Dietetyka

Wpisy zawierające słowo kluczowe dietetyka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

DIETA NASTOLATKA domiiniikaa

        Dieta dla nastolatków powinna bazować na założeniach piramidy żywieniowej. Jadłospis musi uwzględniać zapotrzebowanie kaloryczne, być bogaty w białko, warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Nastolatkom zaleca się picie 1-1,5 litra wody, a także regularną aktywność fizyczną.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy Twoje dziecko potrzebuje dietetyka dziecięcego? Dieta Na Serio

Czy Twoje dziecko otrzymuje odpowiednią ilość składników odżywczych? Możesz potrzebować dietetyka dziecięcego, który udzieli Ci porady na temat żywienia dzieci. Wielu z tych specjalistów pracuje w placówkach opieki zdrowotnej, takich jak szpitale dziecięce. Tworzą plany posiłków i wydają zalecenia dla dzieci z problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca i mukowiscydoza. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, czy musisz skonsultować się z jednym z nich dla dobra dziecka.   Dietetycy pediatryczni współpracują z rodzicami i innymi członkami rodziny, aby zapewnić dziecku zdrową dietę podczas pobytu w szpitalu. Możesz również liczyć na to, że ci specjaliści opracują wytyczne żywieniowe dla dzieci w oparciu o ich stan zdrowia. Mogą nauczyć Cię skutecznych zasad żywieniowych oraz właściwych sposobów wybierania i przygotowywania posiłków. Dzieci z chorobami nerek i innymi zaburzeniami wymagają wie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZDROWE ODŻYWIANIE domiiniikaa

ZDROWE ODŻYWIANIE Cześć! Dzisiaj trochę o zdrowym odżywianiu. Zostawiam tutaj poniżej parę cennych zasad dotyczących zdrowego odżywiania. Miłego czytania! Zdrowe odżywianie - 10 najważniejszych zasad - PoradnikZdrowie.pl <--------- LINK DO DODATKOWGO MATERIAŁU Warto też pooglądać poniższy film. Miłego oglądania! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co trzeba wiedzieć na temat witaminy B12. Patrzeć Wilk-iem na dietę

  Witamina B12 jest witaminą, która pełni bardzo ważne funkcje w organizmie, a sami nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć. Musi więc być dostarczana z pożywieniem.   Bierze ona udział w kilku podstawowych procesach. Jej brak może prowadzić do wielu niebezpiecznych następstw. Jakich?   - anemia, uszkodzenie śluzówki, ryzyko zachorowania na raka, - depresje, psychozy, schozifrenia, - ciągłe zmęczenie i niechęć do działania, - osłabienie odporności, - mrowienie, drętwienie, paraliż oraz uszkodzenie nerwów.   Dlaczego witamina B12 jest tak ważna?   - bez niej nie może zostać aktywowany kwas foliowy, - bierze udział w tworzeniu krwi, nowych komórek i śluzówki, - odtruwa organiz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć i czołem! :) dietetyko_mania

Cześć i czołem. Lubisz zdrowo się odżywiać, ale często nie masz pomysłów co ugotować? Jeśli tak, to zostań ze mną dłużej, a na pewno dam Ci więcej pomysłów. Jestem studentką dietetyki. Mimo wielu zajęć na studiach lubię dbać o siebie i o własne ciało. Interesuje się zdrowym odżywianiem jak i aktywnym trybem życia. Jeśli zechcesz zaobserwuj mój profil by dowiedzieć się więcej o kaloryczności, zdrowych posiłkach, zaleceniach w diecie czy odchudzaniu. Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie w wiadomości priv, chętnie Ci  pomogę.

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak obliczyć zapotrzebowanie na redukcji? Zdrowe nie tuczy

Większości z nas pewnie przynajmniej raz w życiu zdarzyło się pomyśleć o tym, żeby zrzucić kilka kilogramów. Niektórym z okazji zbliżającego się ważnego wydarzenia w życiu jak na przykład wesele, innym z kolei z powodu coraz gorszego samopoczucia i braku akceptacji siebie, a niekiedy z powodów zdrowotnych. W każdym z tych przypadków przytrafiają się osoby, które na drodze do pięknej wymarzonej sylwetki zetknęły się z frustrującym efektem jo-jo. U źródła tego problemu leżą pewne podstawowe zasady, o których zapomina lub po prostu nie wie wiele osób planujących odchudzanie. Pierwszym ważnym czynnikiem przed przejściem na dietę jest ustalenie aktualnych paramentrów danej osoby. Przede wszystkim ważna jest podstawowa przemiana materii. Do jej obliczenia służą specjalne wzory: Harrisa-Benedicta PPM (kobiety) = SWE (spoczynkowy wydatek energetyczny kcal) = 655,1 + (9,563 x masa ciała [kg]) + (1,85 x wzrost [cm (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poznajmy się ! Dieto-Znawca

   Cześć!      Pierwszy wpis, który postanowiłem dodać. Ma być taką formą przedstawienia się Wam. Abyście widzieli z kim macie do czynienia.  Na wstępie chcę Wam powiedzieć, że nie jestem dobry w pisaniu  blogów, ponieważ się na tym nie znam. Postaram w przyszłości się poprawić i działać wspólnie z Wami tak, byście mogli czerpać jak najwięcej z moich wpisów nie męcząc się!   To zaczynajmy!     Mam na imię Łukasz, nie będę ukrywał przed wami swojego imienia gdyż tak będzie nam o wiele łatwiej się komunikować.  Jestem dietetykiem od jakiś 3 lat, w ostatnim czasie postanowiłem (dobranżowić się?) nie wiem czy istnieje takie słowo, w kierunku dietetyki klinicznej.    Moja przygoda z dietetyką zaczęła się już w szkole średniej, ponieważ mój kierunek Technika był związany właśnie z żywieniem ludzi. Na początku (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Projekt Bikini do Lata z telewizją RTM Pordania żywienia medycznego i sportowego Agaty Szalewskiej

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
zmiana swojego ciała dietetyka fitness siłownia

Witaj :) Jeśli chcesz zmienić swoje ciało, schudnąć i nie wiesz od czego zacząć ? Jest kilka zasad które pomoga ci to zrobić : -ustalenie planu zywienia * -picie duzo wody -jedzenie zeczy malo kalorycznych i lekko strawnych -spozywanie wazyw -bieganie, plywanie, trening *   ** jesli chcesz więcej się dowiedzeć na ten temat napisz do mnie a sporządze ci plan treningowy lub/i ustale zapotrzebowanie kaloryczne. Możesz także znaść mnie na facebooku wpisz : TrenerMichał Ze mna napewno osiągniesz swoj cel ! :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta zone Fitnessclub

Twój codzienny jadłospis powinien być skomponowany z 11 tzw. cegiełek. Rozkładasz je tak, jak chcesz, na 5-6 posiłków. Na przykład na śniadanie zjadasz 3 cegiełki, na II śniadanie 2 cegiełki, na obiad 3 cegiełki, na przekąskę 1 cegiełkę i na kolację 2 cegiełki. Każda cegiełka składa się z 1 porcji białka (1B), 1 porcji tłuszczu (1T) i 1 porcji węglowodanów (1W). Cegiełki komponujesz sama, według powyższej zasady, korzystając z gotowej tabeli. W każdej kategorii (białka, tłuszcze, węglowodany) są dwie grupy produktów: bardziej i mniej zalecana. Jeśli chcesz chudnąć szybciej, wybieraj żywność z pierwszej grupy.Odstępy między posiłkami nie mogą przekroczyć 5 godz. Pory posiłków nie są określone, ale śniadanie zjedz najpóźniej w godzinę po przebudzeniu.   Więcej informacji znajdziesz na zone dieta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
6 Widera Fitness

Jest to zestaw 6 ćwiczeń kształtujących rzeźbę i wzmacniających mięśnie brzucha, które wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw jako jedną serię. Ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni całego programu treningowego, który trwa 6 tygodni. Dzienny trening nie powinien trwać dłużej niż 25 minut, dlatego w ostatnich tygodniach należy zwiększyć tempo wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza że przerw nie wliczamy do czasu. Istotą całego treningu jest to, że w każdym ćwiczeniu stosuje się zatrzymanie ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sekundy. Przerwy między seriami należy wykorzystać na rozciąganie mięśni brzucha (np. kołyska, koci grzbiet). Aby osiągnąć zamierzony efekt nie wolno przerywać programu na dłużej niż jeden dzień. putBan(62); Podczas treningu wykorzystywane są napięcia izometryczne mięśni brzucha. Pomimo tego, że praca m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przyczyny choroby Alzheimera Odchudzanie

