływające były naszymi wirusami, bakteriami). Dziecko moczy palec - drobinki się do niego przyklejają. Później palec moczy w mydle i ponownie wkłada do talerza-   drobinki uciekają…tak się boją wirusy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wybuch wylkanu Przedszkole w Kisielicach

Wybuch wulkanu…   Przeglądając zdjęcia z zajęć eksperymentów Wojtkowi nie umknął wulkan. „Mamo zrobimy to jeszcze raz?…”  Dzieci najbardziej ze wszystkich pomysłów uwielbiają doświadczenia. Dziś przyszedł czas na „ wybuch wulkanu”. To jest naprawdę proste i szybkie do zrobienia. Spróbujcie wykonać to w domu. Najpierw wyrabialiśmy masę solną ( szklanka mąki, szklanka soli, pół szklanki wody) Następnie oblepialiśmy wyrobioną masą butelkę. Pomalowaliśmy nasz wulkan farbami. Masę można również barwić używając do tego naturalnych produktów np. kakao, cynamonu, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BAŃKA W BAŃCE - eksperyment dla dzieci Przedszkole w Kisielicach

  Które dziecko nie lubi puszczać baniek??? Oj…one zawsze wywołują radość…nie tylko u dzieci  Zabawa bańkami to świetna sprawa.     Potrzebujemy: - wodę - 1 łyżkę cukru - 2 łyżki płynu do mycia naczyń - szklankę - słomkę - duży talerz   Połącz ze sobą składniki w szklance. Dobrze wymieszaj łyżeczką mieszaninę. Rób to powoli, żeby jak najmniej się spieniła. Zwilż duży talerz naszą miksturą. Zamocz słomkę w powstałym płynie. Wyjmij słomkę. Pochyl się nad talerzykiem tak, by zmoczony koniec słomki oparł się o talerz i dmuchaj bardzo powoli przez niezmoczony koniec słomki, żeby utwo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »