Wpisy zawierające słowo kluczowe dyfraktometr rentgenowski.
Bez tytułu Dyfraktometr rentgenowski
1. Wprowadzenie 8 listopada 1895 r. Wilhelm Röntgenodkrył promieniowanie X, prowadząc badania nad zjawiskiem luminescencji wywołanej przez promienie katodowe. Niewidzialne promienie rentgenowskie, zdolne do przenikania materii, szybko znalazły praktyczne zastosowanie. Obecnie prawie każda placówka medyczna jest wyposażona w aparat rentgenowski pomagający leczyć pacjentów. Promienie Röntgena mają również zastosowanie w badaniu struktury ciał stałych, głównie kryształów. Promieniowanie rentgenowskie to fale elektromagnetyczne o długości 10 pm do 10 nm. W widmie fal elektromagnetycznych zajmują miejsce pomiędzy promie (...) Zobacz cały wpis na blogu » |
W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.
Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.