Dusza

Wpisy zawierające słowo kluczowe dusza.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

komuś w potrzebie Katarzyna Anna Koziorowska - moje trzy grosze

zbliż czcigodne myśli przypudruj stygnącą winę udaj się tam gdzie do raju brakuje dwóch smutnych pociągnięć nosem   nie udawaj uległość zbyt wiele znaczy zadedykuj dzieciństwo komuś w potrzebie   odkąd zapamiętałam słowa świeżo napisanej modlitwy świat zamienił się w pomyłkę bez zbędnych przysiąg cieniolubnej świecy   pozostaw na zakończenie historię utkaną z niewidzialnych spojrzeń   zanurzam się w twoim ciele bez wyrzutów pozbywam zmysłów teraz nikt nie przyjdzie by narysować świeży świat może powrócą myśli dzięki jakim będę się bała nieba   skomponuj mi ciszę aby wiodła przez rokroczne czułości przez chwilę zbędnego westchnięcia

Zobacz cały wpis na blogu »
na górnej półce Katarzyna Anna Koziorowska - moje trzy grosze

przychodzisz nad wyraz niespodziewanie zanim napływ urodzaju zalęgnie się w kąciku pojawiasz na złość wieczorom które nie mają szans aby zwyciężyć ten świt   karkołomne deliria jakich nikomu już nie brakuje usiłujemy odnaleźć pośród skarg i męczeństwa   nie wiem dlaczego podróż wiele mnie kosztowała skąd w oczach wzięło się tyle porannej rosy   zatraciłam się w kroplach deszczu w złowróżbnej potędze refleksji   wyrzuty sumienia sumiennie ułożone na górnej półce są zgubą radości wszędobylskich majaków

Zobacz cały wpis na blogu »
Świąteczny szał zakupów.... SEKRET WIARY

Sezon zakupowy zaczyna się na dobre , ludzie kupują  wszystko co jest związane ze świętami , grudzień  będzie obfitował wydawaniem dużych  pieniędzy  , nie zawsze będzie  to zgodne z potrzebami...... Ludzie będą  kupować  i jesc więcej......przekonany jestem , że  gospodarki wielu krajów  dzięki  kolejnym świętom nadrobią straty spowodowane istniejącą pandemia.... Musimy pamiętać,  że w idei świąt  chodzi przedewszystkim o modlitwę  i przeżycia  z tym związane,  o przeżywanie  tych chwil Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym ,.o spotkania z bliskimi.......to czas godzenia się  i  wybaczania tym co są  naszymi wrogami... Wspaniałą rzecza jest tradycja zapalania świeczek,  na ubranej wcześniej choince ......pamietam jak nie mogłem się  doczekać  kiedy będziemy robić z kolorowego papieru ( wycinanki ) długie  łańcuszki na choinkę....  Wypiek ciast  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bóg jest miłością.... SEKRET WIARY

Każdego dnia mamy możliwość doświadczania   miłości  Bożej.....wstajemy do pracy , mamy siły na pracę,  no i oczywiście mamy pracę.....to wszystko jest łaską.... Mamy kochające  nas osoby i my je kochamy....mamy cel w życiu i go realizujemy....a możliwośći daje nam sam Bóg.... Możemy robić  co chcemy , jeść  co chcemy i ile chcemy....te prawo wyboru również  pochodzi od Boga.... Kiedy jesteśmy szczęśliwi,  bogaci i zdrowi zawsze dziękujemy Panu za łaskę......z pokorą znaczymy znak krzyża..... W trudnych sytuacjach życiowych  wierzymy , że Pan pomoże nam , a jeśli przegrywamy wierzymy że  Bóg ma inny plan..... Pamiętajmy więc , że  Bóg jest miłością  , kocha nas i chce nam pomagać......

Zobacz cały wpis na blogu »
Co chciał Tomek....? SEKRET WIARY

Tomek ma 45 lat , w ogóle nie interesuje się  Bogiem , żadna  religia mu nie pasuje.....I nie chce w nic wierzyć.... Nagle któregoś  ranka zaczyna interesować  się  Biblią,  dlaczego? Sam nie wie....!!!! Przychodzą mu do głowy  jakieś  refekcje , przemyślenia  związane z jego życiem,  przeszłością i troska o przyszłość..... Jest zadowolony ze swojego życia,  ale czuje pustke....coś  niewyjaśnionego zachodzi o jego rozumowaniu..... Nie potrafi sam sobie , niczego wyjaśnić.....ciągle myśli o biblii.....( ale czuje się do niej zrażony  , nie wie czemu....) Myślał , aby sobie kupić  egzemplarz , lecz nie miał  odwagi....tak nie miał  odwagi..... Pewnego ranka w sobotę.....obudził  się  ze snu , w którym  przyśniło  mu się  , że osoba w świetlistej obramowce,  powiedziała parę  dobrych rad i obiecała  dać  mu biblię!!! K (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
dzisiaj miał miejsce mały dramat Wszystko, o czym milczę

Bedąc dość mocno świadomą osobą, która właśnie przechodzi przez ogromny kryzys osobisty, bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę umysłu. Według moich internetowych poszukiwań, taka pułapka mianuje się nazwą "ciemna noc duszy". Po przeczytaniu wielu informacji na ten temat, po obejrzeniu mnóstwa nagrań na youtubie, mogę śmiało stwierdzić, że właśnie w owym duchowym bagnie siedzę. Nie akceptuję rzeczywistości, nie akceptuję tego, co poza tą rzeczywistością się jawi. Moje życie ogarnął piekielny bezsens. Zablokowałam się na ziemskie odczucia. Euforię i wszelkiej jakości uniesienia uzyskuję tylko i wyłącznie po odurzeniu narkotykami. Ogranicza mnie jedynie budżet. Każdy mój kontakt z używkami jest wynikiem spotkań z odpowiednimi osobami. Krótko mówiąc, nie stać mnie na ćpanie. Jednakże nie myśl sobie, że spotykam się ze znajomymi w tym jednym celu. Łaknę kontaktu z innymi ludźmi. A że przejawiam w tej chwili specyficzną wibrację, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dusza Co ma Bóg do aktywności?

👉👉Mówi się o czterech poziomach, o czterech pokojach o których człowiek zawsze powinien dbać,pamiętać i dbać codzienne.   👉👉A ja mówię, że istnieją cztery poziomy👇👇  Pierwsze - ciało ,drugie - emocje, żyjące ciało ,życie ,duchowość , trzecie - rozum, wartości ,świadomość, intelekt ,rozwój a czwarty - dusza i to czwarte jest najważniejsze, bo to jest Nasza najgłębsza tożsamość!! Nie da się żyć szczęśliwie bez odkrycia swojej najgłębsze tożsamości!! Gdy znamy Naszą duszę ,możemy rzeczywiście zobaczyć Naszą wyjątkowość względem innych ludzi ,do których podobnie jesteśmy ciałem, emocjami, zmysłami ,intelektem i dopiero wtedy zaczynamy być sobą ,żyć w pełni ,spełniać się i odkrywać swoją pracę do której jesteśmy powołani oraz pasję. Jednak by duszę pielęgnować potrzebne są dobre uczucia takie jak miłość względem siebie i innych, zrozumienie, wyrozumiałość, współczucie, cierpliwość, ciepło, wdzięczność, uważność, umiejętność słuch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
GRANICE PRYWATNOŚCI CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma jakieś granice prywatności w swoim życiu ale nie każdy je egzekwuje. Jedni dlatego że ich nie znają. Drudzy dlatego że ich nie mają jako coś istotnego na uwadze. A jeszcze inni nie sądzą że prywatność to ważny element ich życia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NOWY CYKL NATURY CZAS NA PRAWDE

Jeśli chodzi o nowy rok numerologiczny to można go zacząć od pierwszego nowiu po równonocy jesiennej ale prawidłowo byłoby zacząć od pełni.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPATRYWANIA CZAS NA PRAWDE

Zapatrywania są wynikiem tego czym byliśmy karmieni od samego początku. Czym nasiąknęliśmy poźniej i tym co sobie sami dopowiedzieliśmy na dany temat. Zapatrywania to nic innego jak nasz punkt widzenia ale pod wpływem tego co już wiemy. Bo nasz punkt widzenia jest zawsze nasz niczym nie dyktowany i niczym nie warunkowany.  Zapatrywania to też swego rodzaju gust społeczny. Jakie społeczeństwo do około takie możliwości i charakter zapatrywań. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPOMINANIE CZAS NA PRAWDE

Zapominamy o wielu strawach. Zapominamy o tym co ważne i i tym co nie ważne. Ale teraz zacznie się seria pytań na które warto znaleść chwile aby je przemyśleć i zorientować się jaka jest nasza odpowiedź. Zapominamy bo... nie chcemy o czymś pamiętać? Nie mamy dość wyćwiczonej pamięci? Nie koncentrujemy się wystarczająco na danym temacie? Zadajemy sobie zbyt mało trudu aby zapamiętać? Nie uważamy tego za zbyt istotne? Nie zależy nam na zapamiętaniu? A może jest coś o czym nie wiemy na chwile obecną a co pomaga nam nie zapamietać? A może mamy za dużo spraw na głowie i z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAWSZE JEST TO CO BYĆ MA CZAS NA PRAWDE

Zawsze gdy jesteśmy na coś nastawieni. Zawsze gdy czegoś oczekujemy. Zawsze gdy coś sobie zaplanujemy wydaje się nam oczywiste że tak właśnie powinno być że tak powinno się stać ale to jest bardzo subiektywne spojrzenie na temat i bardzo mało w tym zrozumienia że to nie tak jak my chcemy jest dla nas najlepiej i skoro nie jest tak jak my to sobie wyobrażamy to znaczy że jest "źle". A tym czasem zrozumienie tego tematu polega na odpuszczeniu kreowania rozwiązań tematów trudnych i tematów z niewiadomym zakończeniem. Bo jeśli prosimy o pomoc i pomyślne rozwiązanie sytuacji to musimy pamiętać o tym i pozwolić temu kogo prosimy o pomoc załatwić sprawę po swojemu niekoniecznie po naszemu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. NIE MAŁO i NIE DUŻO CZAS NA PRAWDE

Nie mało i nie dużo. Za mało i za dużo - odwieczny dylemat! Jest wiele sytuacji w naszym życiu gdzie mamy za mało i za dużo i jeszcze więcej gdy nie wystarcza tego czy tamtego. Każda taka sytuacja jest bardzo frustrująca i bardzo nie wygodna ale dlaczego? Pierwszym powodem jest niezdecydowanie. Drugim jest mała orientacja w tym czego potrzebujemy. A (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. NASZE PRZEZNACZENIE CZAS NA PRAWDE

Każdy jakieś ma. Każdy dąży do innego celu. U każdego inne drogi i zakręty i to wszystko jest przyczyną tylko tego że nie zna swego... ale czego? Jedni mają cele swego życia drudzy przeznaczenie a trzeci mają drogę duszy. Każdy inne ma warunki swego życia właśnie przez te różne bramy. Zawsze coś się dzieje i objawia dla nas w najmniej nieoczek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPROSZENIA CZAS NA PRAWDE

WZ każdej strony możemy dostawać zaproszenia i z każdego miejsca jeśli tylko jesteśmy na nie otwarci i chcemy je przyjmować. Zaproszenie do zabawy. Zaproszenie do działania. Zaproszenie do nauki. Zaproszenie do poznawania. Zaproszenie do organizowania. Zaproszenie do dawania. Wszechświat zaprasza nas do współpracy codziennie i nieustannie.&nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »