Depozyty

Wpisy zawierające słowo kluczowe depozyty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co każdy powinien wiedzieć inwestując w lokaty bankowe? Finanse codzienne

W dzisiejszych czasach, tak bardzo niespokojnych pod względem finansów, nie jest łatwo podjąć decyzję o tym jak zadbać o będące w naszym posiadaniu środki finansowe. Jakiegoś typu zamrażanie ich przez zakup nieruchomości, kiedyś niezwykle popularne, dziś nie zalicza się już do tych najbardziej pewnych metod. Gra na giełdzie z kolei jest szczególnie dla ludzi, którzy przynajmniej w niewielkim stopniu orientują się w tymże temacie i którym nie przeszkadza czynnik zmienności. W tego rodzaju przypadkach dobrze jest więc chyba zdecydować się na coś mniej ryzykownego i złożyć nasze oszczędności na lokatę bankową. Choć sporo ludzi wskazuje na kilka negatywnych aspektów takowej odmiany inwestowania, to nie ma jednakże wątpliwości, iż jest to aktualnie najbezpieczniejsze rozwiązanie. Co także bardzo istotne można je bez problemu dostosować do naszych wymagań i wybierać mając do dyspozycji wielu ofert, które przedkłada nam właściwie każdy bank. Istot (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto wpłacać pieniądze na lokaty bankowe? Finanse codzienne

Ludzie coraz częściej zakładająlokaty. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla banku, jak i dla nich. Bank może operować ich środkami, inwestując je, a klienci dostają w zamian wynagrodzenie. Oprocentowanie lokat nie zwala z nóg, jednak zawsze jest to dodatkowy zysk, bez potrzeby podejmowania dużego wysiłku. Umowa zawierana z bankiem może opierać się na różnych zasadach, a osoby, które dysponują większymi kwotami, mogą w wielu przypadkach ją swobodnie negocjować. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by osiągnąć zamierzony cel. Warto czasem spojrzeć na porównanie lokat, które dostarczy nam informacji o poszczególnych propozycjach. Bądź na bieżąco Jeśli posiadasz dużo dodatkowych pieniędzy, powinieneś stale śledzić rynek bankowy i sprawdzać, czy pojawiają się jakieś korzystne rozwiązania. Pomocny będzie tu z pewnością ranking lokat, który możesz znaleźć w Internecie. Zestawienie to jest regularnie akt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy depozyty bankowe są opłacalne? Finanse codzienne

Depozyty bankowe pozwalają na lokowanie oszczędności w banku na przypisanym koncie. Obecnie jest to najczęstszy sposób deponowania posiadanych środków. Środki mogą zostać ulokowane w depozycie przez czas nieokreślony, wtedy korzystamy z nich w dowolnym momencie albo na czas określony, tzn. jako lokatę terminową. Finansami znajdującymi się w depozycje bank rozporządza właściwie w swobodny sposób, zapewniając jednak właścicielowi konta stosowne odsetki. W najczęstszych przypadkach to właśnie długość okresu deponowania przede wszystkim determinuje wysokość uzyskiwanych odsetek. Depozyty bankowe możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Konta osobiste są podstawową usługą, którą proponuje nam praktycznie każdy bank. Obecnie praktycznie większość Polaków posiada już własne konto osobiste w banku. Nie tylko dorośli mogą skorzystać z tych usług, ale również osoby niepełnoletnie w obecności opiekuna. Oprócz zdeponowania pieniędzy na konci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy lokaty zawsze przynoszą zyski? Finanse codzienne

To normalne, że ludzie generalnie uwielbiają pieniądze. Trudno dziwić się temu, w końcu właśnie dzięki pieniądzom można żyć na poziomie, zbudować dom, etc. Jednakże nikt nie powiedział, że uzyskiwanie pieniędzy należy do prostych. Warto zatem pomyśleć, w jaki sposób możemy zainwestować własne pieniądze, aby mieć ich dużo więcej. Można wymieniać wiele atrakcyjnych sposobów, lecz na sam początek warto pod uwagę wziąć lokaty bankowe. Typowa lokata może nie może zagwarantować zbyt dużego zarobku, lecz przynajmniej lokaty są w miarę pewne. Zatem nie ma dużego ryzyka, iż najzwyczajniej w świecie utracimy pieniądze. Chociaż naturalnie można wymienić różne rodzaje lokat, zatem te lokaty, które w teorii zapewniają bardzo duży zysk, są o wiele bardziej ryzykowne, aniżeli lokaty jakich dużo na polskim rynku usług finansowych. Dla trochę większych ryzykantów można na pewno polecić inwestycje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Z giełdą trze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy warto pomyśleć o założeniu lokaty? Finanse codzienne

Dostałeś premię? Wygrałeś na loterii? A może udało Ci się wreszcie zaoszczędzić większą sumę pieniędzy? Brawo! Pewnie zastanawiasz się teraz, jaki powinien być Twój kolejny krok. Na pewno chciałbyś, by Twoje środki były bezpieczne. A idealnie jeżeli jeszcze by na siebie zarabiały. Sposobów jest kilka – dla odważnych inwestycja. Możesz założyć swój własny biznes lub zacząć grać na giełdzie. A sposobem dla mniej odważnych jest natomiast lokata bankowa. To całkowicie bezpieczny, a przy tym przynoszący korzyści sposób inwestycji, z którego obecnie korzysta już mnóstwo osób. W dodatku nie wymaga on od nas prawie żadnego zaangażowania. Wystarczy, że założymy rachunek, a później przez cały czas trwania lokaty nie musimy już zupełnie nic robić. Potem, po określonym czasie, odbierzemy nasze środki i będziemy cieszyć się odsetkami, które zostaną nam zapewnione przez korzystne oprocentowanie lokat. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na jaką lokatę się zdecydować? Porównanie ofert polskich banków

Lokaty bankowe to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania, jaką wybierają Polacy. Jej cechą charakterystyczną jest duże bezpieczeństwo. Gdy zdecydujemy się zamrozić nasze oszczędności na lokacie to mamy niezbitą gwarancję, że cały wkład do nas wróci. Z odsetkami od lokaty bywa różnie… Ponadto, jeśli zdecydujemy się na ten produkt bankowy to mamy gwarancję, że nasz kapitał jest chroniony przed niekorzystnym działaniem inflacji. Ile trwa lokata bankowa? Jeśli chodzi o tę kwestię to rozpiętość jest naprawdę bardzo duża. Najkrótsze lokaty trwają zaledwie dwa tygodnie, te najdłuższe aż pięć lat. To opcja dla najbardziej wytrwałych klientów, którzy nie obawiają się na tak długi okres zamrozić swoich oszczędności. Na jaki zysk możemy liczyć, gdy zdecydujemy się na lokatę bankową? Realnie banki zazwyczaj proponują swoim klientom zysk w granicach pięciu maksymalnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najlepsze lokaty krótkoterminowe - analiza ofert banków w Polsce Finanse codzienne

Jeżeli szukasz najlepszej dla siebie lokaty krótkoterminowej, na okres jednego miesiąca lub dwóch, to dobrze trafiłeś, ponieważ poniżej prezentujemy najlepszy ranking lokat krótkoterminowych prezentowanych przez banki w tym miesiącu. Miejsce 1 – Deutsche Bank Lokatę db Lok@ta, którą do zaoferowania ma ten bank, możesz otworzyć na okres 2 miesięcy dysponując kwotą od 2 do 10 tysięcy złotych. Jej oprocentowanie jest w tym momencie najwyższe dla tego typu lokat na rynku i wynosi 5 procent w skali roku. Aby uzyskać taki zysk, niezbędne jest jednak otworzenie tej lokaty razem z kontem osobistym dbNet, w przeciwnym przypadku jej oprocentowanie będzie wynosiło tylko 2, 5. Stanowi to pewien minus, jak jednak każda atrakcyjna lokata, również i ta oferta skierowana jest przede wszystkim do nowych klientów banku. Jest tutaj również pewne ograniczenie, które obejmuje możliwość założenia tyl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bezpieczna lokata, na której można stracić Porównanie ofert polskich banków

Zawsze lokaty bankowe były reklamowane przez banki jako produkty należące do tych najbezpieczniejszych, które wprawdzie nie dają nam szansy na imponujący zarobek ale za to nie narażają nas na straty. Obecnie nie jest to do końca prawda, gdyż jeśli popatrzymy na bieżące dane to tylko połowa rocznych depozytów założonych w ubiegłym roku pozwoliła nam na rzeczywisty zarobek. Pozostałe przegrały z inflacją. Statystyki pokazują, że wszystkie roczne lokaty sierpień 2013 o oprocentowaniu poniżej 4,94 przyniosły im posiadaczom stratę.  Wprawdzie klienci otrzymali naliczone odsetki ale oprocentowanie nominalne lokat było niższe niż wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Zostało obliczone, ze przeciętna rentowność tych depozytów po uwzględnieniu podatku (19%) i inflacji (4 %r/r), wyniosła minus 0,08%. Jest to wprawdzie lepszy wynik niż ten z przed miesiąca, jednak pozostaje faktem to, że obecnie większość lokat bankowych nie chroni naszych p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »