Duchowość

Wpisy zawierające słowo kluczowe duchowość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Złożone relacje z facetami Rozwój osobisty

Już  na etapie wyboru partnera życiowego powstaje mnóstwo problemów. Wiele kobiet posiada sztywne wymagania, pewien ściśle określony obraz przyszłego mężczyzny i przez to bardzo utrudniają sobie proces znalezienia drugiej połówki. Skupiają się one na wzroście, kierunku studiów, rodzaju pracy zawodowej a tymczasem warto zadać sobie pytanie: Czy miłość w ogóle można zmierzyć centymetrami, pozycją zawodową czy statusem materialnym? W tym wszystkim chodzi tak naprawdę o to aby ludzie czuli się ze sobą dobrze, nie warto więc ograniczać się przez jakieś wymagania typu odpowiednie hobby czy sposób spędzania wolnego czasu.  Ludzie są bardzo różni i z tej różnorodności możemy czerpać wiele dobrego. A gdy już się uda znaleźć tego wymarzonego kandydata do stałego związku w praktyce okazuje się, że związek  to  nie tylko miłe chwile ale też i problemy. Recepta na to jest jednak bardzo prosta i trudna zarazem: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozprawiam o szczęściu Haken W Obłokach Trzeźwości

Czymże jest szczęście?   Wyraz szczęście jest okraszony wieloznacznością. O szczęściu mówimy wtedy, kiedy komuś się powodzi i los mu sprzyja. Jednak jest to szczęście, które niekoniecznie dotyka jego psychologicznego kontekstu, kiedy to przeżywamy intensywną przyjemność. Marek Aureliusz mówił: Któż będzie otaczał czcią coś z tego, co nieustannie przepływa? Tak jak gdyby ktoś próbował umiłować jednego z przelatujących wróbli.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
AUTOR SCENARIUSZA DROGA KU ŚWIATŁU ŻYCIA

Zobacz cały wpis na blogu »
trochę wyjaśnię. Wszystko, o czym milczę

Na samym początku chcę Ci uzmysłowić, że nie jestem żadną oświeconą mniszką. Ani joginką, ani ekspertką od medytacji, ani snującą całkiem nową teorię rzeczywistości filozofką. W sumie to mogę bez owijania w bawełnę określić siebie jako osobę maksymalnie sprzeczną, szesnastobiegunową, ale dzielnie starającą się to wszystko zaakceptować. Mam naturę buntowniczki, która od wielu lat przeszkadza mi w osiągnięciu wyższego levelu świadomości.  Całą zabawę z magią, jak lubię to określać, rozpoczęłam dość niewinnie. Cztery lata temu przeżyłam bardzo trudne rozstanie. Po pięcioletnim związku i jego hucznym zakończeniu bardzo, ale to bardzo się załamałam. Ból był tak okropny, tak nie do zniesienia, że naprawdę chciałam już tylko spać i nie wracać w rzeczywistość. Chwytałam się każdego możliwego sposobu pomocy samej sobie. Przypadkiem odkryłam medytacje prowadzon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dusza Co ma Bóg do aktywności?

👉👉Mówi się o czterech poziomach, o czterech pokojach o których człowiek zawsze powinien dbać,pamiętać i dbać codzienne.   👉👉A ja mówię, że istnieją cztery poziomy👇👇  Pierwsze - ciało ,drugie - emocje, żyjące ciało ,życie ,duchowość , trzecie - rozum, wartości ,świadomość, intelekt ,rozwój a czwarty - dusza i to czwarte jest najważniejsze, bo to jest Nasza najgłębsza tożsamość!! Nie da się żyć szczęśliwie bez odkrycia swojej najgłębsze tożsamości!! Gdy znamy Naszą duszę ,możemy rzeczywiście zobaczyć Naszą wyjątkowość względem innych ludzi ,do których podobnie jesteśmy ciałem, emocjami, zmysłami ,intelektem i dopiero wtedy zaczynamy być sobą ,żyć w pełni ,spełniać się i odkrywać swoją pracę do której jesteśmy powołani oraz pasję. Jednak by duszę pielęgnować potrzebne są dobre uczucia takie jak miłość względem siebie i innych, zrozumienie, wyrozumiałość, współczucie, cierpliwość, ciepło, wdzięczność, uważność, umiejętność słuch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WYWIADY KTÓRE WYWARŁY NA MNIE DUŻE WRAŻENIE Z mojego życia. ETERYCZNAKARINA

Dzień dobry! Mimo wszystko pozytywnie, Pomimo kryzysowej sytuacji wysyłam do Was moc uśmiechu i miłości.  Mam dzis dla Was listę wywiadów , które bardzo wpłynęły na mnie.  Pierwsze obejrzałam jakieś 7 lat temu za sprawą Łukasza Jakóbiaka  #20m2 #20m2 z kanału 20m2 Łukasza na YOUTUBE.     Są to w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
GRANICE PRYWATNOŚCI CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma jakieś granice prywatności w swoim życiu ale nie każdy je egzekwuje. Jedni dlatego że ich nie znają. Drudzy dlatego że ich nie mają jako coś istotnego na uwadze. A jeszcze inni nie sądzą że prywatność to ważny element ich życia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NOWY CYKL NATURY CZAS NA PRAWDE

Jeśli chodzi o nowy rok numerologiczny to można go zacząć od pierwszego nowiu po równonocy jesiennej ale prawidłowo byłoby zacząć od pełni.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPATRYWANIA CZAS NA PRAWDE

Zapatrywania są wynikiem tego czym byliśmy karmieni od samego początku. Czym nasiąknęliśmy poźniej i tym co sobie sami dopowiedzieliśmy na dany temat. Zapatrywania to nic innego jak nasz punkt widzenia ale pod wpływem tego co już wiemy. Bo nasz punkt widzenia jest zawsze nasz niczym nie dyktowany i niczym nie warunkowany.  Zapatrywania to też swego rodzaju gust społeczny. Jakie społeczeństwo do około takie możliwości i charakter zapatrywań. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPOMINANIE CZAS NA PRAWDE

Zapominamy o wielu strawach. Zapominamy o tym co ważne i i tym co nie ważne. Ale teraz zacznie się seria pytań na które warto znaleść chwile aby je przemyśleć i zorientować się jaka jest nasza odpowiedź. Zapominamy bo... nie chcemy o czymś pamiętać? Nie mamy dość wyćwiczonej pamięci? Nie koncentrujemy się wystarczająco na danym temacie? Zadajemy sobie zbyt mało trudu aby zapamiętać? Nie uważamy tego za zbyt istotne? Nie zależy nam na zapamiętaniu? A może jest coś o czym nie wiemy na chwile obecną a co pomaga nam nie zapamietać? A może mamy za dużo spraw na głowie i z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAWSZE JEST TO CO BYĆ MA CZAS NA PRAWDE

Zawsze gdy jesteśmy na coś nastawieni. Zawsze gdy czegoś oczekujemy. Zawsze gdy coś sobie zaplanujemy wydaje się nam oczywiste że tak właśnie powinno być że tak powinno się stać ale to jest bardzo subiektywne spojrzenie na temat i bardzo mało w tym zrozumienia że to nie tak jak my chcemy jest dla nas najlepiej i skoro nie jest tak jak my to sobie wyobrażamy to znaczy że jest "źle". A tym czasem zrozumienie tego tematu polega na odpuszczeniu kreowania rozwiązań tematów trudnych i tematów z niewiadomym zakończeniem. Bo jeśli prosimy o pomoc i pomyślne rozwiązanie sytuacji to musimy pamiętać o tym i pozwolić temu kogo prosimy o pomoc załatwić sprawę po swojemu niekoniecznie po naszemu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. NIE MAŁO i NIE DUŻO CZAS NA PRAWDE

Nie mało i nie dużo. Za mało i za dużo - odwieczny dylemat! Jest wiele sytuacji w naszym życiu gdzie mamy za mało i za dużo i jeszcze więcej gdy nie wystarcza tego czy tamtego. Każda taka sytuacja jest bardzo frustrująca i bardzo nie wygodna ale dlaczego? Pierwszym powodem jest niezdecydowanie. Drugim jest mała orientacja w tym czego potrzebujemy. A (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. NASZE PRZEZNACZENIE CZAS NA PRAWDE

Każdy jakieś ma. Każdy dąży do innego celu. U każdego inne drogi i zakręty i to wszystko jest przyczyną tylko tego że nie zna swego... ale czego? Jedni mają cele swego życia drudzy przeznaczenie a trzeci mają drogę duszy. Każdy inne ma warunki swego życia właśnie przez te różne bramy. Zawsze coś się dzieje i objawia dla nas w najmniej nieoczek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPROSZENIA CZAS NA PRAWDE

WZ każdej strony możemy dostawać zaproszenia i z każdego miejsca jeśli tylko jesteśmy na nie otwarci i chcemy je przyjmować. Zaproszenie do zabawy. Zaproszenie do działania. Zaproszenie do nauki. Zaproszenie do poznawania. Zaproszenie do organizowania. Zaproszenie do dawania. Wszechświat zaprasza nas do współpracy codziennie i nieustannie.&nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZADOWOLENIE CZAS NA PRAWDE

Zawsze gdy zrobimy coś miłego . Zawsze gdy coś osiągniemy. Zawsze gdy dostaniemy coś miłego. Zawsze gdy mamy pozytywny wydźwięk tego co zrobiliśmy wtedy następuje zadowolenie. Pozytywne uczucie które nas wypełnia które dodaje nam pozytywnych wibracji w których czujemy się naprawdę super i zaczynamy mieć dużo lepszy humor i zaczynamy mieć przyjemne myśli. Teraz zastanówmy się dlaczego nie chcemy tego na codzień. Dlaczego mamy sami dla siebie tak mało radości i zadowolenia z siebie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »