Diamenty

Wpisy zawierające słowo kluczowe diamenty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Niezwykła waluta - czyli jak zdobyć gemy? School of Dragons

Jak zdobyć gemy? To pytanie często pojawia się na internecie youtube czy w samym School Of Dragons. Zanim jednak przejdę do rzeczy... Czym są gemy? Gemy, czyli klejnoty to druga waluta po coinsach (monetach) w School Of Dragons. Dzięki nim możemy kupować smoki, stajnie, ubrania czy nawet expsnsion packi (dodatki do gry). Gemy są bardzo wyjątkowe, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Murzyńskie majtki pełne diamentów. o diamentach i brylantach

Schwytany przez francuską policję murzyn z afryki przemytnik ukrywał blisko kilogram diamentów w majtkach. Mężczyzna został aresztowany na paryskim dworcu kolejowym. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły jego nienaturalnie wypchane spodnie. Francuska policja podejrzewa, że ten obywatel Republiki Demokratycznej Konga przemycał krwawe diamenty. Ich sprzedaż mogła finansować wojnę domową w Kongo. Nieoszlifowane kamienie szlachetne rożnej wielkości o szacowanej wartości 250  tys. euro poumieszczane były w małych torebkach. Umiesczenie pakunków w okolicach przyrodzenia przeszkadzało jednak  w normalnym chodzeniu - według policjantów poruszał się w dziwny sposób. Przemytnik został aresztowany na paryskim Dworcu Północnym. Stąd chc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
iPhone Princess Plus diamenty i brylanty

iPhone Princess Plus   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
6C, czyli jak kupować diamenty diamenty i brylanty

6C, czyli jak kupować diamenty C, jak cut czyli szlif. Od jakości szlifu zależy brylancja kamienia, czyli mówiąc ogólnie to jak bardzo się świeci. Najwyższym stopniem jest excellent, potem Very, good, good a na końcu fair. Właściwie wszystkie kamienie z szlifem, w jakości good lub wyżej posiadają silna brylancie. C jak Carat, czyli masa kamienia. Im kamień cięższy tym jego koszt jest wyższy. Trzeba brać pod uwagę, ze koszt np. dwóch kamieni po 0.5Ct nie jest równy jednemu kamieniowi 1ct. Kamień 1ct będzie droższy, ponieważ wydobywa się mniej dużych kamieni surowych, przez co trudniej jest wykonać jeden duży kamień. C jak color, czyli barwa kamienia. Im kamień bielszy, tym droższy. W diamentach stosuje się skale GIA, gdzie najwyższa barwa to D, czyli kamień właściwie bezbarwny do najniższego, Z czyli kamień jest żółtawy. C jak clarity, czyli czystość. Czystość to ilość inkluzji zawarta w d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
The Vivid Pink diamenty i brylanty

Sprzedano The Vivid Pink - 5-karatowy unikatowy różowy diament, który został wystawiony na aukcji Christie's w Hong Kongu.   Unikatowy okaz najtwardszego minerału świata kupił  prywatny kolekcjoner za 10,78 milionów dolarów. Vickie Sek, kierownik azjatyckiego oddziału Christie's dodaje, że do tej pory "osiem z dziesięciu najdroższych klejnotów zostało sprzedane prywatnym azjatyckim kolekcjonerom".  Warto dodać, że nabywca różowego diamentu zapłacił, w przeliczeniu, za jeden karat 2,1 miliona dolarów.  Tym samym został ustanowiony nowy rekord cenowy.

Zobacz cały wpis na blogu »
Żółty diament na aukcji diamenty i brylanty

15 listopada w Genewie, w domu aukcyjnym Sotheby’s odbędzie się jedna z ciekawszych aukcji tego roku. Pod młotek pójdzie jeden z największych i najpiękniejszych żółtych diamentów. 110 karatowy kamień,  może być wart nawet $ 15 milionów. Diament został znaleziony w ubiegłym roku w RPA.   Wcześniej drogocenny kamień odwiedzi Londyn i Nowy Jork, by zwiększyć potencjalne grono nabywców.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlif schodkowy diamenty i brylanty

Szlif schodkowy -  stosuje się przede wszystkim do obróbki przezroczystych kamieni kolorowych np. szmaragdów, topazów, turmalinów, rubinów.                                       Cechują go:   -    prostokątny lub kwadratowy zarys ściany czołowej = tafli -    równolegle ułożone, prostokątne fasetki przypominające schodki w obrębie pasa czyli rondysty -    naroża kamieni mogą być zeszlifowane, wówczas uzyskuje się zarys ośmiokątny.   Odmiany szlifu schodkowego:   -    tablicowy -    kwadratowy -    ośmiokątny - (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlif fasetkowy diamenty i brylanty

    Szlif fasetkowy - wielościenny   Rodzaj szlifu polegający na wykonaniu na kamieniu płaskich powierzchni (zwanych fasetkami) o różnych zarysach.   Zasadą szlifu fasetkowego jest obróbka kamienia w ten sposób, aby cały został pokryty symetrycznymi płaszczyznami, dla których utarła się nazwa „fasetki”. Koronę kamienia wieńczy największa fasetka – „tafla”. Przez powierzchnię tafli przenikają promienie świetlne aż do podstawy kamienia zwanej szpicem, który odbija promienie jak lustro, kierując je z powrotem przez fasetki korony i taflę – daje to efekt brylancji (zostanie on osiągnięty tylko wówczas, jeśli ułożenie fasetek będzie miało właściwy kąt dla danego kryształu). Prawidłowe kąty fasetek należy przyjmować na podstawie tabeli kątów krytycznych dla poszczególnych rodzajó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikat diamentu IGI diamenty i brylanty

Po prawej stronie certyfikatu znajduje się mapa kamienia na której zaznaczono inkluzje decydujące o czystości kamienia. Inkluzje które znajdują się wewnątrz zaznaczone są kolorem czerwonym, skazy na powierzchni kamienia są oznaczone kolorem zielonym. Poniżej mapy znajduje się hologram z logiem IGI. Number – czyli numer ekspertyzy oraz miejsce i data wystawienia Description – opis, a raczej typ kamienia, w tym przypadku diament naturalny Shape and cut – kształt i rodzaj szlifu , tutaj kształt okrągły szlif brylantowy Carat weight – masa kamienia w karatach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku Color grade – barwa kamienia /w tym przypadku E, w zakresie od D do Z/ Clarity grade – ocena czystośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikat diamentu HRD diamenty i brylanty

Ekspertyza instytutu HRD składa się z 3 stron, zacznę od drugiej gdzie są najważniejsze informacje. Od góry: Numer ekspertyzy, miejsce oraz data wydania Shape – kształt, a właściwie rodzaj szlifu /tutaj brylant/ Carat (weight) – masa w karatach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku / tutaj 1.61 ct/ Fluorescencja – czyli zdolność kamienia do świecenia pod światłem UV /zakres od nil czyli brak do very strong czyli bardzo silnej, tutaj slight czyli delikatna/ Cut – czyli ocena szlifu i wykończenia Proportions – proporcje kamienia czyli np. Czy kamień ma odpowiednia wysokość w stosunku do swojej średnicy / zakres od poor do excellent, tutaj excelent/ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikat diamentu diamenty i brylanty

Przy zakupach biżuterii jubiler zwykle wypisuje coś co zwane jest certyfikatem. Zgodnie z polskim prawem certyfikat możne wypisać każda osoba, ponieważ jego wartość jako dokumentu jest żadna. Tak samo sprawa wygląda z diamentami. Określenie certyfikat jest złym tłumaczeniem słowa “certyfikat” które w tym przypadku powinno brzmieć: ekspertyza. Dopiero ekspertyza (wykonana przez eksperta) jest dokumentem w jakikolwiek sposób wiążącym. Jednak słowo certyfikat weszło do słownika potocznego na tyle, ze nawet diamenty które posiadają wykonana ekspertyzę określa się jako “kamienie certyfikowane”.

Zobacz cały wpis na blogu »
Drezdeński zielony diament diamenty i brylanty

Drezdeński zielony diament            Drezdeński zielony diament zwany Zielonym Brylantem z Drezna lub Zielonym Drezdeńskim – jabłkowo-zielony diament o masie 40,7 kr. Największy znany zielony diament świata. Od XVIII wieku stanowi część saskich klejnotów koronnych i jest przechowywany w Grünes Gewölbe w Dreźnie.             Pochodzi prawdopodobnie z Brazylii i został znaleziony na początku XVIII wieku. W 1742 roku na Targach Lipskich zakupił go August III Sas za ogromną jak na owe czasy sumę 200 000 talarów. W 1768 roku oprawiono go w białe diamenty i wmontowano w ozdobną agrafę do kapelusza.           (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fajny blog diamenty i brylanty

Znalazłam naprawdę fajny blog o bliskiej mi tematyce: www.diamondchand.com. Polecam:)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez tytułu diamenty i brylanty

4000 lat p.n.e - chińscy rzemieślnicy z kultur Liangzu i Sanxingcun szlifowali bardzo twarde materiały przy użyciu drobnego diamentowego żwiru. Dowodem na to są cztery ceremonialne toporki, których dekorację stanowią duże szafiry. Najmniejszy z toporków nich ma 13 cm długości, największy 22 cm. Trzy z nich pochodzą grobów arystokracji chińskiej kultury Sanxingcun, czwarty zabytek datowany jest na połowę III tysiąclecia p.n.e. Szlifowane były diamentowym proszkiem. Dziś Eksport diamentów z Antwerpii do Chin wzrósł w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku o 55 proc. – wynika z danych Światowego Centrum Diamentów w Antwerpii, do których dotarł Wall Street Journal. Wartość eksportu wyniosła 737 mln dolarów.

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawowe informacje o diamentach diamenty i brylanty

    • Dobra przewodność cieplna: 2000W/(m*K) wynikającą z efektywnego przewodnictwa fononowego     • Jest izolatorem, z wyjątkiem diamentu niebieskiego, który jest półprzewodnikiem     • Jest trudno topliwy i odporny na działanie kwasów i zasad     • Może zawierać wrostki innych minerałów Tworzy zazwyczaj niewielkie kryształy przyjmujące postać ośmiościanu, rzadziej sześcianu. Duża część kryształów ma zaokrąglone kształty oraz wykazuje zbliźniaczenia. W przyrodzie stanowi jedną z pięciu, obok grafitu, fulerenów, nanopianki i nanorurek, odmian alotropowych węgla. Jest kruchy (rozpryskuje się pod wpływem uderzenia), przezroczysty; zwykle zawiera śladowe ilości azotu, glinu, boru, manganu, krzemu, magnezu, chromu. Są w nim spotykane różne wrostki mineralne reprezentowane przez: oliwin, granat, pirop, pirotyn, ilmenit, rutyl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »