Dokumenty księgowe

Wpisy zawierające słowo kluczowe dokumenty księgowe.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czy wiesz jak przechowywać dokumenty księgowe? Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Jednym z obowiązków przedsiębiorcy jest przechowywanie dokumentów księgowych. Większość przedsiębiorców zadanie to zleca biurom rachunkowym, jednakże istnieją również podatnicy, którzy samodzielnie prowadzą swoje akta. Przedsiębiorca ma obowiązek przechowywać dokumenty księgowe takie jak:1. Podatkowa księga przychodów i rozchodów.2. Ewidencja sprzedaży.3. Rejestry VAT sprzedaży i zakupów.4. Deklaracje podatkowe.5. Dowody księgowe, tj. potwierdzenie sprzedaży, zakupów i innych wydatków związanych z działalnością gospodarczą.6. Dokumenty inwentaryzacyjne.7. Kopie rocznych zeznań podatkowych. Poprawne przechowywanie dokumentów księgowych powinno odbywać się wg następujących zasad:- dokumenty muszą być ponumerowane i ułożone zgodnie księgą przychodów i rozchodów,- akta powinny być podzielon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najważniejsze dokumenty kadrowe Dokumentomat

Obowiązki formalne związane z zatrudnieniem pracowników Każdy pracodawca, który w swojej firmie zatrudnia pracowników musi dysponować szeregiem pism i druków, które posłużą do ewidencji stosunku i czasu pracy. Takie pism i dokumenty są powszechnie określane mianem dokumentów kadrowych. Spotyka się je w każde (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
E – faktury. Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

E – faktury są dokumentem księgowym przedstawiającym zdarzenie gospodarcze zaistniałe w przedsiębiorstwie posiadającym te same cechy co zwykła faktura, czyli dane sprzedawcy i odbiorcy, przedmiot transakcji, wartoś netto i brutto, forma zapłaty, data powstania przychodu oraz podpis osoby wystawiającej fakturę i odbierającej fakturę. Sprzedaż towarów w przedsiębiorstwie udokumentowana powinna być również dokumentem Wz - wydanie zewnętrzne przekazywanym nabywcy. Zakup natomiast podlega także obowiązkowemu wprowadzeniu wartości materiałów/towarów do firmy po cennie zakupu. Rozliczanie e-faktur odbywa się tak samo jak w przypadku faktur papierowych. Dla spółek korzystających z KPiR będzie polegało to na wprowadzeniu wartości w odpowiednie rubryki. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego mówi, że każda przesłana faktura w formie elektronicznej może zostać wydrukowana i traktowana jako zwykła faktura tradycyjna. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dokumenty w firmie Usługi profesjonalnego biura rachunkowego bok.uslugi-ksiegowe@gazeta.pl

Przedsiębiorca, który chce prowadzić sprawie w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »