Dom

Wpisy zawierające słowo kluczowe dom.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nowy dom Rodzina, relacje, monolog wewnętrzny, ciągle nowe pomysły na zyciea

Podejmujemy decyzję co do kupna domu. A w sumie dworku Radziwiłłów z 1820 roku.  Czuje że jest to walka między rozumem a sercem. Serce już tam zamieszkało odkąd tylko zobaczyło zdjęcia tej nieruchomości. Serce się już tam dawno urządziło i zamieszkało, mimo iż ogłoszenie widziało ledwie 4 dni temu.  Ale rozum... Rozum wie swoje..  rozum jest stonowany.  Rozum ma sporo obaw, głównie o koszty wykończenia, o odległość od stacji, koszty ogrzewania i prądu.. rozum potrafi liczyć.  A liczy się czas, energię na wykończenie, no i pieniądze. Czy ten dworek jest wart aż tyle?  Czy rozum przekona serce, czy serce porwie rozum swym rozmachem?  Modlę się dużo. O światło rozumu... Hmmm... Rozumu... Może dlatego ten rozum zadaje tyle pytań... ;)   

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis Rodzina, relacje, monolog wewnętrzny, ciągle nowe pomysły na zyciea

Pierwszy wpis- ogrom chaosu i emocji.  Chcemy kupić dom dla naszej gromadki.  Po latach rozważań, dywagacji, zastanawiania się - jest decyzja - w 2021 roku kupujemy dom. Nie wiedzialismy gdzie, jak, ale wiedzieliśmy że mamy to zrobić. Rozważaliśmy wszystko od Warszawskich Włoch po Grodzisk, w sumie Włochy (te na południu Europy ) też jakiś czas rozważaliśmy i jeszcze Polskie góry, konkretnie to Koszarawe.  Mnóstwo modlitw, przemyśleń, rozmów i chyba zdecydowaliśmy się wyprowadzić na wieś, pod Grodzisk Mazowiecki.  O czym dlaczego tam, to może kiedyś napisze jak będę pisała o priorytetach.  Dziś o emocjach.  Jestem cała podekscytowana. Mamy piękny domek w stanie deweloperskim, piękny ogród, cudowny zakątek. Ale układ pomieszczeń w tym domu taki sobie. Do tego to bardzo stary dom, tylko odnowiony.  Ile radości i strachu jest na tę okoliczność, fascynacji i irytacji, niepewności i entuzjazmu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy ceny nieruchomości w Warszawie wkrótce spadną? Victoria Dom Blog

Warszawa już od wielu lat znajduje się na szczycie list najdroższych mieszkań. To tam za jeden metr kwadratowy własnego „M” należy zapłacić obecnie nawet ponad 10 tysięcy złotych. Czy w najbliższym czasie można spodziewać się korekt cen? Warszawa na prowadzeniu pod względem cen mieszkań Lokalizacja to główny czynnik wpływający na wartość nieruchomości. Właśnie dlatego najwyższe ceny czekają na kupujących w największych miastach w Polsce, ale także w popularnych miejscowościach turystycznych, gdzie posiadanie własnego lokalu jest też przyszłościową inwestycją. Na przestrzeni ostatnich lat ceny nieruhcomości w Warszawie stale rosły. Aktualnie plasują się na jednym z najwyższych poziomów, dlatego też kupujący muszą liczyć się ze sporym wydatkiem, jeżeli chcą zamie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ile wynosi wkład własny przy kredycie mieszkaniowym? Victoria Dom Blog

Aby otrzymać kredyt na własne mieszkanie, konieczne jest spełnienie szeregu wymogów. Wśród nich znajduje się również odpowiedni wkład własny. Ile powinien wynosić wkład przy zakupie mieszkania na kredyt hipoteczny? Kredyt mieszkaniowy – konieczny wkład własny Wkładem własnym nazywa się pieniądze własne klienta, który chce otrzymać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Po wpłaceniu do banku stanowi on rodzaj zabezpieczenia, który ułatwia uzyskanie finansowania na wymarzone „M”. Kiedyś zakup mieszkania możliwy był z kredytem hipotecznym na 100% wartości nieruchomości. Banki udzielały także jeszcze wyższych kredytów, na przykład z dodatkową kwotą na wykończenie lokalu. Jednak wprowadzona w 2013 roku Rekomendacja (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak kupić mieszkanie od dewelopera w 3 krokach? Victoria Dom Blog

Chcesz kupić nowe mieszkanie oferowane przez firmę deweloperską? Procedura, chociaż złożona, nie jest wymagająca. W jaki sposób można stać się właścicielem wymarzonego „M”? Prezentujemy, jak wygląda ten proces krok po kroku. 1. Wybierz mieszkanie od dewelopera Aktualnie w polskich miastach realizuje się wiele inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy proponują swoim klientom zarówno niewielkie mieszkania na sprzedaż, jak i przestronne apartamenty. Wyszukanie inwestycji można rozpocząć w internecie – to właśnie w sieci można szybko sprawdzić aktualne inwestycje oraz deweloperów działających w danym mieście, by porównać ze sobą ich propozycje. Także o najnowszych planach można dowiedzieć się podczas targów mieszkaniowych. Warto pamiętać o zapoznaniu się z prospektem informacyjn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PRZEŚCIERADŁO JERSEY Z GUMKĄ 160x200 cm PIRUU Zakupy Online - Super Ceny

Prześcieradło bawełniane JERSEY z gumką 160x200 cm tylko 21.99 zł Dobry i spokojny sen to lek na wszystkie zmartwienia, najlepszy z możliwych wypoczynek i naturalna potrzeba ludzkiego organizmu. Potrzebne jest do niego nie tylko wygodne łóżko i ciepła pościel, ale też odpowiednio dobrane prześcieradło, które nie podrażni skóry. Wymiar: 160x200 cm Gramatura tkaniny: 150g/m2 Seria: Piruu   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nasza oferta Transportowe graty z chaty

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług !     Oferuję w  atrakcyjne cenie: -transport wyposażenia domu- mieszkania, maszyn, materiałów itp. -opróżnianie mieszkań, domów, garaży, piwnic, strychów i innych pomieszczeń -przygotowanie mieszkań pod/ po sprzedaży -wywóz/ przywóz sprzętu AGD/ RTV, mebli oraz innego wyposażenia, maszyn, urządzeń -posiadam ekipę noszącą    Serdecznie Zapraszam tel: 725-562-998 https://transportowegraty.blogi.pl/

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 7, 21-29 bierziczytaj

Dom życia buduj na fundamencie Słowa Bożego. ...   Nie tylko pięknie mów o Jezusie. Żyj Jezusem i dla Jezusa. ...   Szczególną wartość ma osobista serdeczność i prawość charakteru. Te cechy ujawniają świętość osoby. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Jakie powinno być mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej? Merytorycznie o nieruchomościach

Adaptacja mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej obejmuje wprowadzenie udogodnień w wyposażeniu, zapewniających domownikowi bezpieczeństwo i komfort. Zakres i rodzaj ulepszeń powinien być dostosowany do konkretnych wymagań, ale są rozwiązania, które sprawdzą się w wypadku większości osób niepełnosprawnych, jak również seniorów. Jak zaprojektować i wyposażyć mieszkanie osoby niepełnosprawnej? O czym należy pamiętać? Najprościej byłoby uwzględnić potrzeby osoby niepełnosprawnej już na etapie budowy domu, bądź (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
E-lekcje- kwarantanna Życie w czasie kwarantanny

Dzisiaj chciałam zapytać się jak wyglądją wasze lekcje w czasie kwarantanny? Ja ososbiście mam codziennie e- lekecje, które odbywaja się na platformie Teams. Obecnie jestem w ósmej klasie i w tym roku kończę szkołę, lecz moje egzaminy ósmoklasisty stoją pod znakiem zapytania. Miałam zaplanowane ostatnie miesiące szkoły, które miałam spędzić intensywnie na wycieczkach i obozach lecz nistety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Teraz czekam tylko na koniec kwarantanny, poniewaz bardzo stęskniłam się już za moimi przyjaciłómi.A jak wam mija czas? Chcielibyście juz koniec kwarantanny?

Zobacz cały wpis na blogu »
Mój pierwszy wpis- życie w czasie kwarantanny Życie w czasie kwarantanny

Cześć, dzisaj przychodze do was z pierwszym wpisem na moim blogu. Dzisiaj chciałabym przedstawiś kilka pomysłów na spędzenie produktywnie czasu w domu. W czasie kwarantany mamy bardzo dużo czasu dzęki czemu mamy czas na wszystkie czynności na, które nigdy wcześniej nie mieliśmy czasu. Moim zprawdzonym sposobem jest gotowanie. Na codzień, kiedy chodzilismy do szkoły niezbyt dużo czasu poświęcałam na gotowanie. Korzystając z czasu wolnego postanowiłam wypróbować kilka przespisów. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabawy w domu Skrzaty

KOCHANE DZIECI ORAZ RODZICE ,MAMY DLA WAS KILKA PROPOZYCJI WSPANIAŁEJ ZABAWY 👪👨‍👩‍👧👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👧👨‍👦👩‍👧👩‍👦 Cotygodniowy seans filmowy. Zasada jest prosta: raz w tygodniu urządzacie wielki filmowy seans. Na podłodzie rozkładacie poduszki, przygotowujecie całą masę smakołyków i coś do picia. Przyciemniacie też okna, po czym włączacie film familijny albo pełnometrażową bajkę. To naprawdę cudowne chwile dla całej rodziny &ndas (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po prostu życie Historie z życia wzięte

Witajcie,  Dziś poruszę chyba większości znaną kwestię, czyli "moje dziecko chce psa".  Właśnie taka sytuacja niedawno miała miejsce u mnie. Bardzo długo nasz synek męczył że chce mieć pieska. No po długim czasie i wszelkich jego obietnicach, w końcu doczekał się wymarzonego psa. On dla niego wszystko kupił co było niezbędne, a więc: smycz, obroże, karmę i inne. Wszystko ładnie pięknie, ale jak to dziecięca ekscytacja trwa tylko chwilę, a teraz oczywiście kto zajmuje się psem? Mama, bo którz by inny. A że mam dobre serce to każde żywe stworzenie jest dla mnie ważne i niestety pies już z nami zostanie do końca. Ale na następne zwierzę nie dam się już namówić. Choćby nie wiem na co się zaklinał, już żadnych dodatkowych zwierząt.  Ps. Dobrze że mamy duże podwórko, bo pies jest z typu bernardyna. Do usłyszenia, pa :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdy życie codzienne Cię za bardzo przytłacza... o tym, co dręczy rodzica

Mimo, iż kocham swoją rodzinę czasem mam ochotę uciec stąd jak najdalej to tylko możliwe, ale własnie ta miłość do nich mnie przed tym powstrzymuje... Niestety czasem przychodzą takie dni, że zamykam się w sypialni i płaczę z tej bezsilności, z poczucia że zawodzę jako mama i żona... ale wystarczy, że moje skarby przyjdą do mnie i się uśmiechną, a świat staje się piękniejszy... Wraz z nowym rokiem postanowiłam sobie, że nie będę przejmować się byle pierdołą i sama opracuje plan by być szczęśliwsza, bo tak naprawdę te wszystkie bzdety rozwalają nasze życie, to zamartwianie się o kolejny dzień czy będzie tak samo nudny i ciężki jak dzień poprzedni, czy dzieci będą mnie słuchać, czy znów usłyszę coś nieprzyjemnego w swoim kierunku, przecież tak naprawdę to nie jest ważne... Liczy się zdrowie i to, że mogę przebywać z moimi najbliższymi. W ubiegłym roku wiele osób mnie zraniło i zerwałam z nimi kontakt... I wiecie co jestem szczęśliwsza...  Pamiętaj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jakie roślinki zakupiliście na Święta? IzabelaO.

Witam 😉 Dziś przychodzę do Was z pytaniem: jaką roślinkę kupiliście na Święta Bożego Narodzenia?🎄 Cyprysik? Konifiera? Amarylis? Zostaw odpowiedź w komentarzu lub we wiadomości na Fanpage (link na końcu), dzięki temu będzie mi łatwiej zweryfikować, którą z roślin powinnam opisać w pierwszej kolejności 🙈 Jeśli chodzi o Poinsecję (potocznie Gwiazda Betlejemska) to informację na jej temat znajdziecie w poprzednim wpisie, oto link: https://izabelaokroj.blogi.pl/wpis,poinsecja-zwana-gwiazda-betlejemska.html Zachęcam Was do pozostawienia łapki w g (...)

Zobacz cały wpis na blogu »