Choroba Alzheimera jest spowodowana przyspieszonym zanikiem wielu typów neuronów z kory mózgowej. Proces ten zaczyna się około 35. roku życia, ale ze względu na wielką plastyczność mózgu poważniejsze objawy występują zazwyczaj dopiero gdy znikło już 2/3 – 3/4 neuronów, i mózg nie mogąc skompensować braków, przekracza próg wydolności poznawczej. Neurochemiczne przyczyny najczęstszej formy choroby Alzheimera, formy nie dziedzicznej (sporadycznej), późno występującej, są wciąż przedmiotem kontrowersji. Uważa się jednak, że pierwotną przyczyną śmierci komórek nerwowych jest formowanie się nienormalnych agregatów białkowych, tworzących opisane już przez Aloisa Alzheimera splątki neurofibrylarne wypełniający neurony oraz płytki starcze, zlokalizowane na zewnątrz neuronów. Najwcześniej pojawiają się splątki w neuronach glutamatergicznych kory śródwęchowej, a później w hipokampie i korze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na nartach Fitnessclub

Na płaskim terenie • Posuwanie się do przodu, kijkami w powietrzu. • Obrót o 180 stopni przestępowaniem, czyli przesuwaniem i dostawianiem nogi do nogi, w lewo lub prawo. • Przenoszenie ciężaru ciała z jednej narty na drugą. • Posuwanie się do przodu z naprzemienną pracą kijkami i z odbiciem się nogą. Kijek wbijamy pod kątem mniejszym od prostego. Pracujemy naprzemiennie – lewa noga, prawa ręka. Tyłów powinien być lekko pochylony do przodu. Na małych nierównościach terenu • Krok z równoczesną pracą rąk. Zjeżdżamy z niewielkiej pochyłości, wbijamy oba kijki równocześnie, odpychamy się, przyspieszając zjazd. Jest to tzw. bezkrok. • Przy posuwaniu się pod górkę, ustawiamy jedną lub obie narty rozbieżnie – w „jodełkę& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Górski Fitness

    Najpopularniejszy obecnie typ roweru. Przeznaczony do jazdy po "wertepach" doskonale spisuje się też w mieście. Występuje w wielu odmianach - od wyczynowej w której znajduje się tylko niezbędny osprzęt (brak błotników, świateł, itp..), aż po wersję zbliżona do roweru miejskiego. Główna różnica w stosunku do roweru miejskiego to klasa osprzętu - jest wyższa niż w miejskim modelu. Rowery tego typu dzielą się na: "sztywne" - bez amortyzacji  "hardtriale" - z przednim amortyzatorem "fule" - z pełną amortyzacją Pamiętajmy ! Rower z amortyzatorem przednim to wydatek przynajmniej 1200 zł ! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
AIDS Zdrowie kobiety

Czym jest AIDS? AIDS jest skrótem od angielskiego Acquired Immune Deficiency Syndrom (tłumaczone jako zespół nabytego upośledzenia odporności). Jak sama nazwa wskazuje, choroba ta atakuje system immunologiczny w ten sposób, że organizm nie potrafi bronić się wystarczająco przed infekcjami. AIDS bierze się z zakażenia wirusem HIV (Human Immunodeficiency Virus – czyli wirus nabytego upośledzenia odporności). Nie należy tu mylić pojęć – HIV to jeszcze nie AIDS, choć często do niego prowadzi. Osoba zakażona wirusem może nie mieć żadnych objawów przez lata, co nie zmienia faktu, że jest nosicielem, a więc może zarażać. Samo zarażenie wygląda następująco: wirus dostaje się do organizmu i atakuje wybrane leukocyty (komórki CD4+). W DNA tych komórek, HIV umiejscawia swoje geny i na początku leukocyty te służą do namnażania się wirusa, a później umierają. Nowe komórki (wyprodukowane przez te stare - zarażo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »