Design

Wpisy zawierające słowo kluczowe design.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Lubicie jasne, dobrze doświetlone wnętrza? Ja bardzo. Najbardziej lubię duże okna, które wpuszczają dużo promieni słonecznych. Niestety zbliża się jesień, a wraz z nią czas krótkich dni, podczas których to sztuczne światło będzie grało najważniejszą rolę. Z tego powodu chcę Wam dziś pokazać oświetlenie w stylu skandynawskim, które dobrze się sprawdzi w czasie długich, zimowych wieczorów. Oświetlenie w stylu skandynawskim Na początek zastanówmy się jednak co oznacza termin oświetlenie skandynawskie. Otóż jest to taki sposób oświetlania wnętrza, który sprawia, że nawet gdy na zewnątrz jest ciemno, wnętrze staje się jasne. Oświetlenie w stylu skandynawskim to jednak nie tylko oświetlenie, które ma spełniać określone funkcje, ale również powinno budować nastrój i wpisywać się w stylistykę rodem ze Skandynawii. Główne cechy, któr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skandynawskie wnętrza

Najbardziej uderzyły mnie różnice między polskim a skandynawskim podejściem do aranżancji przestrzeni i określania tego, co w niej ważne. Oto przykłady. Od czasu kiedy rozpoczęłam prowadzenie bloga i udostępniłam zdjęcia swojego domu, regularnie dostaję pytania o szerokość fug, wysokość listew przypodłogowych, szerokość szprosów w oknach, grubość desek podłogowych, długość wanny etc. Takie rzeczy wydają się dla nas, Polaków, ważne. Skupiamy się przede wszystkim na wyposażeniu łazienki – inwestując w nią często połowę budżetu na wykończenie domu – albo na urządzeniu kuchni ze szczególnym uwzględnieniem AGD i blatów. link Po miesiącu w Skandynawii mam wrażenie, że takie kwestie nie są dla większości Szwedów i Norwegów w ogóle ważne.  Wszystkie łazienki, jakie widziałam, były – jak na standardy polskich magazynów wnętrzarskich – najwyże (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wystrój wnętrz i salonu

Jak wiadomo, nie tylko budowa domu jest kosztowna. Chociaż rzeczywiście niektórym wydaje się, że wszystkie koszty, jakie niosą za sobą domy ograniczają się do sfery zewnętrznej. Jest jednak nieco inaczej. Prawda jest taka, że bardzo dużo kosztuje też człowieka kwestia, taka jak aranżacje wnętrz. Tak naprawdę wystrój salonu, czy jakiejkolwiek innej części mieszkania wymaga nie tylko zainwestowanych w to pieniędzy, ale także dużo zdrowia. Okna dachowe, które są głównie wykorzystywane na poddaszach spełniają także dużą rolę w aranżacji. Dopasowanie odpowiednich mebli, które idealnie komponowałyby się z resztą, a więc z tym, co wielu nazywa na przykład służebność nie jest absolutnie rzeczą prostą. W związku z tym czasami nie warto liczyć tylko i wyłącznie na swoje własne siły. Co to znaczy? A no to, że można zwrócić się po pomoc do odpowiednich osób, które zajmują się tym na co dzień (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak urządzić wygodną sypialnię?

Jest kilka najważniejszych zasad, które trzeba znać, by urządzić wygodną sypialnię. Najważniejsze jest oczywiście łóżko, ale nie mozna zapomnieć o doborze odpowiednich do sypialni kolorów, innych mebli, a także drzwi, które dadzą dobrą izolację od reszty mieszkania. Wygodne łóżko To główny punkt każdej sypialni, od którego w dużej mierze zależy nasz dobry i spokojny sen. Jego wielkość, a także sprężystość i miękkość materaca, powinny być dopasowane bezpośrednio do naszych potrzeb. Istotną kwestią jest odpowiednie ustawienie łóżka w pomieszczeniu – nie powinno utrudniać poruszania się po pokoju. Mebel ten najlepiej ustawić przy ścianie, równolegle lub prostopadle to drzwi. Pamiętajmy, że łóżka nie należy ustawiać na linii okno – drzwi, ponieważ możemy być narażeni na przeciągi. Szerokość łóżka dla jednej osoby powinna mieć minimum 80 cm, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lampa - nieodzowny element wyposażenia wnętrza zzpalin

Przeprowadzamy się do nowego domu i fundujemy sobie wymarzone meble. Wydaje się, że zrobiliśmy wszystko jak należy – jednak ciągle czujemy, że coś jest nie tak. Jak to możliwe, że sofa, która w katalogu prezentowała się kapitalnie – stojąc w naszym salonie nie robi większego wrażenia? Odpowiedzi na to pytanie nie musimy długo szukać. Spowodowane jest to źle dobranym oświetleniem. W takim przypadku meble mogą wyglądać na nieodpowiednio dopasowane i nie na swoim miejscu. Kiedy światło psuje naszą kompozycję – cała praca idzie na marne. Czasami myślę, że u ludzi jest podobnie – postać przedstawiona w dobrym świetle zawsze wygrywa. Czyż nie tak właśnie było w baśniach, które opowiadano nam w dzieciństwie? A tak całkiem poważnie: potęgę i rolę światła możemy doświadczyć również w realnym życiu. Mogę to nawet udowodnić! Wyobraźmy sobie sytuację, w której właśnie kogoś poznajemy, a stopień znajomości porównajmy z natężeniem św (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jednym z najważniejszych artykułów, jakie to powinniśmy posiadać we wnętrzu każdego lokalu mieszkalnego są meble. Meble historyczne

Coraz bardziej na rynku są meble, jakie to pochodzą z okresu PRL - u. Dzisiaj na rynku istnieje niezmiernie wiele różnych korporacji i przedsiębiorstw, które to starają się odremontować takie meble historyczne i w pełni przywrócić je do życia oraz funkcjonowania. Oprócz tego tego rodzaju asortyment to nie tylko próba stworzenia stereotypowego oraz idealnego wnętrza, lecz też nostalgia za owymi nieraz, które to już dawno odeszły do historii. Twego typu asortyment meblowy wolno kupić w sklepach proponujących stare meble, jakkolwiek też w Internecie. Wiele osób jest najzwyczajniej w świecie zmęczone stylem nowoczesnym, właśnie dlatego również fantazjuje, aby nabyć takie meble, które to były jeszcze popularne w latach sześćdziesiątych wieku. Można nawet ogłosić, że gigantyczne korporacje meblowe, zaczynają na powrót na niezwykle szeroką skalę tworzyć takie właśnie meble a po pewnym czasie je wypr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jednym z najważniejszych produktów, które to powinniśmy posiadać we wnętrzu każdego lokalu mieszkalnego są meble. Meble rustykalne

Coraz to bardziej na rynku są meble, jakie to pochodzą z okresu PRL - u. Dzisiaj na rynku istnieje niezwykle wiele rozmaitych korporacji i przedsiębiorstw, jakie to starają się odremontować takie meble historyczne i w pełni przywrócić je do życia oraz funkcjonowania. Na dodatek tego rodzaju asortyment to nie tylko próba stworzenia standardowego oraz idealnego wnętrza, lecz również nostalgia za owymi niekiedy, które to już dawno odeszły do historii. Twego rodzaju asortyment meblowy można nabyć w sklepach oferujących stare meble, lecz też w Internecie. Wiele osób jest najzwyczajniej w świecie zmęczone stylem dzisiejszym, wobec tego także marzy, żeby kupić takie meble, które to były jeszcze atrakcyjne w latach sześćdziesiątych wieku. Można nawet stwierdzić, że wielkie jednostki gospodarcze meblowe, rozpoczynają na powrót na bardzo szeroką skalę tworzyć takie właśnie meble a w następnej kolejności je sprzedawać. Ten (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W jak Wendetta, nie W jak Wolf Wnętrza, dodatki, inspiracje.

Prosta w wykonaniu i efektowna w wyglądzie betonowa....literka W. Zrobiona własnoręcznie, dzięki wykorzystaniu ręcznie zrobionego szablonu ze sztywnego kartonu. Brzegi literki nie są idealnie gładkie, co nadaje jej charakteru i autentycznego wyglądu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Świecznik z elementów europalety Wnętrza, dodatki, inspiracje.

Mały, zgrabny świeczniczek zrobiony z elementów europalety. Fajnie i stylowo prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu, ma w sobie coś ze stylu loft.

Zobacz cały wpis na blogu »
Z jakiego materiału wybrać meble do kuchni? promotom

Meble wymieniamy rzadko, dlatego nie warto kupować ich pochopnie. Dobrze rozplanowane i funkcjonalne będą dobrze służyć przez wiele lat. Rzecz nie sprowadza się tylko do trafnie wybranego stylu. Z czego powstają meble do kuchni Na niewidoczne elementy korpusów szafek używa się laminowanej płyty wiórowej, na bardziej widoczne (ścianki boczne, regały otwarte) foliowanej płyty MDF albo fornirowanej płyty wiórowej. Najwięcej uwagi poświęca się frontom mebli kuchennych, gdyż to one decydują o estetyce, stylu i trwałości kuchennej zabudowy. Do ich wyrobu stosuje się drewno, płyty drewnopochodne oraz szkło. Tradycyjne drewno jest bardzo trwałe, zwłaszcza gatunki liściaste (dąb, buk). Do produkcji używa się też m.in. drewna sosnowego, olchowego, brzozowego. Jego powierzchnia bywa lakierowana lub woskowana. Ze względu na wysoką cenę niektórych gatunków, częstą praktyką jest bejcowanie tańszego drewna, np. sosnowego, tak, by imitowało dr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chustecznik c.d. Wnętrza, dodatki, inspiracje.

Kolejny chustecznik wykonałem w stylu shabby chic, podobnie jak szafkę kuchenną. Kolor kremowy - efekt spękań w kolorze złotym. Piękny połysk. Wymiary: Wysokość: 90 mm Szerokość: 125 mm Długość 245 mm.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Zima, katar? Może chustecznik ! Wnętrza, dodatki, inspiracje.

A pomyśleć, że kiedyś nie miałem nawet pojęcia, że istnieje coś takiego jak "chustecznik". Proste i praktyczne rozwiązanie - a możliwości przyozdobienia, pomalowania i dostosowania do indywidualnych potrzeb tysiące :) Jak narazie udało mi się zrobić kilka sztuk. Pierwszy z nich to nowoczesny - w stylu industrialnym, loft. Imitujący element fabryczny, elektro. Przecierany, wyglądający na używany chustecznik wykonany z płyty meblowej. Boki srebrne Wymiary: Wysokość: 90 mm Szerokość: 125 mm Długość 245 mm

Zobacz cały wpis na blogu »
Co wpływa na zainteresowanie klientów indywidualnych sufitem napinanym? Sufity napinane

Sufity napinane, które jeszcze nie tak dawno temu były popularne przede wszystkim w hotelach i restauracjach, od niedawna podbijają serca klientów indywidualnych. Osoby potencjalnie zainteresowane ich zakupem ciągle jeszcze ubolewają nad tym, że nie są to najtańsze rozwiązania, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nie jest to wcale przeszkoda, która przekreślałaby możliwość zakupu. Co zatem sprawia, że sufit napinany w pokoju nie stanowi już dla nikogo większego zaskoczenia?   Rozwiązanie na lata Chyba jedynym problemem, z jakim borykają się potencjalni nabywcy sufitów napinanych jest ten który wiąże się z kosztem ich zakupu. Rzeczywiście, sufity wykonywane na indywidualne zamówienie nie należą do propozycji najtańszych, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że fakt wejścia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na co zwracać uwagę przy zakupie i użytkowaniu sufitu napinanego Sufity napinane

Rosnąca popularność sufitów napinanych przyczynia się do tego, że nad ich zakupem zaczyna zastanawiać się coraz większa grupa osób. Rozwiązania tego typu nadal królują w hotelach, barach i restauracjach, nie brakuje ich jednak również w mieszkaniach prywatnych. Wraz ze wzrostem ich popularności, rośnie także liczba podmiotów oferujących ich zakup i montaż. Nadchodzi więc czas na postawienie sobie pytania o to, na co zwracać uwagę decydując się na ich zakup, a także, o czym pamiętać, gdy wejdzie się już w ich posiadanie.   Zainwestuj w jakość Pierwszy kontakt potencjalnego nabywcy z ofertą producentów sufitów tego typu budzi spore zaskoczenie. Wiele osób nie spodziewa się, że zdobiący różnorodne wnętrza sufit napinany jest propozycją dość kosztowną, a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy powody, dla których warto zainwestować w sufit napinany w mieszkaniu Sufity napinane

Jak zmienić nasze mieszkanie nie inwestując ogromnych pieniędzy? Bardzo często okazuje się, że zmiana jego wizerunku jest możliwa nawet bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Niekiedy już drobny element dekoracyjny jest w stanie przeobrazić salon, jadalnię lub sypialnię. Jeśli jednak liczymy na bardziej radykalną zmianę, a jednocześnie nie planujemy metamorfozy całego domu, pomyślmy o suficie napinanym. To oryginalne rozwiązanie, które do niedawna mogliśmy podziwiać przede wszystkim w hotelowych restauracjach, coraz częściej gości w domach i mieszkaniach prywatnych. Dlaczego więc i my nie mielibyśmy się nim zainteresować?   Po pierwsze – łatwy montaż Każdy lubi przeobrażenia zmieniające mieszkanie na lepsze, nie każdy jednak lubi czekać na nie zbyt długo. Sufit napinany w mieszkaniu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »